Προς το περιεχόμενο

Το Καφενειο Των Φιλαθλων!


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί μου έσπασες την φράση στη μέση και άλλαξες το νόημα; :P

Εννοείται ότι δεν μου αρέσει να έχει τόσες πολλές ομάδες μια πόλη, αλλά απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχει πολλές η Θεσσαλονίκη (αναλογικά με τον πληθυσμό της), αλλά όχι η Αθήνα.

Και στην Αγγλία, το Λονδίνο έχει 7/20 ομάδες αλλά δε νομίζω να διαμαρτύρονται γι'αυτό. Απλά, η Fulham είναι καλύτερη από την Leeds και παίζει στην Premiership.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Sorry βρε Μανώλη, αλλά από πότε ο Λεβαδειακός έχει έδρα την Αθήνα; :P

 

έλα μωρέ τώρα... Τι Αθήνα, τι Λειβαδιά... Λεπτομέρειες τώρα :mrgreen:

 

Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται αρρωστημένη κατάσταση να έχει η Αθήνα, με τον μισό σχεδόν πληθυσμό της χώρας, τις μισές ομάδες στο πρωτάθλημα, ενώ θεωρείται καλό γιά το πρωτάθλημα το να έχει η Θεσσαλονίκη ξανά 4 ομάδες (δηλαδή το 1/4 του πρωταθλήματος) με το 1/10 του πληθυσμού της Ελλάδας.

 

Κοίτα, αρρωστημένη κατάσταση είναι ούτως ή άλλως το ότι η Αθήνα έχει τον μισό πληθυσμό της χώρας. Και ούτε λέω να έχει 7 η Αθήνα, 7 η Θεσσαλονίκη και 2 η Λάρισα και η Ξάνθη, αλλά όπως λες και εσύ:

 

Καλό θα ήταν να μην είχε καμιά πόλη περισσότερες από 2-3 ομάδες, αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό.

 

Για τον Άρη τώρα που είπα ότι θέλω να ανέβει, το είπα για δύο λόγους. Πρώτον γιατί έχει φιλάθλους και δεύτερον μα γιατί μόνο αυτός διεκδικεί. Αν μπορούσε να ανέβει καμμιά Νίκη Βόλου, Πανσερραϊκός, no prob.

 

Πάντως όσον αφορά τον Κόκκαλη, θα μου επιτρέψετε φίλτατε blueviper να διαφωνήσω στο εξής. Όσο στην Ελλάδα οι τιμές των παικτών ήταν χαμηλές, υπήρχε μια υγιής ανάπτυξη. Μικρή, ναι. Αλλά υγιής και με δυνατότητες προοπτικών. Όταν εμφανίστηκε ο Κόκκαλης και ανέβασε τις τιμές, ξαφνικά έπεσε όλο το οικοδόμημα. Για μένα εκεί ήταν κομβικό σημείο που χάλασε το πρωτάθλημα (τουλάχιστον όπως αντιλαμβάνομαι την κατάσταση από απόσταση, γιατί είμαι και 22 χρονών. Δεν έχω και απ'ευθείας σχέση με τα γεγονότα). Όταν οι μικρές επαρχιακές ομάδες δεν μπορούσαν να κρατήσουν τους παίκτες και η οικονομία της χώρας δεν έφτανε για να θρέψει άλλες ομάδες εκτός από τον Ολυμπιακό, φυσικό ήταν να έχουμε αυτές τις εξελίξεις σήμερα και να απορούμε γιατί δε πάμε καλά στην Ευρώπη. Δηλαδή αν ήμουν εγώ τώρα λεφτάς και πήγαινα στη Ζιμπάμπουε και έφτιαχνα μια ομάδα μαζεύοντας όλους τους καλούς παίχτες από τις μικρότερες ομάδες, και αργότερα φέρνοντας και άλλους από το εξωτερικό, θα κάνω καλό στο πρωτάθλημα αυτής της χώρας γιατί κάποια στιγμή μπορεί και να φέρω τον Ριβάλντο στα 45 του χρόνια; Και μετά θα παραξενεύομαι κιόλας γιατί δεν παίρνω παγκόσμιο πρωτάθλημα συλλόγων;

