Προς το περιεχόμενο

Sony KD-65XF9005 Android TV 1200€ (960€ με επιστροφή σε yellows) από mediamark


foler79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, alexakos89 said:

Θα επικρατήσει το τσάμπα στα σίγουρα. Που είναι το HDR. το Dolby vision είναι επι πληρωμή κια γι αυτό το βρίσκεις σε ακριβά μοντέλα εκτός LG. 

όποτε πιστεύω το HDR θα μείνει σε όλες τις TV. 

Εννοείς το HDR10+ γιατί το απλό (HDR10) το έχουν όλοι αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το HDR10+ είναι η εξέλιξη του HDR10 κατά κάποιο τρόπο. 
το HDR10+ Στέλνει δυναμικά τα μεταδεδομενα όπως το Dolby vision. 
Το HDR10 στέλνει στατικά. 
HDR10 και HDR10+ είναι δωρεάν. 
και πιστεύω όλα τα μέσα  θα υιοθετούν τα δωρεάν και σαν έξτρα ίσως να βάζουν το Dolby vision. Όπως κάνει το Netflix. Όλες οι μεγάλες steaming πλατφόρμες υποστηρίζουν κι τους 2 τύπους. Στατικά και δυναμικά. Είτε HDR10 είτε HDR10+
Κάποια στιγμή το στατικό θα φύγει. Ίσως το κρατήσουν για συμβατότητα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, alexakos89 said:

Θα επικρατήσει το τσάμπα στα σίγουρα. Που είναι το HDR. το Dolby vision είναι επι πληρωμή κια γι αυτό το βρίσκεις σε ακριβά μοντέλα εκτός LG. 

όποτε πιστεύω το HDR θα μείνει σε όλες τις TV. 

Πολλά φτηνά μοντέλα υποστηρίζουν Dolby Vision στα χαρτιά, άσχετα αν δεν έχουν αρκετά nits για να αποδώσει σωστά. Επίσης όλα τα UHD discs και Apple TV υποστηρίζουν μόνο HDR και Dolby Vision, το HDR10+ είναι D.O.A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cineaste είπε

Πολλά φτηνά μοντέλα υποστηρίζουν Dolby Vision στα χαρτιά, άσχετα αν δεν έχουν αρκετά nits για να αποδώσει σωστά. Επίσης όλα τα UHD discs και Apple TV υποστηρίζουν μόνο HDR και Dolby Vision, το HDR10+ είναι D.O.A.

Ποια φτηνή εκτός LG?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφει:
Mε αυτό το προϊόν κερδίζεις 239.8€ ΣΕ yellows! με κάρτες Πειραιώς. Πρόλαβε έως 01 Δεκεμβρίου 2019. Δες πώς.

Αρα αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δεν κανει ψαλιδι 239e αλλα μου δινει 239e σε αξια yellows.Δηλαδη αν 1e ειναι ισο με 100 yellows αρα μου δινει 23.900 yellows χονδρικα,αξια ιση π.χ με 40e δωροεπιταγη στο media markt.Κανω καπου λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 λεπτά πριν, DoubleL είπε

Γραφει:
Mε αυτό το προϊόν κερδίζεις 239.8€ ΣΕ yellows! με κάρτες Πειραιώς. Πρόλαβε έως 01 Δεκεμβρίου 2019. Δες πώς.

Αρα αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δεν κανει ψαλιδι 239e αλλα μου δινει 239e σε αξια yellows.Δηλαδη αν 1e ειναι ισο με 100 yellows αρα μου δινει 23.900 yellows χονδρικα,αξια ιση π.χ με 40e δωροεπιταγη στο media markt.Κανω καπου λαθος?

Ναι, εβαλα στον τιτλο το ακριβες της τιμης και εδιωξα και το βρωμικο λινκ. Περαστε ενα μπεταντιν το πισι σας τωρα. (διαγραφη κουκις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DoubleL είπε

Γραφει:
Mε αυτό το προϊόν κερδίζεις 239.8€ ΣΕ yellows! με κάρτες Πειραιώς. Πρόλαβε έως 01 Δεκεμβρίου 2019. Δες πώς.

Αρα αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δεν κανει ψαλιδι 239e αλλα μου δινει 239e σε αξια yellows.Δηλαδη αν 1e ειναι ισο με 100 yellows αρα μου δινει 23.900 yellows χονδρικα,αξια ιση π.χ με 40e δωροεπιταγη στο media markt.Κανω καπου λαθος?

Σε καταστήματα που συνεργάζονται με Πειραιώς/yellows θα μπορείς να κάνεις αγορές αξίας 240 ευρώ τζάμπα. Πάρτο έτσι.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιμαι μεταξυ αυτης και της samsung 65 αρας Q70R, ιδια τιμη ουσιαστικα . Με βαση τα review απο rtings η samsung ειναι ενα κλικ καλυτερη. 

Ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι το android στις tv ειναι σκουπιδι δυστυχως. 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Eιμαι μεταξυ αυτης και της samsung 65 αρας Q70R, ιδια τιμη ουσιαστικα . Με βαση τα review απο rtings η samsung ειναι ενα κλικ καλυτερη. 

Ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι το android στις tv ειναι σκουπιδι δυστυχως. 

Τοτε δεν υπαρχει ουσια να το συζητας. Πας για samsung, Εγγυημενη ποιοτητα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Eιμαι μεταξυ αυτης και της samsung 65 αρας Q70R, ιδια τιμη ουσιαστικα . Με βαση τα review απο rtings η samsung ειναι ενα κλικ καλυτερη. 

Ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι το android στις tv ειναι σκουπιδι δυστυχως. 

Εμένα μέχρι στιγμής δεν με έχει δυσκολέψει σε τπτ το Android της συγκεκριμένης.Μια χαρά με βόλεψε.Δεν θα το έλεγα σκουπίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

58 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Eιμαι μεταξυ αυτης και της samsung 65 αρας Q70R, ιδια τιμη ουσιαστικα . Με βαση τα review απο rtings η samsung ειναι ενα κλικ καλυτερη. 

Ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι το android στις tv ειναι σκουπιδι δυστυχως. 

Εγώ θα προτιμούσα αυτή τη σονυ σε σχέση με την q70. Μην κοιτάς μόνο τη συνολική βαθμολογία, δες τις μετρήσεις αναλυτικά και τη σύγκριση στα σημεία. Είναι ανάλογα τις προτεραιότητες σου.

Όσο για το σχόλιο για το android, υπερβολικό όσο δεν πάει. 

Επεξ/σία από NoiSy MaN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Εγώ θα προτιμούσα αυτή τη σονυ σε σχέση με την q70. Μην κοιτάς μόνο τη συνολική βαθμολογία, δες τις μετρήσεις αναλυτικά και τη σύγκριση στα σημεία. Είναι ανάλογα τις προτεραιότητες σου.

Όσο για το σχόλιο για το android, υπερβολικό όσο δεν πάει. 

 

17 λεπτά πριν, ben3os είπε

Εμένα μέχρι στιγμής δεν με έχει δυσκολέψει σε τπτ το Android της συγκεκριμένης.Μια χαρά με βόλεψε.Δεν θα το έλεγα σκουπίδι.

Sony εχω  τωρα με android, το lag παει συννεφο. Παντου αυτο λενε οτι δεν μπορει να φτασει το webOS, tizen. 

Θετικο του android οι πολλες εφαρμογες, περνας popcorn time αν θες που στις αλλες δεν γινεται .  

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...