Προς το περιεχόμενο

Οι ΗΠΑ ανακοίνωσαν ότι καταργούν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα με γεύσεις


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταργησανε τα pods με φρουτάκια. Τιποτα φοβερο δηλαδη. 

 

Βλεπω στα σχολια παντως παμε γερα, ουτε 2η σελιδα και δινουμε μαθηματα δημοκρατίας... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 80% των καπνιστων παγκοσμιως βρισκονται σε τριτοσκοσμικες χωρες. 

Κάθε χρόνο, το ενεργητικό ή παθητικό κάπνισμα σκοτώνει πάνω από 7 εκατ. ανθρώπους. Η κατανάλωση καπνού ευθύνεται για τον θάνατο ενός ανθρώπου κάθε έξι δευτερόλεπτα, κατά μέσο όρο.

Τον 20ο αιώνα, το κάπνισμα στοίχισε 100 εκατ. ζωές. Για να γίνει αντιληπτό το νούμερο, αρκεί να αναλογιστεί κανείς ότι στον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο έχασαν τη ζωή τους 60-80 εκατ. άνθρωποι. Και με τα σημερινά δεδομένα, τον 21ο αιώνα το κάπνισμα θα προκαλέσει πάνω από 1 δισ. θανάτους.

 

Παμε γερα καντε πλουσιες τις βιομηχανιες εις βαρος ανθρωπων που δεν φταινε σε τιποτα. Και το ηλεκτρονικο τσιγαρο τα ιδια σκατα ειναι. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορολογιστε τα ολα τσιγαρα ατμους. 20ε το πακετο θελω να βλεπω στο περιπτερο. 

 

Υγ κανω ενα craven σε 2 μερες ή οταν μου τη βαραει 15 μλ τη μερα υγρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Ρεαλιστής είναι φίλε απλά την τεχνοκρατική αλήθεια είπε. Όπως και εγώ είχα ρωτήσει μικρός έναν υπεύθυνο για τα τροχαία του λέω ρε μεγάλε δικιά μου είναι η ζωή, άμα θέλω τρέχω με 200 και λαώ και στουκαρω στον τοίχο, γιατί μου ρίχνεις πρόστιμα για ταχύτητα ή κράνος;

Το ξέρεις μου λέει ότι χρεώνεις το ασθενοφόρο, το πετρέλαιο, τα φάρμακα, τους ορούς, το προσωπικό (αν σε βρούνε ζωντανό), τα λάστιχα, ακόμα και τον καθαρισμό του δρόμου από την λίμνη αίματος που θα πρέπει κάποιος να καθαρίσει μετα. Άσε που θα χάσει το κράτος λεφτά από τους φόρους που δεν θα πληρώνεις κοκ.

Φαντάσου δίκαιο είχε απο μια σκοπιά. 

Κάτι τέτοιο είπε και ο Τραμπ. Πληρώνουν φόρους, απασχολούν ανθρώπους πουλάνε ένα προϊόν. Ο καπνιστής θα συνεχίσει να καπνίζει γιατί να μην δουλεύει και ο εργαζόμενος;

H αστεία δικαιολογία ορισμένων τροχονόμων. Η οποία θα είχε βάση μόνο αν κόβαμε όλα τα κατεργασμένα καρκινογόνα προϊόντα, πλενόμασταν με μπεταντίν για τα μικρόβια και τρέχαμε να ζήσουμε στα βουνά με καθαρό αέρα. Έλεος.

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το 80% των καπνιστων....μπλα μπλα μπλα .....τον 21ο αιώνα το κάπνισμα θα προκαλέσει πάνω από 1 δισ. θανάτους
 

–––––>Και το ηλεκτρονικο τσιγαρο τα ιδια σκατα ειναι<–––––

Πέσ´τα αδερφε 

Και εγώ τους λέω ότι προκαλεί υγρό στους πνεύμονες και με κοροιδευουν

Επεξ/σία από Superuser
  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένας Τράμπ.. και χέστηκαν για υγεία κλπ. ίσα ίσα.. το Ηλ. Τσιγάρο έχει βοηθήσει άπειρο κόσμο να το κόψει εντελώς (και το ηλ.τσιγ. στο τέλος)

απλά τους έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό *και ίσως ΚΑΙ πολλάααααα φράγκα στις τσέπες.. η Καπνοβιομηχανία..

 

δεν βγάλαν για πλάκα τα iqos κλπ παπάτζες.. τα έβγαλαν γιατί χάσαν τεράστιο ποσοστό καπνιστών  και πελατών σε Νοσοκομεία και σε Φαρμ/βιομηχανίες.  

 

ψάξτε βίντεο συνεντεύξεις του Φαρσαλινού : που το ερευνά επίσημα !!

Λινκς 

1) 

 

2)  

 

Επεξ/σία από DRelectric
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλάκα είναι οτι καθόμαστε οι ατμιστές να μας κάνουν μάθημα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, άτομα που δεν άτμισαν (και πιθανόν δεν κάπνισαν) ποτέ... Και καθόμαστε εμείς που ατμίζουμε και το συζητάμε μαζί τους...  Ρε συνατμιστές... πάτε καλά ?  Καμμιά συζήτηση δεν χρειάζεται, με άτομα που δεν ξέρουν το αντικείμενο... χάσιμο χρόνου είναι... Ετσι κι αλλιώς δεν θα τους αλλάξετε γνώμη, γιατί αυτοί ξέρουν καλύτερα...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 19
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, polydoroskatharakis είπε

Ο τίτλος του άρθρου είναι παραπλανητικός. Λίγη προσοχή παρακαλώ. Δεν είστε σάιτ με άρθρα klickbait αλλά τεχνολογικό ( νομίζω).

