Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επιτελους ψηλα ο albon. δυσκολο να βοηθησει τον max βεβαια αλλα πλεον δεν αρκει μονο ο max στην RB. ο gasly επισης καλός μετα το χτεσινο μεσημεριανο φλαμπε . ο εκλερ συνεχιζει να βαζει το κοκκινο αμαξι πιο ψηλα απο οτι ειναι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Νομιζω θα δουμε ωραιο αγωνα αυριο. Και ο Max φαινεται ανταγωνιστικος και ο Charles. Λογικα και τα McLaren θα ειναι απο κοντα. Δηλωνω μονο λιγο απογοητευμενος απο τους Γαλλους.

στον προηγούμενο αγώνα επίσης ο Leclerc ήταν 4ος άλλα έπασχε πολύ σε ρυθμό αγώνα! θα το δούμε αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greg4 είπε

Δεν εξηγείτε αυτό το πράγμα με τον Vettel φέτος...

Μπράβο στην Mercedes και στον Hamilton.. Πρώτη φορά το βλέπουμε αυτό να παίρνει pole στον 2ο γυρο και με medium!

εξηγειται απο το οτι οι κανονισμοι δεν βολευουν το στυλ οδηγησης του. ολα του τα πρωταθληματα ηταν με τα blown diffusers, τα high rake και τους V10. ισως με τις RP το 2021 να επανακαμψει αν το low rake concept ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελει απο ενα αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως ισχυει οτι σε ρυθμο αγωνα η φερραρι μενει πισω.  
Το τραγικο ειναι οτι ο λεκλερ κραταει την ομαδα μονος του ενω ο φετελ με 4 τιτλους ειναι +10 θεσεις πισω 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ψιλα των ειδησεων ο toto ειπε πως δεν συνδεετε το μελλον του Russel με την mercedes ... αρα ποιος ο λογος να μην παρει η williams τον perez (που εχει λεφτακια) και ο red bull ειπε πως αν φυγει ο albon θα κοιταξουμε για οδηγο εκτος του σταυλου της RB . Αρα gasly θα κατσει μια χρονια ακομα και θα την κανει για renault (οπως φημολογειτε) και ο hulk μαλλον θα βρει θεση διπλα στον max.

AMG Mercedes : Hamilton - Bottas

Ferrari : Leclerc- Sainz

Red Bull : Verstapen - Hulk (?)

Alpha Tauri : Gasly - Mazakin (?)

Williams : Latiffi - Perez (?)

Alfa Romeo : Raikonnen (?) - Schumacher (?)

Haas : Giovannazi (?) - Ferrari Academy Driver

Aston Martin : Stroll - Vettel

Renault : Alonso - Ocon

McLaren : Norris - Ricciardo

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Σοβαρά, θα μείνει εκτός F1 ο Russel; 

Αν φύγει ο Russel για να μείνει ο λατίφι, μπορούν να πάρουν το μονοθέσιο, να το κρεμάσουν στον τοίχο και να το βλέπουν καθισμένοι στην κουνιστή πολυθρόνα. Ούτε εγώ έχω λεφτά να έχω ομάδα formula 1. Για αυτό δεν έχω.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μεινει εκτος η σαν reserver ειναι ενα ενδεχομενο, αρκετα σοβαρο αν λεει τετοια πραγματα ο toto.

τον russel τον εχουν για οταν φυγει-αποσυρθει ο ham και για να τον εχουν ετοιμοπολεμο δινουν με εκπτωση κινητηρες σε williams.

Αν ομως ο ham την κανει κατα ferrari μερια η αποσυρθεί πχ γιατι η γιατι η ιδια η amg τα παρατησει σαν κατασκευαστης σασι

γιατι να μην παιρνουν φουλ τιμή απο williams αφου με 2 pay drivers (perez lattifi) λεφτα θα υπαρχουν.

εγω βεβαια θα ηθελα τον perez σε μονοθεσιο με κινητηρα ferrari μιας και περα απο τα προσοντα του (φιλικος με λαστιχα) ξερει πολλα και για τους κινητηρες της mercedes.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ghostrider είπε

Στα ψιλα των ειδησεων ο toto ειπε πως δεν συνδεετε το μελλον του Russel με την mercedes ... αρα ποιος ο λογος να μην παρει η williams τον perez (που εχει λεφτακια) και ο red bull ειπε πως αν φυγει ο albon θα κοιταξουμε για οδηγο εκτος του σταυλου της RB . Αρα gasly θα κατσει μια χρονια ακομα και θα την κανει για renault (οπως φημολογειτε) και ο hulk μαλλον θα βρει θεση διπλα στον max.