 

Εγώ ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι οι παίκτες της Λάρισας που πήρε πρωτάθλημα το '88, φύγαν αμέσως μετά (με πρώτο και καλύτερο τον Καραπιάλη). Και φύγαν από μια ομάδα με την οποία είχαν πάρει το πρωτάθλημα! Σκέψου! Τι να κάνει δηλαδή κανείς για να προχωρήσει το ποδόσφαιρο μπροστά; Φαντάσου ότι σήμερα στη Λάρισα (ή κάπου αλλού εν πάσει περιπτώσει) γίνεται μια αντίστοιχη προσπάθεια (που ούτως ή άλλως δε θα αφήσουν να γίνει. Τώρα μάθανε πια και χτυπάνε το κακό στη ρίζα του) και χτίζεται μια ομάδα με προοπτικές. Θα διαλυθεί μέσα σε ένα καλοκαίρι, είναι βέβαιο. Ε, πώς να γίνει δηλαδή; Τι εναλλακτικές έχουμε;

 

Ο ΠΑΟΚ έχει τώρα μια ομάδα με 5 19χρονούς. Αν μέναν αυτοί οι 5 μαζί για άλλα 5-7 χρόνια, θα μπορούσε να γίνει μια ομαδάρα που θα τα πηγαίνει καλά και στην Ευρώπη (στο ΟΥΕΦΑ). Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο με τις ισορροπίες που έχουν διαμορφωθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα την εντεκαδα της ενωσης' date='και ασε τα πεναλτι:

 

κοντης,γεωργεας,μαλμπασα,λακης,σοαρες,τσιριλο,ιβιτς,σορεντινο,κονε,τζωρτζιοπουλος,αλεξοπουλος,

καπετανος,λουις τσανκο!

 

παζαρευεται τον καπετανο για 5000-1000 χιλιαδες ευρω,την ωρα που η παε ολυμπιακος δινει 100.000 ευρω(οσο το μπατζετ της αεκ),για καθε γκολ στο μεταξυ μας παιχνιδι.[/quote']

Φιλαρακι εγω δε περιμενα και τιποτα απο την ομαδα η οποια βρεθηκε στο χειλος του γκρεμου περσι και σωθηκε με τη διαγραφη με το 44, την οποια δε δικαιολογω αλλα και αλλες ομαδες εχουν κανει και δυο φορες στο παρελθον,ονοματα δε λεμε. Μαγκια σου που εχεις τετοιο προεδρο και εχει κανει τσιφλικι του το ελληνικο ποδοσφαιρο και ειναι ολοι σουζα και δε μιλαει κανενας. Αφου τον αφηνουν και κανει τα κουμαντα, καλως τα κανει. Ο κοσμος της ΑΕΚ της σταθηκε διπλα οταν επιασε πατο και ακομα και με αυτη την εντεκαδα παει στο γηπεδο και τη στηριζει. Κυριως περσι γιατι φετος που δεν υπαρχουν τοσα χρεη ειναι και περισσοτερες οι απαιτησεις. Ηθελα να ξερα αν θα συνεβαινε και το ιδιο με την υπερ-ομαδα σου. Αν σας αφηνε ξεκρεμαστους καποια μερα ο θειος-πρακτορακος με ενα ματσο χρεη στην πλατη και ησασταν αντιμετωποι με τον υποβιβασμο, αν θα συνεχιζατε τη λατρεια που εχετε τωρα.

 

για να μην λεμε λογια του αερα,γραψε αναλυτικα τα πεναλτι του ολυμπιακου,και ποια απο αυτα ητανε πετσινα.

