Προς το περιεχόμενο

Τι σόι πάροχος είναι τούτος ; skytelecom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, valantis123 είπε

Ναι αλλα καθε εταιρεία λεει οτι κανει μονο το δικο τους και δε κανουν τα άλλα.. ετσι μου ελεγε η Skytelecom τουλάχιστον..

 αφου ιδιο εξοπλισμο εχουν σχεδον ολοι ubiquiti πιατο η nanostation απλα τα εχουν προρυθμισει πριν τη τοποθετηση...

πιστευω  οτι περισσοτερο τους ενδιαφερει η συνδεση παρα ο εξοπλισμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 31/5/2021 στις 3:14 ΠΜ, CharalampisCrete είπε

Έβαλα  sky  και δεν το μετάνιωσα  λεπτό.....

Η ταχύτητα  είναι  όσο λένε......

Συνδρομητής  Ηρακλείου Κρήτης..... 

Πως είναι μετά από σχεδόν 3 μήνες φίλε μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vsm είπε

Πως είναι μετά από σχεδόν 3 μήνες φίλε μου?

Μια χαρά είναι  κανένα πρόβλημα  ή ταχύτητα  είναι  σταθερή  το μόνο  που που έγινε  είναι  μια 1ωρη  διακοπή  και αυτή με προειδοποίηση  για λογους αναβάθμισης..άξιζε  τον κόπο  καμία σχέση  με τον ΟΤΕ  που μου έδινε  7 mbps .

 

Όποιος  διστάζει  βάζει  try&buy 3 ήμερο  δοκιμαστικό  και αν δεν αρέσει  κάτι  κάνει  διακοπή ..περιοχή  Ηρακλείου 

Επεξ/σία από CharalampisCrete
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sargus είπε

Τι ταχύτητα πιάνεις εσύ φίλε μου; 

50/5  είναι  το πακέτο και παίζει  48 -50 και 4.7 με 5 upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CharalampisCrete είπε

Μια χαρά είναι  κανένα πρόβλημα  ή ταχύτητα  είναι  σταθερή  το μόνο  που που έγινε  είναι  μια 1ωρη  διακοπή  και αυτή με προειδοποίηση  για λογους αναβάθμισης..άξιζε  τον κόπο  καμία σχέση  με τον ΟΤΕ  που μου έδινε  7 mbps .

 

Όποιος  διστάζει  βάζει  try&buy 3 ήμερο  δοκιμαστικό  και αν δεν αρέσει  κάτι  κάνει  διακοπή ..περιοχή  Ηρακλείου 

Μένουμε στην ίδια πόλη...να σε ρωτήσω,ο εξοπλισμός είναι με ρούτερ? Έχεις και σταθερό η μόνο ίντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλατε απο το Ηρακλειο και εχω Skytelecom απο τους πρωτους οταν βγηκε απλα περιμενετε την VDSL της Wind που ηδη ενεργοποιουνται οι καμπινες στην πολη μας και μην μπλεξετε.
35/35 με 60€ τον μηνα πακετο και ζητημα να εχει παιξει σωστα τους 5 απο τους 24 μηνες.
Μηδεν εξυπηρετηση,μηδεν ενημερωση για βλαβες,μηδεν πιστωση για εβδομαδες χωρις ιντερνετ,δικαιολογιες ξανα και ξανα και ξανα.και αν δεν μου εκοβε να αφησω την απλη ADSL και εμενα μονο με την Skytelecoms θα εκλαιγα με μαυρο δακρυ.
Σημερα παλι αποσυνδεσεις full,ταχυτητες 1mbit down 6 up,ms στον Θεο και αλλα πολλα.
Παιζει ρολο απο που παιρνεις,ποιον εξοπλισμο εχεις,ποιο πακετο εχεις και αν εισαι τυχερος.
Το Try n Buy δεν λεει απολυτως τιποτα αφου τις 3 μερες που το εβαλαν επαιζε τερμα και μολις μπηκα πισω απο συμβολαιο διετες αρχισε το παρτυ..
Λυση αναγκης ειναι και τιποτα παραπανω στο τελος,αν θες σταθεροτητα και οχι μικρα burst στην ταχυτητα την ξεχνας.
Και τωρα ειναι καλοκαιρι και τα εχει κλασει,περιμενε τον χειμωνα με βροχες,αερα να αρχισουν τα συνεχομενα dcs.
Αν τωρα εισαι με adsl με τραγικες ταχυτητες και εκτος των καινουργιων καμπινων παω πασο αλλα κοιτα και για εναλλακτικες με απεριοριστα data η datanetworks που πηγαν πολλοι που εφυγαν νυχτα απο skytelecoms και ειναι ευχαριστημενοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε έτσι όπως μας τα λες η κεραία σου έχει χάσει το αρχικό κεντράρισμα ,μάλλον δεν είναι σταθερό το σημείο που τοποθετήθηκε η κεραία....η κεραία αν δεν είναι σταθερή το χάνεις το παιχνίδι, 

