Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Huawei MediaPad T5 10.1" 4GB/64GB 4G+ Tablet 189€ (ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ)


SpirosCon-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, naimore είπε

του κωτσου, το m5 lite ή... αυτο;

https://www.banggood.com/Teclast-M30-X27-10-Core-4G-RAM-128G-ROM-10_1-2_5K-Screen-Android-8_0-OS-4G-Phablet-Tablet-PC-p-1542562.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN

εχει και εκπτωτικο κωδικο αυτο BG11M30

Προσωπικη μου αποψη, δεν θα εμπλεκα με ταμπλετ απο κινα οταν υπαρχουν προσφορες εδω. Αν χαλασει πρεπει να μπλεξεις με αποστολες κλπ. και δεν νομιζω να παιρνουν κ ιδιαιτερα updates. Επισης να ξερεις αυτα δεν εχουν καποιες πιστοποιησεις και αν θες να δεις netflix θα βλεπεις μονο σε απλη ανάλυση και οχι HD.

Ειδα το m5 lite 32gb, 3 gb ram μπηκε προσφορα στα 170 τελική (161 [ελληνικο φπα]+μεταφορικα δλδ) απο amazon γερμανιας σε περιπτωση που σ ενδιαφερει.
https://www.amazon.de/gp/product/B07G6PNH6W/

Επεξ/σία από dinosz750
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι, αλλα κι αυτη η προσφορα που γραφεις ειναι απεξω,

οποτε αναμενουμε προσφορα για m5 lite (μπας και βγει καμια μεχρι παρασκευη),

γιατι καλο του κωτσου, αλλα η μπαταρια ειναι λιγο θεμα (5000 σε σχεση με 7500 ειναι 1/3 κατω, οχι και λιγο..)

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, naimore είπε

ναι, αλλα κι αυτη η προσφορα που γραφεις ειναι απεξω,

οποτε αναμενουμε προσφορα για m5 lite (μπας και βγει καμια μεχρι παρασκευη),

γιατι καλο του κωτσου, αλλα η μπαταρια ειναι λιγο θεμα (5000 σε σχεση με 7500 ειναι 1/3 κατω, οχι και λιγο..)

Οταν μιλαμε για αμαζον δεν μιλαμε για οποιοδηποτε μαγαζι ομως. Το μονο θετικο για μενα που εχει ο κωτσοβολος ειναι οτι μπαινεις μεσα κ το παιρνεις στα χερια σου κατ ευθειαν. Σε θεματα εγγυησης, επιστροφης χρηματων κλπ εμπιστευομαι 1000 φορες παραπανω το Αμαζον να ξερεις. Για χρονο αποστολης να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν γραφει οπως κανει συνηθως. Ισως ειναι το μονο αρνητικο εδω.
 

Η μπαταρια περα απο 5000 εναντι 7500mah, στο m5 lite εχει και fast charge οποτε θα φορτιζει γρηγοροτερα. Κ τα ηχεια πολυ δυνατο σημείο για μενα. Του Τ5 δεν με ξετρελαναν. Προσωπικα προτιμω 3ραμ/32 ρομ και τα εξτρα του m5lite παρα τα 4ραμ/64ρομ του Τ5. Ουτως η αλλως ιδιο επεξεργαστη εχουν οποτε δεν θα δεις κ καμια διαφορα εκτος κ αν το φορτωσεις πολλα apps. Στο αμαζον τελειωνει σε λιγες ωρες η προσφορα. Αν δεν σε καιει, περιμενε να δεις αν βγει τιποτα αλλο κ χτυπας το Τ5 αρκει να μην τελειωσει.

Επεξ/σία από dinosz750
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Στα χαρτια ειναι πολυ κοντινα αυτα τα δυο ταμπλετ. Ιδιος επεξεργαστης, ιδια οθονη. Η παραπανω ραμ θα χρειαστει αν τρεχεις πολλα προγραμματα στο background και στο multitasking. Αν το παρεις για media consumption δεν νομιζω να δεις ιδιαιτερη διαφορα. 

