Προς το περιεχόμενο

Sharp 50BL2EA 50" Smart 4K TV 339.00€ @ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ [TEΛΟΣ]


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σωστα ο καθενας να προχωραει αναλογα με την τσεπη του και τις αναγκες του.

Μαλλον η δευτερη σειρα παει καρφι στον vairass αλλα καλα εκανες και δεν εγραψες το ονομα του να μην καταλαβει οτι μιλας γι'αυτον.Μην μας ακουσει κιολας.

Δεν πειράζει.... Γυρίζει η γη 🌏 οπότε και ο τροχός :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Android TV πάντως με έναν ATV Launcher φορτωμένα και KODI, POPCORN, PLEX, δεν έχουν να ζηλέψουν απολύτως τίποτα από τα WebOS, Tizen κτλ.. Το αντίθετο θα έλεγα. Μέχρι και root μπορείς να κανεις, να περνάς Widgets κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Τα Android TV πάντως με έναν ATV Launcher φορτωμένα και KODI, POPCORN, PLEX, δεν έχουν να ζηλέψουν απολύτως τίποτα από τα WebOS, Tizen κτλ.. Το αντίθετο θα έλεγα. Μέχρι και root μπορείς να κανεις, να περνάς Widgets κτλ.

Υπό προϋποθέσεις... Να έχει γρήγορο cpu and ram 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MakeGreeceSexyAgain είπε

Τα Android TV πάντως με έναν ATV Launcher φορτωμένα και KODI, POPCORN, PLEX, δεν έχουν να ζηλέψουν απολύτως τίποτα από τα WebOS, Tizen κτλ.. Το αντίθετο θα έλεγα. Μέχρι και root μπορείς να κανεις, να περνάς Widgets κτλ.

ειναι γνωστή η ανωτερότητα του android, το θέμα είναι τι πανελ φοράει το ρημάδι; VA ή IPS; έχει καλό ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Υπό προϋποθέσεις... Να έχει γρήγορο cpu and ram 

Σε τηλεόραση με 2GB RAM & mt5596a (4 core στα 1100) τρέχει απροβλημάτιστα. Φαντάζομαι όλες λίγο πολύ τέτοια specs δεν έχουν;

Για τη συγκεκριμένη δε βρίσκω κάπου specs. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Τα Android TV πάντως με έναν ATV Launcher φορτωμένα και KODI, POPCORN, PLEX, δεν έχουν να ζηλέψουν απολύτως τίποτα από τα WebOS, Tizen κτλ.. Το αντίθετο θα έλεγα. Μέχρι και root μπορείς να κανεις, να περνάς Widgets κτλ.

Γνωριζεις αν παιρνει cosmote tv go ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Σε τηλεόραση με 2GB RAM & mt5596a (4 core στα 1100) τρέχει απροβλημάτιστα. Φαντάζομαι όλες λίγο πολύ τέτοια specs δεν έχουν;

Για τη συγκεκριμένη δε βρίσκω κάπου specs. 

Έτσι ναι παίζει άνετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, smyrali είπε

το θέμα είναι τι πανελ φοράει το ρημάδι; VA ή IPS; έχει καλό ήχο;

Μόλις την δοκίμασα σε φίλο που την παρέλαβε.

Αν δεν κάτσεις μπροστά της, δεν βλέπεται.  Από μπροστά είναι άριστη η εικόνα.

Οπότε υποθέτω έχει IPS VA.  Ο ήχος είναι καλός όσο πρόλαβα να ακούσω - τα επίγεια ελληνικά είναι απαράδεκτα. ΕΡΤ HD πολύ καλή.

Youtube μια χαρά - βάζω τώρα netflix να δοκιμάσω.

Δεν βρήκα τρόπο να κάνω μεταφορά των καναλιών όπως θέλει η μάνα του - κάποιες επιλογές είναι γκρι. Όπως έχω μπερδευτεί με τα fav.  Γρήγορο μενού.

