Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά ο συνοδηγός δλδ το να αφήνεις το αεροπλάνο να στο οδηγάει αυτόματα στην πορεία που έχεις χαράξει έχει αρκετά bug. Χθες πήγα να συνεχίσω μια διαδρομή που είχα αφήσει στην μέση η πορεία κανονικά και στο gps καθώς και στο loading screen κάποια στιγμή πατάω ctrl+alt+x για να αναλάβει ο συγκηβερνήτης και γυρνάει το αεροπλάνο 90 μοίρες και φεύγει προς άγνωστη κατεύθυνση :D Ούτε καν πισω δεν πήγε. 

Eτσι για το χαβαλέ λέω αν προσγειωθώ σε αυτή την μεγάλη διαδρομή να κάνω load εκεί και να τον αφήσω να δω που θα πάει. 

 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, chek2fire είπε

τελικά ο συνοδηγός δλδ το να αφήνεις το αεροπλάνο να στο οδηγάει αυτόματα στην πορεία που έχεις χαράξει έχει αρκετά bug. Χθες πήγα να συνεχίσω μια διαδρομή που είχα αφήσει στην μέση η πορεία κανονικά και στο gps καθώς και στο loading screen κάποια στιγμή πατάω ctrl+alt+x για να αναλάβει ο συγκηβερνήτης και γυρνάει το αεροπλάνο 90 μοίρες και φεύγει προς άγνωστη κατεύθυνση :D Ούτε καν πισω δεν πήγε. 

Eτσι για το χαβαλέ λέω αν προσγειωθώ σε αυτή την μεγάλη διαδρομή να κάνω load εκεί και να τον αφήσω να δω που θα πάει. 

Δεν έχω καταφέρει  ακόμα να χρησιμοποιήσω τον αυτόματο πιλότο , πάντα το ίδιο κάνει που περιγράφεις .

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Χθες πήγα να συνεχίσω μια διαδρομή που είχα αφήσει στην μέση η πορεία κανονικά και στο gps καθώς και στο loading screen κάποια στιγμή πατάω ctrl+alt+x για να αναλάβει ο συγκηβερνήτης και γυρνάει το αεροπλάνο 90 μοίρες και φεύγει προς άγνωστη κατεύθυνση :D 

Ήταν 11/9 χθες προς Μανχάταν πήγαινε :P. (κακό αστείο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

όπως και να το πούμε εδώ μιλάμε για το bug. Δλδ δεν μπορείς εσύ να έχεις χαράξει πορεία για Λονδίνο και ξαφνικά στην μέση της διαδρομής όταν αποφασίσεις να του δώσεις το τιμόνι για λίγο να αποφασίζει μόνος του πορεία για κάιρο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chek2fire είπε

όπως και να το πούμε εδώ μιλάμε για το bug. Δλδ δεν μπορείς εσύ να έχεις χαράξει πορεία για Λονδίνο και ξαφνικά στην μέση της διαδρομής όταν αποφασίσεις να του δώσεις το τιμόνι για λίγο να αποφασίζει μόνος του πορεία για κάιρο . 

μάλιστα 😕 ακόμα και με δηλωμένα waypoints αυτό γίνεται? Δεν τον έχω ενεργοποιήσει ποτέ, με το ΑΙ control πάω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

μάλιστα 😕 ακόμα και με δηλωμένα waypoints αυτό γίνεται? Δεν τον έχω ενεργοποιήσει ποτέ, με το ΑΙ control πάω :P

ναι αυτό γίνετε. Tώρα βρήκα και άλλο ένα bug η μπορεί να είναι έτσι το παιχνίδι. Τελειώνω μια διαδρομή προσγείωση κανονικά σβήσιμο φώτα και οθόνη ότι ολοκληρώθηκε η διαδρομή. 

To game δημιουργεί ένα δικό του save μετά από αυτό. Aφού κάνεις load το συγκεκριμένο save μετά σε βγάζει όντος στο ίδιο αεροδρόμιο, θέση αλλά με τελείως διαφορετικό αεροπλάνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

ναι αυτό γίνετε. Tώρα βρήκα και άλλο ένα bug η μπορεί να είναι έτσι το παιχνίδι. Τελειώνω μια διαδρομή προσγείωση κανονικά σβήσιμο φώτα και οθόνη ότι ολοκληρώθηκε η διαδρομή. 

