Προς το περιεχόμενο

[ TV 32" FULLHD SMART ] F&U FLS32219H 129 ευρώ (γερμανος) WIFI/LAN HEVC και δορυφορική


smpt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα την FLS32217H το καλοκαίρι με 159 ευρώ. Πολύ μάγκας και βρήκα σούπερ προσφορά vfm τηλεορασάρα. Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει και τα πιο τζάμπα λεφτά. Εκπληκτικά χαρακτηριστικά αλλά ποιότητα μηδέν. Μένει στάμπα για 5 ώρες το σήμα της νοβασπορτς ή του ΕΡΤ σπορτς. Αυτές τις μέρες έχει αρχίσει και κάνει κάτι άσπρες κάθετες γραμμές, κάτι φουλ σβησιματα προβολής που μαυρίζει και επανέρχεται μόνη της. Να βράσω τις καλές κριτικές αυτής και της 32216 στο Σκρουτζ που με έπεισαν να την πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

20 λεπτά πριν, Everest είπε

Πήρα την FLS32217H το καλοκαίρι με 159 ευρώ. Πολύ μάγκας και βρήκα σούπερ προσφορά vfm τηλεορασάρα. Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει και τα πιο τζάμπα λεφτά. Εκπληκτικά χαρακτηριστικά αλλά ποιότητα μηδέν. Μένει στάμπα για 5 ώρες το σήμα της νοβασπορτς ή του ΕΡΤ σπορτς. Αυτές τις μέρες έχει αρχίσει και κάνει κάτι άσπρες κάθετες γραμμές, κάτι φουλ σβησιματα προβολής που μαυρίζει και επανέρχεται μόνη της. Να βράσω τις καλές κριτικές αυτής και της 32216 στο Σκρουτζ που με έπεισαν να την πάρω.

Τυχαινει φιλε μου και σε ποιο ακριβες τηλεορασεις να σου βγαλει προβλημα.

Ακομη κι αν παρεις τηλεοραση με 500 ειτε με 1000 ειτε με 2000 υπαρχει πιθανοτητα να σου βγαλει προβλημα.

Παλι καλα να λες που εισαι μεσα στην εγγυηση ομως και θα παρεις αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kazampidis είπε

http://kouloukith.blogspot.com/2012/11/hd-ready-fullhd.html?m=1 

   Διάβασε αυτό το άρθρο που μιλάει για την διαφορά στο μάτι ανάλυσης HD ready και full HD, και θα δεις ότι σε τηλεόρασεις κάτω των 40 ιντσών, δεν θα δεις καμία διαφορά. Την αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την οθόνη, βασικά την αγόρασα για το αντροιντ λειτουργικό, που είναι εξαιρετικό που μόνο η thomson είχε, επίσης φαντάζομαι ότι δεν θα την αγοράσεις για να την έχεις στο σάλονι, αλλά για κάποιο δωμάτιο. Από εμένα προχώρα και μην ακούς κίνδυνολογιές για HD ready, δεν γνωρίζω πολλά από τηλεοράσεις αλλά αυτό που βλέπω στην εικόνα, είναι μια χαρά για τα λεφτά που έδωσα. Ελπίζω να βοήθησα. 

Συμφωνώ και εγώ με τα σχόλια του φίλου, κάτοχος της τηλεόρασης εδώ και περίπου έναν μήνα (148 ευρώ). 

Την δουλεύω κυρίως με YouTube. Η σύνδεση μέσω WiFi πανεύκολη, το menu πάρα πολύ καλό, όπως και η ποιότητα των videos. Συνδέεται με extender που βρίσκεται στον πάνω όροφο, και δεν έχει κάνει κιχ (σπασίματα στην ροή κλπ). 

Τα κανάλια αλλάζουν γρήγορα, έχω δει και χειρότερα. Το menu της τηλεόρασης είναι πλήρες και καλαίσθητο. 

Η τηλεόραση για τα λεφτά της, είναι εξαιρετική. Είναι ιδανική για συγκεκριμένες "καταστάσεις", πχ για γραφείο, υπνοδωμάτια κλπ. Εάν έχεις στο μυαλό σου ότι κοστίζει 130 ευρώ, δεν μπορείς να πέσεις έξω στην επιλογή σου. 

Ένα άλλο που νομίζω είναι σημαντικό, ο ήχος είναι αξιοπρεπής και ανεβάζει ένταση. Το rc είναι πλήρες, αν και τα πλήκτρα του κύκλου (βελάκια) είναι για τα δικά μου γούστα (και δάκτυλα) αρκετά κοντά (στενά) μεταξύ τους. 

