Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft κλείνει σοβαρό κενό ασφαλείας στα Windows 10 που ανακάλυψε η… NSA


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, czarjuly είπε

Προφανως αυτο το κενο ασφαλειας απειλουσε και τα δικα της συστηματα (της NSA και αλλων κρατικων υπηρεσιων) γι αυτο και το εδωσε στην microsoft

Πραγματικά πιστεύεις οτι η NSA τρέχει Windows στα μηχανάκια της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό firewall, καλό antimalware και πίσω στα 7άρια όσοι δεν θέλετε 10άρια, παιδιά... Μην μασάτε - έτσι κι αλλιώς αν δεν βολεύεστε με win10 δεν έχετε εναλλακτική... Αρχικό backup του συστήματος και μετά 2ο (και συχνό) backup των αναντικατάστατων αρχείων ( σε 2 εξωτερικούς δίσκους), κι ενα bootable στικάκι με το Tails (linux) για όταν θέλετε να μπείτε στο web banking. Σιγά μην κλάψουμε, σιγά μην φοβηθούμε... Αν κολλήσετε τίποτα,  κάντε format κατ'ευθείαν και επαναφορά συστήματος απο το backup. 10 λεπτά υπόθεση.

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες!

Το επιχείρημα "Αναβάθμισε το λειτουργικό σου στα τελευταία Windows,   για να έχεις υποστήριξη και να μην είσαι ευάλλωτος απο malware"

.... είναι τρύπιο....  ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΥΠΕΣ ..

Το αστείο:   Η εταιρεία που πουλάει τις τρύπιες βάρκες , αξιώνει να προτιμήσουμε την πιο καινούργια βάρκα για να μειώσουμε το κίνδυνο να βουλιάξουμε.

Οξύμωρο!    Όπως και το ότι υπάρχει το crypt32.dll  στα ολοκαίνουγια φανταχτερά Windows.  


ΥΣ. Αλήθεια στα WinXP και στα Win7 πως και δεν υπάρχει ευπάθεια σε αυτό το αρχείο;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Extol3D είπε

Πραγματικά πιστεύεις οτι η NSA τρέχει Windows στα μηχανάκια της?

Δεν εχω πληροφορηση αλλα μου φαινεται λογικο σε καποια παραρτηματα της να τρεχει και παραθυρια,γνωριζεις κατι περισσοτερο;

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όσοι γράφουν σχόλια του τύπου δε θα τα χρησιμοποιήσω επειδή βρέθηκαν κενά και υπονοούν ότι προτιμούν να μείνουν σε παλιότερη έκδοση, παίζει να είστε επικύνδινοι. Κενά πάντα θα βρίσκονται και βρίσκονται πολύ συχνότερα απλά όταν τα βρίσκει η NSA και είναι τόσο σημαντικά γίνεται ντόρος και γεμίζει το ίντερνετ με άρθρα ΑΛΛΑ δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι αυτό δηλώνει κάτι για το προιόν της MS.

 

16 ώρες πριν, Karnov είπε

Παίδες!

Το επιχείρημα "Αναβάθμισε το λειτουργικό σου στα τελευταία Windows,   για να έχεις υποστήριξη και να μην είσαι ευάλλωτος απο malware"

.... είναι τρύπιο....  ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΥΠΕΣ ..

Το αστείο:   Η εταιρεία που πουλάει τις τρύπιες βάρκες , αξιώνει να προτιμήσουμε την πιο καινούργια βάρκα για να μειώσουμε το κίνδυνο να βουλιάξουμε.

Οξύμωρο!    Όπως και το ότι υπάρχει το crypt32.dll  στα ολοκαίνουγια φανταχτερά Windows.  