Made in Poland

Επεξ/σία από papars
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vickjim είπε

Γνωριζεις αν παιρνει cosmote tv go ?

Το app λογικά θα με αφήνει να το εγκαταστήσω, αλλά ειμαι συνδρομητής Vodafone, οπότε δε νομίζω να μπορώ να το δοκιμάσω.

3 λεπτά πριν, papars είπε

Μόλις την δοκίμασα σε φίλο που την παρέλαβε.

Αν δεν κάτσεις μπροστά της, δεν βλέπεται.  Από μπροστά είναι άριστη η εικόνα.

Οπότε υποθέτω έχει IPS.  Ο ήχος είναι καλός όσο πρόλαβα να ακούσω - τα επίγεια ελληνικά είναι απαράδεκτα. ΕΡΤ HD πολύ καλή.

Youtube μια χαρά - βάζω τώρα netflix να δοκιμάσω.

Δεν βρήκα τρόπο να κάνω μεταφορά των καναλιών όπως θέλει η μάνα του - κάποιες επιλογές είναι γκρι. Όπως έχω μπερδευτεί με τα fav.  Γρήγορο μενού.

Made in Poland

Άρα μάλλον VA είναι, όχι IPS.

Όσο για την εικόνα, παίξε με τις ρυθμίσεις. Οι περισσότερες έχουν χάλια default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vickjim είπε

Γνωριζεις αν παιρνει cosmote tv go ?

κάποιος που την πήρε μπορεί να μας κάνει αν θέλει μια παρουσίαση της; σε σχέση με τις άλλες που έχει δει δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη εντύπωση από την τηλεόραση
Η εικόνα μου φάνηκε μια χαρά (εξ αρχής λέω ότι δεν έχω τρελές απαιτήσεις από μια σχεδόν ανώνυμη τηλεόραση). Τα μαύρα της θεωρώ ότι είναι μια χαρά και η γωνία θέασης της δεν είναι και τόσο χάλια όσο επιγράφτηκε –άριστη δεν είναι, αλλά δεν είναι και τραγική-. Ο ήχος καλός, αρκετά δυνατός και καθαρός. Η Wifi κεραία της δυνατή (την έβαλα σε σημείο που έχω smart mi λαμπες και ενώ αυτές ζορίζονται να συνδεθούν η τηλεόραση έχει φουλ και σταθερό σήμα). Τα adroid app της παίζουν απροβλημάτιστα δεν κολλάει πουθενά. Φορτώνει τα τηλεοπτικά κανάλια σχετικά γρήγορα, σχεδόν αμέσως αν και στο πρώτο δευτερόλεπτο είναι η εικόνα είναι απειροελάχιστα πιξελωτή αλλα στο δεύτερο sec αμέσως στρώνει. Την έβαλα να παίξει και 4Κ youtube videos και έμεινα εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της εικόνας και την κίνηση (αλλά παρακολουθούσα σχεδόν σε ευθεία και όχι υπό γωνία). Προφανώς η τηλεόραση έχει πολλά ακόμα που δεν πρόλαβα να σκαλίσω αλλά σαν πρώτη εντύπωση με άφησε 100% ικανοποιημένο. Θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή, δεδομένου των χρημάτων που κοστίζει.  

-πώς μπορώ να δώ τον τύπο του πάνελ που έχει ?

