Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/1/2024 στις 1:49 ΜΜ, bigballon είπε

κοσμοτε.

Cosmote με Ultra2 και εγώ, και δεν μου έβγαλε ειδοποίηση για ρυθμίσεις φορέα...
Βρίσκεσαι σε πόλη ή στην επαρχία.?  Ίσως να κάνουν τοπικά κάποιες δοκιμές ποιος ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
6 λεπτά πριν, ramarg είπε

Cosmote με Ultra2 και εγώ, και δεν μου έβγαλε ειδοποίηση για ρυθμίσεις φορέα...
Βρίσκεσαι σε πόλη ή στην επαρχία.?  Ίσως να κάνουν τοπικά κάποιες δοκιμές ποιος ξέρει...

Ούτε σε μένα εμφάνισε ποτέ κάτι τέτοιο (Ultra2 & Cosmote)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ούτε σε μένα εμφάνισε ποτέ κάτι τέτοιο (Ultra2 & Cosmote)...

Μήπως να ξεκινήσουμε ένα νέο κύκλο ενοχλήσεων στην Cosmote ή στις φόρμες παραπόνων.? Λέω εγώ τώρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 ώρες πριν, ramarg είπε

Μήπως να ξεκινήσουμε ένα νέο κύκλο ενοχλήσεων στην Cosmote ή στις φόρμες παραπόνων.? Λέω εγώ τώρα..

Εγώ δεν σταμάτησα ποτέ. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συμφουρμιτες από πολύ έμπιστη πηγή έμαθα τι μέλλει γενέσθαι με το θέμα μας:

Έχει κάνει συμφωνία η Apple με τους Έλληνες παρόχους να λανσαριστεί η LTE σύνδεση του iWatch παράλληλα με την ενσωμάτωση της ελληνικής γλώσσας στην Siri.

Οπότε κάντε λίγη υπομονή ακόμα και φτάνει η μεγάλη μέρα...😜

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 λεπτά πριν, dinosppc είπε

Αγαπητοί συμφουρμιτες από πολύ έμπιστη πηγή έμαθα τι μέλλει γενέσθαι με το θέμα μας:

Έχει κάνει συμφωνία η Apple με τους Έλληνες παρόχους να λανσαριστεί η LTE σύνδεση του iWatch παράλληλα με την ενσωμάτωση της ελληνικής γλώσσας στην Siri.

Οπότε κάντε λίγη υπομονή ακόμα και φτάνει η μεγάλη μέρα...😜

Το οποίο δεν έχει και πολύ σχέση με την υποστήριξη lte…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, dinosppc said:

Αγαπητοί συμφουρμιτες από πολύ έμπιστη πηγή έμαθα τι μέλλει γενέσθαι με το θέμα μας:

Έχει κάνει συμφωνία η Apple με τους Έλληνες παρόχους να λανσαριστεί η LTE σύνδεση του iWatch παράλληλα με την ενσωμάτωση της ελληνικής γλώσσας στην Siri.

Οπότε κάντε λίγη υπομονή ακόμα και φτάνει η μεγάλη μέρα...😜

Α δηλαδή ποτέ, οκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enlightened είπε

Α δηλαδή ποτέ, οκ

Έχω άδικο;

Μετά από 12 χρόνια με iPhone και 7χρόνια με  iWatch κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όταν η Siri μιλήσει Ελληνικά τότε και και το ρολόι θα μιλήσει με LTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, dinosppc είπε

Έχω άδικο;

Μετά από 12 χρόνια με iPhone και 7χρόνια με  iWatch κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όταν η Siri μιλήσει Ελληνικά τότε και και το ρολόι θα μιλήσει με LTE.

Βασικά η Siri θα μιλήσει ελληνικά πριν αποκτήσουμε lte στο watch… :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2024 στις 4:25 ΜΜ, billdanos είπε

Ούτε σε μένα εμφάνισε ποτέ κάτι τέτοιο (Ultra2 & Cosmote)...

Τα ίδια και εγώ, ούτε σε μένα εμφανίστηκε κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι μήπως το pop-up που "πετάχτηκε" στον bigballon δεν προερχόταν/αφορούσε σε ρυθμίσεις παρόχου για το Apple Watch, αλλά αφορούσε σε ρυθμίσεις για το iPhone του και απλά έτυχε να "πεταχτεί" όταν αυτός είχε ανοιχτή την εφαρμογή του Watch. (Μπορεί να είπα βλακεία, αλλά έκανα μια σκέψη...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dead-Poet είπε

Τα ίδια και εγώ, ούτε σε μένα εμφανίστηκε κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι μήπως το pop-up που "πετάχτηκε" στον bigballon δεν προερχόταν/αφορούσε σε ρυθμίσεις παρόχου για το Apple Watch, αλλά αφορούσε σε ρυθμίσεις για το iPhone του και απλά έτυχε να "πεταχτεί" όταν αυτός είχε ανοιχτή την εφαρμογή του Watch. (Μπορεί να είπα βλακεία, αλλά έκανα μια σκέψη...)