Οσο για το τηλεφωνικό τους κέντρο 2 φορές που τους χρειάστηκα την πρώτη μου το σήκωσαν κατευθείαν και την δεύτερη δεν το σήκωσαν αλλά με κάλεσαν πίσω σε λιγότερο απο 5 λεπτά ....

Απ οσο γνωρίζω η skytelecoμ είναι ο μεγαλύτερος  wisp  και σε εξοπλισμό και σε κάλυψη και σε αναβαθμίσεις ....το δίκτυο τους ολο και πυκνώνει

Επεξ/σία από CharalampisCrete
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στην Wind πελάτης κάμποσα χρόνια. Δεν λέω όλα καλά από τεχνικά θέματα. Το πρόβλημα είναι η ταχύτητα. Έχω φάει πολύ παραμύθι απο την Wind όλα αυτά τα χρόνια. Μια περίοδο με είχαν σταθερά σε 8 με 12mbps. Από τέστ σε τέστ γιατί υποτίθεται θα έπρεπε με τα καφάο απ' έξω από το σπίτι μου να πιάνω τα 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Sotosgl είπε

Μιας και μιλατε απο το Ηρακλειο και εχω Skytelecom απο τους πρωτους οταν βγηκε απλα περιμενετε την VDSL της Wind που ηδη ενεργοποιουνται οι καμπινες στην πολη μας και μην μπλεξετε.
35/35 με 60€ τον μηνα πακετο και ζητημα να εχει παιξει σωστα τους 5 απο τους 24 μηνες.
Μηδεν εξυπηρετηση,μηδεν ενημερωση για βλαβες,μηδεν πιστωση για εβδομαδες χωρις ιντερνετ,δικαιολογιες ξανα και ξανα και ξανα.και αν δεν μου εκοβε να αφησω την απλη ADSL και εμενα μονο με την Skytelecoms θα εκλαιγα με μαυρο δακρυ.
Σημερα παλι αποσυνδεσεις full,ταχυτητες 1mbit down 6 up,ms στον Θεο και αλλα πολλα.
Παιζει ρολο απο που παιρνεις,ποιον εξοπλισμο εχεις,ποιο πακετο εχεις και αν εισαι τυχερος.
Το Try n Buy δεν λεει απολυτως τιποτα αφου τις 3 μερες που το εβαλαν επαιζε τερμα και μολις μπηκα πισω απο συμβολαιο διετες αρχισε το παρτυ..
Λυση αναγκης ειναι και τιποτα παραπανω στο τελος,αν θες σταθεροτητα και οχι μικρα burst στην ταχυτητα την ξεχνας.
Και τωρα ειναι καλοκαιρι και τα εχει κλασει,περιμενε τον χειμωνα με βροχες,αερα να αρχισουν τα συνεχομενα dcs.
Αν τωρα εισαι με adsl με τραγικες ταχυτητες και εκτος των καινουργιων καμπινων παω πασο αλλα κοιτα και για εναλλακτικες με απεριοριστα data η datanetworks που πηγαν πολλοι που εφυγαν νυχτα απο skytelecoms και ειναι ευχαριστημενοι.