ΥΣ. Αλήθεια στα WinXP και στα Win7 πως και δεν υπάρχει ευπάθεια σε αυτό το αρχείο;

φίλε διαβάζεις λιακόπουλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχραιμία, κενά υπήρχαν πάντοτε και θα υπάρχουν. Παρακολούθηση δεδομένων χρηστών, κλοπή και χειραγώγηση δεδομένων και ρυθμίσεων του χρήστη θα υπάρχουν πάντα όπου υπάρχουν κενά ασφάλειας και αδυναμίες του υλισμικού και λογισμικού, τα οποία δύναται να χρησιμοποιηθούν με κακόβουλο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gkit29 είπε

παιδιά όσοι γράφουν σχόλια του τύπου δε θα τα χρησιμοποιήσω επειδή βρέθηκαν κενά και υπονοούν ότι προτιμούν να μείνουν σε παλιότερη έκδοση, παίζει να είστε επικύνδινοι. Κενά πάντα θα βρίσκονται και βρίσκονται πολύ συχνότερα απλά όταν τα βρίσκει η NSA και είναι τόσο σημαντικά γίνεται ντόρος και γεμίζει το ίντερνετ με άρθρα ΑΛΛΑ δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι αυτό δηλώνει κάτι για το προιόν της MS.

φίλε διαβάζεις λιακόπουλο?



To γεγονός ότι κάνεις εύκολα τέτοια αναγωγή, δείχνει ένα πράγμα:  ότι εσύ φίλε  ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ.  ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην εγω σου εκανα ερωτηση εσυ βγαζεις συμπερασμα πάμε παρακάτω όμως σε αυτό που θελω να σε ρωτήσω..

1) μπορείς να μου κάνεις λιανά τι εννοείς ότι το επιχείρημα είναι τρύπιο; δηλαδή εσύ δεν θα έκανες την ενημέρωση ΑΝ ήσουν χρήστης?? θα έμενες με αποδεδειγμένα τρύπιο λογισμικό επειδή πιστεύεις ότι τι; η νεα έκδοση έχει backdoor και θα έχει πρόσβαση ο πράκτορας της NSA στο σύστημα?
(για να αποφύγουμε άλλες κουβέντες δεν με ενδιαφερει τι OS δουλεύεις λέω αν ήσουν χρήστης OS της MS).

2) δε βγάζει νόημα τουλάχιστον σε εμένα αυτό που θεωρείς αστείο/οξύμωρο.... κάθε ομάδα που κάνει ανάπτυξη λογισμικού οποιαδήποτε κατηγορίας ΝΑΙ αξιώνει το ίδιο ακριβώς πράγμα όταν κυκλοφορεί update, ότι δηλαδή κάτι διορθώθηκε.

οπότε αν θες κάνε αλλο ένα κόπο να μου εξηγήσεις εμένα και όσων άλλων κάναμε το update γιατι είμαστε πλανεμένοι αλλιώς να σου στείλω ένα torrent με ολα τα βιβλια σε pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2020 στις 12:31 ΜΜ, gkit29 είπε

παιδιά όσοι γράφουν σχόλια του τύπου δε θα τα χρησιμοποιήσω επειδή βρέθηκαν κενά και υπονοούν ότι προτιμούν να μείνουν σε παλιότερη έκδοση, παίζει να είστε επικύνδινοι. Κενά πάντα θα βρίσκονται και βρίσκονται πολύ συχνότερα απλά όταν τα βρίσκει η NSA και είναι τόσο σημαντικά γίνεται ντόρος και γεμίζει το ίντερνετ με άρθρα ΑΛΛΑ δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι αυτό δηλώνει κάτι για το προιόν της MS.

 

Εαν θα υπαρχουν παντα κενα τοτε γιατι αυτη η υποχρεωτικη μεταβαση η μαλλον η εμμονη οτι ειναι "επικινδυνη" η παραμονη στα 7? Πως θεωρεις οτι τα win 10 μετα απο τοσα χρονια και τοσες πατατες απο μεριας MS με updates που διορθωνουν πραγματα υποτιθεται, ειναι πιο σταθερα αφου ακομα και σημερα βγαινουν τετοιες ειδησεις και υπαρχει τοσος κοσμος που απο προσωπικη εμπειρια υποστηριζει το αντιθετο? Εσυ δεν νοιωθεις να σε κοροιδευουν ως χρηστη? Δεν νοιωθεις οτι βιαζονται να εδραιωσουν/μονοπωλησουν ενα λειτουργικο/υπηρεσια για προφανεστατους οικονομικους λογους? Δεν βλεπεις οτι δεν προσφερεται εναλλακτικη για αυτους που εχουν προβλημα με τα 10?

