Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, CMorganV είπε

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις είναι η αλήθεια. 

Περίμενα κάποια προσφορά σε 580η 590 και την διαφορά να την έκανα ενα τροφοδοτικό 550wat για να είμαι σίγουρα καλυμμένος

Πάρε ένα οικονομικό και αξιόπιστο 550αρι π.χ  TX550 που είναι και semi modular και κοστίζει κάνα 70αρι. 

Υπάρχουν φυσικά και φθηνότερα να κάνεις την δουλειά σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, balt123 είπε

βρήκα την 580 στα 100€ αλλά δεν είμαι σίγουρος αν υποστηρίζει freesync μέσω hdmi. ξέρει κάποιος να μου πει? στο site της xfx δε βρήκα πληροφορίες.. λέει απλά οτι υποστηρίζει freesync 2.0

Υποστηρίζει. Οι AMD GPUs μπορούν και χρησιμοποιούν Freesync μέσω HDMI, οι Nvidia μόνο μέσω DP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, balt123 είπε

βρήκα την 580 στα 100€ αλλά δεν είμαι σίγουρος αν υποστηρίζει freesync μέσω hdmi. ξέρει κάποιος να μου πει? στο site της xfx δε βρήκα πληροφορίες.. λέει απλά οτι υποστηρίζει freesync 2.0

Η κάρτα υποστηρίζει, ποια οθόνη έχεις; αυτό μετράει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθόνη μου είναι η Armageddon Pixxel+ αλλά με την r9 390 (θεωρητικά σύμφωνα και με την amd υποστηρίζει freesync) δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. οπότε φαντάζομαι οτι (η 390 τουλάχιστον) υποστηρίζει μόνο με DP (η οθόνη δεν έχει DP, δοκίμασα και με αντάπτορα hdmi-DP. Πάλι τζίφος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aurumnus είπε

Εγώ έκανα μία παραγγελία.

Πόσο λίγο καιρό όμως; Κάνα 6μηνο;

22 Νοέμβρη έγινε το launch. Θα έλεγα μερικές βδομάδες και για κανένα λόγο 6 μήνες. Ακόμα και αν δεν έρθουν σε MSRP των 170€ και είναι πχ. στα 190-200 και πάλι αξίζει πιστεύω σε σχέση με την 580.

Δεν το λέω γιατί υποστηρίζω κάποια συγκεκριμένη μάρκα αλλά μόνο και μόνο από άποψη VFM. Θεωρώ πως οι περισσότερες πρώτες κάρτες Turing της nvidia ήταν κοροϊδία αλλά βάσει των benches και reviews πιστεύω πως η συγκεκριμήνη είναι πολύ δυνατή επιλογή στα 150-180€ για 1080p gaming. Περιμένουμε και την 5500/XT αλλά αυτή θα πάρει μερικούς μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Σε σχέση   με αυτήν ποια να πάρω παιδιά?? https://www.skroutz.gr/s/17801139/Gigabyte-GeForce-GTX-1660-6GB-OC-GV-N1660OC-6GD.html

Την 590

1 λεπτό πριν, vag2825 είπε

Αξίζει η αλλαγή απο Gigabyte 1050 ti 4gb oc σε  590 ?

ΝΑΙ. Ποιον cpu έχεις όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χτυπησα μια κ προερχομαι απο 570 την περσινη καλη προσφορα με τα 4γιγα!!!η διαφορα ειναι αρκετα καλη κ σε fps αλλα κ σε προσθηκες φιλτρων αντε του χρονου σε 5700 χτ με 220 ευρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vag2825 είπε

Αξίζει η αλλαγή απο Gigabyte 1050 ti 4gb oc σε  590 ?

εννοειτε είναι 2 φορές καλύτερη κάρτα γραφικών
αν έχεις και έναν καλό επεξεργαστή την αλλάζεις άνετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Σε σχέση   με αυτήν ποια να πάρω παιδιά?? https://www.skroutz.gr/s/17801139/Gigabyte-GeForce-GTX-1660-6GB-OC-GV-N1660OC-6GD.html

Σχεδόν ίδιες κάρτες σε επιδόσεις. (πολυ οριακά καλύτερη η 1660)

(Τσέκαρε εδώ αν θες https://www.gpucheck.com/compare/amd-radeon-rx-590-vs-nvidia-geforce-gtx-1660/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/ )

Τα πλεονεκτήματα της 1660 η μικρή κατανάλωση σε ρεύμα και οι χαμηλότερες θερμοκαρίες.

Τα πλεονεκτήματα  της rx590 , τα  20 ευρώ που είναι φτηνότερη και η εγγύηση από μεγάλο κατάστημα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, koumpakiass είπε

Τα πλεονεκτήματα  της rx590 , τα  20 ευρώ που είναι φτηνότερη και η εγγύηση από μεγάλο κατάστημα.

Εγώ βλέπω 30€ διαφορά επίσης η 590 δίνει 1 παιχνίδι και 3 μήνες xbox game pass

Επεξ/σία από blazexX23Xx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...