Προς το περιεχόμενο

Redmi Note 8 Pro Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, dotas_86 είπε

Επειδή το αγόρασε ο πατέρας μου και το έπιασα στα χέρια μου αρκετή ώρα τις τελευταίες μέρες, έχω 2 σχόλια να κάνω.

1ον το slow motion στο βίντεο 720p/960fps είναι κακό. Σκουραίνει τα χρώματα και θολώνει την οθόνη/λήψη ενώ σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις δεν υπάρχει αυτό το θέμα.

2ον είναι αρκετά αισθητό το βάρος της συσκευής. Εάν δεν είχατε ξανά μεγάλο σε ιντσες κινητό θα σας φανεί πολύ μεγάλη διαφορά.

Σχόλιο για τον συντάκτη του άρθρου. Η συσκευή πλέον κοστίζει 200€ περίπου για τα 64GB και 220€ περίπου για τα 128GB. Σχεδόν 100€ κάτω από όσα αναφέρει στο άρθρο.

1ον για 720p θέλεις πάρα πολύ καλό φως (απαιτείται πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα κλείστρου). Σε λιγότερο φως (πχ σε κλειστό χώρο) θα αρχίσει η υποέκθεση. Κάνε την δοκιμή σου σε ντάλα ήλιο και πες μας αν παρατηρείς το ίδιο.

2ον δυστυχώς όλα εκέι πάνε :( Αρχίσαμε να λέμε "μικρό" το mi a3 και το mi 9se. Τα μόνα σε xiaomi που "πιάνονται" σχετικά ευχάριστα με ένα χέρι.

3ον το άρθρο προφανώς αναφέρεται στην τιμή αντιπροσωπίας του κινητού και όχι ιδιωτικών εισαγωγών των skroutzομάγαζων.. Δεν κάνει κανένα λάθος στην τιμή. Τιμά απλά αυτούς που έδωσαν το κινητό για review και αναφέρεται σε αυτούς και την δικιά τους τιμή. ;) (εσύ και εγώ θα δούμε από που θα το πάρουμε).

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω καθοτι ειχα αγορασει στις αρχες του χρονου το Redmi Note 7 δεν νομιζω να το δωσω για να παρω το 8. Αλλα εχω μια ερωτηση και οποιος το εχει και μπορει να απαντησει θα με εξυπηρετουσε. Επειδη ασχολουμαι με emulation το Redmi Note 7 ΔΕΝ υποστηριζει ουτε με το MIUI 11 το χειριστηριο του PS4(με καλωδιο OTG) και πρεπει να κανεις αλχημειες με remap προγραμμα προσωπικα χρησιμοποιω το USB/BT Joystick Center και ακομα και τοτε υπαρχουν καποια θεματα. To Mi9 T ενος φιλου μολις το βαλαμε επανω με τα ιδια καλωδια ρυθμισεις κτλ το αναγνωρισε αμεσως χωρις κανενα προβλημα. Το Redmi note 8 το αναγνωριζει φυσικα η πρεπει να κανεις και σε αυτο remap, change default keyboard κτλ. για να δουλεψει; Γνωριζει κανεις;

 

Ισως θα ηταν καλο στα reviews στον τομεα του gaming να αναφερεται και η συμβατοτητα της συσκευης με τα πιο γνωστα 2-3 χειριστηρια της αγορας καθως πολλοι τα χρησιμοποιουν και μερικες φορες αγοραζουν καποια συσκευη και βρισκονται προ εκπληξεων με ασυμβατοτητες, bugs κτλ.

Επεξ/σία από tsibosp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, busellatos είπε

200€ Το παιρνεις  με 290.000 antutu score.. 😋

Ρε φίλε το antutu λέει πολλά . Αλλά τα χιαομι γενικά στην κάμερα είναι άθλια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, life is music είπε

Ρε φίλε το antutu λέει πολλά . Αλλά τα χιαομι γενικά στην κάμερα είναι άθλια !

Άθλια; Όλα; Μη γενικεύεις.

Το Mix 2S του οποίου υπήρξα κάτοχος είχε (έχει) εξαιρετική κάμερα - χωρίς τώρα να μπαίνουμε σε λεπτομέρειες λες και θα κάνουμε επαγγελματική φωτογράφιση.

Επίσης δοκίμασα βράδυ τη κάμερα του Note 8 Pro αφού το έχει πάρει δικός μου άνθρωπος και τη βρήκα παρά πολύ καλή - φαντάζομαι την μέρα κάνει παπάδες.

..και στις δυο περιπτώσεις με τη stock κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Άθλια; Όλα; Μη γενικεύεις.

Το Mix 2S του οποίου υπήρξα κάτοχος είχε (έχει) εξαιρετική κάμερα - χωρίς τώρα να μπαίνουμε σε λεπτομέρειες λες και θα κάνουμε επαγγελματική φωτογράφιση.

Επίσης δοκίμασα βράδυ τη κάμερα του Note 8 Pro αφού το έχει πάρει δικός μου άνθρωπος και τη βρήκα παρά πολύ καλή - φαντάζομαι την μέρα κάνει παπάδες.

..και στις δυο περιπτώσεις με τη stock κάμερα.

