Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ο Theo απάντησε στο ποστ μου με παράθεση vs ,δεν ασχολήθηκα με κάποιον εγώ... Ούτε το ποστ μου είχε να κάνει με vs ;)

Δεν ειπα οτι εσενα το κανεις vs. Εσυ εισαι γενικα χαμηλων τόνων. Στους υπολοιπους αναφερομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Και εμένα η αδερφή μου που έχει το 3900 όταν κουμποσα την 2080S έκλαψα από τα γέλια από το μπουκάλι που έτρωγε η κάρτα μέχρι 40 fps στα  low settings 2K 144 είδα 110 με 150 9700k .Πες ότι έχεις κάνει παπατζα στην αγορά σου κι άσε την προπαγανδα

Και μενα ο αδερφος μου (που δεν εχω) που εχει τον 9900k (που δεν τον εχει επειδη δεν υπαρχει) οταν του κουμπωσα την 2090S (που δεν υπαρχει) ετρωγε η καρτα τρελλο μπυκαλι (μπορει και κουτακι) μεχρι 3 fps low settings. Με τον 10900k (που δεν εχω) ειδα 732 fps.

Πες οτι λες ψεμματα και θα το πω και εγω 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billeiros είπε

Επαναλαμβάνω. Επειδη έλεγες ότι η κάθε εταιρία βγάζει καλύτερα προϊόντα για να κάνει κάποιος αναβάθμιση.αυτος που έχει 9600/9700/9900 .πάει σε καινούριο τώρα?

Από 9900 προφανώς δεν αξίζει. Από τους άλλους ναι, γιατί όχι? Βασικά τι εννοείς με το "αξίζει"? Αν θες να το παμε κυριολεκτικα τοτε ουτε απο 6700k αξιζει να αναβαθμισεις, ουτε απο R5 1600 αξιζει να αναβαθμισεις σε 3rd gen. Εδω ειμαστε πιο enthusiasts και φανταζομαι με disposable income, οποτε στα τετοια μας αν αξιζει. Εγω απο 8700k που με τρωει ο πισινος να αναβαθμισω ας πουμε σε τι να παω? Γιατι βλεπω τον 10900k λουκουμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Γιατι βλεπω τον 10900k λουκουμι

Σε τι σεναριο ειναι λουκουμι σε σχεση με τον 8700k?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Και εμένα η αδερφή μου που έχει το 3900 όταν κουμποσα την 2080S έκλαψα από τα γέλια από το μπουκάλι που έτρωγε η κάρτα μέχρι 40 fps στα  low settings 2K 144 είδα 110 με 150 9700k .Πες ότι έχεις κάνει παπατζα στην αγορά σου κι άσε την προπαγανδα

Γιατί την τρέλα μου να δώσεις ένα σωρό λεφτά για να πάρεις την 2080S και να παίζεις με low settings; Λες και αν ο άλλος είναι άμπαλεας τα fps του φταίνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Από 9900 προφανώς δεν αξίζει. Από τους άλλους ναι, γιατί όχι? Βασικά τι εννοείς με το "αξίζει"? Αν θες να το παμε κυριολεκτικα τοτε ουτε απο 6700k αξιζει να αναβαθμισεις, ουτε απο R5 1600 αξιζει να αναβαθμισεις σε 3rd gen. Εδω ειμαστε πιο enthusiasts και φανταζομαι με disposable income, οποτε στα τετοια μας αν αξιζει. Εγω απο 8700k που με τρωει ο πισινος να αναβαθμισω ας πουμε σε τι να παω? Γιατι βλεπω τον 10900k λουκουμι

Εννοώ ότι όλοι είναι πανομοιότυπα προϊόντα με ίδια απόδοση έως μάλιστα και χειρότερη ενώ μάλιστα καταναλώνουν περισσότερο ρεύμα και απαιτούν αγορά εκ νέου μητρικής (οι οποίες μάλιστα είναι πολύ ακριβές) .Μόνο ο 10600 σαν 6/12 έχει να προσφέρει κάτι καινουριο.αν και υπάρχει κ ο 8700 ηδη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Μόνο ο 10600 σαν 6/12 έχει να προσφέρει κάτι καινουριο.αν και υπάρχει κ ο 8700 ηδη

O 10600 θα κανει τρελες πωλησεις σε καθαρους gamers με μη ξεπερασμενες αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Σε τι σεναριο ειναι λουκουμι σε σχεση με τον 8700k?

Τι θες ορθολογικη αναλυση? Προφανως δεν αξιζει. Το εγραψα και πριν, ουτε απο mid end επεξεργαστη 3ετιας δεν αξιζει να αναβαθμισεις. Ελα ομως που ολοι εδω το κανουμε. Απλά οταν προκειται για Intel χωνουμε και καντιλια μαζι γιατι ειναι της μοδας. 