Αυτό.  Λέει οτι καταργούνται τα Η.Τ. με γεύσεις ενώ παρακάτω γράφει οτι "η απαγόρευση ισχύει για τη γεύση μέντα και για αρώματα φρούτων" κι αυτά μόνο σε μορφή pods....

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Eloy είπε

Η πλάκα είναι οτι καθόμαστε οι ατμιστές να μας κάνουν μάθημα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, άτομα που δεν άτμισαν (και πιθανόν δεν κάπνισαν) ποτέ... Και καθόμαστε εμείς που ατμίζουμε και το συζητάμε μαζί τους...  Ρε συνατμιστές... πάτε καλά ?  Καμμιά συζήτηση δεν χρειάζεται, με άτομα που δεν ξέρουν το αντικείμενο... χάσιμο χρόνου είναι... Ετσι κι αλλιώς δεν θα τους αλλάξετε γνώμη, γιατί αυτοί ξέρουν καλύτερα...

όποιος δεν γνωρίζει η είναι ημιμαθής στις πληροφορίες περί ατμισματος λέει ότι του κατέβει .όλα στο ίδιο καζάνι τα βάζει.αλλα δυστυχώς έτσι ήμαστε έτσι θα μαστε ,ότι δεν μας ενδιαφέρει η δεν μας αγγίζει το καταδικάζουμε με ημιμαθεια ,απλά για να δείξουμε πόσο "σωστοί" είμαστε"εμείς" οι μόνοι υγιείς κ ζωντανοί άνθρωποι ενώ οι άλλοι είναι για πέταμα χωρίς δικαιώματα,τα ίδια γίνονται και με την απαγόρευση . Χαλαρώστε φίλοι μου όλοι οι ενήλικες έχουν δικαίωμα να "βλάψουν" τον εαυτό τους , τουλάχιστον αυτοί με το ηλεκτρονικό τον βλάπτουν με κατά 90% λιγότερες βλαβερές ουσίες από το κανονικό. ΔΙΑΒΆΣΤΕ ενημερωθείτε από πολλές πηγές , αν σας ενδιαφέρει, μην παραπληροφητε μονο

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Superuser είπε

...

Και εγώ τους λέω ότι προκαλεί υγρό στους πνεύμονες και με κοροιδευουν

Όχι μόνο στους πνεύμονες αλλά και στον εγκέφαλο (νερουλιάζει το μυαλό) και στα ανδρικά γεννητικά όργανα (γίνεσαι ζούφιος) οπότε μην κοροϊδεύετε τους γνώστες αλλά προσέξτε!

P.S:  Ατμιστής από το 2012...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αρχικά σε αυτόν που έγραψε ότι είναι τεχνολογικό site.....

@polydoroskatharakis

να αναφέρουμε και να υπενθυμίσουμε ότι είμαστε άνθρωποι και αυτό μην το ξεχνάμε...

Εντάξει Mr Agent Smith ??

 

πάμε στα σοβαρά τώρα...

για όσους εχουν τον οποιονδήποτε ενδοιασμο για το ατμισμα ας μην ψαξετε πουθενά,

και να ερθετε σε εμενα που εχω κανει απο το 2015 τον

εαυτο μου πειραματόζωο και εχω ξεκινησει το ατμισμα και εχω σταματήσει τελείως το τσιγαρο το κανονικο

(καπνιζα απο τα 13 μου ...και σταματησα στο 1,5 πακετο Marlboro την ημερα...ειμαι 39 πλεον)

 

Κάνω κάθε χρόνο ότι εξετάσεις μπορείτε να φανταστείτε

Έχω αλλάξει 3 καρδιολόγους επίτηδες

Έχω κάνει οτι πνευμονολογικες εξετάσεις υπάρχουν...

Μέχρι και φετινή μαγνητική θώρακα έκανα...

Υπάρχουν αποδεδειγμενα όλα....

Με προπερσυνες εξετάσεις και καθημερινό ατμισμα είμαι 17 μοναδες πάνω στην σωστότερη αναπνοή

και σωστή ροή αέρα στους πνεύμονες

Επίσης ουτε ίχνος για υγρό στους πνεύμονες και άλλες τέτοιου είδους φήμες....

 

Οπότε όσοι θέλετε συνεχίστε τον αποδεδειγμενα μακροχρόνιο αργό θάνατο...είναι δικαίωμα σας και κανένας δεν θα σας το απαγορεύσει..

θυμάμαι για τους παλιούς και όσους ξέρουν κυκλοφορουσαν τα τσιγάρα ''Black Death'' που όταν άνοιγες το πακέτο είχε ένα καρτελάκι μέσα

με τα δικαιώματα του καπνιστή...φοβερό για την εποχή του  και γευστικότατο τσιγάρο!!!😄

 

Όσοι πιστεύετε οτι θέλετε και μπορείτε να απαλλαγείτε απο το τσιγάρο κάντε μόνο ατμισμα αλλα οχι ταυτόχρονα και τα 2 ...

αυτό είναι το λάθος.

Επίσης το καλύτερο είναι να μην κάνουμε τίποτα απο τα 2 και να μείνουμε με τις υπόλοιπες χαρές της ζωής...

Έμενα το ατμισμα έγινε και είναι επιλογή μου...οχι συνήθεια😉

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το JUUL αν και άγνωστο για εμάς στην Ευρώπη, ο παταγος που έκανε στην Αμερική απέδειξε για μια ακόμα φορά τη δύναμη του σωστού στοχευμένου μάρκετινγκ. Τεράστια επιτυχία, δημοτικότητα και αχαλίνωτα έσοδα που αν δεν είχαν φτάσει να πέσουν στο στόχαστρο της κυβέρνησης, να τους γίνει έλεγχος και να μπει φρένο, κανένας δεν ξέρει που θα είχαν φτάσει...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...