AMG Mercedes : Hamilton - Bottas

Ferrari : Leclerc- Sainz

Red Bull : Verstapen - Hulk (?)

Alpha Tauri : Gasly - Mazakin (?)

Williams : Latiffi - Perez (?)

Alfa Romeo : Raikonnen (?) - Schumacher (?)

Haas : Giovannazi (?) - Ferrari Academy Driver

Aston Martin : Stroll - Vettel

Renault : Alonso - Ocon

McLaren : Norris - Ricciardo

εγω νομιζω οτι η RB θα παρει Gasly αν και δεν αποκλειεται Hulkenberg.καποια στιγμη σκεφτόταν και για Perez αλλα αυτο δεν αρεσε στον Verstappen,οποτε ακυρο

Renault (Alpine)-δεν ειναι τοσο δεδομενο Ocon.υπαρχει μια πιθανοτητα να παρουν Gasley.παιζει ρολο να θα βρουν συμφωνια με την RB για τα PU.άλλη πιθανοτητα ειναι Hulkenberg

Alpha Tauri-φευγει Kvyat ερχεται Tsunoda (F2) και πιθανόν Albon

Alfa Romeo νομιζω οτι θα εχει και παλι Raikonnen Giovinazzi

Haas-σχεδον δεδομενο Schumacher .... θα ελεγα οτι θα έπαιρναν και αλλο rookie (iliot,schwartzman,mazepin) αλλα μου φαίνεται πολύ δύσκολη υπόθεση

Επεξ/σία από eri77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η ιστορια εχει δειξει πως αν η RB σε στειλει στην AT δεν σε ξαναπιανεις RB τιμόνι. ο gasly το ξερει και το εζησε. το λογικο βημα ειναι να αναζητηση θεση σε μια αλλη ομαδα να κανει ενα νεο step up βημα. η RB απλα εχει ξεμεινει για αυτο και η εμπιστοσυνη σε albon αλλιως θα ειχαν ηδη βαλει τον torpedo kvyat. Για του χρονου εχουν τον Γιαπωνεζο απο την F2 να βαλουν στην RB οπως και τον mazakin τον ρωσο που εχει λεφτα και ψαχνει θεση στην F1. Δεν νομιζω να κρατησουν Kvyat.

Επεξ/σία από ghostrider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ghostrider είπε

η ιστορια εχει δειξει πως αν η RB σε στειλει στην AT δεν σε ξαναπιανεις RB τιμόνι. ο gasly το ξερει και το εζησε. το λογικο βημα ειναι να αναζητηση θεση σε μια αλλη ομαδα να κανει ενα νεο step up βημα. η RB απλα εχει ξεμεινει για αυτο και η εμπιστοσυνη σε albon αλλιως θα ειχαν ηδη βαλει τον torpedo kvyat. Για του χρονου εχουν τον Γιαπωνεζο απο την F2 να βαλουν στην RB οπως και τον mazakin τον ρωσο που εχει λεφτα και ψαχνει θεση στην F1. Δεν νομιζω να κρατησουν Kvyat.

 Μα αυτό είπα και εγώ. Alpha Tauri - Φεύγει Kvyat έρχεται Tsunoda 

1 ώρα πριν, ghostrider είπε

να βαλουν στην RB οπως και τον mazakin τον ρωσο που εχει λεφτα και ψαχνει θεση στην F1. 

μηπως εννοεις Mazepin??o Mazepin παντως ειναι της Ferrari academy.οποτε λογικα θα παει Haas (απο τι ξέρω φερνει πολλα λεφτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

 Μα αυτό είπα και εγώ. Alpha Tauri - Φεύγει Kvyat έρχεται Tsunoda 

μηπως εννοεις Mazepin??o Mazepin παντως ειναι της Ferrari academy.οποτε λογικα θα παει Haas (απο τι ξέρω φερνει πολλα λεφτα)

ειναι που το μυαλο μου ειναι αλλου. παντως δυσκολο να παει haas με mick και illum να προηγουνται. η at μου φαινετε πιο πιθανη λογω και kvyat. τωρα αν ο μπαμπας αγορασει τη μιση haas οπως εκανε ο μπαμπας stroll λυπαμε απο τωρα τον teammate του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...