Στις 18/1/2020 στις 12:45 ΠΜ, gkit29 είπε

κάθε ομάδα που κάνει ανάπτυξη λογισμικού οποιαδήποτε κατηγορίας ΝΑΙ αξιώνει το ίδιο ακριβώς πράγμα όταν κυκλοφορεί update, ότι δηλαδή κάτι διορθώθηκε.

Εισαι σιγουρος φιλε μου οτι στην πραξη γινεται μονο αυτο? Απο αυτα που διαβαζεις εσυ εδω μεσα η οπουδηποτε αυτο εχεις καταλαβει? Οτι τα updates μονο διορθωνουν πραγματα και δεν σου περνανε σαβουρα  η τρυπες? Οτι ενα υπερλουξ υπερσυγχρονο υπεραριστο προιον της MS που εχει "προτερημα" την υπερευκολια χρησης του απο τον μεσο χρηστη ειναι τοσο πια καλυτερο απο τον απαρχαιωμενο δεινοσαυρο που γινεται επικινδυνος οσο περναει ο καιρος? (ακομα δεν κατανοοω σε ποια σημεια τα 10 ειναι τοσο πολυ πια εξελιγμενα απο τα 7 που πρεπει να αναφερομαστε στα 7 ως αρχαια...)

Το οτι τα 7 θα γινουν ακομα πιο τρυπια με τον καιρο ειναι σιγουρο. Οχι επειδη ειδα το βιντεο ενος ηλιθιου αοματου χοντρου που παλευει να διαβασει το  autocue στο μισο μετρο... και μαλιστα με επιχειρηματα stand up... αλλα επειδη ειναι προιον λογικης σκεψης.. Παρολαυτα το οτι κατι "θα χαλασει" δεν με πειθει να αλλαξω το setup μου. Οτι μα οτι  και να γινει σε 20 λεπτα εχω το PC μου οπως ηταν. Και εφοσον ηταν ειναι και θα ειναι η ιδια διαδικασια γιατι ειναι πιο επικινδυνο να εχεις win7?

Η απαντηση ερχεται απο την ιδια την MS που προωθει την επικινδυνολογια, την τρομολαγνεια και γενικα τους "συγχρονους" τροπους προωθησης προιοντων. Κατι σαν το "τρωτε βιολογικα προιοντα μην παθετε καρκινο κι ας ειναι πιο ακριβα"..

Και τελος το πορισμα - απαντηση στα τραγελαφικα παραδειγματα/βιντεο  -------Απο 14 Γεναρη και μετα τα WINDOWS 7 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jimmakoss E30 είπε

 

Εαν θα υπαρχουν παντα κενα τοτε γιατι αυτη η υποχρεωτικη μεταβαση η μαλλον η εμμονη οτι ειναι "επικινδυνη" η παραμονη στα 7? Πως θεωρεις οτι τα win 10 μετα απο τοσα χρονια και τοσες πατατες απο μεριας MS με updates που διορθωνουν πραγματα υποτιθεται, ειναι πιο σταθερα αφου ακομα και σημερα βγαινουν τετοιες ειδησεις και υπαρχει τοσος κοσμος που απο προσωπικη εμπειρια υποστηριζει το αντιθετο? Εσυ δεν νοιωθεις να σε κοροιδευουν ως χρηστη? Δεν νοιωθεις οτι βιαζονται να εδραιωσουν/μονοπωλησουν ενα λειτουργικο/υπηρεσια για προφανεστατους οικονομικους λογους? Δεν βλεπεις οτι δεν προσφερεται εναλλακτικη για αυτους που εχουν προβλημα με τα 10?

