Προς το περιεχόμενο

Αμοιβή για σύνταξη οινολογίου σε εστιατόριο


sfakattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, james01gr είπε

αλλά πόσο σου παίρνει να περάσεις 25 σελίδες στον υπολογιστή (που σίγουρα δεν είανι και βιβλίο σε πυκνότητα γραφής);

50 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2019 στις 7:14 ΜΜ, nogoso είπε

50 ώρες καθαρή δουλειά ενώ θα το δουλέψει ο τυπογραφος πάντως είναι πολύ μεγάλο νούμερο. Και αν σκεφτούμε ότι θα πληρώσει και τον τυπογραφο και ίσως και αυτόν που έκανε την επιλογή των κρασιών.... Δηλαδή τελικό κόστος πόσο θα έχει; 1000€ για κατάλογο;  

Δεν ξέρω τι δουλειά έκανες οπότε δεν μπορώ να πω αν είναι καλά,  λίγα ή πολλά. 

αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.

Μπορεί η δουλειά σου να είναι καλή αλλά δε νομίζω ο φίλος να είχε στο μυαλό του ότι για έναν κατάλογο θα δώσει τόσα χρήματα. Δε ξέρω  μπορεί να κάνω λάθος αλλά το θεωρώ πολύ πιθανό να στραβώνει και να είχε στο νου ότι θα καθαρίσει με κανένα 50αρι.

αν πρέπει να κάνει δουλειά και ο τυπογράφος, να πληρωθεί και η εκτύπωση..... τόσα θα φτάσει αυτός ο κατάλογος;

έχω μεγάλη περιέργεια πάντως να δω το αποτέλεσμα και δε καταλαβαίνω πως βγαίνουν τόσες ώρες. Εκτός αν για το κάθε κρασί έψαχνες εσύ στο νετ για πληροφορίες. Εκεί εντάξει. Ή αν έλεγες ότι το έκανες στο photoshop (ή κάτι παρόμοιο) ολόκληρο, μαζί με τα γραφικά ώστε ο τυπογράφος να πατήσει απλά ένα print.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου φαίνεται πολύ 50 ώρες για 25 σελίδες,2 ώρες ανά σελίδα δηλαδή.Και θες να ζητήσεις 12 ευρώ ανά σελίδα;Σε φίλο;Έπρεπε τουλάχιστον να του αναφέρεις από πριν την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας το παμε ετσι 50 ωρες ισοδυναμουν με 6 οκταωρα , επι μια καλη αμοιβη των 30 ευρω ανα 8οκταωρο ισοδυναμουν με 180 ευρω , εφοσον προκειται για φιλους κλπ καντο 150ε ,τλχιστο ετσι θα το υπολογιζα εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 εργάσιμες ώρες για 25 σελίδες που απλά λέει όνομα κρασιού και περιγραφή είναι ΠΑΡΑ πολλές και δεν καταλαβαίνω και εγώ πως βγαίνουν.

"Πινακάκια, επικεφαλίδες και περιγραφές" δεν είναι τίποτα, δεν είναι κάτι το δύσκολο.

500 κρασιά να έχει, μιας μέρας δουλειά θα ήταν για έναν υπάλληλο που ξέρει τι κάνει.

Να ζητήσεις 300 ευρώ σε φίλο για αυτήν την δουλειά, να του δώσεις δηλαδή ένα αρχείο Word που απλά λέει όνομα κρασιού και περιγραφή θα μου φαινότανε κλέψιμο.

Απλά όντως απορώ, 7 μέρες δουλειά για κάτι τέτοιο είναι εξωφρενικό, εκτός και αν έκανες κάτι ακόμα που δεν ανέφερες στο αρχικό ποστ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην έρθεις σε δύσκολη θέση , δες το minimum ποσό που θα ήθελες να λάβεις από τον φίλο σου. 
Σε καμία περίπτωση δεν υποβαθμίζω το έργο σου , αλλά είναι ο μόνος τρόπος να μάθεις από αυτό και την επόμενη φορά να είσαι πιο έτοιμος.

Σε β χρόνο μάθε και τι κόστησε όλο το project στον φίλο σου για να έχεις μια καλύτερη εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

καποτε ενας φιλοσοφος ειχε πει

"τα χρηματα ειναι απλως επιβραδευση του κοπου"

για εσενα προφανως η επιβραδευση ειναι μια μπριζολα.

Ένα ωραίο χριστουγεννιάτικο γεύμα ,που δεν το κάνεις κάθε μέρα, για κάποιους είναι προτεραιότητα φίλε, ιδιαίτερα όταν η εργασία ήταν για φίλο. Όλοι ευχαριστημένοι, δε μπορώ να καταλάβω γιατί να το χλευάζεις...

Επεξ/σία από sfakattack
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...