Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, gregory83 said:

Δεν θα έχεις πρόβλημα και εγω με 200αρα cosmote είμαι απλος το ping που θα έχεις θα είναι 50-55ms που για single player παιχνιδια είναι μια χαρά.

Μ' ενδιαφερει κυριως το world of tanks που δεν ειναι single player. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, chtsarts είπε

Ρωτάω γιατί με 100αρα nova παίζω άνετα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να πάω στα 200 με cosmote

Η 100άρα είναι αρκετή και αφού είσαι και nova θα έχεις καλύτερο ping από cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, chtsarts είπε

Ρωτάω γιατί με 100αρα nova παίζω άνετα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να πάω στα 200 με cosmote

Με nova πόσο ping έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, gregory83 said:

Με nova πόσο ping έχεις?

Περίπου 20-30 ms

Στο κινητό έχω κάρτα cosmote. Πιάνω περίπου 200 mbps και όταν ενεργοποιώ το hotspot και παίζω στο GeForce now η εικόνα είναι πολύ χάλια και αυτό με ανησυχεί στην cosmote

Επεξ/σία από chtsarts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, chtsarts είπε

Περίπου 20-30 ms

Στο κινητό έχω κάρτα cosmote. Πιάνω περίπου 200 mbps και όταν ενεργοποιώ το hotspot και παίζω στο GeForce now η εικόνα είναι πολύ χάλια και αυτό με ανησυχεί στην cosmote

Ίσως το πρόβλημα είναι στο ασύρματο.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα πάντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://blogs.nvidia.com/blog/2023/08/24/geforce-now-thursday-aug-24/

Προσθήκη παιχνιδιών του Xbox PC Game Pass στο GeForce NOW. Αν μπει σιγά-σιγά όλη η βιβλιοθήκη (θα μπουν σύντομα 'Alan Wake 2,’ ‘Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’ expansion, ‘PAYDAY 3’ and ‘Party Animals’)θα είναι μια πολύ καλή λύση για τους συνδρομητές και των 2 υπηρεσιών.

image.png.afb4ef5a9921bf554e949294fe54c213.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση, επειδή δεν έχω ασχοληθεί κ γκουγκλαροντας δεν έβγαλα άκρη :Διαβάζω στο site της Geforce Now οτι έχει συνδεθεί η υπηρεσία με gamepass και Steam και σου επιτρέπει να streamαρεις τα παιχνίδια που έχεις στην κατοχή σου εκεί.  

Εννοεί όλα τα παιχνίδια ή μόνο αυτά που υπάρχουν διαθέσιμα στο Geforce Now? 

Π.χ το Starfield που δεν το βλέπω διαθέσιμο στη βιβλιοθήκη του Geforce θα μπορέσω να το streamαρω αν το αγοράσω στο Steam? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μόνο αυτά που υπάρχουν διαθέσιμα στο Geforce Now

σιγα σιγα προσθετουν(και νομιζω εχει κανει μια συμφωνια η ms οποτε περιμενε συντομα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλαβω μονο η kosmote  εχει  προβλημα με  το gforce    now?  

και  εγω με 100αρα  πιανω  45-49ms  με κοσμοτε//

δηλάδη  πρεπει να αλαξω  την κοσμοτε και να πάω  σε vodafone  η  σε  νοva?  για  να εχω καλυτερα  αποτελεσματα σε Ms?   μεσα στα  παιχνιδια?   πειτε  μου σας  παρακαλω>

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cubicolor είπε

πειτε  μου σας  παρακαλω>

Γιατί δεν δοκιμάζεις ο ίδιος στο δωρεάν tier του geforce now? Δεν πιστεύω να πας να αλλάξεις ISP μόνο βασιζόμενος στις εμπειρίες άλλων...

Πάντως η διαφορά π.χ. μεταξύ 10 και 50 ms σε ping δεν μεταφράζεται σε καθαρή 5πλάσια καθυστέρηση σε απόκριση. Αν θες δες την προηγούμενη σελιδα οπου γράφω μια σύντομη εξήγηση περί αυτού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Cubicolor said:

Για να καταλαβω μονο η kosmote  εχει  προβλημα με  το gforce    now?  

και  εγω με 100αρα  πιανω  45-49ms  με κοσμοτε//

δηλάδη  πρεπει να αλαξω  την κοσμοτε και να πάω  σε vodafone  η  σε  νοva?  για  να εχω καλυτερα  αποτελεσματα σε Ms?   μεσα στα  παιχνιδια?   πειτε  μου σας  παρακαλω>

Εγώ έχω 100άρα Νόβα και παίζει καλά

Όταν ενεργοποιώ το hotspot από το what's up στο κινητό με 400 mbps έχω πρόβλημα στο GeForce now. Το πρόβλημα της cosmote είναι η λανθασμένη δρομολόγηση στους servers της GeForce now. Στο test network που έχει στην εφαρμογή μου δείχνει ότι το bandwidth πέφτει από 400 σε 40 ή και 30 και το latency είναι 60-70 ms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός οτι το routing της cosmote πηγαινει απευθείας κεντρική Ευρωπη και γι αυτό το ping είναι αρκετά υψηλοτερο.

Αλλά και πάλι λέω κάντε δοκιμή πριν προβείτε σε οποιαδήποτε αλλαγή. Επίτηδες διαλεξα το χειρότερο ευρωπαικό server με το υψηλότερο ms για cosmote (west - 70 ms) και παίζοντας με χειριστήριο ήταν άψογο. Φυσικά άλλος άνθρωπος μπορεί να νιωθει τη διαφορά ή με kb+m να είναι πιο εμφανής.

Πάντως η συγκριση σταθερής σύνδεσης με δεδομένα δικτύου είναι άνιση. Η εμπειρία και φυσικά δεν θα είναι η ίδια μιας και μιλάμε για ασύρματη σύνδεση με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Και εγώ όταν χρησιμοποιώ δεδομένα με tethering βλέπω αρκετές φορές ping spikes ακόμα και σε online games, παρότι ο ογκος ανταλλαγής δεδομένων είναι τάξεις μεγέθους χαμηλότερος από streaming υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...