Εισαι σιγουρος φιλε μου οτι στην πραξη γινεται μονο αυτο? Απο αυτα που διαβαζεις εσυ εδω μεσα η οπουδηποτε αυτο εχεις καταλαβει? Οτι τα updates μονο διορθωνουν πραγματα και δεν σου περνανε σαβουρα  η τρυπες? Οτι ενα υπερλουξ υπερσυγχρονο υπεραριστο προιον της MS που εχει "προτερημα" την υπερευκολια χρησης του απο τον μεσο χρηστη ειναι τοσο πια καλυτερο απο τον απαρχαιωμενο δεινοσαυρο που γινεται επικινδυνος οσο περναει ο καιρος? (ακομα δεν κατανοοω σε ποια σημεια τα 10 ειναι τοσο πολυ πια εξελιγμενα απο τα 7 που πρεπει να αναφερομαστε στα 7 ως αρχαια...)

Το οτι τα 7 θα γινουν ακομα πιο τρυπια με τον καιρο ειναι σιγουρο. Οχι επειδη ειδα το βιντεο ενος ηλιθιου αοματου χοντρου που παλευει να διαβασει το  autocue στο μισο μετρο... και μαλιστα με επιχειρηματα stand up... αλλα επειδη ειναι προιον λογικης σκεψης.. Παρολαυτα το οτι κατι "θα χαλασει" δεν με πειθει να αλλαξω το setup μου. Οτι μα οτι  και να γινει σε 20 λεπτα εχω το PC μου οπως ηταν. Και εφοσον ηταν ειναι και θα ειναι η ιδια διαδικασια γιατι ειναι πιο επικινδυνο να εχεις win7?

Η απαντηση ερχεται απο την ιδια την MS που προωθει την επικινδυνολογια, την τρομολαγνεια και γενικα τους "συγχρονους" τροπους προωθησης προιοντων. Κατι σαν το "τρωτε βιολογικα προιοντα μην παθετε καρκινο κι ας ειναι πιο ακριβα"..

Και τελος το πορισμα - απαντηση στα τραγελαφικα παραδειγματα/βιντεο  -------Απο 14 Γεναρη και μετα τα WINDOWS 7 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

κοίτα μιλάμε για κενά ασφαλείας (security flaws) δεν μιλάμε για update που αυξανει το performance. Αν ήταν τέτοιο δεν θα ασχολούταν η NSA ουτε εγώ θα έμπαινα στη διαδικασία να σχολιάσω το φίλο απο πάνω αλλά δεν είναι έτσι στη περίπτωση μας. Η μετάβαση σε νεότερα windows είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για το λόγο ότι στο μέλλον όταν θα ανακαλυφθεί οποιοδήποτε κενό ασφαλείας σε κάποια τεχνολογία αυτό ΔΕΝ θα διορθωθεί σε μια έκδοση που έχουν σταματήσει τα updates.Δεν είπα ότι είναι σταθερά (γιατί δεν τα έχω δουλέψει) και δεν είναι αυτό το θέμα συζήτησης εδώ. Αυτό που είπα είναι ότι ειναι απαράδεκτο να προτείνεις σε χρήστες να χρησιμοποιούν OS που δεν αναβαθμίζεται.

Η ενημέρωση είναι μεγάλο πράγμα πρέπει να γίνεται και στους ανθρώπους και στο λογισμικό

 

ΥΓ. είχα γράψει μεγάλο ποστ θέλωντας να τονίσω τη σοβαρότητα των security updates με παραδείγματα αλλα κούρασε μέχρι και εμένα και ίσως χανόταν η ουσία που προσπάθησα να τη μαζέψω σε 4 γραμμές. Θα χαρώ αν διαφωνείς καπου να μου στείλεις ένα μήνυμα. Σχετικά με ερωτήματα που θέτεις και δεν απαντώ τα θεωρώ άσχετα και πως πατάνε σε διαστρευλωμένες λογικές.

ΥΓ2. έχω περιέργεια να δω το βιντεο του χοντρού αόματου που αναφέρεσαι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα αυτα που λες ισχυουν.. η θα ισχυσουν.. εν μερει.. οχι για ολους... και σε βαθος χρονου...

