Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, malakudi είπε

Στην ανάλυση της οθονάρας που έχεις που είναι στο 89% του 4K, πόσο πιστεύεις θα χάσεις στα games που παίζεις αν πήγαινες σε Ryzen; Εγώ νομίζω ελάχιστα. Από κει και πέρα, η πιο λογική αναβάθμιση για σένα είναι  πας σε 9900Κ used τώρα που κάποιοι θα τους πουλήσουν για να πάνε σε 10900Κ και κρατάς την ίδια μητρική, κερδίζεις από τα παραπάνω cores και δε ξοδεύεις μια περιουσία. Κάθε άλλη κίνηση (είτε δηλαδή αλλαγή δηλαδή μητρικής + cpu 10900K είτε αλλαγή σε AMD και Ryzen 3900X) φαντάζει λανθασμένη.

Δεν παίζω σε αυτην την ανάλυση ρε, για δουλειά την πήρα :P Mόνο τίποτα ΑΑΑ games κλπα, αλλιώς παίζω 3840*1080. Με την 1080ti που έχω τώρα δεν χάνω τίποτα προφανώς, αλλά σκοπεύω για 3080ti day one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Ευκολα

Τιμές έχεις δεί? Πέρασα μία απτις αγγελίες, πιο φτηνά θα μου ρθεί να πάρω 10900k :P  Πάνω από 300-350 για 9900k μεταχείρο δεν δώκω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Τιμές έχεις δεί? Πέρασα μία απτις αγγελίες, πιο φτηνά θα μου ρθεί να πάρω 10900k :P  Πάνω από 300-350 για 9900k μεταχείρο δεν δώκω. 

Tοσο δεν θα το βρεις ποτε ρε, αφου στο τελος 10900k Θα παρεις παρτον να τελειωνεις μια ωρα αρχητερα :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Tοσο δεν θα το βρεις ποτε ρε, αφου στο τελος 10900k Θα παρεις παρτον να τελειωνεις μια ωρα αρχητερα :lol:

Βαθιά μέσα μου θέλω amd :P 

Αλλά αργούν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ευκολα

 

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Τιμές έχεις δεί? Πέρασα μία απτις αγγελίες, πιο φτηνά θα μου ρθεί να πάρω 10900k :P  Πάνω από 300-350 για 9900k μεταχείρο δεν δώκω. 

Το αυτο.

 

Μιας και ειναι το top end cpu για το EOL 1511v2 θα κρατησει τιμη 

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Βαθιά μέσα μου θέλω amd :P 

Αλλά αργούν.....

Η εισαι πολυ νεος ή εισαι πολυ νεος. 🤣

Ακου αργουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Δεν παίζω σε αυτην την ανάλυση ρε, για δουλειά την πήρα :P Mόνο τίποτα ΑΑΑ games κλπα, αλλιώς παίζω 3840*1080. Με την 1080ti που έχω τώρα δεν χάνω τίποτα προφανώς, αλλά σκοπεύω για 3080ti day one.

294161_2o1p80.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Εχω την συνείδηση μου καθαρή, δεν πήρα turing :P 

Ετοιμάσου για greenfinger without the lube. Αν και εγώ με 5-6 handos μέχρι για 3060 το πολύ με βλέπω.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Ετοιμάσου για greenfinger without the lube. Αν και εγώ με 5-6 handos μέχρι για 3060 το πολύ με βλέπω.😁

Ε καλά δεν σκοπεύω να δώσω συκώτι. Μέχρι 1000, άντε 1200 άμα κάνει οκ. Για παράπανω θα πάρουν τα τέτοια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ε καλά δεν σκοπεύω να δώσω συκώτι. Μέχρι 1000, άντε 1200 άμα κάνει οκ. Για παράπανω θα πάρουν τα τέτοια μου. 

Θα τα πάρουν και αυτα αξίζουν περισσότερο από συκώτι🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, narta είπε

Το αυτο.

Μιας και ειναι το top end cpu για το EOL 1511v2 θα κρατησει τιμη 

Η εισαι πολυ νεος ή εισαι πολυ νεος. 🤣

Ακου αργουν... 

αλλο αυτο αλλο οτι δεν θα πουλησουν για να παρουν 10900k ,καποιος τον κουμπωνει στο z370 του που ειχε 8700k ξερω γω με ενα 350-400αρι θα τον συνέφερε περοσσοτερο να παει για z490 και 10700k ξερω γω? Ο comet ryzen φανταζομαι θα κοψει τιμολογιο γιαυτο δεν τον συμφερει και τοσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο διαβαζω reviews και βλεπω benchmarks, τοσο πιο σιγουρος νιωθω οτι ο 10600k ειναι ισως ο μοναδικος επεξεργαστης της σειρας που αξιζει να αγορασεις. Μιλαμε φυσικα για εναν 8700k ουσιαστικα με launch price ενα 50ρικο λιγοτερο απο την χαμηλοτερη τιμη που ειδε ποτε ο 8700k (350 ευρω αν θυμαμαι καλα).

Μετα βαζεις κατω το κοστος mobo + cooler για να τον αξιοποιησεις και βγαινεις ξερω εγω κανα 150αρι (ισως και παραπανω) πανω απο το αντιστοιχο (3600 + B450 με stock cooler). Οποτε αν οντως σε ενδιαφερει το gaming γιατι να μην το δωσεις στην GPU αυτο το 150αρι και να ανεβεις κατηγορια?

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...