Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ήταν ανοιχτό το super sampling στο τέρμα από μόνο του, το έκλεισα και δεν τρώω crashes! Κατάφερα και έκανα το Μυτιλήνη-Χιος με το Textron 350i, τώρα ετοιμάζομαι για το Μυτιλήνη- Θεσσαλονίκη.

Ερώτηση, στα μηνύματα του ATC πως απαντάς? Όπως και στην προσγείωση δεν βρήκα κάπου να του στείλω ότι θέλω να σταματήσω, οπότε δεν το έπιασε σαν ολοκληρωμένο ταξίδι.

(Εάν τα έχει το tutorial, θα το σταματήσω, απλώς σκιπαρα κατευθείαν σε πτήση γιατί εχα βαρεθεί να τρώω κρας )

Εάν δείτε call sign: TVP88 , εγώ είμαι.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.9c041d7817683bf0c41575b7bec7e3a3.png

μαγεία! κατάφερα έφτασα και Θεσσαλονίκη..στο taxing εκεί που πήγαινα να σταματήσω, πραγματικά 5μ έμεναν, κάπου χτύπησε το αεροπλάνο, δεν έβλεπα καλά γιατί είχε σκοτεινιάσει πλέον.. Δεν είδα ποτέ τι ήταν, η χαρά μου ήταν μεγάλη γιατί κατάφερα να κάνω το ATC να είναι αυτόματο :P και να κάνω μια μεγαλύτερη πτήση..
Παίζω με το xboxONE gamepad, δεν έφαγα crash ακόμα.

 

επίσης εδώ λέει ότι υπάρχει υλικό να κατεβάσει, κάνω relaunch το παιχνίδι αλλά δεν κατεβάζει τίποτα1231345493_.jpg.323808e732d2b0f93045e4fa12f5d822.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα εγκατασταση και την πρωτη φορα πριν μπω μου ζητησε αν δινω το οκ για να συνδεεται στο ιντερνετ και εκει απο βιασυνη πατησα οχι. πρεπει να κανω κατι , γιατι το παιχνιδι παιζει κανονικα απλα δεν ξερω αν κοβει τιποτα απο τα ονλαιν textures 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Ναι ,σε λίγες ώρες update 79GB (27/8)

  Απόκρυψη περιεχομένων

αααα! θενξ!

θα αφήσω το teamviewer ανοιχτό, να το κατεβάσει όσο είμαι στη δουλειά

 

18 λεπτά πριν, BRAXOS είπε

το εκανα εγκατασταση και την πρωτη φορα πριν μπω μου ζητησε αν δινω το οκ για να συνδεεται στο ιντερνετ και εκει απο βιασυνη πατησα οχι. πρεπει να κανω κατι , γιατι το παιχνιδι παιζει κανονικα απλα δεν ξερω αν κοβει τιποτα απο τα ονλαιν textures 

δεν είναι μόνο τα online textures, αλλά και το real weather και οι online παίκτες.

δες εδώ

https://support.microsoft.com/en-us/help/10557/windows-10-app-permissions

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αααα! θενξ!

θα αφήσω το teamviewer ανοιχτό, να το κατεβάσει όσο είμαι στη δουλειά

δεν είναι μόνο τα online textures, αλλά και το real weather και οι online παίκτες.

δες εδώ

https://support.microsoft.com/en-us/help/10557/windows-10-app-permissions

επειδη ειμαι λιγο ασχετος, μπηκα στις ρυθμισεις και μετα προστασια δεδομενων; και μετα τι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BRAXOS είπε

επειδη ειμαι λιγο ασχετος, μπηκα στις ρυθμισεις και μετα προστασια δεδομενων; και μετα τι; 

Τα έχει γραμμένα στο site, ανοίγεις ότι app του στέρησες πρόσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Ναι ,σε λίγες ώρες update 79GB (27/8)

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αλλαξε η μέρα αλλά το update δεν ξεκίνησε ...Ισως το μεσημερι ή το απόγευμα ξεκινησει ...θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Αλλαξε η μέρα αλλά το update δεν ξεκίνησε ...Ισως το μεσημερι ή το απόγευμα ξεκινησει ...θα δούμε

Ε περίμενε ντε να αλλάξει παντού. Λογικά πιο μετά θα γίνει.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, newlynx είπε

τιιιιιιι? γιατί τζάμπα?? ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ θέλουμε πάντα ότι έχει να κάνει με το MFS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τιιιιιιι? γιατί τζάμπα?? ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ θέλουμε πάντα ότι έχει να κάνει με το MFS!

το πρωτο τσαμπα εξτρα αεροδρομιο  ,θα το πληρώσουμε στα επομενα .
Η ημερομηνια ηταν για πληροφοριες σχετικα για  την πρωτη αναβαθμιση,τις εδωσαν χθες δειτε στο επισημο σαιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εγκατέστησα και χθές κάθησα και έπαιξα λίγη ώρα.  Tα γραφικά μου τα είχε βάλει στο high αλλά είχε σοβαρό performance drop καθώς ενώ το σύστημα είναι μια χαρά με threadripper η κάρτα γραφικών είναι μια 2070 και όσο νάναι δεν έχει την ιδια δύναμη να σηκώσει τα γραφικά. Πάντως το διόρθωσα εύκολα ρίχοντας δυο ρυθμίσεις που είναι ως συνήθως οι ποιο βαριές το anisotropic και το antialiasing και διοθρώθηκε αρκετά και τρέχει τώρα άψογα. Εχει σε μερικά σημεία frame drop αλλα σε γενικές γραμμές τρέχει άψογα.

Κάτι άλλο που δουλεύει άψογα είναι το hotas controller. 

Εχώ αυτό εδώ

th?id=OIP.0MsxVY8vgeEQKlJRGSul7gHaF7%26p

είναι από τα φτηνά της εταιρείας αλλά την δουλειά του την κάνει. Στην αρχή πήγα να παίξω με controller αλλά δεν είχε καμία επαφή. Με το hotas μιλάμε το σκάφος το χειρίζεσαι όπως θα θέλεις. Το μόνο που λείπει από αυτό τον controller είναι φυσικά το vibration αλλά στην τιμή του δεν μπορείς να τα έχεις και όλα. 

Tέλος όπως έχουν αναφέρει και άλλοι έχει θέμα με crash δλδ μου κάνει μετά από κάποια ώρα σε random σημεία crash αλλά μπροστά στο απίστευτο όμορφο gameplay που έχει και στις ρεαλιστικότητα του νομίζω του το συγχωρείς και περιμένεις φυσικά τα μελλοντικά update που θα το διορθώσουν,.

Φοβερός τίτλος πάντως. Simulator που θα μας συνοδεύσει για χρόνια. 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chek2fire

άσε φτύνω αίμα με το gamepad να το πετάξω..θέλω να δω οι τυπάδες που θέλουν στο xbox να το πάρουν να παίξουν. Επίσης στο xbox σε τι ανάλυση θα το κάνουν να τρέχει smooth? 560p 30fps?
γιατί έκλεισες το ΑΑ και όχι το supersampling?

πάντως δεν πατιούνται όλα τα κουμπάκια στο cockpit, στο fsx αν θυμάμαι καλά πατούσες τα πάντα. Επίσης πολλά κουμπιά είναι bugαρισμένα, τα πατάς και δεν έχουν feedback, έχει ΠΟΛΥ δρόμο το παιχνίδι μπροστά του... μιας και μοιάζει με beta ως τώρα.

btw εμένα δεν έχει κατεβάσει κανένα update. Το content manager λέει να κάνω restart το παιχνίδι για να το κατεβάσει, αλλά δεν κατεβάζει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...