Προς το περιεχόμενο

Sharp 50BL2EA 50" Smart 4K TV 339.00€ @ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ [TEΛΟΣ]


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, G.E.O. είπε

To κακο με την sharp 40BJ4E 40" ειναι το Aquos net.
Θα πληρωσεις smart tv, αλλα για να βαλεις KODi και κανα- δυο εφαρμογες θα χρειαστει να παρεις ξεχωριστο κουτι, θα εισαι μια HDMI λιγοτερη και θα παλευεις με 2 remote αν δεν εχεις NOVA ή OTE TV, αν εχεις τοτε παλευεις με 3.

Τη συγκεκριμένη την αγόρασα στα τυφλά στο black Friday. Το έχω ψιλομετανιωσει γιατί έχει κάκιστη γωνία θέασης (ξεθωριάζουν φουλ τα χρώματα αν δεν είσαι ακριβώς απέναντι) και το τραγικό aquos net, το οποίο δεν έχει ούτε καν Amazon plus. Μόνο Netflix και YouTube. Αν ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω πέρα από TV box ας μου πει (αν είναι μονόδρομος το box, στείλτε καμιά πρόταση μέσω pm για να μην σπαμμαρουμε εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/1/2020 στις 11:26 ΠΜ, matrixxx είπε

Ακομα δεν τα εχετε βρει, μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση. Στο τελος θα τα παρει το ποταμι... 😛 

Έχεις βρεί και άλλα πέρα απο όσα έχουμε γραψει μεχρι τώρα?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, στις 10 ωρες που την δουλεψα:

Βαλε μια εντελως λευκη εικονα να βλεπεις. Αν προσεξεις θα δεις καποια Χ στην οθονη, μεγεθος οσο μια κλειστη παλαμη. 5-6 περιπου ειναι αυτα, διασπαρτα, προφανως σκιες απο το direct light. (σαν μονιτορ την ειδα, ετσι ειχα  σταθερη εικονα και ηχο οσο ηθελα, στο youtube φαντασου το προσεξα αλλα και στο word, φαινοταν ακομα και σε βιντεο σε ολη την οθονη απο την στιγμη που το προσεξα)

Χαμηλωσε εντελως το backlight. Βαλε κατα προτιμηση μια σταθερη εικονα, κρατα την λευκη που ειχες πριν για παραδειγμα ή μια αλλη φωτο και βαλε μετρια ή δυνατα τον ηχο της να παιζει (απο 10-15 αρχιζε να το κανει). Αν δεν εχεις ηχο-συνδεση pc, καντο με οτιδηποτε στην tv ή στο media player, youtube κλπ. Θα δεις οτι η οθονη τρεμοπαιζει, αλλαζει δηλαδη η ενταση του backlight λογω της πτωσης τασης απο τον ηχο. H πρωτη τηλεοραση-φωτορυθμικο! 😛

Αυτα θυμαμαι τωρα πρωι πρωι, παει μηνας.

Και εχω γραψει και άλλα 2-3 νωριτερα στο τοπικ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπτομέρειες μου φαίνονται.. 

Λογικά όταν βλεπεις περιεχόμενο δε πρέπει να είναι ορατό η είναι; Σε φίλο που την είδα για λίγο δεν είδα κάτι. 

Κανένα από αυτά τα συμπτώματα (ούτε κάτι άλλο πέρα από μια καθυστέρηση στο άνοιγμα λόγω Android..) πάντως δεν είχε η thomson του Γερμανού. Αν και έχει χειρότερο ήχο και τηλεκοντρόλ χωρίς φωνητικές.. Τελικά η Thomson(tcl) μου φαίνεται καλύτερη αγορά τελικά.. Και εικόνα έχει άψογη με καλυτερες γωνίες θέασης +καλύτερη λήψη στα κανάλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες ότι και στο μενού αλλά και στο Netflix τα βγάζει όλα σκοτεινά αρκετά. 

Στην τηλεόραση τα βγαζει μια χαρά. 

Και δεν βρίσκω το μενού για να αύξηση της φωτεινότητας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μπερδευτει αφανταστα......τελικα αξιζει τα λεφτα της? (στην αρχη μου φανηκε πως μαλλον οχι, αλλα προς το τελος τα ποστ μαλλον θετικα ειναι)

Την ξαναεχει ο Κοτσοβολος σε προσφορα, και σκεφτομουν να παρω μια 40" για την κρεβατοκαμαρα  (δεν με παιρνει για πιο μεγαλη στο συγκεκριμενο χωρο, και η κυρια χρηση ειναι iptv με μποξακι ή χωρις, netflix. Η γωνια θεασης δεν υπερβαινει πιστευω τις 45 μοιρες απ το κεντρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, breezer_72 είπε

Επειδη εχω μπερδευτει αφανταστα......τελικα αξιζει τα λεφτα της?

Εχει γραψει ο καθενας τη γνωμη του, 16 σελιδες αναλυτικες εχει το τοπικ, γιατι δεν διαβαζεις και πρεπει να ξαναγραφει ο καθενας αυτα που νομιζει; 

Αλλοι λενε "δεν αξιζει", αλλοι "αξιζει". Διαλεξε "προφητη" και παρε την αποφαση. :)

Να πουμε οτι την εχει 349€ τωρα μιας και δεν αναφερεις τιμη, ακριβοτερα απο οτι πριν 2 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...