Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Huawei MediaPad T5 10.1" 4GB/64GB 4G+ Tablet 189€ (ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ)


SpirosCon-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε σχέση με αντίστοιχα Samsung στα ίδια χρήματα όπως τα Samsung TAB A είναι αρκετά πιο καλό σε όλα;Πρέπει να βρώ tablet για την μητέρα μου... 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Στα χαρτια ειναι πολυ κοντινα αυτα τα δυο ταμπλετ. Ιδιος επεξεργαστης, ιδια οθονη. Η παραπανω ραμ θα χρειαστει αν τρεχεις πολλα προγραμματα στο background και στο multitasking. Αν το παρεις για media consumption δεν νομιζω να δεις ιδιαιτερη διαφορα. 

Στα συν του m5 lite η μεγαλυτερη μπαταρια, μεταλλικο σωμα, δαχτυλικο αποτυπωμα, τα 4 ηχεια (τα 2 ηχεια του Τ5 δεν λενε κ πολλα) και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Για 40 ευρω θα επαιρνα το m5 lite αφου δεν σε ενδιαφερει το 4g. Σε επιδοσεις δεν θα δεις καμια διαφορά (εκτος απ αυτο με την ραμ που ανεφερα), απλα με το m5 παιρνεις πιο πολλα features τα οποία για μένα αξίζουν ειδικα το fast charge, η μεγαλη μπαταρια και τα ηχεια.

 η διαφορα μπαταριας πως μεταφραζεται σε χρονο ? πχ 2 ωρες ποιο πολυ ?  to fast charge , πχ σε 1 ωρα το εχει φορτισει ?

Επεξ/σία από sotiriadisc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Σατανά 👹

Χαχαχα 😋😋

Το έβαλα μέσα σε ντουλάπι που δεν πολύανοίγω για να το ξεχάσω 😋

Άνοιξέ το το ριμάδι το ντουλάπι και κάνε ενα δώρο στον εαυτό που γιορτάζει γιατί άρχισε να με τρώει κι εμένα για λογαριασμό σου...

Χρόνια σου πολλά και την Παρασκευή παίρνεις κάτι για τα Χριστουγεννα. Αυτό είναι για τη γιορτή σου,μην τα μπερδεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, jp77s είπε

Άνοιξέ το το ριμάδι το ντουλάπι και κάνε ενα δώρο στον εαυτό που γιορτάζει γιατί άρχισε να με τρώει κι εμένα για λογαριασμό σου...

Χρόνια σου πολλά και την Παρασκευή παίρνεις κάτι για τα Χριστουγεννα. Αυτό είναι για τη γιορτή σου,μην τα μπερδεύεις.

Χαχα σωστός ο παίκτης ✌️✌️

Έριξα τώρα παραγγελία για θήκη (μαύρο χρώμα και τζαμακι) επειδή είμαι και λίγο ψείρας σε αυτά τα θέματα 😁

Μωρέ απλά σκεφτόμουν μήπως έβγαινε κάτι άλλο καλύτερο, αλλά απ ότι σκέφτομαι και βλέπω θα το κρατήσω. Μια χαρά specs +4G μαζί για 189€ μια χαρά θεωρώ αγορά έκανα. 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotiriadisc είπε

Σε σχεση με αυτο ? https://basket.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/189118-samsung-galaxy-tab-a-10.5-t595-4g-32gb-black

Samsung Galaxy Tab A 10.5" T595 4G 32GB Black Tablet

Σε 2 καταστηματα μονο ειναι διαθεσιμο και φοβαμαι μην ειναι κανενα εκθεσιακο οποτε προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Χαχα σωστός ο παίκτης ✌️✌️

Έριξα τώρα παραγγελία για θήκη (μαύρο χρώμα και τζαμακι) επειδή είμαι και λίγο ψείρας σε αυτά τα θέματα 😁

Μωρέ απλά σκεφτόμουν μήπως έβγαινε κάτι άλλο καλύτερο, αλλά απ ότι σκέφτομαι και βλέπω θα το κρατήσω. Μια χαρά specs +4G μαζί για 189€ μια χαρά θεωρώ αγορά έκανα. 

