Προς το περιεχόμενο

Sony KD-65XF9005 Android TV 1200€ (960€ με επιστροφή σε yellows) από mediamark


foler79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ανάμεσα στις δύο προτιμώ την Sony του θέματος. Η συγκεκριμένη κάτω από χιλιάρικο (με τις προϋποθέσεις) είναι no brainer για μένα.

Μακάρι να είχα μεγαλύτερα παιδιά και θα την είχα χτυπήσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Στα χρήματα αυτά είναι top αγορά παιδιά. 

Και εγώ την Sony θα χτυπουσα ασυζητητί. Αν δεν ειχα την 70xf8305 την ειχα παρει εχθες.

Βάλε τίποτα κάγκελα γύρω γύρω. η σε κανένα τοίχο ψηλά. Να φανταστώ τα έχεις σκεφτεί όλα ...αλλά παιδιά...

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν εγώ χτες το βράδυ αργά κατά τις 12 έκανα μια παραγγελία στα 1.100 + 250 ευρώ εγγύηση. ( Τόσο είχε τότε μάλλον από λάθος, μετά άλλαξαν την τιμή με 100 ευρώ πάνω και μείωσαν την εγγυηση από 250 σε 150)

Η ερώτηση μου  είναι μετράνε τα yellows αφού η αγορά έγινε σήμερα στις 24/11 ή θα έχει θέμα και πρέπει να την ακυρώσω και να την κάνω από αύριο για να ισχύσουν τα yellows κανονικά;

Και με την προϋπόθεση ότι ισχύουν τα yellows μπορώ να ακυρώσω τελείως την 5ετη εγγυηση και να μου βγει τελική τιμή στα 880 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Και εγώ την Sony θα χτυπουσα ασυζητη. Αν δεν ειχα την 70xf8305 την ειχα παρει εχθες.

Βάλε τίποτα κάγκελα γύρω γύρω. η σε κανένα τοίχο ψηλά. Να φανταστώ τα έχεις σκεφτεί όλα ...αλλά παιδιά...

Τα έχω σκεφτεί όλα αλλά όταν έχεις ένα 5χρονο μπόμπιρα δεν σε σώνει τίποτα! Γιαυτό Hisense μέχρι να αποκτήσει sense και ο μικρός!  :D 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ανάμεσα στις δύο προτιμώ την Sony του θέματος. Η συγκεκριμένη κάτω από χιλιάρικο (με τις προϋποθέσεις) είναι no brainer για μένα.

Μακάρι να είχα μεγαλύτερα παιδιά και θα την είχα χτυπήσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Στα χρήματα αυτά είναι top αγορά παιδιά. 

Εγώ την έχω 2 μήνες τώρα και αν κάνει η μικρή πως πάει να περάσει από μπροστά κάνω τον κλόουν για να κάνει αναστροφή.Εχω βάλει και σήμα μονόδρομου για την περιοχή μπροστά στην tv να μην περνάει ούτε η γυναίκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Shin είπε

όχι και mid range η XF900 με Full Array panel

υπάρχει και η Q70R της Samsung στην ίδια τιμή η οποία υποστηρίζει και freesync

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-qe65q70ratxxh-1221527.html

Στον γερμανό με 15% επιστροφή για κάρτες Eurobank

https://www.germanos.gr/product/samsung-qled-tv-qe65q70r-65/20387963/?fname=&fvalue=

Η 930 τι θεωρείται δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, johnythedirector είπε

Λοιπόν εγώ χτες το βράδυ αργά κατά τις 12 έκανα μια παραγγελία στα 1.100 + 250 ευρώ εγγύηση. ( Τόσο είχε τότε μάλλον από λάθος, μετά άλλαξαν την τιμή με 100 ευρώ πάνω και μείωσαν την εγγυηση από 250 σε 150)

Η ερώτηση μου  είναι μετράνε τα yellows αφού η αγορά έγινε σήμερα στις 24/11 ή θα έχει θέμα και πρέπει να την ακυρώσω και να την κάνω από αύριο για να ισχύσουν τα yellows κανονικά;

Και με την προϋπόθεση ότι ισχύουν τα yellows μπορώ να ακυρώσω τελείως την 5ετη εγγυηση και να μου βγει τελική τιμή στα 880 ευρώ;

Για την εγγύηση δεν το πρόσεξα ότι άλλαξε η τιμή, αλλά στις τηλεοράσεις το έκανε και σε άλλα μοντέλα όπως την 65C9. Την είχε 1999 το βράδυ, έγινε μη διαθέσιμη μετά και σήμερα το πρωί την έβαλε 2099 και ξανά διαθέσιμη.

