Προς το περιεχόμενο

PC Monitor Acer Nitro 24" 1080p 75Hz Freesync IPS 99.00@kotsovolos


oceanborngr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, lancias είπε

το site του  κωτσοβολου εχει καποιο θεμα?δεν ξερω πως να ξεκολησω απο τη σελιδα της μαυρης λιστας...

Ναι εχει προβλημα.

Δοκιμασε κι απο αλλους browser μηπως δεις ασπρη μερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Acer have released a unicorn gaming monitor: 24", IPS and 144Hz! But make sure you grab the VG240Y Pbiip instead of the bmiix.

bmiix = 75Hz

Pbiip = 144Hz

Πάντως πρέπει να αξίζει ειδικά σε αυτή τη τιμή !!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ίσως κλοκαρεται και λίγο πάνω από τα 75Hz η οθόνη. Κάντε καμια δοκιμή όσοι παραλάβετε. 

Στα reviews που διάβασα ούτε 1Hz παραπάνω δεν πάει είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, blazexX23Xx είπε

Στα reviews που διάβασα ούτε 1Hz παραπάνω δεν πάει είπαν.

Χμ αρα είναι ήδη πουσαρισμενες μέχρι και το τελευταίο Hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψη πως στη συσκευασία περιλαμβάνονται δύο καλώδια τροφοδοσίας (το ένα σούκο το άλλο μάλλον αγγλικό), ένα vga και ένα για τον ήχο. ΔΕΝ έχει hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nevrodion είπε

Έχετε υπόψη πως στη συσκευασία περιλαμβάνονται δύο καλώδια τροφοδοσίας (το ένα σούκο το άλλο μάλλον αγγλικό), ένα vga και ένα για τον ήχο. ΔΕΝ έχει hdmi.

HDMI καλώδιο εννοείς γιατί θύρα HDMI  έχει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω και ξεπαταω ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση της αγοράς. Σαφώς θα είναι αναβάθμιση σε σχέση με την οθόνη οκταετίας που έχω αλλά από την άλλη έχω καψούρα με καμία οθόνη στα 2Κ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή, με καλύπτει και απόλυτα με το VESA mount και τις 2 HDMI θύρες, άρα αύριο θα δω κανά Review το πρωί και θα ρίξω την παραγγελία. Κυρίως με ενδιαφέρει να έχει καλή εικόνα. Ο ρυθμός ανανέωσης δεν με απασχολεί έτσι και αλλιώς.

Όποιος παραλάβει ας μας πει εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οθόνη την πήρα σήμερα. Να σημειώσω ότι είμαι χρήστης λαπτοπ και μόνο εδώ και πολλά χρόνια. Αν και είχα τρομάξει με το review παραπάνω, η ποιότητα μου άρεσε αρκετά. Η βάση είναι αρκετά στιβαρή και αντιολισθητική. Το υλικό είναι πλαστικό αλλά καλής ποιότητας. Μπορείς να κάνεις σετ ρυθμίσεων για διάφορα games (sport, racing, κλπ). Δεν το έχω δοκιμάσει πως γίνεται. Έχει αρκετά καλό ήχο (σε σύγκριση με το λαπτοπ μου (MSI GF63 8RC) πολύ πιο δυνατό και αρκετά καθαρό). Δεν έχει μπάσο βέβαια μην ονειρεύεστε κάτι τέτοιο. Γενικά δε βλέπω κάτι αρνητικό, νομίζω ότι είναι τζάμπα για αυτά που προσφέρει. Ήθελα την Asus από τα MediaMarkt αλλά λόγω έλλειψης στο online κατάστημα κατέληξα σε αυτήν και σκέφτομαι να πάρω και 2η...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, moumos είπε

Πατάω και ξεπαταω ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση της αγοράς. Σαφώς θα είναι αναβάθμιση σε σχέση με την οθόνη οκταετίας που έχω αλλά από την άλλη έχω καψούρα με καμία οθόνη στα 2Κ...

Mε βάση το setup σου όμως και την κάρτα σου (RX580) η συγκεκριμένη οθόνη είναι η καλύτερη επιλογή για να έχεις ~60fps στα 1080p στα περισσότερα νέα games και σε παλιότερα παραπάνω. Aπο κει και πάνω σε ανάλυση θέλεις αναβάθμιση.

Πιστεύω λοιπόν ότι με το σύστημα που έχεις η συγκεκριμένη στα 100 ευρώ είναι λουκούμι και πολύ value.  :) 

 

24 λεπτά πριν, thanasis2 είπε

 Ήθελα την Asus από τα MediaMarkt αλλά λόγω έλλειψης στο online κατάστημα κατέληξα σε αυτήν και σκέφτομαι να πάρω και 2η...

Πάντως αν καταλήξεις και με τρίτη είπαμε και στην αρχή: :D 

https://www.amazon.de/dp/B01MY1735R/ref=sr_1_2_sspa

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanasis2 είπε

Την οθόνη την πήρα σήμερα. Να σημειώσω ότι είμαι χρήστης λαπτοπ και μόνο εδώ και πολλά χρόνια. Αν και είχα τρομάξει με το review παραπάνω, η ποιότητα μου άρεσε αρκετά. Η βάση είναι αρκετά στιβαρή και αντιολισθητική. Το υλικό είναι πλαστικό αλλά καλής ποιότητας. Μπορείς να κάνεις σετ ρυθμίσεων για διάφορα games (sport, racing, κλπ). Δεν το έχω δοκιμάσει πως γίνεται. Έχει αρκετά καλό ήχο (σε σύγκριση με το λαπτοπ μου (MSI GF63 8RC) πολύ πιο δυνατό και αρκετά καθαρό). Δεν έχει μπάσο βέβαια μην ονειρεύεστε κάτι τέτοιο. Γενικά δε βλέπω κάτι αρνητικό, νομίζω ότι είναι τζάμπα για αυτά που προσφέρει. Ήθελα την Asus από τα MediaMarkt αλλά λόγω έλλειψης στο online κατάστημα κατέληξα σε αυτήν και σκέφτομαι να πάρω και 2η...

Καλο ήχο;εχει ηχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Orfeus είπε

Καλο ήχο;εχει ηχεια;

Ενσωματωμένο Ηχείο:   Διαθέτει...

Και όμως ναι..... μου φαίνεται ότι θα το χτυπήσω και εγώ το monitor... δεν κρατιέμαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...