Προς το περιεχόμενο

Sharp 50BL2EA 50" Smart 4K TV 339.00€ @ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ [TEΛΟΣ]


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αυτη του θεματος εχει  ισως απο τις χειροτερες γωνιες που εχω δει! Παρομοιες αν οχι ιδιες με μιας kydos 40'' fullhD των 150€ που εχω επισης δει.

Το τερμάτησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, kondoras είπε

16€ παραπάνω έχει η Samsung 50RU7092. 355€ στο e-shop.

Πέραν του ήχου (που δεν έχω άποψη), γιατί να προτιμήσει κάποιος τη Sharp?

άποψη έχεις για την συγκεκριμένη τηλεόραση; Αν όχι άσε το τρολαρισμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, smyrali είπε

άποψη έχεις για την συγκεκριμένη τηλεόραση; Αν όχι άσε το τρολαρισμα.

Πρόσθεσα μία πληροφορία. Ότι μία επώνυμη tv με σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά κοστίζει ελάχιστα παραπάνω. Αν αυτό είναι τρολάρισμα τότε το παρακάτω τί είναι;

11 ώρες πριν, smyrali είπε

ΥΓ: Έκανες τις ερωτήσεις σου, έκανα τη δική μου. Δεν ξέρω γιατί θίχτηκες από την αρχή. Ας μήν χαλάμε το θέμα φίλε μου.

Επεξ/σία από kondoras
...
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kondoras είπε

Πρόσθεσα μία πληροφορία. Ότι μία επώνυμη tv με σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά κοστίζει ελάχιστα παραπάνω. Αν αυτό είναι τρολάρισμα τότε το παρακάτω τί είναι;

Ερώτηση είναι.

Το δικό σου σχόλιο είναι τρολαρισμα επειδή αντί να συνεισφέρεις με πληροφορία σχετική με την τηλεόραση λες για μια άσχετη τηλεόρασή ότι είναι καλύτερη κλπ. Τις έχεις δει και τις δύο δίπλα δίπλα; από που πηγάζει ότι πρέπει να πάμε σε αυτή που λες; 

 Θα μπορούσες να ρώταγες και εσύ, ρε παιδιά αυτή σε σχέση με την κορεάτικη τι λέτε;

Αλλά όχι, εσύ να πεις την πληροφορία σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kondoras είπε

16€ παραπάνω έχει η Samsung 50RU7092. 355€ στο e-shop.

Πέραν του ήχου (που δεν έχω άποψη), γιατί να προτιμήσει κάποιος τη Sharp?

 

Για το Android TV προφανώς. Η σειρά RU7000/7100 της Samsung είναι καλή για entry level, αλλά το Tizen και οι διαφημίσεις της Samsung είναι προφανώς μειονεκτήματα σε σύγκριση με το Android. Επομένως αν η Sharp του θέματος αποδειχτεί πως έχει panel της προκοπής, γιατί να μην ενδιαφέρεται κόσμος που ψάχνει για Smart TV;

 

Βέβαια, το γεγονός πως ο Κωτσόβολος είναι ο μοναδικός εισαγωγέας της 50BL2EA και δεν την έχει ούτε σε ένα κατάστημα σε έκθεση είναι απαράδεκτο, και καλό είναι ο κόσμος να μην τον επιβραβεύει αγοράζοντας TV γουρούνι στο σακί.

 

13 ώρες πριν, matrixxx είπε

Λαθος!

H HITACHI ειναι VESTEL που απο οσο εχω δει εχουν μαλλον καλυτερα πανελ απο sharp.

Αυτη του θεματος εχει  ισως απο τις χειροτερες γωνιες που εχω δει! Παρομοιες αν οχι ιδιες με μιας kydos 40'' fullhD των 150€ που εχω επισης δει.

 

Είσαι σίγουρος πως είδες την ίδια; Ο Κωτσόβολος σε 3 καταστήματα του που έχω πάει, έχει μόνο μια 49ρα Sharp σε έκθεση η οποία όντως έχει πολύ κακές γωνίες θέασης.

Επεξ/σία από Solowing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Solowing είπε

Για το Android TV προφανώς. Η σειρά RU7000/7100 της Samsung είναι καλή για entry level, αλλά το Tizen και οι διαφημίσεις της Samsung είναι προφανώς μειονεκτήματα σε σύγκριση με το Android. Επομένως αν η Sharp του θέματος αποδειχτεί πως έχει panel της προκοπής, γιατί να μην ενδιαφέρεται κόσμος που ψάχνει για Smart TV;

Βέβαια, το γεγονός πως ο Κωτσόβολος είναι ο μοναδικός εισαγωγέας της 50BL2EA και δεν την έχει ούτε σε ένα κατάστημα σε έκθεση είναι απαράδεκτο, και καλό είναι ο κόσμος να μην τον επιβραβεύει αγοράζοντας TV γουρούνι στο σακί.