Φίλε Σωτήρη στα τόσα μέτρα που  πρέπει να βάλεις την κεραία σου  για να έχεις οπτική επαφή χρειάζεσαι  ειδική  σταθερή κατασκευή  και οχι σε απλο σωλήνα δεμένο με συρμα απλώστρας  οπου δεν υπάρχει περίπτωση ν μην κουνάει 

Επεξ/σία από CharalampisCrete
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, CharalampisCrete είπε

 

Φίλε Σωτήρη στα τόσα μέτρα που  πρέπει να βάλεις την κεραία σου  για να έχεις οπτική επαφή χρειάζεσαι  ειδική  σταθερή κατασκευή  και οχι σε απλο σωλήνα δεμένο με συρμα απλώστρας  οπου δεν υπάρχει περίπτωση ν μην κουνάει 

 

1 ώρα πριν, CharalampisCrete είπε

Φίλε έτσι όπως μας τα λες η κεραία σου έχει χάσει το αρχικό κεντράρισμα ,μάλλον δεν είναι σταθερό το σημείο που τοποθετήθηκε η κεραία....η κεραία αν δεν είναι σταθερή το χάνεις το παιχνίδι, 

Οσο για το τηλεφωνικό τους κέντρο 2 φορές που τους χρειάστηκα την πρώτη μου το σήκωσαν κατευθείαν και την δεύτερη δεν το σήκωσαν αλλά με κάλεσαν πίσω σε λιγότερο απο 5 λεπτά ....

Απ οσο γνωρίζω η skytelecoμ είναι ο μεγαλύτερος  wisp  και σε εξοπλισμό και σε κάλυψη και σε αναβαθμίσεις ....το δίκτυο τους ολο και πυκνώνεται 

Την κεραια την εχουν στησει οι ιδιοι με το συνεργειο τους και μετα απο μετρησεις οποτε να ψαχνουμε δικαιολογιες τυπου ιδιαιτερης περιπτωσης δικης μου που φταιει για την κακη γραμμη μου δεν τιμα την εταιρεια παλι,ειδικα οταν για 2 μηνες επαιζα αψογα οταν με ειχαν βαλει Γιουχτα (και χειμωνα με βροχες κλπ) και ξαφνικα αρχισε η πτωση της γραμμης κατακορυφα. (που στην πρωτη εγκατασταση btw δεν χρειαζοταν καν η επεκταση αλλα ουτε και σχολιαζω την προχειρη εγκατασταση της χωρις αντηριδες που απο θαυμα δεν επεσε σε κανενα κεφαλι οταν κοπηκε στα 2) 

Ειμαι συνδρομητης πληρωνω καθε μηνα 60αρια χωρις εκπτωσουλες και δωρακια για να λεω τα καλυτερα και περιγραφω την κατασταση οπως εχει,οπως ελεγα τα καλα στην αρχικη περιοδο και τους στηριζα στα πρωτα βηματα που ζητουσαν υπομονη για τις πολυποθητες αναβαθμισεις που θα ελυναν ολα τα προβληματα ετσι και τωρα αναφερω την κατασταση με το πως εχουν καταντησει.

Το τηλεφωνικο τους κεντρο αστο...δεν θες να δεις τα ποσα tickets εχω ανοιξει και ειδικα στην τελευταια επικοινωνια μου απαντησαν με ενα "ναι βλεπουμε οτι εχετε δηλωση βλαβη εδω και εναν μηνα και δεν εχετε λαβει καμια απαντηση" και αυτο μετα απο καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

Και παλι αν εχεις καλη εμπειρια εσυ δεν σημαινει οτι εχουν ολοι οποτε και παλι ειναι ενα δειγμα αντιεπαγγελματισμου.

Ευτυχως για να μην πιστευετε οτι κρυβονται αλλα απο πισω υπαρχουν groups που μπορειτε να δειτε ποσοι εφυγαν σαν τα ποντικια και ποιες ειναι οι δικες τους εμπειριες.

Παλι καλα που περιμενα να δοκιμασω αρκετα την γραμμη αλλα και να δω τις εντυπωσεις και αλλων χρηστων πριν κανω ενα βιντεο για αυτους και γλυτωσα το κραξιμο.

Καλως ή κακως στο Internet δεν ξερεις ποιος ειναι απεναντι,εγω πες ειμαι "δημοσιο προσωπο" και θα κριθω για οτι πω αλλα ταυτοχρονα εχω ολες τις απαραιτητες αποδειξεις για αυτα που λεω.