Ενταξει φιλαρακο μαλλον κανω λαθος για τα πεναλτι, ολα ηταν αληθινα και ο τζορτζεβιτς ειναι δικαια και αξιοτιμα πρωτος σκορερ. Γιατι οπως λεει και ο Κοντος, ο τζορτζεβιτς ειναι ο καλυτερα προπονημενος παιχτης στην ευρωπη στα πεναλτι, με οτι κι αν σημαινει αυτο. Ειλικρινα δε μ απασχολει πλεον να παιρνετε καθε χρονο το πρωταθλημα και το κυπελλο αν γινοταν αυτο. Εχω σιχαθει τοσο με τη βρωμα πλεον του ελληνικου ποδοσφαιρου που πιο πολυ με απασχολει τι κανει η Χαλκιδα στη Γ εθνικη παρα τι συμβαινει στην Α εθνικη. Να το παιρνετε καθε χρονο και συντομα που θα βγαζουμε μια τσαμπιονς λιγκ να παιζετε μονοι σας να μας δοξαζετε στην ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρο δημοσιογραφο τωρα μου ανεφερες!

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΝΤΟΣ!εβγε!

εχουμε περασει 10ετια με χρεη και χωρις κουπες,και το καραισκακι γεμιζε 40.000 κοσμο.

εσεις μας εχετε δοξασει στη ευρωπη?δεν εχω δει να κανετε ακομα την πρωτη νικη στο champions league.

ο ολυμπιακος,αν δεν μπορει να κανει ευρωπαικη πορεια(δεν με ενδιαφερει καθολου η πορεια,παρα μονο κουπα),αυτο εν μερη οφειλεται στο οτι ο ολυμπιακος ειναι απο τη φυση του ακρως επιθετικη ομαδα(και οχι κατενατσιο με καλαμαρια και ιωνικο,οπως αλλοι!)και αυτο δυστηχως στην ευρωπη δεν περναει.

μην ξεχναμε επισεις οτι εχουμε μεινει εξω με 10 και με 9 βαθμους,την ωρα που αντιπαλες ομαδες περναγαν με 6 βαθμους με γιουβεντους.

 

και να ξερεις εγω στεναχωριεμαι πιο πολυ για την καταντια αεκ-ντεμη.απο αρκετους αεκτζηδες.

και ειμαι απο τους ελαχιστους οπαδους αλλων ομαδων,που αγορασαν διαρκειας της αεκ περιση και φετος(εστω και με τα 170 ευρω,αυτα διαιθετα),για να βοηθησω.την στιγμη που φετος δεν εχω παει ουτε σε ενα παιχνιδι του ολυμπιακου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι οτι και να λεει ο ενας παντα ο αλλος θα λεει το αντιθετο οποτε δεν εχει νοημα να τσακωνομαστε για τετοια ζητηματα. Αν οντως αγορασες περσι διαρκειας της αεκ αν και ολυμπιακος αυτο σε τιμει ιδιαιτερα σαν φιλαθλο γιατι βλεπεις και λιγο περα απο τη μυτη σου και καταλαβαινεις οτι το ποδοσφαιρο μας θα παει μπροστα μονο αν υπαρχει ανταγωνισμος απο ολες τις ομαδες συμπεριλαμβανοντας και τον παοκ και τον αρη και τον ηρακλη και ομαδες της υπολοιπης ελλαδας που παλια διεπρεπαν (βλεπε δοξα δραμας, παναχαικη, πας γιαννενα, λαρισα ακομα και τη χαλκιδα) και τωρα το παλευουν. Αν ειναι να παιζουν δυο ομαδες μονες τους, τοτε ποιος ο λογος να διεξαγεται πρωταθλημα αναμεσα σε δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν τσακωνομαστε,και δεν υπαρχει λογος.εγω παω για δουλεια τωρα,να βγαλω 40 ευρω.αλλοι τα οικονομανε.

