Προς το περιεχόμενο

Η Uber έχασε την άδεια λειτουργίας της στο Λονδίνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, splanis είπε

τρολλαρεις ετσι;

Όχι γιατί που το περίεργο σε αυτά που λέω?

41 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Και μιλαμε για ανελεητο  δαγκωμα ειδικα αμα εχει αναγκες ....

Τους τουρίστες τους έχουν ξεπατώση στην κυριολεξία 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JcD είπε

Όχι γιατί που το περίεργο σε αυτά που λέω?

ότι το airbnb κατέστρεψε τους ξενοδόχους; τι να πει ο κόσμος που δεν βρίσκει σπίτι ή αν βρει πληρώνει νοίκι όσο ο βασικός μισθός;

Επεξ/σία από splanis
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ADHD είπε

Έλα μωρε απλά τώρα οι ζουμερς μαχητές του πληκτρολογίου με γκειμικγκ πισι σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο θέλουν μια εφαρμογή για όλα. Ταξί θέλουν? ουμπερ, φαΐ? εφουντ, γκομενα? πατάνε δεξιά η κάτι τέτοιο. Σε λίγο θα χρειάζονται και μια για να ρυθμίσουν βασικές λειτουργίες της ζωής τους.

Εμενα μου έμαθαν να παίρνω τηλέφωνο για ντελίβερι και να σταματάω ταξί στο δρόμο τώρα τα θέλουν όλα εύκολα όλα μέσα από οθόνες για αυτό πάμε έτσι όπως πάμε σαν χώρα.

αχ αυτη η γενια των μιλενιουμσ φταιει παντα... αχχ

ας μην συνεχίσουμε τη συζητηση γιατι θα καταλήξει σε πολιτικό χαρακτήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, splanis είπε

ότι το airbnb κατέστρεψε τους ξενοδόχους; τι να πει ο κόσμος που δεν βρίσκει σπίτι ή αν βρει πληρώνει νοίκι όσο ο βασικός μιθσός;

Έχεις δίκιο, δεν έγραψα όμως ότι τους κατέστρεψε, ότι τους ζημίωσε έγραψα όπως κι έγινε, γίνεται και αυτό που γράφεις κι εσύ, αν συζητήσεις όμως με τους ιδιοκτήτες των ακινήτων που τα έβαλαν στο airbnb εν τέλη είχαν άπειρα προβλήματα με τους νοικάρηδες τους με καθυστερημένα νοίκια και πάει λέγοντας. Λίγοι είναι αυτοί που πέταξαν έξω καλούς νοικάρηδες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TechnoV είπε

επειδή έχουμε άκρατο καπιταλισμό και ο καθένας έχει τα χωράφια του και τα υπερασπίζεται, όταν μπαίνεις σε ξένα χωράφια φιλάς τον κώλο σου. Γκέγκε;

Ωραίο σκεπτικό.

Δηλαδή αν άνοιγες εσύ πχ ένα καφέ ή ένα φαγάδικο σε πολυσύχναστη πλατεία, θα το θεωρούσες λογικό να ερχόντουσαν οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες ανάλογων καταστημάτων και να σου πετούσαν διάφορα πράγματα πανω στη βιτρίνα επειδή μπήκες σε "ξένα χωράφια" και αυτοί απλώς τα υπερασπίζονται... Θα τους δικαιολογούσες γι αυτή τη συμπεριφορά απόλυτα φαντάζομαι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ADHD είπε

Έλα μωρε απλά τώρα οι ζουμερς μαχητές του πληκτρολογίου με γκειμικγκ πισι σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο θέλουν μια εφαρμογή για όλα. Ταξί θέλουν? ουμπερ, φαΐ? εφουντ, γκομενα? πατάνε δεξιά η κάτι τέτοιο. Σε λίγο θα χρειάζονται και μια για να ρυθμίσουν βασικές λειτουργίες της ζωής τους.

Εμενα μου έμαθαν να παίρνω τηλέφωνο για ντελίβερι και να σταματάω ταξί στο δρόμο τώρα τα θέλουν όλα εύκολα όλα μέσα από οθόνες για αυτό πάμε έτσι όπως πάμε σαν χώρα.

Φανταζομαι εισαι απο αυτους που περιμενουν στην ουρα του ταμειου της εθνικης τραπεζας για να κανουν αναληψη με το βιβλιαριο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Φανταζομαι εισαι απο αυτους που περιμενουν στην ουρα του ταμειου της εθνικης τραπεζας για να κανουν αναληψη με το βιβλιαριο.

Προφανώς τρολλάρει (ελπίζω δηλαδή :P)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Φανταζομαι εισαι απο αυτους που περιμενουν στην ουρα του ταμειου της εθνικης τραπεζας για να κανουν αναληψη με το βιβλιαριο.