Για να δεις σε κινητό καλή κάμερα πρέπει να πας στην σειρα s ,note της samsung , huawei p20 pro ,p30 pro η σε iphone !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εδω και μια εβδομάδα και εχω να πω τα εξής:

Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι το πλεον αστραπιαίο που εχω δοκιμάσει. Δουλεύει ακόμα και με την άκρη του δακτύλου. Το ότι ακουμπάς την υπερευρυγωνια κάμερα μερικές φορές είναι γεγονός, αλλά η ποιότητα αυτής της κάμερας είναι τόσο χάλια που μόνο για να ξεκουραστεί το δάχτυλο κάνει...

Η οθόνη, ναι, δεν ειναι amoled και τα χρώματα είναι ψυχρά. Με μια ρύθμιση όμως σε default + θερμό, είναι κομπλέ. Απο την άλλη είναι εξαιρετικά ξεκούραστη και φωτεινή.

Για επιδόσεις δεν το συζητάμε..

Μπαταρία απλός να πω πως δεν εχω δει κάτι καλύτερο.

Κάμερες. Κατά περίεργο τρόπο τα 64mp εχουν εξαιρετικό αποτέλεσμα, τα 12mp δυστυχώς εχουν υπερβολική οξύτητα. Το περίεργο είναι πως υποστηρίζει raw - dng αλλά μόνο στην selfie... Τι κουφό είναι αυτό δεν ξέρω.

Στα μείον το μέτριo gps που δεν έχει καλή ακρίβεια.

Για εμένα είναι καλή αγορά για κάποιον που ψάχνει επιδόσεις - μπαταρία. Για ποιο ολοκληρωμένο πακέτο νομίζω πως ενα samsung A50 είναι καλύτερη αγορά. 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, life is music είπε

Για να δεις σε κινητό καλή κάμερα πρέπει να πας στην σειρα s ,note της samsung , huawei p20 pro ,p30 pro η σε iphone !

Αλλά στερεότυπα έχουμε ; Γτ το iphone τη νύχτα ειδικά ..δεν ήταν τπτ τρομερο .φέτος βελτιώθηκε  

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Και μόνο που είναι Mediatek δεν θα το έπαιρνα με τίποτα και ας λέτε ότι θέλετε. 

Έχεις κάποιο επιχείρημα ή απλά έτσι το λες να περάσει η ώρα;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dotas_86 είπε

Επειδή το αγόρασε ο πατέρας μου και το έπιασα στα χέρια μου αρκετή ώρα τις τελευταίες μέρες, έχω 2 σχόλια να κάνω.

1ον το slow motion στο βίντεο 720p/960fps είναι κακό. Σκουραίνει τα χρώματα και θολώνει την οθόνη/λήψη ενώ σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις δεν υπάρχει αυτό το θέμα.

2ον είναι αρκετά αισθητό το βάρος της συσκευής. Εάν δεν είχατε ξανά μεγάλο σε ιντσες κινητό θα σας φανεί πολύ μεγάλη διαφορά.

Σχόλιο για τον συντάκτη του άρθρου. Η συσκευή πλέον κοστίζει 200€ περίπου για τα 64GB και 220€ περίπου για τα 128GB. Σχεδόν 100€ κάτω από όσα αναφέρει στο άρθρο.

Ακομα και στο P30 μου γινεται αυτο. Δεν ξερω τι εννοεις εσυ σκουραίνει, αλλα ειναι αισθητό στο p30. Μπορει στο note 8 να ειναι πολυ πιο σκουρ, δεν μπορω να ξερω, αλλα γενικα αυτο ειναι το λογικο.

 

Ρε χιαομι αγαπη μου, τα πας τοσα χρονια περίφημα , Τι σκατά μας έβαλες Mediatek τωρα στο προ; Να μην μπορουμε να βάλουμε μια gcam ρε γαμωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, life is music είπε

Ρε φίλε το antutu λέει πολλά . Αλλά τα χιαομι γενικά στην κάμερα είναι άθλια !

Και κατα τυχη ειναι ...

Samsung ISOCELL GW1 sensor 64mp 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, life is music είπε

Για να δεις σε κινητό καλή κάμερα πρέπει να πας στην σειρα s ,note της samsung , huawei p20 pro ,p30 pro η σε iphone !

Ναι, iPhone έχω. 

Αυτά που γράφεις έχουν καλές κάμερες, καλό software αλλά δεν είναι τα μόνα.

6 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Ακομα και στο P30 μου γινεται αυτο. Δεν ξερω τι εννοεις εσυ σκουραίνει, αλλα ειναι αισθητό στο p30. Μπορει στο note 8 να ειναι πολυ πιο σκουρ, δεν μπορω να ξερω, αλλα γενικα αυτο ειναι το λογικο.

 

Ρε χιαομι αγαπη μου, τα πας τοσα χρονια περίφημα , Τι σκατά μας έβαλες Mediatek τωρα στο προ; Να μην μπορουμε να βάλουμε μια gcam ρε γαμωτο.


https://gr.gizchina.com/2019/11/11/how-to-egkatastasi-google-camera-gcam-sto-redmi-note-8-pro/

Με μια απλή αναζήτησή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...