Είσαι σίγουρος πως είδες την ίδια; Ο Κωτσόβολος σε 3 καταστήματα του που έχω πάει, έχει μόνο μια 49ρα Sharp σε έκθεση η οποία όντως έχει πολύ κακές γωνίες θέασης.

το ότι δεν την έχουν ίσως εξηγείται ότι είναι πολύ νέο μοντέλο αλλά και πάλι όχι αποδεκτό. Ούτε στο κατάστημα Συγγρού δεν υπάρχει στην έκθεση; είχα σκοπό να πάω σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, smyrali είπε

το ότι δεν την έχουν ίσως εξηγείται ότι είναι πολύ νέο μοντέλο αλλά και πάλι όχι αποδεκτό. Ούτε στο κατάστημα Συγγρού δεν υπάρχει στην έκθεση; είχα σκοπό να πάω σήμερα.

Τις τελευταίες μέρες έχω περάσει από τα καταστήματα Πατησίων, Σταδίου και Mall και δεν την είχαν. Όταν ρώτησα γιατί μου είπαν πως δεν είχαν προλάβει να την βάλουν γιατί είναι καινούργια, οπότε πιστεύω πως δεν την έχουν βάλει πουθενά. Η απορία μου είναι πόσο δύσκολο θα τους ήταν να αλλάξουν την άθλια 49ρα Sharp που έχουν με τη 50BL2EA. Να τους έπαιρνε και 10 λεπτά; Χειρότερη δύσκολα θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Κωτσοβολο της θεσσαλονίκης υπήρχε αλλα όχι συνδεδεμένη με κεραία η με κάποιο στικ.. η μοναδική ήταν που την είχαν κλειστή. Απλά ανοιγε και έβλεπες μόνο το μενου της.  Για να είμαι ειλικρινής μια θολούρα στο πάνελ την διέκρινα ακόμα και στο μενου της. 

Επεξ/σία από Diamond30
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Solowing είπε

Είσαι σίγουρος πως είδες την ίδια; Ο Κωτσόβολος σε 3 καταστήματα του που έχω πάει, έχει μόνο μια 49ρα Sharp σε έκθεση η οποία όντως έχει πολύ κακές γωνίες θέασης.

Δεν την ειδα σε μαγαζι, σε σπιτι την ειδα. Αγορα απο ΚΒ.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν την έχω παραλάβει ακόμα.
Ούτε μήνυμα μου ήρθε, να μην τα ξαναλέμε για τον ΚΒ... ούτε εγώ είμαι ικανοποιημένος από το service του.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Τηλεόραση αυτή την προτιμουμε γιατί είναι Android TV, και μαζί με την Thomson πού έχει ο Γερμανός είναι οι ποίο φθηνές. Η Sharp είναι επώνυμη μάρκα Ιαπωνέζικη. Την πηραμε χτες απο Κοτσοβολο, Θεσσαλονίκης. Δεν την ειχε στημένη να την δούμε. Κατασκευή Πολονιας. Η κατασκευή τής είναι πλαστική και φθηνή. Η εικόνα, τα χρώματα θέλει δουλεια, ψάξιμο για να γίνει οπως τη θέλεις. Απο της ετοιμες ρυθμίσεις η movie είναι κάπως καλή. Στις γωνίες όντως είναι κάπως εάν βλέπεις απο πλάγια. Οι φθηνες edge όμως έτσι είναι. Ο ήχος όμως στη ρύθμιση movie είναι πολύ καλός, κινηματογραφικός, εαν ψάξεις το equaliser σίγουρα θα βγει ακόμα ποιο καλός. Το λειτουργικό έχει πάρα πολλές επιλογές αλλά Android TV και να μην έχει τον chrome browser; Είναι δυνατόν; Έψαξα και βρήκα τρόπο να τον περάσω, υπάρχουν βέβαια στο play store και άλλοι browser για σερφαρισμα στο διαδίκτυο. Επίσης ενω η γλώσσα γενικώς είναι Ελληνικά, το μενού της συσκευής είναι μόνο στα Αγγλικά, δεν βρηκαμε τρόπο να το αλλάξουμε. Τελικά για τα λεφτά της είναι καλή. Εαν θέλεις Android TV, και δεν μπορείς να δώσεις 500-700€ για sony η philips είναι μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...