Προς το περιεχόμενο

Sony KD-65XF9005 Android TV 1200€ (960€ με επιστροφή σε yellows) από mediamark


foler79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα πιστεύω ότι είναι μια καλή προσφορα καθώς όπως βλέπω στο Σκρουτζ που έχει πάρα πολύ καλές κριτικές δεν έχει πέσει κάτω από 1600€. 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_sony-kd-65xf9005-1209937.html

https://www.skroutz.gr/s/13735590/Sony-KD-65XF9005.html?from=account_notifications_price_drop#reviews

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση referral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, x_revenge είπε

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

Καλη τηλεωραση ειναι αλλα με αυτα τα λεφτα θα προτιμουσα να παρω LG B9 OLED απο κοτσοβολο και ας μην εχει yellows.

Σε αυτά τα λεφτά ή με διπλάσια εννοείς; Από 1900€ την βλέπω να ξεκινάει την b9 στις 65 ιντσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, mr.mister είπε

No way

Σε αυτα τα λεφτα χτυπας Qled

Ακριβώς. Χτυπάς qled ... αλλά με σφυρί.

65αρα. Η καλύτερη τβ του 18. Κάτω από 1000. Δεν νομίζω να χωράει κάποια αμφιβολία. Η μόνη θα ήταν για oled στις ίδιες ίντσες με 200 ευρώ πάνω. 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τηλεόραση είναι φοβερή αλλά εάν φτάσεις στο χιλιάρικο μήπως αξίζει να πας λίγο παραπάνω και να πας σε oled Αλλα στις 55 ίντσες? 

Μπορεί να είναι ανιση η σύγκριση 65 με 55 αλλά άλλο τόσο είναι ανιση και η  σύγκριση oled με lcd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, foler79 είπε

Σε αυτά τα λεφτά ή με διπλάσια εννοείς; Από 1900€ την βλέπω να ξεκινάει την b9 στις 65 ιντσες...

Η 55αρα ειναι 1200, νταξει αν σε νοιαζει τοσο το μεγεθος της οθονης I guess παρε LED, αλλα μεγαλη διαφορα σε ποιοτητα εικονας led/oled

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geozark10 είπε

Σαν τηλεόραση είναι φοβερή αλλά εάν φτάσεις στο χιλιάρικο μήπως αξίζει να πας λίγο παραπάνω και να πας σε oled Αλλα στις 55 ίντσες? 

Μπορεί να είναι ανιση η σύγκριση 65 με 55 αλλά άλλο τόσο είναι ανιση και η  σύγκριση oled με lcd

Εχω την 55αρα Β7. Δεν έχω χώρο για μεγαλύτερη. Αν είχα,παροτι ειναι καταπληκτική τηλεόραση θα προτιμούσα αυτη του θέματος. Bigger is better σε αυτη την περιπτωση παντα κατα τη γνωμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Samsung fhd του 2011 και θέλω σε αυτή την BF να την αντικαταστήσω αποκλειστικά με 65αρα αξιολογη κάτω από χιλιάρικο. Για αυτό έκανα το θέμα να πάρω την γνώμη σας αν αξίζει ή να περιμένω κάποια άλλη προσφορά... Ξέρω ότι oled δεν θα παίξει και από την άλλη κάτι qled της Samsung έχουν πολλά αρνητικά σχόλια τύπου ακούγονται τα πλαστικά σε συστολή διαστολή, κακές γωνίες θέασης κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, foler79 είπε

Έχω μια Samsung fhd του 2011 και θέλω σε αυτή την BF να την αντικαταστήσω αποκλειστικά με 65αρα αξιολογη κάτω από χιλιάρικο. Για αυτό έκανα το θέμα να πάρω την γνώμη σας αν αξίζει ή να περιμένω κάποια άλλη προσφορά... Ξέρω ότι oled δεν θα παίξει και από την άλλη κάτι qled της Samsung έχουν πολλά αρνητικά σχόλια τύπου ακούγονται τα πλαστικά σε συστολή διαστολή, κακές γωνίες θέασης κτλ...

Χτύπησε τη κατα τη γνωμη μου. Χωρίς δισταγμό.  Δύσκολα θα βρεις 65αρα αυτής της κλάσης σε χαμηλότερη τιμή ακομα και ανήμερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ, για τους γνωστές της κατανάλωσης ρευματος. 

Έστω ότι η συγκεκριμένη καίει μέσο όρο 300 kwh/έτος χρησης (περίπου να ανάβει 7-8 ώρες την μέρα) 

Πόσο μας κοστίζει η κατανάλωση της δηλαδή; (σε € στο περίπου πάντα) από απλή περιέργεια,αν ξέρει κανείς ας μου πει. 

(κόστος κιλοβατώρας βάλτε τον μέσο όρο, όχι νυχτερινό ρεύμα, μειωμένο κ.α) 

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη και τα 960 μου κάθονται λίγο βαριά και ας είναι κάτω από χιλιάρικο. Θα προτιμούσα κάτι ανάμεσα σε 750-800 αλλά κάτι μου λέει και μενα ότι δύσκολα θα ανταγωνιστεί την tv του τίτλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Bigger is better ισχύει. 
Και μιλάμε για μια TV εξαιρετική σε όλα της. 

10 ίντσες είναι μεγάλη διαφορά στο μάτι. 

Παίζουμε με Ποιότητα vs μέγεθος 

Θεωρώ και εγώ 10 ίντσες είναι πολύ. 

Αλλά από την άλλη η ποιότητα μετράει αρκετά, ειδικά σε μεγάλες τηλεοράσεις που φαίνονται όλα. 

Διλλημα... 🙄

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, foler79 είπε

Από την άλλη και τα 960 μου κάθονται λίγο βαριά και ας είναι κάτω από χιλιάρικο. Θα προτιμούσα κάτι ανάμεσα σε 750-800 αλλά κάτι μου λέει και μενα ότι δύσκολα θα ανταγωνιστεί την tv του τίτλου.

Στα 800 θα βρεις 65αρα πχ Nu8000 που ειναι καλη αλλα κατώτερη της Σονυ. 

Επίσης. Πολύ σημαντικό. Κάνε και μια επέκταση εγγύησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...