Τέλος, έχει μαζεμένα bezels. Πίσω και στο κάτω μέρος, έχει βάθος περίπου 8 εκατοστά, όπως όλες άλλωστε της ίδιας κατηγορίας. Αυτό για όποιον την κρεμάσει τοίχο, όπως εγώ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

159 smart 120hz 32 fu Fhd , η καλυτερη αφορα που εκανα πριν 2 μηνες , παιδια η εικονα ειναι πεντακαθαρη , ο ηχος ειναι παααρα πολυ καλος σε σχεση μ αυτους που ακουγα οτι ο ηχος ειναι μαπα ,  αργει λιγο στην λειτουργια σμαρτ αλλα οκ τηλεορασηειναι οχι  pc . την δουλευω κ με το  ps4 κ η εικονα ειναι αψογη ,, ουτε lag ουτε τπτ , ειναι με τα 120hz ομως λεγομενη στα χαρακτηριστηκα 600 κ καλα. 3 χρονια εγγυηση οποτε αραξτε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xDante είπε

το ξέρω οτι ψιλοβγαίνουμε οφτοπικ αλλά  κυνηγάω μια τίμια 32-39 ιντσών με κάτω απο 160 ευρώς για υπνοδωμάτιο και ψάχνομαι.

με 19 ευρώ πάνω από το όριο που έθεσες αλλά στις 39", FULL HD με DVB-T2 HEVC 265, bluetooth, pvr, HbbTV και 3 χρόνια εγγύηση...

Δεν την έχω, δεν την έχω δει, ωστόσο με βάση τα χαρακτηριστικά δεν ξέρω αν γίνεται καλύτερη προσφορά...

https://basket.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/203441-f%26u-fls39202-39

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pntzamilis είπε

με 19 ευρώ πάνω από το όριο που έθεσες αλλά στις 39", FULL HD με DVB-T2 HEVC 265, bluetooth, pvr, HbbTV και 3 χρόνια εγγύηση...

Δεν την έχω, δεν την έχω δει, ωστόσο με βάση τα χαρακτηριστικά δεν ξέρω αν γίνεται καλύτερη προσφορά...

https://basket.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/203441-f%26u-fls39202-39

Μικρή αλλά Οκ.... Της βάζεις κ ένα TV box και είσαι μάγκας. 

Υβριδικό σίγουρα έχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, camel555 είπε

Συμφωνώ και εγώ με τα σχόλια του φίλου, κάτοχος της τηλεόρασης εδώ και περίπου έναν μήνα (148 ευρώ). 

Την δουλεύω κυρίως με YouTube. Η σύνδεση μέσω WiFi πανεύκολη, το menu πάρα πολύ καλό, όπως και η ποιότητα των videos. Συνδέεται με extender που βρίσκεται στον πάνω όροφο, και δεν έχει κάνει κιχ (σπασίματα στην ροή κλπ). 

Τα κανάλια αλλάζουν γρήγορα, έχω δει και χειρότερα. Το menu της τηλεόρασης είναι πλήρες και καλαίσθητο. 

Η τηλεόραση για τα λεφτά της, είναι εξαιρετική. Είναι ιδανική για συγκεκριμένες "καταστάσεις", πχ για γραφείο, υπνοδωμάτια κλπ. Εάν έχεις στο μυαλό σου ότι κοστίζει 130 ευρώ, δεν μπορείς να πέσεις έξω στην επιλογή σου. 

Ένα άλλο που νομίζω είναι σημαντικό, ο ήχος είναι αξιοπρεπής και ανεβάζει ένταση. Το rc είναι πλήρες, αν και τα πλήκτρα του κύκλου (βελάκια) είναι για τα δικά μου γούστα (και δάκτυλα) αρκετά κοντά (στενά) μεταξύ τους. 

Τέλος, έχει μαζεμένα bezels. Πίσω και στο κάτω μέρος, έχει βάθος περίπου 8 εκατοστά, όπως όλες άλλωστε της ίδιας κατηγορίας. Αυτό για όποιον την κρεμάσει τοίχο, όπως εγώ. 

Camel για ποιό μοντέλο μιλάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, vairass είπε

Μικρή αλλά Οκ.... Της βάζεις κ ένα TV box και είσαι μάγκας. 

Υβριδικό σίγουρα έχει; 

Γιατί tv-box; Δεν χρειάζεται αφού είναι smart και καλύπτει τις βασικές ανάγκες για netflix youtube εφαρμογές με ειδήσεις, καιρός κ.λ.π....

Υβριδικό το λέει και στο manual ότι έχει...

Επεξ/σία από pntzamilis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pntzamilis είπε

Γιατί tv-box; Δεν χρειάζεται αφού είναι smart και καλύπτει τις βασικές ανάγκες για netflix youtube εφαρμογές με ειδήσεις, καιρός κ.λ.π....

Υβριδικό το λέει και στο manual ότι έχει...