Οχι φίλε μου, για χαζό με έχεις να εμπιστεύομαι τα λεφτά μου στους τραπεζίτες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgeps21 είπε

Αρα αφου δεν θέλω να υποστηριζω μια πολυεθνική που εκμεταλλευεται τους συνεργάτες της (που στη πλειοψηφια οι οδηγοι ηταν ευχαριστημενοι) , ας αφήσω μωρέ να εκμεταλλευεται εμενα, τη μανα σου, τη γιαγια μου και τον ανθρωπο με ξεχωριστες ανάγκες ένας ταρίφας. 

Λες και μέση λύση δεν υπάρχει. 

Πως ακριβώς εκμεταλλεύεται εσένα ή κάποιον άλλον ένας οδηγός συμβμεβλημένος με την Beat;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ωραίο σκεπτικό.

Δηλαδή αν άνοιγες εσύ πχ ένα καφέ ή ένα φαγάδικο σε πολυσύχναστη πλατεία, θα το θεωρούσες λογικό να ερχόντουσαν οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες ανάλογων καταστημάτων και να σου πετούσαν διάφορα πράγματα πανω στη βιτρίνα επειδή μπήκες σε "ξένα χωράφια" και αυτοί απλώς τα υπερασπίζονται... Θα τους δικαιολογούσες γι αυτή τη συμπεριφορά απόλυτα φαντάζομαι. 

 

Ακυρο το παράδειγμα σου. Δεν εχω σκοπό να υπερασπιστώ βανδαλισμούς. Αλλά γενικώς επί του θέματος οι επίσημοι ταξιτζήδες για να είναι νόμιμοι έχουν πληρώσει ένα τσουβάλι λεφτά για να πάρουν την άδεια τους απο το κράτος.

Δεν μπορεί να έρχεται ο κάθε εξυπνιδης και να κλέβει την αγορά με μηδενικό κόστος εκμεταλλεύομενος μια νεα τεχνολογία για να παρακάμπτει τους κανόνες.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, astrofos είπε

Ακυρο το παράδειγμα σου. Δεν εχω σκοπό να υπερασπιστώ βανδαλισμούς. Αλλά γενικώς επί του θέματος οι επίσημοι ταξιτζήδες για να είναι νόμιμοι έχουν πληρώσει ένα τσουβάλι λεφτά για να πάρουν την άδεια τους απο το κράτος.

Δεν μπορεί να έρχεται ο κάθε εξυπνιδης και να κλέβει την αγορά με μηδενικό κόστος εκμεταλλεύομενος μια νεα τεχνολογία για να παρακάμπτει τους κανόνες.

Για τα πατίνια γιατί δεν βγήκαν στον δρόμο οι συνδικαλιστές? Μέσω μεταφοράς είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gakost είπε

Πως ακριβώς εκμεταλλεύεται εσένα ή κάποιον άλλον ένας οδηγός συμβμεβλημένος με την Beat;

η beat ειναι ενα καλό παράδειγμα μεσης λύσης, παρόλο που σε δυο περιπτώσεις που ο ταξιτζης ζητησε άλλα λεφτα από αυτα που δηλωσε στην εφαρμογη, η beat μου απάντησε " ετυχε" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, astrofos είπε

Ακυρο το παράδειγμα σου. Δεν εχω σκοπό να υπερασπιστώ βανδαλισμούς. Αλλά γενικώς επί του θέματος οι επίσημοι ταξιτζήδες για να είναι νόμιμοι έχουν πληρώσει ένα τσουβάλι λεφτά για να πάρουν την άδεια τους απο το κράτος.

Δεν μπορεί να έρχεται ο κάθε εξυπνιδης και να κλέβει την αγορά με μηδενικό κόστος εκμεταλλεύομενος μια νεα τεχνολογία για να παρακάμπτει τους κανόνες.

Κάτσε ... μισό... δηλαδή είσαι και ενάντια των e-shops φαντάζομαι; Και του e-mail;

Αφού υπάρχουν τα φυσικά καταστήματα που πλήρωσαν τόσα για άδειες και νοίκι, και υπάρχουν ταχυδρόμοι που τους κλέβουν τη δουλειά από Google και Microsoft!

Καταλαβαίνεις πόσο άκυρο είναι το σκεπτικό της τελευταίας σου πρότασης, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mariosCS είπε

Κάτσε ... μισό... δηλαδή είσαι και ενάντια των e-shops φαντάζομαι; Και του e-mail;

Αφού υπάρχουν τα φυσικά καταστήματα που πλήρωσαν τόσα για άδειες και νοίκι, και υπάρχουν ταχυδρόμοι που τους κλέβουν τη δουλειά από Google και Microsoft!

Καταλαβαίνεις πόσο άκυρο είναι το σκεπτικό της τελευταίας σου πρότασης, έτσι;

εγω δεν καταλαβαινω γιατί τα συζητάει εδώ και δεν πάει σε ενα καφενείο να κάνει αυτές τις συζητήσεις, αυτη η τεχνολογια μας καταστρέφει..... 

 

τι οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...