Για τα yellows δεν είναι σαφές τι ισχύει με τις ημερομηνίες αλλά έχουν υπάρξει διάφορα θέματα με αυτά αν δεις στο forum. Εγώ προσωπικά θα περιμένω για αύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mr.mister είπε

No way

Σε αυτα τα λεφτα χτυπας Qled

Με την διαφορά ότι καμία qled δεν έχει καλύτερη εικόνα από αυτή του τίτλου  σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι πιθανότητες δίνετε στο να επικρατήσει το Dolby Vision αντί του HDR10+ (σαν το BR αντί του HDDVD) ? Αξίζει να δώσει κάποιος πολλά χρήματα για τηλεόραση που υποστηρίζει το ένα από τα δύο πριν λήξει αυτή η "μάχη"? Γιατί μετά αν είναι άτυχος, παίζει η τηλεόρασή του να είναι στην πλευρά του ηττημένου και να χρειάζεται καινούρια σε περίπτωση που θέλει να βλέπει περιεχόμενο που η τωρινή του δεν υποστηρίζει. Άντε να πεις έδωσα 600 πάνω κάτω δεν πειράζει, αλλά αν έχεις δώσει 1500 πονάει λίγο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, σε πόλεις όπου δεν υπάρχει MediaMarkt (για τον Βόλο συγκεκριμένα αναφέρομαι) η επιστροφή Yellows ισχύει κανονικά και σε αγορά online με αποστολή στον χώρο σου, έτσι;

Δεν θυμάμαι πιο κατάστημα ήταν πέρυσι (νομίζω Public) που έβαζε και δώρο την 5ετή εγγύηση, μακάρι να μπει αντίστοιχη προσφορά και φέτος, στα ίδια λεφτά, στο χιλιάρικο δηλαδή είναι ταμάμ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Patrick147 είπε

Για την εγγύηση δεν το πρόσεξα ότι άλλαξε η τιμή, αλλά στις τηλεοράσεις το έκανε και σε άλλα μοντέλα όπως την 65C9. Την είχε 1999 το βράδυ, έγινε μη διαθέσιμη μετά και σήμερα το πρωί την έβαλε 2099 και ξανά διαθέσιμη.

Για τα yellows δεν είναι σαφές τι ισχύει με τις ημερομηνίες αλλά έχουν υπάρξει διάφορα θέματα με αυτά αν δεις στο forum. Εγώ προσωπικά θα περιμένω για αύριο.

Η εγγυηση του media ειναι μεγαλη μουφα. Δεν ειναι εγγυηση. Την αξια ασφαλιζεις. Στο 75% περιπου μετά τον 2ο χρόνο εγγύηση.

Δίνεις 250€, ωστε αν σου χαλασει η τηλεόραση των 1000€ στο 3-4-5 ετος να πάρεις 700€ αποζημίωση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γερμανία αυτή την έχει προσφορά το MediaMarkt στα 999 και την XG9505 στα 1299. Μόνο η Samsung Q70 παίζει σε καλή τιμή στην Ελλάδα σε αυτή την κατηγορία τιμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Τι πιθανότητες δίνετε στο να επικρατήσει το Dolby Vision αντί του HDR10+ (σαν το BR αντί του HDDVD) ? Αξίζει να δώσει κάποιος πολλά χρήματα για τηλεόραση που υποστηρίζει το ένα από τα δύο πριν λήξει αυτή η "μάχη"? Γιατί μετά αν είναι άτυχος, παίζει η τηλεόρασή του να είναι στην πλευρά του ηττημένου και να χρειάζεται καινούρια σε περίπτωση που θέλει να βλέπει περιεχόμενο που η τωρινή του δεν υποστηρίζει. Άντε να πεις έδωσα 600 πάνω κάτω δεν πειράζει, αλλά αν έχεις δώσει 1500 πονάει λίγο...

Θα επικρατήσει το τσάμπα στα σίγουρα. Που είναι το HDR. το Dolby vision είναι επι πληρωμή κια γι αυτό το βρίσκεις σε ακριβά μοντέλα εκτός LG. 

όποτε πιστεύω το HDR θα μείνει σε όλες τις TV. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...