Προς το περιεχόμενο

Εγκατασταση εφαρμογων σε turbo x smart tv


Xrhstaras.GS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια. Μολις πηρα μια smart turbo x 40αρα. Στο μενου της εχει μονο τις δικες τις εφαρμογες χωρις play store. Εχει ενα δικο της το οποιο το ονομαζει app store και εχει κατι εφαρμογες που δεν τις ξερει κανεις.

 

Πως μπορω να κατεβαζω εφαρμογες;

 

Πηγα μεσω broswer και κατεβασα για παραδειγμα μια εφαρμογη και μολις παταω ληψη, δεν βγαζει οτι εγκατασταθηκε και μετα δεν μου την βγαζει στις εφαρμογες. υπαρχει καποια λυση; Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τηλεόραση πήρες (και πως σου φαίνεται;).

Τί λειτουργικό τρέχει; Γιατί οι smart συνήθως δεν τρέχουν κάποιο νορμάλ λειτουργικό αλλά opera is, με καθαρά web εφαρμογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dΤηλεοράσεις%2ctvs%3binches+range%3d39+έως+43+inches%3bproduct%3d3303209

 

Πήρα αυτή εδώ. Ως εικόνα μπορώ να πω πολύ καλή. Ο ήχος ικανοποιητικός και με μεγάλη ενταση.

Ο χειρισμός εύκολος αλλά στο διαδίκτυο αργο. 

Απ' ότι είδα το λειτουργικό είναι το os 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Xrhstaras.GS είπε

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dΤηλεοράσεις%2ctvs%3binches+range%3d39+έως+43+inches%3bproduct%3d3303209

Πήρα αυτή εδώ. Ως εικόνα μπορώ να πω πολύ καλή. Ο ήχος ικανοποιητικός και με μεγάλη ενταση.

Ο χειρισμός εύκολος αλλά στο διαδίκτυο αργο. 

Απ' ότι είδα το λειτουργικό είναι το os 

Και δηλαδή έχει web app store μέσω browser και κατεβάζεις την εφαρμογή και σου λέει ότι εγκαταστάθηκε αλλά δεν τη βρίσκεις πουθενά; Άλλο πάλι και τούτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Xrhstaras.GS είπε

Πηγα μεσω broswer και κατεβασα για παραδειγμα μια εφαρμογη και μολις παταω ληψη, δεν βγαζει οτι εγκατασταθηκε και μετα δεν μου την βγαζει στις εφαρμογες. υπαρχει καποια λυση

Οι εφαρμογές δεν κατεβαίνουν μέσω browser αλλά κάποιου app store. .

Για δώσε λινκ τη διεύθυνση που πήγες με τον browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xrhstaras.GS είπε

Έχει δικό του app store αλλά έχει κάτι εφαρμογές που δεν τις ξέρει κανείς. Δεν έχει ποικιλία 

TurboX αγόρασες...

Ξέρεις περί τίνος πρόκειται;

Brand name του "Πλαίσιο" είναι, ότι θέλεις για support μόνο από εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 20/11/2019 στις 9:51 ΜΜ, Xrhstaras.GS είπε

Γεια σας παιδια. Μολις πηρα μια smart turbo x 40αρα. Στο μενου της εχει μονο τις δικες τις εφαρμογες χωρις play store. Εχει ενα δικο της το οποιο το ονομαζει app store και εχει κατι εφαρμογες που δεν τις ξερει κανεις.

 

Πως μπορω να κατεβαζω εφαρμογες;

 

Πηγα μεσω broswer και κατεβασα για παραδειγμα μια εφαρμογη και μολις παταω ληψη, δεν βγαζει οτι εγκατασταθηκε και μετα δεν μου την βγαζει στις εφαρμογες. υπαρχει καποια λυση; Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Μόλις τώρα, EdTironci είπε

 

Ενα σορό βλακεία το turbox είναι για χέσιμο το ίδιο έχω πάρει και εγώ δεν κατεβάζει τίποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχω και εγώ και ξέρω πως σίγουρα αναβαθμίζεται το λογισμικό του σε android. Δε το έχω κάνει αλλά αν κάποιος ξέρει πως μπορεί να γίνει ας μας βοηθήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 9/11/2023 στις 9:35 ΜΜ, Teo-F είπε

Καλησπέρα εγώ έχω της Turbo X TXV-P5570 και θέλω να κάνω εγκατάσταση android έχω δει να το κάνουν σε τηλεόραση αν ξέρει κάποιος ας μου πει 

Η συγκεκριμενη δεν ειναι android tv, οποτε πρεπει να χρησιμοποιησεις καποιο tvbox για να την κανεις android. ( αν ηθελες android tv επρεπε να παρεις καποιο αλλο μοντελο της turbo x).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...