Προς το περιεχόμενο

OnePlus 8 Lite: Επιστροφή στην κατηγορία των οικονομικότερων κινητών;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, One+ είπε

Το s10+ έχει τον exynos που είναι κατά πολύ υποδεέστερος από 855+,το P40 pro τον 980 kyrin, και το Xperia 5 τον 855.κανενα από αυτά δεν έχει οθόνη 6,67 με 90hz. Οι συσκευές που ανέφερες είναι κατώτερες από oneplus 7T pro και πιο ακριβές 

Λογικο ειναι αυτο γιατι μιλαμε για παλιοτερες συσκευες απο το 7t pro.

Περαν τουτου 1 πιο υψηλα χρονισμενος snap855+ δεν προσφερει απολυτως τιποτα σε σχεση πχ με τον 855 του xperia οπως και τα 90hz οθονης,αν οι συσκευες απεχουν χρηματικα πολυ μεταξυ τους.

Δες ποσο ξεκιναει απο skroutz το S10+,P30pro και παει λεγοντας.

Η Oneplus για φετος μονο με το απλο 7pro πουλησε οτι πουλησε. Γιαυτο και η μονη αξιολογη συσκευη απο Oneplus μερια αυτη την στιγμη ειναι το Oneplus7t. Γιατι εχει και τα 90hz,και τον snap855+ αλλα κυριως ειναι αισθητα φθηνοτερο και αρα ανταγωνιστικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, telis είπε

Σου έδωσα την εναλλακτική με τα ίδια χαρακτηριστικά και με χαμηλότερη κατά 30% τιμή. Αυτό ρώτησες πριν. Τώρα αν το ίδιο μαγαζί με τις διαφορετικές μάρκες βάζει τρικλοποδιές στον εαυτό του, αυτό αφορά τους ίδιους. Πάντως πλέον τα 1+1 δεν είναι flagship killers με τις τιμές που ζητάνε.

Πηγαίνεις στο ιδιο προϊόν της ίδιας μαμάς εταιρείας και το αγοράζεις πολύ φθηνότερα 

Αυτό ακριβώς η BBK βγάζει αρκετά μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες. Δεν είναι flagship killer μια συσκευή όπως το OnePlus 7T pro 256Gb στα 759Ε?

Από Κίνα το βρίσκεις 600Ε.Πόσο πιο κάτω με τα specs που έχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, One+ είπε

Αυτό ακριβώς η BBK βγάζει αρκετά μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες. Δεν είναι flagship killer μια συσκευή όπως το OnePlus 7T pro 256Gb στα 759Ε?

Από Κίνα το βρίσκεις 600Ε.Πόσο πιο κάτω με τα specs που έχει? 

Όχι δεν είναι. Την θέση του flagship killer παίρνει το realme x2pro με τα ίδια χαρακτηριστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, telis είπε

Όχι δεν είναι. Την θέση του flagship killer παίρνει το realme x2pro με τα ίδια χαρακτηριστικά. 

Καλά specs σε καλή τιμή. Αν και δεν έχει την οθόνη του oneplus 7T pro. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, One+ είπε

Αυτό ακριβώς η BBK βγάζει αρκετά μοντέλα σε όλες τις κατηγορίες. Δεν είναι flagship killer μια συσκευή όπως το OnePlus 7T pro 256Gb στα 759Ε?

Από Κίνα το βρίσκεις 600Ε.Πόσο πιο κάτω με τα specs που έχει? 

iphone killer, σχεδον ολα τα άλλα ειναι φθηνοτερα η στην ιδια τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, One+ είπε

Καλά specs σε καλή τιμή. Αν και δεν έχει την οθόνη του oneplus 7T pro. 

Super amoled 90hz hdr 10+  έχει. 

Ποια η διαφορά; μόνο στην ανάλυση που ποιος την καταλαβαίνει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι έπρεπε να κάνει η one+ αλλά με αυτές τις τιμές ΔΕΝ είναι flagship killer. Είναι μία από τα ίδια με τους ανταγωνιστές ακολουθόντας μάλιστα τις "κακές τους συνήθειες" (πχ ποια ηλίθια λογική που την ακολουθεί και η one+ λέει ότι τα πανάκριβα κινητά δεν πρέπει να έχουν FM και 3.5mm).

