Προς το περιεχόμενο

Σχολιασμός για τις κυκλοφορίες του μήνα


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Για το lamplighters league οι κριτικές είναι δυστυχώς απογοητευτικές..

αληθεια?το πορτοφολι μου σε ευχαριστει αλλα για πες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dalan2007 είπε

αληθεια?το πορτοφολι μου σε ευχαριστει αλλα για πες..

Η αλήθεια ειναι ότι διαβάζοντας ξανά το σχόλιο μου, ήμουν λίγο υπερβολικός. Μιας και παρόλο που αρκετοί παραπονέθηκαν για κάμποσα τεχνικά θέματα και αδύναμο  real time κομμάτι του παιχνιδιού σε σχέση με το turn based, σχεδόν όλοι στο τέλος έκλεισαν με θετικά σχόλια και ειδικά για τον κόσμο του, που ήταν και το στοιχείο που με τράβηξε προσωπικά αρχικά στο παιχνίδι (μαζί με το real time stealth).

Οπότε αναδιατυπώνοντας, θα έλεγα πως μάλλον δεν πρόκειται για ασφαλή day one αγορά full price, αλλα λογικά αξίζει τη δοκιμή στο gamepass ή σε κάποια μελλοντική έκπτωση.

Επεξ/σία από stevenfins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To Lamplighters θα το πάρω. Όσο έχω δει σε streams δείχνει καλό. Kαι, σε σχέση με κάτι παλαβές τιμές που βλέπουμε, τα 38 ευρώ πλέον φαντάζουν "ευκαιρία". Αυτό και το Rogue Trader το Δεκέμβριο είναι οι δύο σίγουρες αγορές μου για φέτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όντως στο μέγιστο των συνδεδεμένων παιχτών στο Lamplighters δείχνει 779 άτομα. Και μοιάζει παράξενο αυτό γιατί έχει αρκετές θετικές, και οι περισσότερες με αρκετές ώρες. Ο δημιουργός επίσης είχε επιτυχίες σε παιχνίδια με γύρους, υπάρχει κοινό που θα τον εμπιστευόταν. Όπως και τον εκδότη
Αλλά από τα 23 μύρια (που μοιάζουν πολλά αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτό) δεν πρέπει να έπεσαν ούτε 23 ευρώ στο μάρκετινγ από την Paradox, συνέχεια έβλεπες βιντεάκια τρέιλερ και ανακοινώσεις για κάθε άλλο παιχνίδι και dlc εκτός του Lamplighters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Απ' όσα έχω δει το Walking Dead κινείται σε επίπεδα Gollum και King Kong..

Προσωπικά αναμένω το stargate, αν και δεν έχω αξιωθεί ακόμα να δω την ταινία ή τις σειρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Απ' όσα έχω δει το Walking Dead κινείται σε επίπεδα Gollum και King Kong..

Προσωπικά αναμένω το stargate, αν και δεν έχω αξιωθεί ακόμα να δω την ταινία ή τις σειρές.

To stargate θέλω να το δω και γω κάποια στιγμή. Το φτιάχνει ενα μικρό Πολωνικό στούντιο

Απο την άλλη βδομάδα θέλω να αφοσιωθώ στο Avatar

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρότι δεν είμαι fan των RTS, το Last Train Home ήθελα να δω από τις κυκλοφορίες Νοεμβρίου, όμως πέφτει τόσο κοντά στο Rogue Trader ώστε δεν γίνεται να αγοράσω και τα δύο και προκρίνω το RT. Iδανικά θα ήθελα ένα RPG με άξονα κάποιον Inquisitor, αλλά ένας Rogue Trader είναι η -με ελάχιστη διαφορά- δεύτερη καλύτερη επιλογή. Έχω αποφύγει όπως ο διάολος το λιβάνι τα διάφορα streams και παρουσιάσεις, λόγω -αναπόφευκτων- spoilers, αλλά ακούγονται ήδη πολύ καλά λόγια.

Με το καλό να δούμε κάποια στιγμή κι ένα σωστό Mordheim ή Necromunda...

Η Slitherine είναι αξιόλογος παραγωγός, με μερικές πολύ καλές κυκλοφορίες, τα στούντιο που στηρίζει είναι φιλότιμα και οι κυκλοφορίες -ακόμη κι όταν δεν είναι υποδειγματικές από την πρώτη ημέρα- στηρίζονται σε βάθος χρόνου, οπότε το Stargate (πάλι RTS, δυστυχώς, όπως και το Terminator: Dark Fate, που πήρε αναβολή για το Φεβρουάριο του '24) είναι μια ενδιαφέρουσα περίπτωση για τους φίλους του είδους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2023 στις 6:42 ΜΜ, stevenfins είπε

Ξεχάσαμε και το A Highland Song της inkle. Λογικά όχι day1 λόγω backlog, αλλά σίγουρα θα παιχτεί σε κάποια φάση.

header.jpg?t=1701329885

Έκανε review το PC Gamer 71/100

https://www.pcgamer.com/a-highland-song-review/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...