 

Εχω 8700k και ΘΕΛΩ να τον αλλαξω. Το θελω ειναι δεδομενο, δεν εχει σημασια το γιατι.  Τι να παρω, όταν το πιο βαρύ task που κάνω είναι τα παιχνίδια? Το PC το έχω κυρίως για δουλειά, αλλα η δουλειά μου όπως και του 99.9% των αγοραστών δεν χρειάζεται 600 πυρήνες. ο 8700k ήδη μου αρκεί για την δουλειά, οριακά μεν αλλά αρκεί. Να πάω σε 3950x που είναι χειρότερος σε παιχνίδια και δεν χρειάζομαι κα ιτους πυρήνες δεν έχει νόημα. Αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Αρα...

Κρατιεσαι και τα ριχνεις στις επομενες gpu, αντι να παρεις την 3080 θα τσιμπησεις την ti και θα πας και την γυναικα βολτα σε gourmet εστιατοριο. 

win win σεναριο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Τι θες ορθολογικη αναλυση? Προφανως δεν αξιζει. Το εγραψα και πριν, ουτε απο mid end επεξεργαστη 3ετιας δεν αξιζει να αναβαθμισεις. Ελα ομως που ολοι εδω το κανουμε. Απλά οταν προκειται για Intel χωνουμε και καντιλια μαζι γιατι ειναι της μοδας. 

Εχω 8700k και ΘΕΛΩ να τον αλλαξω. Το θελω ειναι δεδομενο, δεν εχει σημασια το γιατι.  Τι να παρω, όταν το πιο βαρύ task που κάνω είναι τα παιχνίδια? Το PC το έχω κυρίως για δουλειά, αλλα η δουλειά μου όπως και του 99.9% των αγοραστών δεν χρειάζεται 600 πυρήνες. ο 8700k ήδη μου αρκεί για την δουλειά, οριακά μεν αλλά αρκεί. Να πάω σε 3950x που είναι χειρότερος σε παιχνίδια και δεν χρειάζομαι κα ιτους πυρήνες δεν έχει νόημα. Αρα...

Aρα παιρνεις εναν ωραιοτατο 9900k απο αυτους που θα πουλησουν τωρα τον κουμπωνεις στην z370 και χτυπας και μια 3080ti ;)

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Κρατιεσαι και τα ριχνεις στις επομενες gpu, αντι να παρεις την 3080 θα τσιμπησεις την ti και θα πας και την γυναικα βολτα σε gourmet εστιατοριο. 

win win σεναριο

Χαχα, μέσα έπεσες. Τα έχω και τα 3 στο πρόγραμμα. Περιμένω καρτερικά την 3080ti αλλα την βλεπω να αργεί, και περιμένω και τα εστιατόρια να ανοίξουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ωραία τα ψεμματα σου αλλά δε θα πάρω.ευχαριστω.ο,τι θες πάμε να το συγκρίνουμε.κανενα πρόβλημα.μη χαθείς κι εσυ

 

Κανένα ψέμα  ωμή πραγματικότητα.Ξερουμε ότι δεν σε συμφαιρει είναι ψέμα το έχω διαπιστώσει και σε άλλα ποστ .Δεν ασχολουμε άλλο άκου 3900 με 2080Τι αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Aρα παιρνεις εναν ωραιοτατο 9900k απο αυτους που θα πουλησουν τωρα και χτυπας και μια 3080ti ;)

Δεν έχει νόημα, έχω μάπα μητρική, και θα χάσω και την αναβάθισε σε ροκα league. Το μόνο που με κρατάει είναι οτι θέλω να δω και τους zen3, αλλα αργούν αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Και εμένα η αδερφή μου που έχει το 3900 όταν κουμποσα την 2080S έκλαψα από τα γέλια από το μπουκάλι που έτρωγε η κάρτα μέχρι 40 fps στα  low settings 2K 144 είδα 110 με 150 9700k .Πες ότι έχεις κάνει παπατζα στην αγορά σου κι άσε την προπαγανδα

Δεν υπάρχει λόγος για damage control bruh είσαι ο καληύτερος. (δεν είναι typo)

Απλά λέρωνε 3k για pc κάθε 2 χρόνια που αλλάζει το socket και θα είσαι για πάντα μάγκας και ahead of the curve.

Γιατί ασχολούμαστε με τους AMDorks όμως δεν έχω καταλάβει. Είναι χειρότεροι και από τους console plebs. Τουλάχιστον εκείνοι το παραδέχονται ότι είναι χωριάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...