δυστηχως τωρα πεζει ρολο το χρημα,και αυτο το εχει ενας μονο.η καταντια του ποδοσφαιρου βλεπεις(παγκοσμιος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου έσπασες την φράση στη μέση και άλλαξες το νόημα; :P

Εννοείται ότι δεν μου αρέσει να έχει τόσες πολλές ομάδες μια πόλη' date=' αλλά απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχει πολλές η Θεσσαλονίκη (αναλογικά με τον πληθυσμό της), αλλά όχι η Αθήνα.[/quote']Οκ,εχεις δικιο ως προς το πρωτο αλλα επιμενω στο 2ο,δεν εχει γινει θεμα λογω πολλων στην Αθηνα και το βλεπουν καπως σαν "εκτος Αθηνων" και οχι εντος Θεσσαλονικης.Σε περιπτςση που ειχαμε 6/16 απο την Αθηνα και αλλες 4 απο την Θεσσαλονικη τοτε ΝΑΙ,πιστευω θα μας φαινοντουσαν πολλες οι 4 Θεσσαλονικη.

Ασχετο που με τις ομαδες της συγεκριμενης πολης εχουν γινει ΤΑ οργια στο Ελληνικο ποδοσφαιρο

 

Και στην Αγγλία, το Λονδίνο έχει 7/20 ομάδες αλλά δε νομίζω να διαμαρτύρονται γι'αυτό. Απλά, η Fulham είναι καλύτερη από την Leeds και παίζει στην Premiership.

Αρχικως...ποιες ειναι οι 7 στις 20?Αρσεναλ,Τσελσυ,Φουλαμ,Τσαρλτον,Γουεστ Χαμ..5/20 ειναι το ιδιο με 8/16??Αν και εδω που τα λεμε,δεν ειναι και τιποτα τρομερο σε σχεση με αλλες χρονιες,φετος με Λαρισα-Κερκυρα αλλαξαν τα κοζα.Και λογικα του χρονου θαναι ακομα πιο μοιρασμενο.

Περα απο αυτο,δες και ποιες ομαδες του Λονδινου ειναι ΠΛ...οι 3 τουλαχιστον δεν ειναι με τιποτα κλασσικες,δηλαδη εχουν μαζευτει μαλλον λογω συγκυριων

 

Στον αντιποδα βεβαια,και μιλωντας υπερ σου,ειμαι και γω της αποψης ας παιξουν να ανεβουν...Δεν φταιει κανενας στην Πατρα η τον Βολο αν εχουν περισσοτερες ομαδες απο το Μαντσεστερ...ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω πως πολεις με 700 και 300 χιλιαδες κοσμο (λιγοτερες δηλαδη αποτι εχει το Περιστερι και το Αιγαλεω) μπορει να εχει 2 και 3 και 4 ομαδες.

 

Αααααααααχ τι μου θυμισες,Αγγλικο ποδοσφαιρο, πωπω τι ιεροτελεστια ηταν αυτη Σαββατο παρα Σαββατο...

 

btw Μουρινιο τι νιωθεις στο σβερκο σου?Μια ζεστη? Η καυτη ανασα του Ρουουντ ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε περασει 10ετια με χρεη και χωρις κουπες,και το καραισκακι γεμιζε 40.000 κοσμο.
Ασε,ασε,πρωτον δεν γεμιζε,μην γινεσαι υπερβολικος.Ειμαστε,εγω τουλαχιστον,αρκετα μεγαλος οτι δεν γεμιζε.Μιλαμε παντα για την εποχη των κορνεδων και την εποχη Χρηστου Δημοπουλου(ξερεις,την εποχη που μπαινατε στο Καραισκακη και ΚΥΝΗΓΑΓΑΤΕ ενα επαγγελματια πδοσφαιρστη χωρις κυρωσεις)
ο ολυμπιακος,αν δεν μπορει να κανει ευρωπαικη πορεια(δεν με ενδιαφερει καθολου η πορεια,παρα μονο κουπα),
Αυτο να το ξαναπεις οταν και ΑΜΑ θα κανετε πορειες.Δηλαδη εσυ ποτε δεν κρατησες ψηλα την πορεια με Μπαγιεβιτς το 99 ετσι??Ξερεις,την πορεια με τα μεγαθηρια Κροασια και Αγιαξ και τον αερα στο ΟΑΚΑ και την βροχη στον Αγιο Στεφανο και το χαλαζι στην Κακια Σκαλα....Ασε μας ρε Μπουγα,λες και εχουμε χορτασει κουπες και δεν μας κανουν οι πορειες.Δηλαδη αν η Εθνικη εφτανε ως τους 4 του EURO θα λεγαμε "Δεν πηρε την κουπα,τον πουλο"?

