Προς το περιεχόμενο

Xbox ΟneX 299 € @ Microsoft Store DE


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανα στην ιδια τιμη που ειχε λιγο καιρο πριν στο store Γαλλιας  με δωρεαν μεταφορικα!

https://www.microsoft.com/de-de/store/collections/xboxonexconsoles

https://www.microsoft.com/it-it/store/collections/xboxdeals?icid=Cat-Sale-Xbox Και στο store Ιταλιας  299 €

https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles/f/832774/Xbox-One-X.html?o=xbox+one+x&order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Μπορούμε κάπως να το πάρουμε με επαγγελματικό αφμ; 

Οι ενδοκοινοτικές συναλλαγές μέσα στην Ε.Ε. γίνονται χωρίς ΦΠΑ.

Μίλα με τον λογιστή σου αν θα μπορέσεις να το δικαιολογήσεις σαν έξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

- Λογιστουλη θελω και αλλη κονσολα  σαν εξοδο επιχειρησης να παιζω στο γραφειο καθαρα επαγγελματικα  ; :P

Μη το γελάς, υπήρχε εποχή που περνάγαμε το PS3 στα έξοδα ως blu-ray player και δεν μπορούσε να πει κανείς τίποτα.

Το ανέκδοτο είναι τώρα που παίρνεις τις παιχνιδομηχανες με επαγγελματικό ΑΦΜ χωρίς να πληρώνεις καθόλου ΦΠΑ, όπως ισχύει για τα κινητά, τα tablet και τα laptop. Είναι λες και η Sony και η Microsoft έχουν δώσει μίζα στην κυβέρνηση!

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Innersense είπε

Είναι λες και η Sony και η Microsoft έχουν δώσει μίζα στην κυβέρνηση!

Λέτε να γίνονται τέτοια πράγματα στη χώρα μας ? Μένω άφωνος... 😲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Innersense είπε

Μη το γελάς, υπήρχε εποχή που περνάγαμε το PS3 στα έξοδα ως blu-ray player και δεν μπορούσε να πει κανείς τίποτα.

Το ανέκδοτο είναι τώρα που παίρνεις τις παιχνιδομηχανες με επαγγελματικό ΑΦΜ χωρίς να πληρώνεις καθόλου ΦΠΑ, όπως ισχύει για τα κινητά, τα tablet και τα laptop. Είναι λες και η Sony και η Microsoft έχουν δώσει μίζα στην κυβέρνηση!

Οι κονσολες με τιμολογιο εχουν απαλλαγη οπως τα κινητα και λαπτοπ?!?!?  Εισαι σιγουρος?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου λέει ο λογιστής μου ότι δεν μπορώ να το δικαιολογήσω ως έξοδα επιχείρησης; 😧

ΚΑΔ: Υπηρεσίες Έρευνας και Πειραματικής Ανάπτυξης στις Επιστήμες Υπολογιστών και Πληροφοριών...

Μήπως να αλλάξω λογιστή; 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsikoula είπε

ΚΑΔ: Υπηρεσίες Έρευνας και Πειραματικής Ανάπτυξης στις Επιστήμες Υπολογιστών και Πληροφοριών...

Κάνεις game development, δεν νομίζω να μην μπορείς να το δικαιολογήσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως εξαιρετική τιμή. Σε συνδυασμό και με αυτή την προσφορά που τρέχει για λίγο καιρό ακόμα, με 2,5 χρόνια Ultimate με 60€ (από 350€ κανονική τιμή), θεωρώ όποιος το είχε κατά νου, δεν πρέπει να περιμένει για κανένα λόγο και ούτε πρόκειται να κλαίει τα λεφτά του που θα βγει νέο και πιο ακριβό μοντέλο σε λίγο καιρό. 

*επειδή προφανώς οι νέοι κάτοχοι δεν ξέρουν τι σημαίνει X box Ultimate, σημαίνει οτι συνδυάζει game pass + gold συνδρομή, δηλαδή:

  • 100+ δωρεάν παιχνίδια για PC + Xbox . Ουσιαστικά μιλάμε για τον Netflix των παιχνιδομηχανών.  Να ποια είναι- > https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games (είναι η ξεχωριστή συνδρομή game pass δηλαδή)
  • τουλάχιστον, επιπλέον 2 παιχνίδια κάθε μήνα δωρεάν (είναι με εξτρά συνδρομή Gold κανονικά)
  • δυνατότητα να παίζεις μέσω διαδικτύου με άλλους (είναι με εξτρά συνδρομή Gold κανονικά)
  • Εκπτώσεις σε ότι παιχνίδια θες να αγοράσεις(είναι με εξτρά συνδρομή Gold κανονικά)
  • Λόγω πραγματικού 4Κ, έχει απίστευτη ανάλυση σε όποιον έχει 4Κ τηλεόραση και πόσο μάλλον όταν είναι >55inch + DTS / Dolby Atmos αν έχετε home cinema!

και επίσης για όσους δεν ξέρουν το X Box one X είναι η πιο δυνατή παιχνιδομηχανή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή και παράλληλα με διαφορά η πιο αθόρυβη. 

image.png.2c1904aae18f728d259061ae82535e72.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

ναι και στις κονσολες γινεται αποφορολογηση κατευθειαν στο ταμειο.

Πως γινεται αυτο φιλε μου;Μπορεις να μου δωσεις λιγο τα φωτα σου;Ολες οι επιχειρησεις μπορουν να παρουν κονσολες πχ;Παω δηλαδη στο καταστημα,παιρνω ενα xbox και μετα στο ταμειο δινω απλα το αφμ και αφαιρειται ο φπα;Μπορεις να μου πεις τη διαδικασια;;

Σορυ για το of topic παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...