δωσε λινκ απο θηκες και τζαμακι να μη ψαχνομαστε εμεις που βαριοματε :D

 

 

Και εγω παδιια το πηρα και φοβαμαι μονο για την μπαταρια του...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, JustAnotherZombie είπε

δωσε λινκ απο θηκες και τζαμακι να μη ψαχνομαστε εμεις που βαριοματε :D

Και εγω παδιια το πηρα και φοβαμαι μονο για την μπαταρια του...

Από ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή μου πήρα μια θήκη σε μαύρο χρώμα και glass μην πάθει καμία γρατζουνιά, γιατί δεν μπορώ αν πάρω κάτι, το βάζω αμέσως μέσα σε θήκη και γυαλι. 

Θηκη:https://www.stoucky.gr/Huawei-aksesouar/huawei-tablets-cases/thermatine-theke-vivlio-tri-fold-me-vase-sterixes-huawei-mediapad-t5-10-ma-ro.html?filter=514

Glass:https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-yia-huawei-mediapad-t5-10-arc-edge.html?ref=bestprice.gr

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, JustAnotherZombie said:

δωσε λινκ απο θηκες και τζαμακι να μη ψαχνομαστε εμεις που βαριοματε :D

Και εγω παδιια το πηρα και φοβαμαι μονο για την μπαταρια του...

τι ακριβως εννοεις "φοβασαι"; δεν υπαρχει κατι να φοβασαι,

απλα θα φορτιζεις καθε μερα κοντα..

ενω εμεις που πηραμε το αλλο, στις 2-3 μερες 😛:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Από ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή μου πήρα μια θήκη σε μαύρο χρώμα και glass μην πάθει καμία γρατζουνιά, γιατί δεν μπορώ αν πάρω κάτι, το βάζω αμέσως μέσα σε θήκη και γυαλι. 

Θηκη:https://www.stoucky.gr/Huawei-aksesouar/huawei-tablets-cases/thermatine-theke-vivlio-tri-fold-me-vase-sterixes-huawei-mediapad-t5-10-ma-ro.html?filter=514

Glass:https://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-yia-huawei-mediapad-t5-10-arc-edge.html?ref=bestprice.gr

ωραιος. για θηκη δε ξερω αλλα τζαμακι θα τσιμπησω ενα και εγω !

18 λεπτά πριν, naimore είπε

τι ακριβως εννοεις "φοβασαι"; δεν υπαρχει κατι να φοβασαι,

απλα θα φορτιζεις καθε μερα κοντα..

ενω εμεις που πηραμε το αλλο, στις 2-3 μερες 😛:D 

φιλε κινητο π εχω με android 8, 6 ιντσες lenovo με 4000 μπαταρια βγαζει 2 μερες και μιλαμε για οχι τοσο βαρια χρηση (on screen time), για αυτο λεω...

Οπως και να εχει αν ιενια μαπα δωρακι στη μητερα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, JustAnotherZombie said:

φιλε κινητο π εχω με android 8, 6 ιντσες lenovo με 4000 μπαταρια βγαζει 2 μερες και μιλαμε για οχι τοσο βαρια χρηση (on screen time), για αυτο λεω...

άλλο κινητο, αλλο ταμπλετ, κινητο με 4000, θεωρειται μεγαλη η μπαταρια του,

ταμπλετ με 5000 ομως θεωρειται μικρη, βαλε οτι ειναι 2πλασια σχεδον η οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει το θέμα είναι και πως διαχειρίζεται την μπαταρια,τι app τρέχεις όλη μέρα, αν βλέπεις βίντεο κτλπ, πόση φωτεινότητα το έχεις και διάφορα άλλα. 

Θεωρώ με νορμάλ χρήση θα βγάζει 1 με 1μιση μέρα. 

Τώρα αν το θέλεις να παίζεις όλη μέρα παιχνίδια η για ταινίες στο netflix, θα το φορτίζεις και ανάλογα 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Eγω πάντως κράτησα τον λόγο μου, το εχω αγορασει από εχθές, και το κρατάω σφραγισμένο. 

Αν δεν βγει κατι καλυτερο μέχρι Παρασκευή το ανοίγω, γιατί κρίμα είναι να κάθετε έτσι κλειστό το καημενο...😋😁

Είναι να το παραλάβω μέχρι σήμερα, σκέφτομαι να πάω το πάρω..Αν το αφήσω άθικτο μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω το λεφτά μου πίσω;
 

Επεξ/σία από kaykis27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...