Προς το περιεχόμενο

Ambilight PC monitor


radiohead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 10/1/2020 στις 12:11 ΜΜ, radiohead είπε

Το θέμα δεν έχει κατηγορία είναι λίγο από ολα. Αν κάποιος διαχειριστής θεωρεί ότι έχει θέση σε κάποιο άλλο forum,ας το μεταφέρει.

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο θέλοντας να αποφύγω υπέρογκα μεταφορικά ή υπερτιμημένο προϊόν, κατέληξα σε λύση china και το αποτέλεσμα απόδοσης-τιμής με άφησε πλήρως ικανοποιημενο. Θεωρώ ότι είναι μια budget λύση για όσους θέλουν bias lighting και συνάμα εφεδια, χωρίς να ρισκάρουν ποιότητα η να πληρώνουν χρυσό κάτι επώνυμο.

Κατάλληλο μόνο για pc μέσω usb και λειτουργεί καθολικά από τη στιγμή που ανοίξει ο υπολογιστής, δεν ενεργοποιείται δηλαδή μόνο σε video ή games.

Η εγκατάσταση πανευκολη και το software αν ακολουθήσεις ακριβως τις οδηγίες επίσης!

Screenshot_2020-01-10-10-16-37-413_com_miui.gallery.jpg.928ac68d116633fcb392e17b63651ac8.jpg

Αν κάποιος ενδιαφέρεται το πήρα από ΕΔΩ και το είχα σε δύο εβδομάδες.

 

Θα ανεβάσω κι ένα βίντεο αργότερα προς το παρόν πάρτε μια γεύση από rainbow.

 

 

Καλησπέρα ! Αν πάρω το 5 μέτρο για 34αρα uw και δεν το κόψω μπορώ να το μονταρω να έχω πιο έντονο φως στο πάνω μέρος π.χ.; 

Αν δεν είμαι σαφής με το παραπάνω: πώς καταλαβαίνει η ledοταινια αν είναι στο πάνω ή στο πλαϊνό μέρος της οθόνης; Διαλέγοντας κάποιο setting από το software;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Μακιαβέλλι είπε

Καλησπέρα ! Αν πάρω το 5 μέτρο για 34αρα uw και δεν το κόψω μπορώ να το μονταρω να έχω πιο έντονο φως στο πάνω μέρος π.χ.; 

Αν δεν είμαι σαφής με το παραπάνω: πώς καταλαβαίνει η ledοταινια αν είναι στο πάνω ή στο πλαϊνό μέρος της οθόνης; Διαλέγοντας κάποιο setting από το software;

Ναι. Ρυθμιζεις πόσα λεντ είναι πάνω ποσά κάτω αριστερά δεξιά και μπορείς να τα γυρίσεις και αντίστροφα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Ναι. Ρυθμιζεις πόσα λεντ είναι πάνω ποσά κάτω αριστερά δεξιά και μπορείς να τα γυρίσεις και αντίστροφα.

Πόσο γρήγορος είσαι ρε! Να σαι καλά! Θα ρίξω παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μακιαβέλλι είπε

Πόσο γρήγορος είσαι ρε! Να σαι καλά! Θα ρίξω παραγγελία. 

Αναστολή από αρχές Νοεμβρίου μέχρι νεωτέρας. Έχω πάρει φωτιά 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ετοιμο και το δικο μου επιτελους ολοκληρωθηκε !!

τo γνωστo setup  ambibox με gdi fs aero στα 60 fps

οι φωτο ειναι ενδεικτικες η πραξη ειναι σε αλλλλο επιπεδο δε το συζητω

ευχαριστω το φιλο για την ιδεα !!!

37004117_CVCVNC.JPG.2fe45d93e1f1aa9968fc794a52db7078.JPG

FGTJFGGFV.JPG.f8691fb1954809fd8a0ed15cf5a46326.JPGXDGXGXDX.JPG.3c006ca4fe519e611ba3e593264736ff.JPG

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

ετοιμο και το δικο μου επιτελους ολοκληρωθηκε !!

τo γνωστo setup  ambibox με gdi fs aero στα 60 fps

οι φωτο ειναι ενδεικτικες η πραξη ειναι σε αλλλλο επιπεδο δε το συζητω

ευχαριστω το φιλο για την ιδεα !!!

37004117_CVCVNC.JPG.2fe45d93e1f1aa9968fc794a52db7078.JPG

FGTJFGGFV.JPG.f8691fb1954809fd8a0ed15cf5a46326.JPGXDGXGXDX.JPG.3c006ca4fe519e611ba3e593264736ff.JPG

Δοκίμασε και windows 8 με max fps

Μεγειες 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Δοκίμασε και windows 8 με max fps

Μεγειες 👍

Τι παίζει με το windows 8, εμένα μου βγάζει τα χρώματα ό,τι  να ναι, χάνω κάτι;

Το μόνο παράπονο που έχω εν τω μεταξύ είναι ότι καταναλώνει αρκετή cpu με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιώ σε βαριά παιχνίδια γιατί χάνω fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chrisde είπε

Τι παίζει με το windows 8, εμένα μου βγάζει τα χρώματα ό,τι  να ναι, χάνω κάτι;

Το μόνο παράπονο που έχω εν τω μεταξύ είναι ότι καταναλώνει αρκετή cpu με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιώ σε βαριά παιχνίδια γιατί χάνω fps...

Δεν έχω ιδέα δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Με aero είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, radiohead είπε

Δεν έχω ιδέα δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Με aero είσαι;

Ναι κλασικά. Εμένα τα win8 δεν λειτουργούν τα χρώματα σωστά. Εσύ με αυτό είσαι; Έχεις δει διαφορές σχετικά με aero;

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chrisde είπε

Ναι κλασικά.

Me aero δεν έχω ambi όταν μπαίνω μεσα σε game, έβαλα το windows 8 και όλα καλά. Μετά από windows update το έπαθε αλλά δεν το πολυεψαξα τι και πως αφού δούλεψε με windows 8. Κανονικά τα χρώματα. Αυτό για τη cpu δεν το παρατήρησα πόσα fps χάνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, radiohead είπε

Me aero δεν έχω ambi όταν μπαίνω μεσα σε game, έβαλα το windows 8 και όλα καλά. Μετά από windows update το έπαθε αλλά δεν το πολυεψαξα τι και πως αφού δούλεψε με windows 8. Κανονικά τα χρώματα. Αυτό για τη cpu δεν το παρατήρησα πόσα fps χάνεις; 

Ανάλογα το παιχνίδι (2-5fps). Δεν παίζει να μην σου ανεβαίνει το cpu usage όταν το χρησιμοποιείς ρε συ. Άμα ρίχνεις το maximum fps σε 30-35 βελτιώνεται κάπως. Εμένα πάντως το aero λειτουργεί κανονικά σε όλα τα παιχνίδια με τα τελευταία windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrisde είπε

Ανάλογα το παιχνίδι (2-5fps). Δεν παίζει να μην σου ανεβαίνει το cpu usage όταν το χρησιμοποιείς ρε συ. Άμα ρίχνεις το maximum fps σε 30-35 βελτιώνεται κάπως. Εμένα πάντως το aero λειτουργεί κανονικά σε όλα τα παιχνίδια με τα τελευταία windows.

Θα το δω οκ ευχαριστώ.

Για τα χρώματα πάντως που λες σου τα βγάζει ανάποδα;  Δηλαδή το κόκκινο πράσινο κοκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...