Στα συν του m5 lite η μεγαλυτερη μπαταρια, μεταλλικο σωμα, δαχτυλικο αποτυπωμα, τα 4 ηχεια (τα 2 ηχεια του Τ5 δεν λενε κ πολλα) και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Για 40 ευρω θα επαιρνα το m5 lite αφου δεν σε ενδιαφερει το 4g. Σε επιδοσεις δεν θα δεις καμια διαφορά (εκτος απ αυτο με την ραμ που ανεφερα), απλα με το m5 παιρνεις πιο πολλα features τα οποία για μένα αξίζουν ειδικα το fast charge, η μεγαλη μπαταρια και τα ηχεια.

Ευχαριστώ για την πρόταση. Και γώ για εκεί με έβλεπα απλά ήθελα να ακούσω και μια ακόμα γνώμη για επιβεβαίωση 😜

2 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Στα χαρτια ειναι πολυ κοντινα αυτα τα δυο ταμπλετ. Ιδιος επεξεργαστης, ιδια οθονη. Η παραπανω ραμ θα χρειαστει αν τρεχεις πολλα προγραμματα στο background και στο multitasking. Αν το παρεις για media consumption δεν νομιζω να δεις ιδιαιτερη διαφορα. 

Στα συν του m5 lite η μεγαλυτερη μπαταρια, μεταλλικο σωμα, δαχτυλικο αποτυπωμα, τα 4 ηχεια (τα 2 ηχεια του Τ5 δεν λενε κ πολλα) και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Για 40 ευρω θα επαιρνα το m5 lite αφου δεν σε ενδιαφερει το 4g. Σε επιδοσεις δεν θα δεις καμια διαφορά (εκτος απ αυτο με την ραμ που ανεφερα), απλα με το m5 παιρνεις πιο πολλα features τα οποία για μένα αξίζουν ειδικα το fast charge, η μεγαλη μπαταρια και τα ηχεια.

Ευχαριστώ για την πρόταση. Και γώ για εκεί με έβλεπα απλά ήθελα να ακούσω και μια ακόμα γνώμη για επιβεβαίωση 😜

2 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Στα χαρτια ειναι πολυ κοντινα αυτα τα δυο ταμπλετ. Ιδιος επεξεργαστης, ιδια οθονη. Η παραπανω ραμ θα χρειαστει αν τρεχεις πολλα προγραμματα στο background και στο multitasking. Αν το παρεις για media consumption δεν νομιζω να δεις ιδιαιτερη διαφορα. 

Στα συν του m5 lite η μεγαλυτερη μπαταρια, μεταλλικο σωμα, δαχτυλικο αποτυπωμα, τα 4 ηχεια (τα 2 ηχεια του Τ5 δεν λενε κ πολλα) και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Για 40 ευρω θα επαιρνα το m5 lite αφου δεν σε ενδιαφερει το 4g. Σε επιδοσεις δεν θα δεις καμια διαφορά (εκτος απ αυτο με την ραμ που ανεφερα), απλα με το m5 παιρνεις πιο πολλα features τα οποία για μένα αξίζουν ειδικα το fast charge, η μεγαλη μπαταρια και τα ηχεια.

Ευχαριστώ για την πρόταση. Και γώ για εκεί με έβλεπα απλά ήθελα να ακούσω και μια ακόμα γνώμη για επιβεβαίωση 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πάντως κράτησα τον λόγο μου, το εχω αγορασει από εχθές, και το κρατάω σφραγισμένο. 