Απο τις 14 Γεναρη απλα ξεκινας να σκεφτεσαι τις εναλλακτικες οπως εκανες και παντα στα τεχνολογικης φυσεως πραγματα. Ειτε ειναι κινητο ειτε laptop ειτε game. Δεν χρειαζεται βιασυνη. Ειναι κατι σαν το αμαξι. Ξερεις οτι εκανες 200.000χλμ σε 10 χρονια και το σκεφτεσαι για το επομενο αλλα οσο παει.. παει..

Το κενο ασφαλειας του αρθρου αναφερεται σε κενο ασφαλειας των 10 και οχι στα 7. Βασιζεται στις πληροφοριες και τους προγραμματιστες της NSA και η ειδηση που διαβαζουμε παγκοσμιως μας ωθει να κατεβασουμε αυτο το update χωρις 2η σκεψη, οχι? Χμμ NSA-critical update.. Ξαφνικα δεν νοιωθω και τοσο απαραιτητη την μεταβαση σε νεοτερα windows. Ειδικα αν αυτη θα "χρειαζεται" την NSA να "απο-καλυπτει" "κενα ασφαλειας".

56 λεπτά πριν, gkit29 είπε

Αυτό που είπα είναι ότι ειναι απαράδεκτο να προτείνεις σε χρήστες να χρησιμοποιούν OS που δεν αναβαθμίζεται.

  Ποτε το εκανα αυτο?

Και γιατι απαραδεκτο? OS ειναι, δεν ειναι πυρηνικος  αντιδραστηρας. 10 ε εχει αν ειναι δυνατον

 

 

Επεξ/σία από jimmakoss E30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2020 στις 12:31 ΜΜ, gkit29 είπε

παιδιά όσοι γράφουν σχόλια του τύπου δε θα τα χρησιμοποιήσω επειδή βρέθηκαν κενά και υπονοούν ότι προτιμούν να μείνουν σε παλιότερη έκδοση, παίζει να είστε επικύνδινοι

ΑΚΙΝΔΥΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimmakoss E30 είπε

Ολα αυτα που λες ισχυουν.. η θα ισχυσουν.. εν μερει.. οχι για ολους... και σε βαθος χρονου...

Απο τις 14 Γεναρη απλα ξεκινας να σκεφτεσαι τις εναλλακτικες οπως εκανες και παντα στα τεχνολογικης φυσεως πραγματα. Ειτε ειναι κινητο ειτε laptop ειτε game. Δεν χρειαζεται βιασυνη. Ειναι κατι σαν το αμαξι. Ξερεις οτι εκανες 200.000χλμ σε 10 χρονια και το σκεφτεσαι για το επομενο αλλα οσο παει.. παει..

Το κενο ασφαλειας του αρθρου αναφερεται σε κενο ασφαλειας των 10 και οχι στα 7. Βασιζεται στις πληροφοριες και τους προγραμματιστες της NSA και η ειδηση που διαβαζουμε παγκοσμιως μας ωθει να κατεβασουμε αυτο το update χωρις 2η σκεψη, οχι? Χμμ NSA-critical update.. Ξαφνικα δεν νοιωθω και τοσο απαραιτητη την μεταβαση σε νεοτερα windows. Ειδικα αν αυτη θα "χρειαζεται" την NSA να "απο-καλυπτει" "κενα ασφαλειας".

  Ποτε το εκανα αυτο?