Με TV box πας αλλού... Δωρεάν όλα κλπ κλπ... 

Καλή περίπτωση πάντως η τβ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Everest είπε

Πήρα την FLS32217H το καλοκαίρι με 159 ευρώ. Πολύ μάγκας και βρήκα σούπερ προσφορά vfm τηλεορασάρα. Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει και τα πιο τζάμπα λεφτά. Εκπληκτικά χαρακτηριστικά αλλά ποιότητα μηδέν. Μένει στάμπα για 5 ώρες το σήμα της νοβασπορτς ή του ΕΡΤ σπορτς. Αυτές τις μέρες έχει αρχίσει και κάνει κάτι άσπρες κάθετες γραμμές, κάτι φουλ σβησιματα προβολής που μαυρίζει και επανέρχεται μόνη της. Να βράσω τις καλές κριτικές αυτής και της 32216 στο Σκρουτζ που με έπεισαν να την πάρω.

Μηπως επεσες στην περιπτωση ή να περιμενω κι εγω τα ιδια; την εχω την 32217 κανα τριμηνο τωρα ,το μονο που μου εχει συμβει ειναι μολις βαζω νετφλιξ να σβηνει και να ξαναναβει (αυτο εγινε 5-6 φορες),κατα τα αλλα δεν εχω παρατηρησει προβλημα προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Everest είπε

Πήρα την FLS32217H το καλοκαίρι με 159 ευρώ. Πολύ μάγκας και βρήκα σούπερ προσφορά vfm τηλεορασάρα. Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει και τα πιο τζάμπα λεφτά. Εκπληκτικά χαρακτηριστικά αλλά ποιότητα μηδέν. Μένει στάμπα για 5 ώρες το σήμα της νοβασπορτς ή του ΕΡΤ σπορτς. Αυτές τις μέρες έχει αρχίσει και κάνει κάτι άσπρες κάθετες γραμμές, κάτι φουλ σβησιματα προβολής που μαυρίζει και επανέρχεται μόνη της. Να βράσω τις καλές κριτικές αυτής και της 32216 στο Σκρουτζ που με έπεισαν να την πάρω.

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την εγγύηση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Παντώς στο mediamarkt (Πατρας) κοροιδευουν τον κοσμο. Εστειλα τον πατερα μου να παρει την τηλεοραση του θεματος και εφαγε την δουλεμα του αιωνα

Μιλησα προσωπικα με τον υπαλληλο τηλεφωνικα και :

α) Με τα 129 δεν έχει εγγυηση. Μα λεει 3 χρονια. Ναι αλλα οχι απο εμας.(Παρένθεση τα πρωτα 2 δεν τα καλυπτει το καταστημα και το 3 η ανιπροσωπεια?)

Οι πελατες πληρωνουν 50Ε να την στειλουν στην αντιπροσωπεια. Με την επεκταση εγγυησης στην προνομιακη τιμη των 39,99 τα γλυτωνεις ολα αυτα

Αναγκαστηκα να μιλησω με την εταιρια για να ξεκαθαρισω τι εννοουσε ο ποιητης

β) Η τιμη ειναι μονο μετρητοις και δεν έχει ατοκες 

Τον συμβουλεψα  να παει στο ταμειο να βαλει 3 ατοκες και αν ακουσει μα μου να την αφησει εκει και να φυγει. Ευτυχως δεν ειχε συνεχεια

Ο θεος και η Παναγια με τα ελληνικα καταστηματα. Ειπαμε δεν παει καλα το ΜΜ αλλα λιγο σεβασμο στους δυνητικους τους πελατες δεν βλαπτει

 

Διαφορετικα δεν καταλαβαινεις ελληνικο BF

Επεξ/σία από dionysg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, pntzamilis είπε

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την εγγύηση;

αυτο θα γινει. απλα εχει ηδη προηγηθει συνομιλια πριν καιρο με το σερβις και μου ειχαν πει, οταν σιγουρευτω οτι τα προβληματα ειναι μονιμα, μονο τοτε να τη στειλω, ωστε να μπορουν να τα διαπιστωσουν και αυτοι. 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Everest είπε

αυτο θα γινει. απλα εχει ηδη προηγηθει συνομιλια πριν καιρο με το σερβις και μου ειχαν πει, οταν σιγουρευτω οτι τα προβληματα ειναι μονιμα, μονο τοτε να τη στειλω, ωστε να μπορουν να τα διαπιστωσουν και αυτοι. 🙂

τωρα που το λες το εχει κανει κ σε μενα αυτο 2 φορες στης 50 πχ  που εχει ανοιξει ,..... 3 χρονια εγγυηση εχουμε μελλον ακομα . οταν γινει μονιμο η πιο συχνο βλεπουμε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...