Επεξ/σία από Xristos62100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Xristos62100 είπε

Πρώτη εντύπωση από την τηλεόραση
Η εικόνα μου φάνηκε μια χαρά (εξ αρχής λέω ότι δεν έχω τρελές απαιτήσεις από μια σχεδόν ανώνυμη τηλεόραση). Τα μαύρα της θεωρώ ότι είναι μια χαρά και η γωνία θέασης της δεν είναι και τόσο χάλια όσο επιγράφτηκε –άριστη δεν είναι, αλλά δεν είναι και τραγική-. Ο ήχος καλός, αρκετά δυνατός και καθαρός. Η Wifi κεραία της δυνατή (την έβαλα σε σημείο που έχω smart mi λαμπες και ενώ αυτές ζορίζονται να συνδεθούν η τηλεόραση έχει φουλ και σταθερό σήμα). Τα adroid app της παίζουν απροβλημάτιστα δεν κολλάει πουθενά. Φορτώνει τα τηλεοπτικά κανάλια σχετικά γρήγορα, σχεδόν αμέσως αν και στο πρώτο δευτερόλεπτο είναι η εικόνα είναι απειροελάχιστα πιξελωτή αλλα στο δεύτερο sec αμέσως στρώνει. Την έβαλα να παίξει και 4Κ youtube videos και έμεινα εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της εικόνας και την κίνηση (αλλά παρακολουθούσα σχεδόν σε ευθεία και όχι υπό γωνία). Προφανώς η τηλεόραση έχει πολλά ακόμα που δεν πρόλαβα να σκαλίσω αλλά σαν πρώτη εντύπωση με άφησε 100% ικανοποιημένο. Θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή, δεδομένου των χρημάτων που κοστίζει.  

-πώς μπορώ να δώ τον τύπο του πάνελ που έχει ?

Φίλε xristos62100 ο ήχος είναι τόσο καλός όσο περιμενει κανείς από ηχεία Harmon Kardon που έχει; 
 

ακουει στις φωνητικές εντολές άμεσα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το πάνελ είναι VA. Πιο πολύ ρώτησα μήπως μπορώ να δώ τον τύπο του πανελ κάπου μέσα από τα settings. Οπτικά μου κάνει για VA.
ο ήχος είναι σίγουρα καλός, αλλά μέχρι εκεί... τίποτα το ιδιαίτερο. 
φωνητικές εντολές δεν κατάλαβα πως δέχεται, έχω φτάσει μέχρι το σημείο που λέει να μιλήσεις για να σε ακούσει αλλά τελικά δεν κατάφερα να με ακούσει . Προφανώς θα είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει ή το πιθανότερο δεν πάτησα το σωστό κουμπί στο τηλεκοντρόλ. 
Έχω ασχοληθεί ελάχιστα με την ΤV απλά δίνω μια πρώτη εικόνα μήπως και βοηθήσω κάποιους για να αποφασίσουν αν θα την αγοράσουν ή όχι. Ότι θέλετε ρωτάτε ελεύθερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xristos62100 είπε

Νομίζω πως το πάνελ είναι VA. Πιο πολύ ρώτησα μήπως μπορώ να δώ τον τύπο του πανελ κάπου μέσα από τα settings. Οπτικά μου κάνει για VA.
ο ήχος είναι σίγουρα καλός, αλλά μέχρι εκεί... τίποτα το ιδιαίτερο. 
φωνητικές εντολές δεν κατάλαβα πως δέχεται, έχω φτάσει μέχρι το σημείο που λέει να μιλήσεις για να σε ακούσει αλλά τελικά δεν κατάφερα να με ακούσει . Προφανώς θα είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει ή το πιθανότερο δεν πάτησα το σωστό κουμπί στο τηλεκοντρόλ. 
Έχω ασχοληθεί ελάχιστα με την ΤV απλά δίνω μια πρώτη εικόνα μήπως και βοηθήσω κάποιους για να αποφασίσουν αν θα την αγοράσουν ή όχι. Ότι θέλετε ρωτάτε ελεύθερα. 

Φίλε Xristos62100 η εικόνα σε μικρές σχετικά γωνίες και τα χρώματα της πως είναι: Υπότιτλους από usb παίζει καλά: Λογικά πρέπει να παίζει και dts αρχεία. 

Γνωρίζει κανείς αν η 55" είναι το ίδιο μοντέλο με λειτουργικό android γιατί στο site την δείχνει 50" με τα ίδια χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...