Προς το περιεχόμενο

Sony KD-65XF9005 Android TV 1200€ (960€ με επιστροφή σε yellows) από mediamark


foler79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vadada είπε

Ειναι ενα watermark στον ηχο απο προστατευμενες ταινιες που ειχε βαλει η sony στις συσκευες της ps3 blueray players κτλπ για να μην μπορεις να αναπαραγεις ταινιες που βγαινανε πειρατικα στο διαδυκτιο και μ εχει κανει κανει το Ps3 αχρηστο τοτε θυμαμαι.Και επειδη θελω να παρω την συγκεκριμενη τηλεοραση τωρα λογο του Black friday θελω να σιγουρευτω οτι παιζουν ολα γτ αυτην ειναι η χρηση που την θελω κυριως.

Δεν το εχει συναντησει πουθενα αυτο π λες.Ουτε στο ps3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Δεν το εχει συναντησει πουθενα αυτο π λες.Ουτε στο ps3

Αν επαιζες copy blueray δισκους η εβλεπες ταινιες απο usb stick στο Ps3-ps4 θα το συναντουσες σιγουρα.Σταματουσε τον ηχο και σου εγραφε Audio outputs temporarily muted. Do not adjust the playback volume. The content being played is protected by Cinavia™
and is not authorized for playback on this device.Συνηθως σε παραγωγες της Sony 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, βλέπω στα specifications ότι η sony έχει usb 3 ενώ η  Samsung 70/80 έχουν usb 2. Γίνεται αυτό? Δηλαδή αν θες να παίξεις native 4K υλικό θα κάνει bottleneck το usb στις Samsung?

Screenshot_2019-11-27-00-25-05-830_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vadada είπε

Αν επαιζες copy blueray δισκους η εβλεπες ταινιες απο usb stick στο Ps3-ps4 θα το συναντουσες σιγουρα.Σταματουσε τον ηχο και σου εγραφε Audio outputs temporarily muted. Do not adjust the playback volume. The content being played is protected by Cinavia™
and is not authorized for playback on this device.Συνηθως σε παραγωγες της Sony 

Παίζουν κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα, επίσης ο player της tv δεν χάνει ούτε frame ακόμα και σε ασυμπίεστο 4k hdr 60 frames video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/11/2019 στις 2:04 ΜΜ, HERTHAN είπε

Αν θες ρισκαρεις και περιμενεις λιγο μηπως παιξει καμια OLED στο 1000αρικο.

Είμαι κάτοχος της 55άρας XF9005 που αγόρασα Black Friday 2018 και επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για μια άρτια τηλεόραση, με πάρα πολύ καλή εικόνα και specs. Επειδή όμως πριν από αυτή, είχα μια LG OLED B6 55άρα, οφείλω να πω ότι η XF δεν μπορεί να συγκριθεί σε απόδοση εικόνας με την OLED η οποία με άφηνε ΑΦΩΝΗ  στην κυριολεξία με την απίστευτη εικόνα, τα χρώματα, το contrast, το μαύρο, τις γωνίες θέασης κλπ, (ακόμα και σε sd περιεχόμενο). Όμως, αν και λατρεύω την εικόνα των OLED, ορκίστηκα να μην επιλέξω πάλι OLED αν δεν τακτοποιήσει η LG το πρόβλημα της ευαισθησίας του panel  (burning). Η δική μου OLED  κατέστη άχρηστη σε ένα χρόνο από την αγορά της και αυτό είναι συχνό φαινόμενο για τους κατόχους OLED TV. Μέχρι τότε, θα επιλέγω SONY XF πάλι και πάλι που έχει τέλεια μεν, αλλά όχι την AΠΟΛΥΤΑ ΤΕΛΕΙΑ (με όλη τη σημασίας της λέξεως) εικόνα (κάτι που αντιλαμβάνεται πλήρως κανείς μόνο αν πριν από αυτή κατείχε OLED TV).

Επεξ/σία από a_beba_bloom
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, a_beba_bloom είπε

Είμαι κάτοχος της 55άρας XF9005 που αγόρασα Black Friday 2018 και επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για μια άρτια τηλεόραση, με πάρα πολύ καλή εικόνα και specs. Επειδή όμως πριν από αυτή, είχα μια LG OLED B6 55άρα, οφείλω να πω ότι η XF δεν μπορεί να συγκριθεί σε απόδοση εικόνας με την OLED η οποία με άφηνε ΑΦΩΝΗ  στην κυριολεξία με την απίστευτη εικόνα, τα χρώματα, το contrast, το μαύρο, τις γωνίες θέασης κλπ, (ακόμα και σε sd περιεχόμενο). Όμως, αν και λατρεύω την εικόνα των OLED, ορκίστηκα να μην επιλέξω πάλι OLED αν δεν τακτοποιήσει η LG το πρόβλημα της ευαισθησίας του panel  (burning). Η δική μου OLED  κατέστη άχρηστη σε ένα χρόνο από την αγορά της και αυτό είναι συχνό φαινόμενο για τους κατόχους OLED TV. Μέχρι τότε, θα επιλέγω SONY XF πάλι και πάλι που έχει τέλεια μεν, αλλά όχι την AΠΟΛΥΤΑ ΤΕΛΕΙΑ (με όλη τη σημασίας της λέξεως) εικόνα (κάτι που αντιλαμβάνεται πλήρως κανείς μόνο αν πριν από αυτή κατείχε OLED TV).

