Προς το περιεχόμενο

Sharp 50BL2EA 50" Smart 4K TV 339.00€ @ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ [TEΛΟΣ]


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://basket.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/205189-sharp-50bl2ea-50

Τίμια προσφορά για τα χρήματα που ζητάει με έμφαση στον ήχο ( Harman Kardon ) και στη συνδεσιμότητα ( Andoid Google Assistant ).

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια 50αρα που πήρα στο περσινό μπλακ φραιντει πάντως με 330 εχει εξαιρετικά ρεαλιστική κίνηση, έχει όμως και μειονεκτήματα, κάτι κολλήματα στο yt που αναγκάζεσαι να την κλήσεις από το ρεύμα και κάποιες σελίδες με βιντεακια όπου το φλας σταμάτησε και δεν τα παίζει. Γενικά θεωρώ ότι εφόσον έχει google assistand τα προβλήματα που ανέφερα θα είναι λυμένα, σαν εικόνα είναι πολύ καλή ειδικά σε υψηλές αναλύσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chrisSerres επειδή με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη TV και δεν έχω καταλάβει την τοποθέτησή σου... αναφέρεσαι στο μοντέλο που πήρες πέρσι ή στο συγκεκριμένο της προσφοράς;

 

5 λεπτά πριν, Xristos62100 είπε

υπάρχουν πουθενά reviews ? Την αγόρασα χθες στα τυφλά...

Σήμερα την ανακάλυψα και επειδή αγόρασα μια Sharp 40αρα στην περσινή Black Friday και έμεινα ικανοποιημένος σκέφτομαι να την χτυπήσω.  Οχι δεν έχω βρει κάτι εκτός από αυτό του Κωτσόβολου.

Θα μας βοηθούσε πολύ εάν μας έλεγες εντυπώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, d4mage είπε

@chrisSerres επειδή με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη TV και δεν έχω καταλάβει την τοποθέτησή σου... αναφέρεσαι στο μοντέλο που πήρες πέρσι ή στο συγκεκριμένο της προσφοράς;

Σήμερα την ανακάλυψα και επειδή αγόρασα μια Sharp 40αρα στην περσινή Black Friday και έμεινα ικανοποιημένος σκέφτομαι να την χτυπήσω.  Οχι δεν έχω βρει κάτι εκτός από αυτό του Κωτσόβολου.

Θα μας βοηθούσε πολύ εάν μας έλεγες εντυπώσεις.

όταν την παραλάβω με τα χαράς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

σε αυτα τα λεφτα γιατι να μην δωσει καποιος λιγα παραπανω να παρει την lg 7100 που ειναι εγγυηση με reviews κλπ?

Reviews από ποιους; Αν δεν έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα από την 50UK6300, τότε και η UM7100 είναι άλλη μια τηλεόραση της LG που είναι χειρότερη από αυτές που κυκλοφορούσε το 2015. Τα τελευταία χρόνια, τα φτηνά IPS panels της LG έχουν πέσει πολύ σε ποιότητα. RGBW pixel arrays, χαμηλό contrast και χειρότερα χρώματα.

Η Samsung 50RU7172 στα 355 ευρό που την έχει το eshop είναι ελάχιστα καλύτερη επιλογή στα λεφτά αυτά χωρίς να είναι και αυτή τίποτα το ιδιαίτερο.

Η 50ρα Philips έχει καλύτερη εικόνα και από τις 2 αν φοράει ίδιο panel με την 55ρα την οποία έχω δει από κοντά, αλλά το λειτουργικό της είναι πολύ κατώτερο. Την είδα σήμερα και αυτή, τίποτα το ιδιαίτερο.

Γενικά θα έλεγα πως ο ανταγωνισμός για την 50BL2EA είναι χαμηλός. Αν φοράει κάποιο VA της προκοπής, σε συνδυασμό με το Android θα είναι μια πολύ καλή επιλογή για ταινίες και streaming στα λεφτά της. Συνεπώς το τι panel φοράει έχει πολύ ενδιαφέρον. Αν μπορέσει ο @Xristos62100 να μας διαφωτίσει για αυτό το θέμα θα βοηθήσει αρκετό κόσμο που ψάχνει για TV σε αυτό το budget.

 

 

Επεξ/σία από Solowing
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέει ότι την Sharp τη πήρε η Hisense, αλλά μετά επανεξαγόρασε τις πωληθείσες μετοχές της η Sharp και πως στο τέλος του έτους θα κυκλοφορήσουν ξανά made by Sharp τηλεοράσεις.

https://www.whathifi.com/us/advice/sharp-tvs-are-they-any-good-which-are-the-best-deals

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα μια παρόμοια 43'' πέρυσι στα 260ε. Για τα λεφτά της είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Εχει πολύ ωραία χρώματα ειδικά στις υψηλές αναλύσεις. Πάρτε ενα stickaki φορτώστε ενα Uhd video και τσεκαρετέ το στο κατάστημα. Δεν τις κατασκευάζει η Hisense αλλά η umc Poland. http://www.umc-poland.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιος φιλε αυτό  πήγα να πω και εγώ ,σαν μάρκες οι blaupunkt και sharp ανήκουν στην umc poland που όμως νομίζω ότι έχει μέσα κάτι μετοχές η hisense αλλά δεν είμαι σίγουρος 100% ,εγω με μια που πήρα πριν 2 χρόνια από το you ειμαι αρκετά ικανοποιημένος αφού φόραγε lg ips πάνελ.

 

Επεξ/σία από sintalkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, sintalkas είπε

edit παιδιά σύμφωνα με τα παιδιά από το θέμα της τηλεορασης που ανεφερα και οι hitachi είναι κατασκευής umc.

Λαθος!

H HITACHI ειναι VESTEL που απο οσο εχω δει εχουν μαλλον καλυτερα πανελ απο sharp.

Αυτη του θεματος εχει  ισως απο τις χειροτερες γωνιες που εχω δει! Παρομοιες αν οχι ιδιες με μιας kydos 40'' fullhD των 150€ που εχω επισης δει.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...