Το σκέφτηκα κι εγώ και ίσως ειναι το πιο πιθανό.  Είναι η δευτερη φορα που συμβαίνει γι αυτο έβγαλα και το στιγμιότυπο οθόνης. Εχω το 11προμαξ με ουλτρα 1 μια σιμ κοσμοτε και άλλη μια πάντα ενεργή ισιμ της βονταφον Βρετανίας η οποία όμως δεν έχει ενεργό πακέτο ούτε δυνατότητα δεδομένων η κλήσεων σε περιαγωγή. Συνδέετε κανονικά στα δίκτυα και έρχονται μηνύματα απο την μητρική εταιρεία για ενεργοποίηση διάφορων πακέτων. Εχω επίσης  καμιά 10αρια ισιμ εγκατεστημένες ανενεργές στο τηλέφωνο για χρήση στα ταξίδια μου. Δεύτερη φορά συνέβηκε στη Πορτογαλία οπου έβγαλα και το στιγμιότυπο. να  τονίσω πως και οι δυο ειδοποιήσεις έγιναν όταν άνοιξα την εφαρμογή του ρολογιού, το τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/2/2024 στις 8:13 ΜΜ, dinosppc είπε

Αγαπητοί συμφουρμιτες από πολύ έμπιστη πηγή έμαθα τι μέλλει γενέσθαι με το θέμα μας: Έχει κάνει συμφωνία η Apple με τους Έλληνες παρόχους να λανσαριστεί η LTE σύνδεση του iWatch παράλληλα με την ενσωμάτωση της ελληνικής γλώσσας στην Siri. Οπότε κάντε λίγη υπομονή ακόμα και φτάνει η μεγάλη μέρα...😜

Είχα τόσο ανάγκη να διαβάσω ένα σχόλιο σαν το δικό σου και να το πιστέψω, μέχρι που διάβασα αυτό για τα Ελληνικά στην Siri.. Γέλασα μία φορά την υποστήριξη LTE στα AW & τρεις φορές για την υποστήριξη Ελληνικών… Βέβαια στη δεύτερη περίπτωση φταίει η Apple αλλά ας μην το ανοίξουμε το θέμα…

Στις 1/2/2024 στις 10:41 ΜΜ, billdanos είπε

Βασικά η Siri θα μιλήσει ελληνικά πριν αποκτήσουμε lte στο watch… :) 

Μέχρι και το PlayStore θα έρθει στο iOS πριν την υποστήριξη LTE AW. Όλοι οι φούρνοι γκρεμίζονται εκτός από αυτόν…

Επεξ/σία από ramarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Έχουμε διασταυρώσει πληροφορίες από 2 διαφορετικές πηγές και τα νέα ...δεν φαίνεται να είναι καλά...

Μακάρι να μη μας τα έχουν μεταφέρει σωστά αλλά φαίνεται πως όλο το concept πήγε πίσω και παίζει να χάσουμε πάλι όλο το 2024...

Από τη στιγμή που η Cosmote δεν τοποθετείται επισήμως, μπορούμε κι εμείς να μεταφέρουμε οποιαδήποτε πληροφορία μαθαίνουμε. :( 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, billdanos said:

Έχουμε διασταυρώσει πληροφορίες από 2 διαφορετικές πηγές και τα νέα ...δεν φαίνεται να είναι καλά...

Μακάρι να μη μας τα έχουν μεταφέρει σωστά αλλά φαίνεται πως όλο το concept πήγε πίσω και παίζει να χάσουμε πάλι όλο το 2024...

Από τη στιγμή που η Cosmote δεν τοποθετείται επισήμως, μπορούμε κι εμείς να μεταφέρουμε οποιαδήποτε πληροφορία μαθαίνουμε. :( 

Ημουν 50-50 αν θα κανω ανανεωση συμβολαιο vodafone ή οχι (και με κραταγε πισω αυτη η ελπιδα).

Τελικά καλά έκανα, στη μπανανια που λεγεται Ελλάδα τίποτα δε παει μπροστα / αλλάζει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης υπαρχει σημερινη πληροφορια απο την Κινητη οτι καταργει η Cosmote και τις EXTRA SIM DATA απο τα συμβολαια για TABLET, ROUTER, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ κλπ. Δεν θα καταργησει ομως οσες εχουν ενεργοποιηθει. Οσοι πιστοι εχετε στο μυαλο σας να βγαλετε EXTRA SIM σπευστε. Το παραπανω θα γινει διοτι εχουν μειωθει οι νεες συνδεσεις σταθερης. 

Νεοτερη Ενημερωση. Τα Μαγαζια τις εκοψαν  απο σημερα τις EXTRA SIM για DATA.

Επεξ/σία από gkat2829
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...