Προς το περιεχόμενο

Video Editor HitFilm Pro & Ignite Pro €27 από €583


Guerriero4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον ενδιαφέρεται για καλό video editor έχει προσφορά το HitFilm Pro στο humble bundle. Δίνει και το ignite pro που είναι κάτι αντίστοιχο του after effects.

Διαφορές δωρεάν και pro έκδοσης του HitFilm:

https://fxhome.com/compare/hitfilm

Link Προσφοράς:

https://www.humblebundle.com/software/professional-filmmaking-tools-software

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα εδώ και κάνα διήμερο που βγήκε.

Εξαιρετικη τιμή. Δίνει και πολλά extras.

Περίμενα βέβαια να έδιναν το Vegas pro 16 ,όπως κάνουν κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vadergr είπε

Το τσίμπησα εδώ και κάνα διήμερο που βγήκε.

Εξαιρετικη τιμή. Δίνει και πολλά extras.

Περίμενα βέβαια να έδιναν το Vegas pro 16 ,όπως κάνουν κάθε χρόνο.

To Vegas έχει χάλια UI, λες και είναι απ΄τα 90's.

8 ώρες πριν, logo15 είπε

Το hit film δεν ειναι λίγο κακό; 

Κακό γιατί? Το έχεις δουλέψει καθόλου? Έχουν demo για την Pro έκδοση αν θέλεις να το δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2019 στις 7:18 ΜΜ, Guerriero4 είπε

To Vegas έχει χάλια UI, λες και είναι απ΄τα 90's.

Κακό γιατί? Το έχεις δουλέψει καθόλου? Έχουν demo για την Pro έκδοση αν θέλεις να το δοκιμάσεις.

Το είχα δουλέψει όταν είχε πρωτοβγεί, σε σχέση με premiere Pro και after effects ήταν πολύ πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα κατεβασει και δουλεψει λιγο την free εκδοση hitfilm express 2017 πριν 1.5 χρονο, απο τοτε δεν την ειχα ξαναδουλεψει. Τρεχοντας την τωρα μου μιλα για ενημερωση. Κατεβαζω τωρα το update που εχει , να δω τι αλλαγες εχουν γινει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, logo15 είπε

Το είχα δουλέψει όταν είχε πρωτοβγεί, σε σχέση με premiere Pro και after effects ήταν πολύ πίσω 

Λογικό, με 30 ευρώ Lifetime μην κάνεις τέτοιες συγκρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 22/12/2019 στις 10:51 ΜΜ, matrixxx είπε

Ειχα κατεβασει και δουλεψει λιγο την free εκδοση hitfilm express 2017 πριν 1.5 χρονο, απο τοτε δεν την ειχα ξαναδουλεψει. Τρεχοντας την τωρα μου μιλα για ενημερωση. Κατεβαζω τωρα το update που εχει , να δω τι αλλαγες εχουν γινει. 

Σερνεται. Με αρχεια 1080p που του ριχνω, το preview κολλαει το συμπαν ποντικια κλπ και παιζει με 2-5fps. Το παλιο δεν ηταν ετσι, θυμαμαι ειχα κανει επεξεργασια ενα βιντεακι 2 λεπτων 4Κ αναλυσης και κολλουσε πολυ λιγοτερο. Τωρα μαλιστα εχω και RX550 πανω ενω τοτε το ειχα σε σκετο celeron 1840 με IGU. Τοτε με 1080p monitor, τωρα με 4K βεβαια, αλλα δεν ειναι αυτη η αιτια, το συστημα χωρις αυτο παει σφαιρα.

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ετσι οπως μου δουλευει, ουτε τσαμπα εννοειται δεν θα το κρατησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Σερνεται. Με αρχεια 1080p που του ριχνω, το preview κολλαει το συμπαν ποντικια κλπ και παιζει με 2-5fps. Το παλιο δεν ηταν ετσι, θυμαμαι ειχα κανει επεξεργασια ενα βιντεακι 2 λεπτων 4Κ αναλυσης και κολλουσε πολυ λιγοτερο. Τωρα μαλιστα εχω και RX550 πανω ενω τοτε το ειχα σε σκετο celeron 1840 με IGU. Τοτε με 1080p monitor, τωρα με 4K βεβαια, αλλα δεν ειναι αυτη η αιτια, το συστημα χωρις αυτο παει σφαιρα.

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ετσι οπως μου δουλευει, ουτε τσαμπα εννοειται δεν θα το κρατησω.

Έχω την εντύπωση ότι η rx550 δεν υποστηρίζει encoding.Μονο decoding.

Σου εμφανίζει accelerated επιλογές στη έξοδο πριν το rendering?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με την 550 κανω μεσω cmd, encoding με ffmpeg commands, και απο εκει βλεπω οτι ναι αποδεδειγμενα στην πραξη, κανει encoding και σε hevc και σε 264. Κανει και encoding και decoding (μεχρι και hevc 8 bit, αν θυμαμαι καλα δεν υποστηριζει 10bit encoding), συμφωνα και με την amd.

Στο προγραμμα ομως κολλαει το συμπαν οχι την ωρα που κανω export, αλλα την ωρα που απλα παταω preview στο δεξι παραθυρο. Στις ρυθμισεις ειναι τσεκαρισμενο να κανει harware accelaration αν ειναι διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Στο προγραμμα ομως κολλαει το συμπαν οχι την ωρα που κανω export, αλλα την ωρα που απλα παταω preview στο δεξι παραθυρο. Στις ρυθμισεις ειναι τσεκαρισμενο να κανει harware accelaration αν ειναι διαθεσιμο.

Το Hitfilm express δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμη στην έκδοση 14. To Hitfilm Pro 14.1 υποστηρίζει πλέον και hardware decoding σε AMD κάρτες. Δες μήπως μπορείς να δοκιμάσεις την demo έκδοση του pro για να δεις πως τα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπα, εβαλα το pro (14.1.9605.7202), εχει το ιδιο προβλημα με μια μικρη βελτιωση, αλλα εξακολουθει να μην μπορεις να δουλεψεις ουτε για πλακα. Στο μικρο παραθυρακι του preview, ακομα και βαζοντας fastest, 1/4 αναλυσης κλπ με εικονα να μοιαζει με videoCd για οποιον θυμαται, χωρις να εχω κανει οποιαδηποτε επεξεργασια στο φορτωμενο 1080p βιντεακι 2 λεπτων, εχω 2-8fps. Οταν μπορω να βλεπω ταυτοχρονα 5 4K βιντεο με players στην οθονη μου με 5% usage. (16GB ram, + 4GB ram η GPU)

Εφαγα και μιση ωρα να ψαξω για λυση, αλλα το μονο που βρηκα ειναι να γκρινιαζουν παρα πολλοι για το ιδιο προβλημα.

Οποτε ψαχνω εναλλακτικη πλεον, οποιος εχει να προτεινει κατι, ας μου στειλει ενα pm.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...