Προς το περιεχόμενο

Θύμα hacking η OnePlus για δεύτερη φορά


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, ostvarivanje είπε

Αν αγοράσουμε με paypal διατρέχουμε κίνδυνο;

Δεν έχω ιδέα φίλος. Εμένα πιο πολύ με πείραξε ο τρόπος που συμπεριφέρεται στους αγοραστές του προϊόντος της . Είναι το λιγότερο ερασιτεχνικό τo after sales της 

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, jimlost είπε

Αν δεν κάνω λάθος δύο εκδόσεις Android δίνει, τρία χρόνια δίνει security patches...Αν δίνει τρεις εκδόσεις Android μπορείς να βάλεις link που να το αναφέρει;;;

Από τα OnePlus 3/3T και μετά, δίνουν τρεις εκδόσεις. Τα 3αρια πήραν μέχρι android 9, ενώ ξεκίνησαν με Android 6. Τα 5/5T ξεκίνησαν με Android 7 Nougat και θα πάρουν και android 10 απ' του χρόνου. Συν τα όποια security updates.

51 λεπτά πριν, jimlost είπε

Αν δεν κάνω λάθος δύο εκδόσεις Android δίνει, τρία χρόνια δίνει security patches...Αν δίνει τρεις εκδόσεις Android μπορείς να βάλεις link που να το αναφέρει;;;

Δεν χρειάζεται κάποιο link, ψάχνεις και βρίσκεις όλες τις πληροφορίες που θες σχετικά με αυτό.

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Επεξ/σία από baiosss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, baiosss είπε

Από τα OnePlus 3/3T και μετά, δίνουν τρεις εκδόσεις. Τα 3αρια πήραν μέχρι android 9, ενώ ξεκίνησαν με Android 6. Τα 5/5T ξεκίνησαν με Android 7 Nougat και θα πάρουν και android 10 απ' του χρόνου. Συν τα όποια security updates.

Από τα OnePlus 3/3T και μετά, δίνουν τρεις εκδόσεις. Τα 3αρια πήραν μέχρι android 9, ενώ ξεκίνησαν με Android 6. Τα 5/5T ξεκίνησαν με Android 7 Nougat και θα πάρουν και android 10 απ' του χρόνου. Συν τα όποια security updates.

Πραγματικά δεν το ήξερα...

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, omega είπε

Εδώ κανεις λάθος.

Είχα πάρει πριν 2 χρονια λίγο πριν τις γιορτές των χριστουγέννων το 5T.
Έκανα την βλακεία και αγόρασα από το site τους με πιστωτική και όχι Paypal.
Αποτέλεσμα ήταν να είμαι θύμα του πρώτου hack τους.
Κάποιος τύπος είχε κλέψει τα στοιχεια της  κάρτας μου από το site τους και αγόραζε αβέρτα πράγματα. Ταλαιπωρήθηκα με την τράπεζα Πειραιώς για κοντά 3 μήνες ώστε να πάρω όλα τα λεφτά μου πίσω. Είχα μείνει εξαιτίας του hack τους μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων με 200 ευρώ και ο τύπος μου είχε φάει μισθό και δώρο χαλαρά.
Την βρήκα την άκρη τελικά και φυσικά φταίω και εγώ που δεν χρησιμοποίησα Paypal αλλα ρε Oneplus , δεύτερη  φορα ρε γαμώτο ? Σοβαρά τώρα ?

Μία από τα ίδια και για μένα. 

Τελευταία αγορά ήταν το 5Τ (ύστερα μετακόμισα σε Huawei). 

Η φάση που χρησιμοποίησαν μια πιστωτική μου (σχεδόν είχα ξεχάσει το hacking στην oneplus) με τρόμαξε αλλά ευτυχώς βρήκα γρήγορα άκρη μέσω PayPal (άμεση επιστροφή των ποσών 4-5 φορές είχαν τραβήξει 30,40, 50 € μέσω κάποιας απάτης στο Facebook όπου είχα ξεχάσει να ξε-τσεκάρω την αυτόματη χρέωση.) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vargas είπε

Δεν έχω ιδέα φίλος. Εμένα πιο πολύ με πείραξε ο τρόπος που συμπεριφέρεται στους αγοραστές του προϊόντος της . Είναι το λιγότερο ερασιτεχνικό τo after sales της 

Πάντως πραγματικά ταρακουνήθηκα από αυτό που περιέγραψε ένα παιδί παραπάνω για τα τρεχάματα που είχε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, jimlost είπε

Αν δεν κάνω λάθος δύο εκδόσεις Android δίνει, τρία χρόνια δίνει security patches...Αν δίνει τρεις εκδόσεις Android μπορείς να βάλεις link που να το αναφέρει;;;

Αν δεν απατώμαι, στο 1+3 έδωσε 3 εκδόσεις android. Ειναι με android 9 ενώ ξεκίνησε με 6.

8 ώρες πριν, baiosss είπε

Από τα OnePlus 3/3T και μετά, δίνουν τρεις εκδόσεις. Τα 3αρια πήραν μέχρι android 9, ενώ ξεκίνησαν με Android 6. Τα 5/5T ξεκίνησαν με Android 7 Nougat και θα πάρουν και android 10 απ' του χρόνου. Συν τα όποια security updates.