Μα του ειπα να παρει την XF σε προηγουμενο μηνυμα μου και δεν θα το μετανιωσει.

Σαν επιλογη το ανεφερα για την OLED στο χιλιαρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, a_beba_bloom είπε

Είμαι κάτοχος της 55άρας XF9005 που αγόρασα Black Friday 2018 και επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για μια άρτια τηλεόραση, με πάρα πολύ καλή εικόνα και specs. Επειδή όμως πριν από αυτή, είχα μια LG OLED B6 55άρα, οφείλω να πω ότι η XF δεν μπορεί να συγκριθεί σε απόδοση εικόνας με την OLED η οποία με άφηνε ΑΦΩΝΗ  στην κυριολεξία με την απίστευτη εικόνα, τα χρώματα, το contrast, το μαύρο, τις γωνίες θέασης κλπ, (ακόμα και σε sd περιεχόμενο). Όμως, αν και λατρεύω την εικόνα των OLED, ορκίστηκα να μην επιλέξω πάλι OLED αν δεν τακτοποιήσει η LG το πρόβλημα της ευαισθησίας του panel  (burning). Η δική μου OLED  κατέστη άχρηστη σε ένα χρόνο από την αγορά της και αυτό είναι συχνό φαινόμενο για τους κατόχους OLED TV. Μέχρι τότε, θα επιλέγω SONY XF πάλι και πάλι που έχει τέλεια μεν, αλλά όχι την AΠΟΛΥΤΑ ΤΕΛΕΙΑ (με όλη τη σημασίας της λέξεως) εικόνα (κάτι που αντιλαμβάνεται πλήρως κανείς μόνο αν πριν από αυτή κατείχε OLED TV).

Mωρε δε φταιει η lg. Η τεχνολογία των oled ειναι ετσι. Και μενα το s8  που χω για δεύτερη συσκευη πρωτα έκανε burn in στην λεπτη μπαρα των ειδοποιησεων και της ωρας πανω πανω και τωρα εχει φτασει η μιση οθονη να εχει αλλη φωτεινότητα απο την αλλη μιση απο burn in που σε λευκο φαινεται εντελώς χάλια.... 

 

Για οποιον κρατα τα κινητα καιρο σαν εμενα οι oled είναι ότι χειρότερο... Ποσο μαλλον σε τιβι που τη κρατας εξαετια! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, a_beba_bloom είπε

Είμαι κάτοχος της 55άρας XF9005 που αγόρασα Black Friday 2018 και επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για μια άρτια τηλεόραση, με πάρα πολύ καλή εικόνα και specs. Επειδή όμως πριν από αυτή, είχα μια LG OLED B6 55άρα, οφείλω να πω ότι η XF δεν μπορεί να συγκριθεί σε απόδοση εικόνας με την OLED η οποία με άφηνε ΑΦΩΝΗ  στην κυριολεξία με την απίστευτη εικόνα, τα χρώματα, το contrast, το μαύρο, τις γωνίες θέασης κλπ, (ακόμα και σε sd περιεχόμενο). Όμως, αν και λατρεύω την εικόνα των OLED, ορκίστηκα να μην επιλέξω πάλι OLED αν δεν τακτοποιήσει η LG το πρόβλημα της ευαισθησίας του panel  (burning). Η δική μου OLED  κατέστη άχρηστη σε ένα χρόνο από την αγορά της και αυτό είναι συχνό φαινόμενο για τους κατόχους OLED TV. Μέχρι τότε, θα επιλέγω SONY XF πάλι και πάλι που έχει τέλεια μεν, αλλά όχι την AΠΟΛΥΤΑ ΤΕΛΕΙΑ (με όλη τη σημασίας της λέξεως) εικόνα (κάτι που αντιλαμβάνεται πλήρως κανείς μόνο αν πριν από αυτή κατείχε OLED TV)

Καλημέρα.

Τι τιμή είχε πέρυσι η 55αρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την διαφορά ότι πέρυσι τα Public είχαν και 20% επιστροφή σε Yellows, μαζί με την δωρεάν 5ετή εγγύηση ήταν καλύτερη προσφορά.. Κρατάω μία μικρή ελπίδα μπας και το βάλουν αύριο, αν και δεν νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, foler79 είπε

Τι τιμή είχε πέρυσι η 55αρα;

Tην αγόρασα Black Friday 2018, στα 999 ευρώ (συν επέκταση εγγύησης) από τα media markt. Μόνο από εκεί μπορούσα, διότι ήταν μέρος της αποζημίωσης από την  αγορά της LG OLED  που μου είχε χαλάσει στον ένα χρόνο αγοράς και μου είχε κοστίσει γύρω στα 1950 ευρώ (συν επέκταση εγγύησης την οποία δεν χρησιμοποίησα ποτέ και της οποίας τα χρήματα δεν μου επιστράφηκαν). 
 
 
Επεξ/σία από a_beba_bloom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...