 

αυτο εν μερη οφειλεται στο οτι ο ολυμπιακος ειναι απο τη φυση του ακρως επιθετικη ομαδα(και οχι κατενατσιο με καλαμαρια και ιωνικο,οπως αλλοι!)και αυτο δυστηχως στην ευρωπη δεν περναει.
Δεν περναει????Δεν περναει???Η λιβερπουλ περσυ,η Μπαρτσα,η Λιον,η Αρσεναλ φετος τι ποδοσφαιρο παιζουν???Περναει ΜΙΑ ΧΑΡΑ το επιθετικο ποδοσφαιρο αρκει να εχεις παικτες.

Αμα ειναι να βαζς και εγω 7 επιθετικους,να τρωω 5αρες(καλη ωρα οι παπαριες του Μαλεζανι φετος στην Βαρκελωνη και την Βρεμη) και μετα να λεω "Α ναι εγω παιζω επιθετικο ποδοσφαιρο".Αυτη η δικαιολογια στεκει ΜΟΝΟ στο Τv Magic.

Αλλα όταν μου εχεις μαθει να μου περνεις τα ματς με Καλαμαρια,Ιωνικο,Προοδευτικη κτλ μαρς...εμ,μετα μου πας με αγνοια κινδυνου στην Ευρωπη

μην ξεχναμε επισεις οτι εχουμε μεινει εξω με 10 και με 9 βαθμους,την ωρα που αντιπαλες ομαδες περναγαν με 6 βαθμους με γιουβεντους.
To λες μονος σου,εγω εχω περασει με Γιουβεντους,Αρσεναλ,Σαλκε,Αμβουργο,Μαγιορκα εχω κερδισει Μπαρτσελονα,Πορτο εκτος κτλ..Εσυ εχεις καταφερει να αποκλειστεις με 10 βαθμους!!!Πως μπορεσες ειναι απιστευτο....

Α ναι μωρε ησουν και ατυχος με Χερενφειν,Μακαμπι,Μολντε,Λυον(εκεινη την Λιον,την φετινη αστο,ας μην το παμε προς τα εκει το θεμα),Μονακο, και δεν συμμαζευεται...

 

 

την στιγμη που φετος δεν εχω παει ουτε σε ενα παιχνιδι του ολυμπιακου.

Kατι για 40,000 τα πετρινα χρονια δεν ελεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα ξεθαψατε αυτα ρε παιδια ?

ευχομαι να μην χαλασει το κλιμα

 

καποιος ειπε οτι ο Τζολε πρεπει να ντρεπεται που βαζει τα πεναλτυ?

δηλαδη τι να κανει να τα ριχνει αουτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι ΑΕΚτζής, πιστεύω ότι ο Παναθηναϊκός έχει κάνει τα τελευταία χρόνια

πολύ καλύτερες πορείες από τον Ολυμπιακό στην ευρώπη. Δεν με ενδιαφέρει

αν παίζει "κούτσου-κούτσου" ο Βάζελος, ή κατενάτσιο. Το θέμα είναι το

αποτέλεσμα. Κάπου ο Ολυμπιακός έχει επαναπαυτεί στην καυτή του έδρα,

αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει εύκολα η πρόκριση-πορεία ΜΟΝΟ με νίκες στην

έδρα. Σχεδόν όλες τις φορές που ο Βάζελος πήγε καλά, πήρε και εκτός

έδρας νίκη... δεν είναι τυχαίο αυτό.