Ως flagship killer ή έστω κοντά (δλδ με κάποιους πάντα συμβιβασμούς που δεν αλλοιώνουν της τελική εμπειρία) υπάρχουν άλλες εταιρίες που το εκπληρώνουν σήμερα και όχι η ακριβή one+

Προφανώς τώρα "στρίβειν δια του αρραβώνος" θα βγάλει νέο μοντέλο χαμηλότερων σπεκς που όμως θα είναι ενδεχομένως πιο ανταγωνιστικό από τον ανταγωνισμό κερδίζοντας λίγο από το παλιό της άρωμα με πιο λαϊκό (δλδ φτηνό) μοντέλο. 

καθώς δεν βλέπω θύρα 3.5mm (και μάλλον ούτε ράδιο) ούτε λαϊκό mid-high-range το λες και από μένα Χ. Άσε θα πάμε σε xiaomi που τελικά αυτή έχει πάρει την θέση και φιλοσοφία της παλιάς oneplus (για να δούμε πότε θα πέσει στα 350€ το mi note 10 πχ).

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, telis είπε

Super amoled 90hz hdr 10+  έχει. 

Ποια η διαφορά; μόνο στην ανάλυση που ποιος την καταλαβαίνει.... 

Πολυ καλή τιμή. Αν και δεν έχει curved οθόνη και με χειρότερη ανάλυση. Σίγουρα στην τιμή αυτή είναι value for money. Ένα σκαλί πιο πάνω το 7T pro λόγω ο οθόνης και ποιότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, telis είπε

Super amoled 90hz hdr 10+  έχει. 

Ποια η διαφορά; μόνο στην ανάλυση που ποιος την καταλαβαίνει.... 

Τι τρομερή συσκευή είναι αυτή. Δεν είχα προσέξει την παρουσία της μέχρι τώρα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@One+ ... είχα op (1, 3,5,5t,6t) έχω x2 pro (12/256) με τρελή τιμή ( για τα specs του)... Παίρνει αναβαθμίσεις ( patches, fixes, improvements, πραγματικά updates) όπως τα υποστήριζε κ η op... κάποτε ( όχι μόνο security patches, τώρα πια) οθόνη(90hz) κ κάμερες(quad ai 64mp) είναι πάρα πολύ καλά κ φανερά ποιοτικότερη κ καλύτερη συσκευή...για απόκριση κ smoothness, το gap είναι τεράστιο (συγκρίνω πάντα σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου αλλά κ με flagships που έχω πιάσει στα χέρια κ έχω δουλέψει/ poco, mi9, mi9 t pro, p20 pro, s9 duos, s9+)

Αν δεν το έχεις δουλέψει τα συμπεράσματα σου είναι άτοπα.

IMG_20191209_161449.jpg

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TechnoState

Πολύ τούμπανο το realme και σε σωστή τιμή, και μόνο που έχει τα απαραίτητα για μένα ακουστικά, ράδιο είναι λόγος να το προτιμήσω, εγώ κοιτάω το μικρό του αδελφάκι 5 Pro στα 200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TechnoState είπε

@One+ ... είχα op (1, 3,5,5t,6t) έχω x2 pro (12/256) με τρελή τιμή ( για τα specs του)... Παίρνει αναβαθμίσεις ( patches, fixes, improvements, πραγματικά updates) όπως τα υποστήριζε κ η op... κάποτε ( όχι μόνο security patches, τώρα πια) οθόνη(90hz) κ κάμερες(quad ai 64mp) είναι πάρα πολύ καλά κ φανερά ποιοτικότερη κ καλύτερη συσκευή...για απόκριση κ smoothness, το gap είναι τεράστιο (συγκρίνω πάντα σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου αλλά κ με flagships που έχω πιάσει στα χέρια κ έχω δουλέψει/ poco, mi9, mi9 t pro, p20 pro, s9 duos, s9+)

Αν δεν το έχεις δουλέψει τα συμπεράσματα σου είναι άτοπα.

IMG_20191209_161449.jpg

 

One+ ambassador είναι, μην τον παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...