Προς το περιεχόμενο

Σχολιασμός για τις κυκλοφορίες του μήνα


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Να ζητήσω μια χάρη?

Γίνεται παρακαλώ κάθε παιχνίδι που ποστάρετε να βάζετε και το link από τη σελίδα του? Γιατί μιας και δεν είναι γραμμένο κάπου ο τίτλος παρά στο banner για να το κάνουμε κοπι παστε, τρώμε χρόνο να το γράφουμε για να το βρούμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Να ζητήσω μια χάρη?

Γίνεται παρακαλώ κάθε παιχνίδι που ποστάρετε να βάζετε και το link από τη σελίδα του? Γιατί μιας και δεν είναι γραμμένο κάπου ο τίτλος παρά στο banner για να το κάνουμε κοπι παστε, τρώμε χρόνο να το γράφουμε για να το βρούμε.

Έβαλα link σε κάθε εικόνα, πατάτε και σας πάει.

  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Τhamumaturge σίγουρα, είναι εδώ και καιρό στη wishlist, να δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα, είχαμε και κάποιες ωραίες κυκλοφορίες το Φεβρουάριο, θέλει μια άλφα αυτοσυγκράτηση γιατί και οι τιμές ανηφόρισαν πολύ (ακόμη και σε indie καταστάσεις) αλλά και το backlog έχει αποκτήσει προ πολλού χυδαίες διαστάσεις.

To Breachway ελπίζω να βγει καλό, γιατί το Tamarak Trail που το περίμενα, ξεκίνησε με ένα χαμηλό mixed και διστάζω (παρότι, αντίθετα με το Solium Infernum) βγήκε σε πολύ λογική τιμή. 

Απρίλιο ποντάρω στο Broken Roads, αλλά θα επανέλθω τον άλλο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Snoob είπε

Τhamumaturge σίγουρα, είναι εδώ και καιρό στη wishlist, να δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα, είχαμε και κάποιες ωραίες κυκλοφορίες το Φεβρουάριο, θέλει μια άλφα αυτοσυγκράτηση γιατί και οι τιμές ανηφόρισαν πολύ (ακόμη και σε indie καταστάσεις) αλλά και το backlog έχει αποκτήσει προ πολλού χυδαίες διαστάσεις.

To Breachway ελπίζω να βγει καλό, γιατί το Tamarak Trail που το περίμενα, ξεκίνησε με ένα χαμηλό mixed και διστάζω (παρότι, αντίθετα με το Solium Infernum) βγήκε σε πολύ λογική τιμή. 

Απρίλιο ποντάρω στο Broken Roads, αλλά θα επανέλθω τον άλλο μήνα.

Είσαι φαν των TBS, ίσως να θες να δεις και το Classified: France '44

Απ' αυτά που βλέπω, μου θυμίζει το Silent Storm (2003) αν το θυμάσαι

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει ο Θαυματουργός σε δυο ημέρες χωρίς καν να έχει τιμή στο steam; Ήταν να κυκλοφορήσει τον περασμένο μήνα
Εγώ κοίταζα και το demo στο https://store.steampowered.com/app/1658920/Crown_Wars_The_Black_Prince/  απλά επειδή παίζω το expedition Rome τώρα μου φάνηκε ενδιαφέρον μεν αλλά λίγο πιο «φτηνό» αυτό εδώ συγκριτικά.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Είναι σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει ο Θαυματουργός σε δυο ημέρες χωρίς καν να έχει τιμή στο steam;

Δεν έχουν όλα τα games pre-order

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To Black Prince που αναφέρθηκε πριν το έχω επίσης στα υπόψη, αλλά θα περιμένω να δω σχόλια, reviews από πηγές που ξέρω πως έχουμε παρόμοιες προτιμήσεις, γιατί δεν έχω σαφή εικόνα.

Το Goblin Stone ξέχασα να αναφέρω, που είναι λίγο rpg, λίγο roguelite, λίγο base management, αναλαμβάνεις να οδηγήσεις μια ομάδα από Goblin, απέναντι στους άπληστους ανθρώπους που μπήκαν στο δάσος να ρημάξουν το σύμπαν. Πολύ όμορφη αισθητική, το demo που είχα δει προ καιρού ήταν συμπαθητικό, πρέπει βέβαια να δω στην πράξη τι θα λέει. 

Το Thaumaturge που το έχω δει σε pre-release stream έδειχνε πολύ καλό, πολλά θα εξαρτηθούν για μένα και από την τιμή που θα έχει στην κυκλοφορία, δεν με παίρνει καθόλου να δίνω 35αρια-50αρια και να μην είναι κάτι που θα το λιώσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 8:59 ΜΜ, G.TH. είπε

Είναι σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει ο Θαυματουργός σε δυο ημέρες χωρίς καν να έχει τιμή στο steam;

Κυκλοφόρησε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά είναι ένας καλός μήνας με αρκετά παιχνίδια, απλά δεν θέλω κάτι άμεσα

Το DD2 είναι το game του μήνα αλλά δεν βλέπω και πολύ hype

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...