Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποσύρει το app της Cortana


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, aypnia είπε

Γιατί δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ, βέβαια μπορεί και να μην θέλεις να καταλάβεις..

Αυτά που μου δείχνεις είναι για licenses για τα Windows, Azure κλπ.

Τα επί πληρωμή προϊόντα της. Δεν αναφέρομαι στα Windows, Windows Server κλπ.

Σε αυτά που δείχνεις βλέπεις μέσα πουθενά το free.... Bing, τον Edge, το MSN, το Hotmail;

Ή σοβαρά νομίζεις ότι οι διαφημίσεις που πουλάει δεν είναι... στοχευμένες;

Σου έβαλα τα link για το Opt-out. Νομίζω είναι αρκετό. Σχολίασα το γιατί είναι σε όλα τα "smart device" του πλανήτη και ότι δεν υπάρχει σε Enterprise επίπεδο. Όπως και ο aapppll. 

Από εκεί και πέρα πάρε ότι προϊόν αγαπάς. Δε δίνω δεκάρα. Μου φτάνει που όταν ανοίγεις το PC μπορείς να διαλέξεις τα Setting που θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε επιτέλους να φαίνεται λίγη κινητικοτητα στην MS, αφού έτσι κ αλλιώς τους χρήστες δεν τους ακούει ποτέ. Ας αρχίσει να καθαρίζει τα trash που έχουν μαζευτεί. Η οργάνωση του χάος στα 10 όπου ο νέος καβαλάει τον παλιό θα ήταν μια καλή αρχή. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Σου έβαλα τα link για το Opt-out. Νομίζω είναι αρκετό. Σχολίασα το γιατί είναι σε όλα τα "smart device" του πλανήτη και ότι δεν υπάρχει σε Enterprise επίπεδο. Όπως και ο aapppll. 

Από εκεί και πέρα πάρε ότι προϊόν αγαπάς. Δε δίνω δεκάρα. Μου φτάνει που όταν ανοίγεις το PC μπορείς να διαλέξεις τα Setting που θέλεις. 

Από το link σου.

https://account.microsoft.com/privacy/ad-settings/signedout?ru=https:%2F%2Faccount.microsoft.com%2Fprivacy%2Fad-settings

Εμφάνιση διαφημίσεων που σας ενδιαφέρουν

 

Θα χρησιμοποιούμε τα δεδομένα περιήγησης, αναζήτησης και άλλων δραστηριοτήτων στο Internet που σχετίζονται με τον λογαριασμό σας Microsoft, για να προβάλλουμε διαφημίσεις που ταιριάζουν καλύτερα στα ενδιαφέροντά σας. Οι διαφημίσεις που θα βλέπετε μπορεί να είναι λιγότερο συναφείς, αν απενεργοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση.

 

..

Κι εσύ φίλε πάρε ότι προϊόν αγαπάς, εγώ έχω από όλα, και Windows και ipad και Gsuite.

Αν αναφέρεσαι στο ότι μπορούν να απεργοποιηθούν, την ίδια επιλογή έχει και ένα google account.

Αλλά μην δουλευόμαστε μεταξύ μας, κι η Microsoft πουλάει διαφημίσεις και μάλιστα από το 2006.

 

 

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πόσες πια βοηθοί; ας μαζευτούν όλοι να δουλέψουν σε μια κοινή βοηθό να μιλάει όλες τις γλώσσες και όχι τις βασικές. Και να δουλεύει και σωστά. Όχι όπως το siri και το bixbi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VChris είπε

Συγγνώμη φίλε, δεν ήξερα ότι πρέπει να είμαι ο Bill Gates για να ασκήσω κριτική. Θα συνετιστώ, το υπόσχομαι. Ακούτε και οι υπόλοιποι? Μαζευτείτε, κρίμα είναι.

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι ο Gates για να κανεις κριτικη, αλλα εχω μαθει οτι κριτικη ασκουμε οταν α.) εχουμε αγορασει το προϊον σε μια χωρα που >65% τρεχει τα παντα πειρατικα. Και οταν λεμε το εχουμε αγορασει εννοω πραγματικη αδεια οχι αυτες με δεκα ευρω. β.) οταν εχουμε κατι επικοδομητικο να πουμε και οχι να θιξουμε επειδη απλα μπορουμε και απο την αλλη να καθομαστε μπροστα απο το μονιτορ χρησιμοποιωντας το λειτουργικο που κραζουμε. 

Επισης η ειρωνεια δε βοηθαει σε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geont είπε

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι ο Gates για να κανεις κριτικη, αλλα εχω μαθει οτι κριτικη ασκουμε οταν α.) εχουμε αγορασει το προϊον σε μια χωρα που >65% τρεχει τα παντα πειρατικα. Και οταν λεμε το εχουμε αγορασει εννοω πραγματικη αδεια οχι αυτες με δεκα ευρω. β.) οταν εχουμε κατι επικοδομητικο να πουμε και οχι να θιξουμε επειδη απλα μπορουμε και απο την αλλη να καθομαστε μπροστα απο το μονιτορ χρησιμοποιωντας το λειτουργικο που κραζουμε. 

Επισης η ειρωνεια δε βοηθαει σε τιποτα.

άρα για να ασκήσουμε κριτική θα πρέπει:

α) να μετακομίσουμε σε χώρα με λιγότερη πειρατεία

β) να έχουμε αγοράσει ακριβή άδεια και όχι κάποια άλλη, υποδεέστερη, που η ίδια η Microsoft διαθέτει (την διαθέτει φτηνά επειδή ουσιαστικά την ξαναπουλάει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).

γ) να έχουμε linux

ΟΚ, υπάρχουν και αυτές οι λογικές. Ποιος είμαι εγώ να φέρω αντίρρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

Ε πόσες πια βοηθοί; ας μαζευτούν όλοι να δουλέψουν σε μια κοινή βοηθό να μιλάει όλες τις γλώσσες και όχι τις βασικές. Και να δουλεύει και σωστά. Όχι όπως το siri και το bixbi 

Τουλάχιστον Siri και Bixby κάνουν σοβαρή  δουλειά , όχι όπως το Google Assistant που για να δουλέψει πρέπει να έχεις Pixel.

Ζητά από το κινητό σου να τραβήξει ένα Screenshot ή να κάνει μια βασική λειτουργία όπως να παίξει μουσική.

Γίνεται μόνο σε Samsung κινητά μέσω Bixby και σε iPhone μέσω Siri. 

Και το πρόβλημα εδώ είναι ότι τα Pixel έχουν πόσο ... 1% της αγοράς ; Δηλαδή ο Google Assistant δουλεύει σωστά για ελάχιστο κόσμο 

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...