Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Huawei MediaPad T5 10.1" 4GB/64GB 4G+ Tablet 189€ (ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ)


SpirosCon-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα ιδια λεφτα ειχα παρει το m5 10.8 as new απο amazon it. Φολα θα ελεγα την προσφορα για τοσο παλιο ταμπλετ

Επεξ/σία από dionysg
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παλιο ταβλετ πως το βρηκες ? εγω νομιζα οτι επειδη ειναι 4/64 ειναι νεο μοντελο , υπαρχει καποια αλλη προταση σε αυτα τα χρηματα ? εμενα μου εχει ερθει μαιλ για παραλαβη μεχρι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, dionysg είπε

Με τα ιδια λεφτα ειχα παρει το m5 10.8 as new απο amazon it. Φολα θα ελεγα την προσφορα για τοσο παλιο ταμπλετ

Με τέτοια specs στα 189 ευρώ δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο... 

Τώρα το απόγευμα πάω να το πάρω, αλλά θα το κρατήσω σφραγισμένο να δω τι θα κάνω... 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, dionysg είπε

Με τα ιδια λεφτα ειχα παρει το m5 10.8 as new απο amazon it. Φολα θα ελεγα την προσφορα για τοσο παλιο ταμπλετ

Πληροφοριακά και μόνο, χωρίς να κάνω σύγκριση στα 2 tablet.....

Το "παλιό" t5 κυκλοφόρησε 09/18.

Το m5 κυκλοφόρησε 04/18! 

Επεξ/σία από jp77s
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.  Ανάμεσα σε αυτό και το m5 lite με τα 3gb ram τι αξίζει περισσότερο? Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το 4g. Αλλά η ταχεία φόρτιση και η θύρα type c σε συνδυασμό με τη μεγαλύτερη μπαταρία αξίζουν τα 40€ παραπάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, arxyat είπε

Έψαξα αρκετά.. Μπορεί και να μου ξέφυγε.. 4g/64gb μόνο με WiFi βρήκα.. Πουθενά LTE.. Αν παραλάβει κάποιος και το ανοίξει ας μας πει απόψεις.. Αν μπορεί επίσης να επιβεβαιώσει τα τεχνικά χαρακτηριστικά και την έκδοση Android.. Έριξα και γω μια παραγγελία.. Δεν έλαβα διαθεσιμότητα για παραλαβή από κατάστημα.. Νομίζω η τιμή είναι σούπερ.. Άμα φορέσει και 9αρι θα είμαστε μια χαρά.. 

Παίρνει νάνο σιμ. 

7 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Δεν δείχνει στο πλαι, ψαχνει να βρει το κουμπι του ήχου να το χαμηλωσει. Πέρα απ αυτο ομως έχω την εντύπωση οτι έχει υποδοχή 3,5mm και στο amazon που εχει ενα t5 4/64 (χωρις lte) δειχνουν οι φωτος οτι έχει υποδοχη και στο βιντεο σε κατι κοντινα μαλλον οντως εχει στην πανω αριστερη μερια.

Καλύτερα να απαντήσει κάποιος απ αυτους που το πηρε ομως.

Έχει jack 3.5mm.

 

Το θεώρησα τρομερό vfm, και δύσκολα θα δούμε κάτι αντίστοιχο σε τέτοια τιμή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σήμερα είχα το περσινό. Αυτό πάει σφαίρα είναι το ίδιο με το παλιό σαν εμφάνιση αλλά έχει 4 gb ram και 64 gb rom . Στο κωτσόβολο στο ράφι  έχουν το παλιό με 2 gb ram kai 16 gb rom και το δίνουν 189 ευρώ και του είπα του πωλητή και πήγε μέσα και μου έφερε το καλό. Έχει ανάλυση full hd 1920 είναι μαύρο στο πίσω μέρος και είναι και 4G για  να βάλεις κάρτα. Για 189 ευρώ και 4 gb ram είναι ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Update για όποιον ενδιαφερθεί: το αγόρασα εγώ εν τέλει, τα specs είναι όντως αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω και όπως τα λέει ο Κωτσόβολος ακριβώς.

Δοκίμασα να ανοίξω καμιά 20αριά windows/apps κτλ. ταυτόχρονα και δεν χαμπαριάζει τίποτα με τόση RAM και αυτό το CPU. Οθόνη με Netflix/Youtube φαίνεται πολύ καλή. Έχει και jack για ακουστικά μιας και ρώτησε κάποιος παραπάνω και το android είναι v. 8.0.

Overall φαίνεται πολύ καλό, χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία από tablets :)

Επεξ/σία από SpirosCon-
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο εσωτερικό χώρο έχει για εφαρμογές? Μπορεί να είναι το 64gb μοντέλο αλλά τους έχω ικανούς να του έχουν λίγα μόνο GB ελεύθερα. Μπορεί να τσεκάρει κάποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Πόσο εσωτερικό χώρο έχει για εφαρμογές? Μπορεί να είναι το 64gb μοντέλο αλλά τους έχω ικανούς να του έχουν λίγα μόνο GB ελεύθερα. Μπορεί να τσεκάρει κάποιος? 

64 GB αρχική χωρητικότητα, 58 περίπου άδεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Blackhawk88 είπε

Καλησπέρα σε όλους.  Ανάμεσα σε αυτό και το m5 lite με τα 3gb ram τι αξίζει περισσότερο? Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το 4g. Αλλά η ταχεία φόρτιση και η θύρα type c σε συνδυασμό με τη μεγαλύτερη μπαταρία αξίζουν τα 40€ παραπάνω? 

Στα χαρτια ειναι πολυ κοντινα αυτα τα δυο ταμπλετ. Ιδιος επεξεργαστης, ιδια οθονη. Η παραπανω ραμ θα χρειαστει αν τρεχεις πολλα προγραμματα στο background και στο multitasking. Αν το παρεις για media consumption δεν νομιζω να δεις ιδιαιτερη διαφορα. 

Στα συν του m5 lite η μεγαλυτερη μπαταρια, μεταλλικο σωμα, δαχτυλικο αποτυπωμα, τα 4 ηχεια (τα 2 ηχεια του Τ5 δεν λενε κ πολλα) και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Για 40 ευρω θα επαιρνα το m5 lite αφου δεν σε ενδιαφερει το 4g. Σε επιδοσεις δεν θα δεις καμια διαφορά (εκτος απ αυτο με την ραμ που ανεφερα), απλα με το m5 παιρνεις πιο πολλα features τα οποία για μένα αξίζουν ειδικα το fast charge, η μεγαλη μπαταρια και τα ηχεια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

του κωτσου, το m5 lite ή... αυτο;

https://www.banggood.com/Teclast-M30-X27-10-Core-4G-RAM-128G-ROM-10_1-2_5K-Screen-Android-8_0-OS-4G-Phablet-Tablet-PC-p-1542562.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN

εχει και εκπτωτικο κωδικο αυτο BG11M30

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...