Δεν χρειάζεται κάποιο link, ψάχνεις και βρίσκεις όλες τις πληροφορίες που θες σχετικά με αυτό.

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Δεν το ειχα δει. :) 

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ostvarivanje είπε

Αν αγοράσουμε με paypal διατρέχουμε κίνδυνο;

Όχι γιατί τα στοιχεία της πιστωτικής ή χρεωστική κάρτα  τα έχει μόνο η PayPal  η οποία στέλνει την πληρωμή στην εταιρία εκ μέρους σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2019 στις 8:08 ΜΜ, pacahontas III milagros είπε

νταξη ποσο πια κονσερβοσουρωτηρια τα Android....?

κατι ατομα σαν και σενα καταστρεφουν την κοινωνια.. μίλησε για το androud επειδή θες να πεις τη παπατζα σου ενώ το άρθρο μιλαει για το site. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Όχι γιατί τα στοιχεία της πιστωτικής ή χρεωστική κάρτα  τα έχει μόνο η PayPal  η οποία στέλνει την πληρωμή στην εταιρία εκ μέρους σου. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ οπότε μάλλον θα το παραγγείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ostvarivanje είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ οπότε μάλλον θα το παραγγείλω

Οπότε τελικά δεν θα κρατηθείς :P (τα λεγαμε myphone).

Καλορίζικο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Τελευταία αγορά ήταν το 5Τ (ύστερα μετακόμισα σε Huawei). 

Και εγω με το 5Τ την ειχα πατησει(λαθος μου που δεν εβαλα paypal)και με ειχε παρει η ιδια η τραπεζα τοτε τηλεφωνο και μου ειχε ακυρωσει την καρτα και μου ειπαν να βγαλω αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Antretng είπε

Οπότε τελικά δεν θα κρατηθείς :P (τα λεγαμε myphone).

Καλορίζικο! 

Ναι πραγματικά δεν κρατήθηκα αλλά δε με θέλει το τηλέφωνο. Τα έγραψα και στο myphone.

 Προσπάθησα να παραγγείλω το τηλέφωνο με PayPal και μου έβγαλε ότι δεν είναι δυνατή η πληρωμή με το PayPal και να προσθέσω μια πιστωτική; Βρε πάμε καλά; Να σου ζητάει πιστωτική ενώ την έχουν κάνει σουρωτήρι για δεύτερη φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Μία από τα ίδια και για μένα. 

Τελευταία αγορά ήταν το 5Τ (ύστερα μετακόμισα σε Huawei). 

Η φάση που χρησιμοποίησαν μια πιστωτική μου (σχεδόν είχα ξεχάσει το hacking στην oneplus) με τρόμαξε αλλά ευτυχώς βρήκα γρήγορα άκρη μέσω PayPal (άμεση επιστροφή των ποσών 4-5 φορές είχαν τραβήξει 30,40, 50 € μέσω κάποιας απάτης στο Facebook όπου είχα ξεχάσει να ξε-τσεκάρω την αυτόματη χρέωση.) 

 

 

 

19 ώρες πριν, ostvarivanje είπε

Πάντως πραγματικά ταρακουνήθηκα από αυτό που περιέγραψε ένα παιδί παραπάνω για τα τρεχάματα που είχε.  

 

3 ώρες πριν, UnboxerGR είπε

κατι ατομα σαν και σενα καταστρεφουν την κοινωνια.. μίλησε για το androud επειδή θες να πεις τη παπατζα σου ενώ το άρθρο μιλαει για το site. 

προφανώς για σενα  η ασφάλεια σου και τα προσωπικά δεδομένα σου έχουν τοση σημασια οση εχουν για την Google, τη Samsung με τις αστειες μεθόδους κλειδώματος και την one plus που το εχει παει σε αλλο επίπεδο... 

 

οι τοσες μαρτυριες παθωντων δε σου λενε κατι? 

 

 

ελπίζω να μην οδηγας οσο επιπόλαια μιλας γιατι εσυ τοτε εισαι που καταστρέφεις τη κοινωνία μας! 

47 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και εγω με το 5Τ την ειχα πατησει(λαθος μου που δεν εβαλα paypal)και με ειχε παρει η ιδια η τραπεζα τοτε τηλεφωνο και μου ειχε ακυρωσει την καρτα και μου ειπαν να βγαλω αλλη.

 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pacahontas III milagros είπε

προφανώς για σενα  η ασφάλεια σου και τα προσωπικά δεδομένα σου έχουν τοση σημασια οση εχουν για την Google, τη Samsung με τις αστειες μεθόδους κλειδώματος και την one plus που το εχει παει σε αλλο επίπεδο... 

οι τοσες μαρτυριες παθωντων δε σου λενε κατι? 

ελπίζω να μην οδηγας οσο επιπόλαια μιλας γιατι εσυ τοτε εισαι που καταστρέφεις τη κοινωνία μας! 

έχεις μπλέξει τη βουρτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...