Αν δεν βγει κατι καλυτερο μέχρι Παρασκευή το ανοίγω, γιατί κρίμα είναι να κάθετε έτσι κλειστό το καημενο...😋😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinosz750 είπε

Ειδα το m5 lite 32gb, 3 gb ram μπηκε προσφορα στα 170 τελική (161 [ελληνικο φπα]+μεταφορικα δλδ) απο amazon γερμανιας σε περιπτωση που σ ενδιαφερει.
https://www.amazon.de/gp/product/B07G6PNH6W/

μου το βγάζει τώρα 155. με τρώει το χέρι μου και επειδή θα αργήσει να έρθει απλά ακυρώνεις άμα βγάλουν καλύτερη προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, circadian είπε

μου το βγάζει τώρα 155. με τρώει το χέρι μου και επειδή θα αργήσει να έρθει απλά ακυρώνεις άμα βγάλουν καλύτερη προσφορά

155 μου το βγαζει κ μενα αλλα δεν ειναι με το ελληνικο φπα. Αν πας να το αγορασεις παει στα 161. Τελικη για Ελλαδα ειναι 169,50 ευρω πανω κατω. Σκεφτομαι να το τιμησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dinosz750 είπε

155 μου το βγαζει κ μενα αλλα δεν ειναι με το ελληνικο φπα. Αν πας να το αγορασεις παει στα 161. Τελικη για Ελλαδα ειναι 169,50 ευρω πανω κατω. Σκεφτομαι να το τιμησω.

είχα ένα κουπόνι και μου μπέρδεψε τα μαθηματικά. Δε λένε για απλή αποστολή ημερομηνίες μπας και το στείλω Γερμανία που θα πάω σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, dinosz750 said:

Οταν μιλαμε για αμαζον δεν μιλαμε για οποιοδηποτε μαγαζι ομως. Το μονο θετικο για μενα που εχει ο κωτσοβολος ειναι οτι μπαινεις μεσα κ το παιρνεις στα χερια σου κατ ευθειαν. Σε θεματα εγγυησης, επιστροφης χρηματων κλπ εμπιστευομαι 1000 φορες παραπανω το Αμαζον να ξερεις. Για χρονο αποστολης να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν γραφει οπως κανει συνηθως. Ισως ειναι το μονο αρνητικο εδω.
 

Η μπαταρια περα απο 5000 εναντι 7500mah, στο m5 lite εχει και fast charge οποτε θα φορτιζει γρηγοροτερα. Κ τα ηχεια πολυ δυνατο σημείο για μενα. Του Τ5 δεν με ξετρελαναν. Προσωπικα προτιμω 3ραμ/32 ρομ και τα εξτρα του m5lite παρα τα 4ραμ/64ρομ του Τ5. Ουτως η αλλως ιδιο επεξεργαστη εχουν οποτε δεν θα δεις κ καμια διαφορα εκτος κ αν το φορτωσεις πολλα apps. Στο αμαζον τελειωνει σε λιγες ωρες η προσφορα. Αν δεν σε καιει, περιμενε να δεις αν βγει τιποτα αλλο κ χτυπας το Τ5 αρκει να μην τελειωσει.

λογικα θα φορτιζει και με powerbank αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Eγω πάντως κράτησα τον λόγο μου, το εχω αγορασει από εχθές, και το κρατάω σφραγισμένο. 

Αν δεν βγει κατι καλυτερο μέχρι Παρασκευή το ανοίγω, γιατί κρίμα είναι να κάθετε έτσι κλειστό το καημενο...😋😁

Μεχρι Πεμπτη βραδυ θα το εχει ανοιξει εσυ δεν αντεχεις.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, naimore είπε

λογικα θα φορτιζει και με powerbank αυτο;

Λογικα θα φορτίζει αλλά αν θυμαμαι καλα θελει να δινει 2.1αμπερ κ πανω. Για γρηγορη φορτιση (του μ5 λιτε) θα θες powerbank που να την υποστηριζει.
Για την ημερομηνια παραδοσης που με ρώτησες το εγραφε αλλου τελικα.  3 Dec 2019 - 11 Dec 2019 οπότε 1 με 2 βδομαδες εχουν τα φθηνα μεταφορικα από αμαζον. Ειμαι με το δαχτυλο στην σανδαλη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μεχρι Πεμπτη βραδυ θα το εχει ανοιξει εσυ δεν αντεχεις.😛

Σατανά 👹

Χαχαχα 😋😋

 

Το έβαλα μέσα σε ντουλάπι που δεν πολύανοίγω για να το ξεχάσω 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...