Το άλλο που είναι σημαντικό, είναι ότι ο γάβρος έχει συνηθήσει σε ευνοϊκές

διαιτησίες, αλλά δυστυχώς μάγκες, η ευρώπη δεν είναι παράγκα του ολυμπιακού.

Δεν θυμάμαι πλάκα-πλάκα τον ολυμπιακό να κλαίει την χρυσή εφταετία για

διαιτησίες στον ελλαδικό χώρο... Γιατί άραγε? Το αστείο είναι ότι πάντα

έκλαιγαν οι άλλοι. Όχι, δεν έκλαιγαν επειδή ζήλευαν τον ολυμπιακό, αλλά

γιατί "έπρεπε να κερδίζει ο ολυμπιακός (και το αιγάλεω)"... Αν δεν το χωνέψετε

αυτό, δεν πρόκειται να πάτε ποτέ καλά στην ευρώπη, ακόμα και το Ronaldinio

να φέρετε στα σαράντα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καποιος ειπε οτι ο Τζολε πρεπει να ντρεπεται που βαζει τα πεναλτυ?

δηλαδη τι να κανει να τα ριχνει αουτ?

Κανεις δεν τοπε αυτο,και αν τοπε και δεν το βλεπω,χαζομαρα του.Αυτο που ειπαμε ειναι να ωγεις 1ος σκορερ οταν 9 στα 11 γκολ σου(η καπου εκει) ειναι με πεναλτι,ε καπου ειναι ας πουμε...δηλαδη θα λετε εχουμε και τον 1ο σκορερ που εβαλε μονο 2 γκολ πανω στην φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν τοπε αυτο,και αν τοπε και δεν το βλεπω,χαζομαρα του.Αυτο που ειπαμε ειναι να ωγεις 1ος σκορερ οταν 9 στα 11 γκολ σου(η καπου εκει) ειναι με πεναλτι,ε καπου ειναι ας πουμε...δηλαδη θα λετε εχουμε και τον 1ο σκορερ που εβαλε μονο 2 γκολ πανω στην φαση?

Εγω αναφερα τα πεναλτι και οχι να ντρεπεται και να τα ριχνει αουτ αλλα αν τελειωσει η χρονια και βγει πρωτος σκορερ, θα νιωθει υπεηφανια και ικανοποιηση που πετυχε αυτο το μεγαλο κατορθωμα να βγει πρωτος σκορερ με το 90% των γκολ του απο πεναλτι? Θα λεει "πωπω ειμαι ο δεινος σκορερ και ο κορυφαιος επιθετικος του πρωταθληματος"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι μπορει να γινει δηλαδη ?

θελετε να αλλαξει ο κανονισμος των σκορερς?

η να μην επιτρεπεται να χτυπαει ο ιδιος παικτης πεναλτυ?

θα μπορουσε ισως να το χτυπαει αυτος που το κερδιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσε ισως να το χτυπαει αυτος που το κερδιζει

 

μερικοι δεν θελουν να χτυπανε τα πεναλτυ που κερδιζουν οι ιδιοι γιατι (λενε) τους φερνει γρουσουζια και το χανουν π.χ. ο Henry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ομως ισως ειναι και το πιο δικαιο

γιατι υποτιθεται οτι αυτος ηταν σε θεση για γκολ οποτε αυτος πρεπει να το ριξει

οπως στο μπασκετ τις βολες τις ριχνει αυτος που τις κερδιζει και οχι ο καλυτερος παικτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...