Προς το περιεχόμενο

Μαγαζιά με νόμιμη κάνναβη CBD


Lumini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά την νομιμοποίηση της κάνναβης CBD (αυτή που δεν μαστουρωνεις), είχε γίνει ντόρος και άνοιξαν πολλά μαγαζιά παντού στην Ελλάδα. Μόλις διάβασα ότι ένα από αυτά που είναι franchise έχει 45 μαγαζιά! 

Τα προϊόντα τους είναι κάθε λογής , από κρέμες μέχρι κρυστάλλους , με τιμές από υψηλές έως πολύ υψηλές. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εσάς είναι αν αυτά τα μαγαζιά πάνε καλά, αν πηγαίνετε και αγοράζετε, ή αν όλα σιγά σιγά αρχίζουν να κλείνουν; Γιατί ο άλλος βρίσκει τα ίδια προϊόντα εκτός Ελλάδος από ίντερνετ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηρα ενα cbd oil στα τελειωματα της προετοιμασιας για το μαραθωνιο,λογω της προπονησης ειχα αυπνιες (με τοση κουραση και ομως).

Δεν εντυπωσιαστηκα ,με 3 σταγονες το βραδυ δεν ειδα διαφορα και δεν εχω σκοπο να παιρνω περισσοτερο.

Το αφησα για την ωρα και δε ξερω αν θα ξαναπαρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, opera είπε

Πηρα ενα cbd oil στα τελειωματα της προετοιμασιας για το μαραθωνιο,λογω της προπονησης ειχα αυπνιες (με τοση κουραση και ομως).

Δεν εντυπωσιαστηκα ,με 3 σταγονες το βραδυ δεν ειδα διαφορα και δεν εχω σκοπο να παιρνω περισσοτερο.

Το αφησα για την ωρα και δε ξερω αν θα ξαναπαρω.

Εφορία Ευφορία είχες;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε 1-2 τέτοια μαγαζία στα Εξάρχεια αλλά δεν έχω ιδέα αν πάνε καλά η όχι. Γενικά πάντως δεν βλέπω να πηγαίνει πολύς κόσμος. Για προϊόντα κανναβης δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω δοκιμάσει καθόλου. Η αλήθεια είναι ότι με το που επετραπει η εμπορεία ορισμένων καναβιδοειδων προϊόντων άνοιξαν μαγαζιά να εκμεταλλευτουν το γεγονός, δεν νομίζω να τα προτιμάει ο κόσμος πέραν ειδικών περιπτώσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Βασίλης_29 είπε

Έχουμε 1-2 τέτοια μαγαζία στα Εξάρχεια αλλά δεν έχω ιδέα αν πάνε καλά η όχι. Γενικά πάντως δεν βλέπω να πηγαίνει πολύς κόσμος. Για προϊόντα κανναβης δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω δοκιμάσει καθόλου. Η αλήθεια είναι ότι με το που επετραπει η εμπορεία ορισμένων καναβιδοειδων προϊόντων άνοιξαν μαγαζιά να εκμεταλλευτουν το γεγονός, δεν νομίζω να τα προτιμάει ο κόσμος πέραν ειδικών περιπτώσεων. 

Ειναι ακριβα. Βεβαια μεχρι και αντικαρκινικα θεωρουνται με ερευνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι ακριβα. Βεβαια μεχρι και αντικαρκινικα θεωρουνται με ερευνες.

Η μονη ασθενεια στην οποια επισημα χρησιμοποιουνται ειναι η επιληψια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Έχουμε 1-2 τέτοια μαγαζία στα Εξάρχεια αλλά δεν έχω ιδέα αν πάνε καλά η όχι. Γενικά πάντως δεν βλέπω να πηγαίνει πολύς κόσμος. Για προϊόντα κανναβης δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω δοκιμάσει καθόλου. Η αλήθεια είναι ότι με το που επετραπει η εμπορεία ορισμένων καναβιδοειδων προϊόντων άνοιξαν μαγαζιά να εκμεταλλευτουν το γεγονός, δεν νομίζω να τα προτιμάει ο κόσμος πέραν ειδικών περιπτώσεων. 

αυτο λεω ηταν μια μοδα και περασε? ολα αυτα τα μαγαζακια πανε για φουντο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι ακριβα. Βεβαια μεχρι και αντικαρκινικα θεωρουνται με ερευνες.

Ειναι παυσίπονο. Θυμάμαι εναν παλιό συμφορουμιτη (@Anorymous) πριν χρόνια που έμπαινε εδώ και έγραφε όταν είχε πάθει καρκίνο ή μητέρα του της χορηγούσαν κάποιο κανναβιδοειδες διότι δρούσε ως παυσίπονο και επιβαρυνε λιγότερο τον οργανισμό σε σχέση με άλλα παυσίπονα. 

6 λεπτά πριν, Lumini είπε

αυτο λεω ηταν μια μοδα και περασε? ολα αυτα τα μαγαζακια πανε για φουντο?

Δεν γνωρίζω να σου πω, προφανώς ενδιαφέρεσαι να επενδύσεις σε αυτά η κάποιος γνωστός σου, ας απαντήσει καποίος που ξέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Ειναι παυσίπονο. Θυμάμαι εναν παλιό συμφορουμιτη (@Anorymous) πριν χρόνια που έμπαινε εδώ και έγραφε όταν είχε πάθει καρκίνο ή μητέρα του της χορηγούσαν κάποιο κανναβιδοειδες διότι δρούσε ως παυσίπονο και επιβαρυνε λιγότερο τον οργανισμό σε σχέση με άλλα παυσίπονα. 

Δεν γνωρίζω να σου πω, προφανώς ενδιαφέρεσαι να επενδύσεις σε αυτά η κάποιος γνωστός σου, ας απαντήσει καποίος που ξέρει. 

Όχι, είχα ενδιαφερθεί πριν 3 χρόνια να ανοίξω μαγαζί, όμως αφού δοκίμασα το υγρό τους κατάλαβα πόσο δεν συμφέρει και ότι δε θα έχει διάρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αγγλια υπαρχουν τα cbd/hemp oil που ουσιαστικα δεν κανουν τιποτα, otc. 

Πραγματικα cbd oil (higly concentrated without THC) δινουν σε 3 περιπτωσεις: chemo, 2 τυποι σοβαρης κ σπανιας επιληψιας και αν εχεις MS. 

Αν εχεις χρονιο πονο δεν σου δινουν, καλυτερα να "βρεις" κ να καπνιζεις πχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά και θα πάνε για φούντο.

Μάλλον  νόμισαν ότι οι χρήστες θα πάνε να ψωνίζουν σε αυτούς.:P

Και όσοι τα έχουν χρησιμοποιήσει για ιατρικούς σκοπούς  ακούγεται ότι συνήθως δεν  κάνουν τίποτε.Το συνέστησε σε μία γνωστή μου ένας γιατρός για το παιδί της που έχει αυτισμό αλλά όπως μου έλεγε μετά από 1-2 μήνες χειρότερα το έκανε παρά καλύτερα και το έκοψε.

Άρα εκ των πραγμάτων η άποψή μου είναι ότι δεν θα έχουν πέραση.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...