Και γιατι απαραδεκτο? OS ειναι, δεν ειναι πυρηνικος  αντιδραστηρας. 10 ε εχει αν ειναι δυνατον

ωραια ναι αυτές τις κουβέντες περίμενα να δώ όταν μπήκα.. κατα πόσο είναι αγνές οι προθέσεις της nsa και κατα πόσο ειναι clean το update.
αλλα ανάγλη που είχε η nsa λεω εγώ τώρα να πιέσει τη κάθε ms να κάνει κάτι τέτοιο...αν υπήρχε ανάγκη θα είχε γίνει και ίσως έχει γίνει κιόλας αλλά δε μπορώ να το αποδείξω οπότε τσάμπα τρομοκρατία...όποιος ενδιαφέρεται για τέτοια ζητήματα περι ανωνυμίας και απόκρυψης ταυτότητας σε τόσο μεγάλο επίπεδο ας το ψάξει το θέμα ,αλλα περνάς σε άλλα επίπεδα τα οποία δε κρίνω αλλα ξεπερνούν το μέσο χρήστη κατα τη γνωμη μου. Το update ειναι για τα 10 οκ αλλα οι κουβέντες γυρνούσαν και γύρω απτο θέμα των 7 που είναι επίσης επίκαιρο και σημαντικό να αναβαθμηστούν.

 

Τελοσπάντων αναφερόμουν σε άλλο χρήστη που υπονοούσε ότι καλύτερα να μείνω με το παλιο λειτουργικό και θεώρησα ότι εννοούσαν τα 7. δεν είπα για εσένα ήταν γενική αναφόρα, και σε όσα είπα δεν αναφερόμουν γενικα σε εσενα. Τωρα γιατι ειναι απαράδεκτο; γιατι ξερω γω ειναι τεχνολογικό φόρουμ αλλα τέλοσπάντων...τα εξήγησα και σε βάθος χρόνου...κατάλαβες..

Καλές αναβαθμήσεις μάγκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα τεχνολογικο φορουμ ομως δεν μπορουμε να εκφραζουμε απολυτες αποψεις ρε συ. Στην τελικη αυτοι που διαβαζουν στα forum και δεν κοιτανε απλα αγγελιες, δεν ειναι τελειως ασχετοι. Ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε τι σημαινει ληξη υποστηριξης και τι αναβαθμιση, ολοι εχουν κολλησει κατι ολοι εχουν κανει format. Δεν νοιωθω "επικινδυνος" λεγοντας οτι εισαι το ιδιο ευαλωτος ειτε φορας το 10 ειτε τα 7 και οτι η ληξη της υποστηριξης δεν θα σ επηρεασει ιδιαιτερα για αρκετα χρονια ακομα. Υπαρχουν αθρωποι που γραφουν απο XP εδω μεσα και ειναι μια χαρα. Τα ασταθη συστηματα εχουν βασικο υπαιτιο τον operator και οχι το OS. Ειτε 10 ειτε 7 ειτε XP ειτε Linux. Αν μη τι αλλο το να παροτρυνεις ανθρωπους να διαβασουν τι ακριβως συμβαινει με την συγκεκριμενη αναβαθμιση, την επικινδυνολογια πισω απο αυτο, να θετεις ερωτηματα, και να προτεινεις εναλλακτικες μονο επικινδυνο δεν ειναι. Ειναι το θεμιτο αποτελεσμα αλλιως δεν θα καναμε ουε συζητηση. Επικινδυνο ειναι να ακολουθεις κατα γραμμα αυτο που εκανε ενας αλλος χωρις να εχεις ιδεα τι κανεις, η να προωθεις κατι που δεν ξερεις.

Στην προκειμενη περιπτωση αναφερεσαι σε καποιον που λεει... καλο Firewall - antimalware - backup - linux-win7 κτλ( δλδ εναν τροπο που μπορεις να εχεις 7 και να εισαι το ιδιο safe με τα 10) ως "επικινδυνο" και εσυ απ την σειρα σου λες "Ειναι απαράδεκτο να προτείνεις σε χρήστες να χρησιμοποιούν OS που δεν αναβαθμίζεται." και " παιδιά όσοι γράφουν σχόλια του τύπου δε θα τα χρησιμοποιήσω επειδή βρέθηκαν κενά και υπονοούν ότι προτιμούν να μείνουν σε παλιότερη έκδοση, παίζει να είστε επικύνδινοι" χωρις να εξηγεις αυτο το κατι που δεν ξερουμε και κανει το ολο θεμα επικινδυνο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...