Σημερα παλι τα speedtest μου ανεβηκαν,απο 35/35 αφου δεν μπορουσαν να μου το προσφερουν πλεον (με την ιδια κεραια,στον ιδιο κομβο,με τον ιδιο εξοπλισμο) με πηγαν με τα χιλια ζορια σε 24/24 που δεν εχω δει ουτε ζωγραφιστα και φυσικα τεχνικος δεν ερχεται ποτε.

Το δικτυο πυκνωσε αραιωσε και μολις σκασει η VDSL θα μεινουν λιγοι που παιζει σωστα η γραμμη και θελουν upload (οπως μακαρι να ημουν και εγω) οταν ειναι ομως τζογος για το αν θα παιξεις σωστα και με το κακο τους ιστορικο λυπαμαι που δεν μπορω πλεον να την προτεινω σε κανεναν παρα τις επιβεβαιωσεις του καθενος στα forums


Και ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι ειμαι συναισθηματικα φορτισμενος οταν τα γραφω 
http://prntscr.com/1qg5amq

Επεξ/σία από Sotosgl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 @SotosglΕίσαι  σίγουρα  σε δύσκολο σημείο 

Δημόσιο  πρόσωπο με τέτοια  επιρροή δεν πρέπει  να το αφήνεις  δυσαρεστημενο με όποιοδηποτε  κόστος....πες να σε γυρίσουν στον αρχικό  αναμεταδότη (γιουχτα) αλλιώς  τσάμπα τα 60 ευρό....

4 ώρες πριν, vsm είπε

Μένουμε στην ίδια πόλη...να σε ρωτήσω,ο εξοπλισμός είναι με ρούτερ? Έχεις και σταθερό η μόνο ίντερνετ?

O εξοπλισμός  αποτελείται  από την κεραία  που τοποθετείται  στην ταράτσα   ενα  καλώδιο  που κατεβαίνει  στο σπίτι  και συνδέεται  στο ρούτερ 

 

1κεραια 

2καλωδιωση

3ρουτερ 

 

Εγώ έβαλα μόνο  ίντερνετ αλλά για όσους  θέλουν  εχουν  και πακέτα  με τηλεφωνία (double-play)

Επεξ/σία από CharalampisCrete
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CharalampisCrete είπε

 @SotosglΕίσαι  σίγουρα  σε δύσκολο σημείο 

Δημόσιο  πρόσωπο με τέτοια  επιρροή δεν πρέπει  να το αφήνεις  δυσαρεστημενο με όποιοδηποτε  κόστος....πες να σε γυρίσουν στον αρχικό  αναμεταδότη (γιουχτα) αλλιώς  τσάμπα τα 60 ευρό....

O εξοπλισμός  αποτελείται  από την κεραία  που τοποθετείται  στην ταράτσα   ενα  καλώδιο  που κατεβαίνει  στο σπίτι  και συνδέεται  στο ρούτερ 

 

1κεραια 

2καλωδιωση

3ρουτερ 

 

Εγώ έβαλα μόνο  ίντερνετ αλλά για όσους  θέλουν  εχουν  και πακέτα  με τηλεφωνία (double-play)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Question για την διανομή του internet στον πελάτη τι εξοπλισμό έχουν μπορεί κάποιος να δώσει φώτο του εξοπλισμού του;

Η κεραία τι κεραία είναι και σε ποιές μπάντες παίζει; Σαν υπηρεσία είναι ικανοποιητική, έχετε αποσυνδέσεις κλπ κλπ αν ναι πόσο συχνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά αντικρουόμενα ακούω δυστυχώς για αυτήν την εταιρία.

Το πρόβλημα μου είναι ότι μένω έξω από το Ηράκλειο και έρχεται μόνο η cosmote εδώ που είμαι και μόνο 24άρα γραμμή και στην πράξη πιάνω 7 με 9 (στην καλύτερη). Για αυτό σκέφτομαι την Sky Telecoms. Τι να κάνω άραγε;

Επίσης, αν κάποιος ξέρει να μου πει. Έχω στο σπίτι συναγερμούς και κάμερες (τα χειρίζομαι από το κινητό). Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να πληρώνω (αν πάω sky) το έξτρα πακέτο που σου δίνει static IP (για 8 ευρώ); Ή δε μου χρειάζεται;

Επεξ/σία από sargus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...