Προς το περιεχόμενο

Η AMD ετοιμάζει επίθεση στην high-end κατηγορία με τις Radeon RX 5900 XT, RX 5950 και RX 5950 XT


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5800XT μπορει και να ειναι σε RDNA. 5900/5950xt αποκλειεται να ειναι στην ιδια γενια με την 5700xt. Ηδη η καρτουλα βαραει 200αρι watt, με την ιδια ακριβως αρχιτεκτονικη η 5950xt θα πρεπει να τραβαει οσο ενας overclocked Xeon για να φτασει την 2080ti...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, nekrik είπε

Για δες το σύστημα της υπογραφής , με βλέπεις να έχω την 20xx σειρά ; Επισης ακόμα και να την χρυσοπλήρωνε κάποιος  δεν αλλάζει το γεγονός ότι η Nvidia στη παρούσα φάση έχει ξεφύγει τεχνολογικά . Κάποιοι εδώ μέσα νομίζουν οτι η AMD είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα . Η Nvidia έθεσε την msrp price για την 2080ti , αν η amd βγαλει αντίστοιχο τεχνολογικά προϊόν δεν θα το δώσει μισοτιμης . Εδώ είμαστε και θα δούμε.

Πριν κάτι χρόνια τα ίδια συζητάγαμε για τους πρώτους ryzen, μακάρι η ιστορία να επαναληφθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λυθήκανε ολα τα προβλήματα με drivers κτλπ , (5700χτ) κάτσε να βγάλουμε μια καινούργια σειρά....

Είμαι AMDfan αλλά πάντα και  θα έχει προβλήματα να λύσει. 

Λάρωσε AMD ,λάρωσε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βγαλαμε.

Ειναι δυνατον να κρινετε χωρις να εχει βγει ακομα το προιον? 

Αθανατο Insomnia με τους unique members

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Z3R@tuL είπε

7 Ιουλίου βίντεο ανεβάζεις? 

 πάρε ενα φρέσκο από την 5700xt pulse που έχω στο φορζα με ultra settings... Δες θερμοκρασία και κατανάλωση.. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις 5700 5700XT γράφανε ότι θα τις πουλάνε στα 200 - 250 ευρώ με επιδόσεις 2080 , ούτε καν.

Τώρα για τις 5900 γράφουνε διπλάσιες επιδόσεις από τις 5700 , μέχρι να κυκλοφορήσουν θα ακούμε χαζομάρες όπως πριν μακάρι να πάνε καλά αλλά έλεος με το hype.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βγάλει δηλαδή ''νέες'' κάρτες για να ανταγωνιστεί κάρτες 2ετίας της Nvidia. Καλά κρασιά. Άντε να δούμε πότε θα πάρει στα σοβαρά το κομμάτι των high end GPU η κόκκινη.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Dantε είπε

Επιθεση στους προγραμμιστες της  να ετοιμασει η amd, που το θεμα με το hardware accelaration το εχει απο τις vega και δε το εχει λυσει. 

Πάντως σε νετ που πήγα εχθές που είχε ι5 9600k + 2070 super aurous στο pubg έφαγα 4 error όταν έκλεισα το hardware acceleration στο discord δούλεψε κανονικά.. Στο σπίτι παίζω με ανοιχτό οπότε πιθανό να είναι το θέμα και στα Windows... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Για τις 5700 5700XT γράφανε ότι θα τις πουλάνε στα 200 - 250 ευρώ με επιδόσεις 2080 , ούτε καν.

Τώρα για τις 5900 γράφουνε διπλάσιες επιδόσεις από τις 5700 , μέχρι να κυκλοφορήσουν θα ακούμε χαζομάρες όπως πριν μακάρι να πάνε καλά αλλά έλεος με το hype.

Μπορει να λενε υπερβολες αλλα στη τελικη το vfm τους παραμενει ασυναγωνιστο, ειδικα οσοι προλαβαν προσφορες στις γιορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos_12345 είπε

Teamred let's go!

Ρεαλιστικά μιλώντας, δεν θες πάνω από 5700XT για τίποτα άλλο εκτός από 4Κ 60 ή 144hz+ σε όλα τα παιχνίδια με όλα ultra. 

Εγώ θέλω μια RT 5950XT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...