To game δημιουργεί ένα δικό του save μετά από αυτό. Aφού κάνεις load το συγκεκριμένο save μετά σε βγάζει όντος στο ίδιο αεροδρόμιο, θέση αλλά με τελείως διαφορετικό αεροπλάνο. 

Αχα..να τα reportαρουμε!

Έχω βρει και άλλο, με το a5 χάνει τα όργανα του εν πτήσει, χωρίς να το ζοριζω και χωρίς να πετάω ψηλά, μαξ 7500ποδια που το πάει το ΑΙ αν το αφήσω, πρώτα χάνει το speedομετρο του και μετά παγώνουν τελείως τα ηλεκτρονικά του και δεν επαναφέρονται με τίποτα. Οπότε όταν το κατάλαβα, δεν ήξερα καν που βρισκόμουν.

Αυτό που παθαίνω είναι, αφού προσγειωθω στον προορισμό μου, έχω κέφια και για άλλο ταξίδι..Δεν μπορώ να βάλω μπροστά με τίποτα το icon a5..με τίποτα! Υπάρχει κάποιο pattern? Γιατί αναγκάστηκα βάζω το ΑΙ να το ξεκινήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως έχουν κάνει απίστευτη δουλειά. Εκανα μια διαδρομή που είχε ένα μεγάλο πέρασμα ακόμα και στα 10.000 πόδια μέσα σε πυκνό νέφος. Κάποια στιγμή ο χώρος άνοιξε για κάποια χιλιόμετρα πάντα στα νέφη αλλά μιλάμε ήταν ανεπανάληπτη εμπειρία στο πόσο πιστά το έχουν φτιάξει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση παιδια γιατι κοντευω να σπασω το κεφαλι μου.

Οποτε βαζω να κανω μια διαδρομη, παντοτε με ξεκιναει εχοντας ηδη ετοιμο το αεροπλανο στον αεροδιαδρομο για απογειωση.

Βλεποντας σε video στο Youtube, πως μπορω να ασχοληθω και με την προετοιμασια του αεροπλανου, checklist, κινητηρες, καυσιμα και να το στειλω εγω στον αεροδιαδρομο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, merkon είπε

Ερωτηση παιδια γιατι κοντευω να σπασω το κεφαλι μου.

Οποτε βαζω να κανω μια διαδρομη, παντοτε με ξεκιναει εχοντας ηδη ετοιμο το αεροπλανο στον αεροδιαδρομο για απογειωση.

Βλεποντας σε video στο Youtube, πως μπορω να ασχοληθω και με την προετοιμασια του αεροπλανου, checklist, κινητηρες, καυσιμα και να το στειλω εγω στον αεροδιαδρομο;

Όταν επιλέγεις αεροδρόμιο αναχώρησης, έχει κι άλλο κουτάκι από κάτω στο οποίο διαλέγεις από ποιο σημείο θα σε ξεκινήσει. Εκεί αντί για διάδρομο μπορείς να βάλεις πύλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Όταν επιλέγεις αεροδρόμιο αναχώρησης, έχει κι άλλο κουτάκι από κάτω στο οποίο διαλέγεις από ποιο σημείο θα σε ξεκινήσει. Εκεί αντί για διάδρομο μπορείς να βάλεις πύλη.

Τελεια ευχαριστω για την απαντηση, ειχα παει να σπασω το κεφαλι μου που δε το εβρισκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, chek2fire είπε

πάντως έχουν κάνει απίστευτη δουλειά. Εκανα μια διαδρομή που είχε ένα μεγάλο πέρασμα ακόμα και στα 10.000 πόδια μέσα σε πυκνό νέφος. Κάποια στιγμή ο χώρος άνοιξε για κάποια χιλιόμετρα πάντα στα νέφη αλλά μιλάμε ήταν ανεπανάληπτη εμπειρία στο πόσο πιστά το έχουν φτιάξει. 

γιαυτό εδώ λες?

sf.jpg.53b0fc927cf3f22bbca98f8063f5ad11.jpg

sf2.jpg.240eda19f272c649c075c08c3d6bc6b6.jpg

360 μοίρες πρέπει να είναι οι φωτογραφίες τους, το βλέπω όταν ξεζουμάρω και γυρίζω την κάμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...