Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/9/2021 στις 5:30 ΠΜ, chek2fire είπε

τώρα που ενεργοποιήθηκε η οπτική έβαλα την συνδρομή τα 9 ευρώ και το κατέβασα στην τηλεόραση με το android app. Αν και αρχικά έπαιξα δύο game με έτσι και έτσι απόδοση καθώς είχε frame drop δυστηχώς πήγα να δοκιμάσω και άλλο ένα game αλλά στα παράθυρο που ζήταγε το steam όνομα και password δεν μπορούσε να κάνω τπτ. 

δλδ ότι και να πάταγα δεν εμφάνιζε το παράθυρο με τα γράμματα και αριθμους για να μπορέσω να βάλω το password μου.

Bρήκα και πως αλλάζουν οι server και έλεγα να το γυρίσω σε west europe αλλά αν δεν βρω λύση για το password απλά δεν θα μπορέσω να παίξω άλλο game. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί ζητάει σε κάθε ένα game που παίζεις από το steam ξανά το password την ίδια ώρα που έχω ήδη συνδέσει την steam βιβλιοθήκη μου από το site τους.

εντάξει το διόρθωσαν το πρόβλημα καθώς πλέον κατά την σύνδεση στο steam σε πετάει στο Big Picture Mode του Steam όπου τα πάντα δουλεύουν μια χαρά. 

Γενικά με την οπτική τα game παιζουν πολύ ικανοποιητικά συν το rtx που υπάρχει σε αρκετά από αυτά. Η βιβλιοθήκη βέβαια είναι μικρή γιατί δεν υποστηρίζονται όλα τα steam game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

paizv me geforce now κι απορω γιατι να ξαναγορασω ξανα στη ζωη μου καρτα γραφικων.... να παραθεσω πως παιζω με 15 downloading και 1 uploading.και τρεχω τα metro exodus και cyberpunk 2077 full rtx dlsss στα ultra. απλα οταν παιζω δεν μπορει να συνδεθει καποιος να δει ταινια ας πουμε με αλλο πισι, αλλα για 50 αρα γραμμη δε το συζητω...εχεις μια 3080ti me 9,99 το μηνα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, razorblade334 είπε

paizv me geforce now κι απορω γιατι να ξαναγορασω ξανα στη ζωη μου καρτα γραφικων.... να παραθεσω πως παιζω με 15 downloading και 1 uploading.και τρεχω τα metro exodus και cyberpunk 2077 full rtx dlsss στα ultra. απλα οταν παιζω δεν μπορει να συνδεθει καποιος να δει ταινια ας πουμε με αλλο πισι, αλλα για 50 αρα γραμμη δε το συζητω...εχεις μια 3080ti me 9,99 το μηνα!!!

Γιατι ειναι σε μονο 1080p. Απο μονος του ειναι λογος για να ξανα αγορασεις καρτα γραφικων. Και παει μεχρι 60fps. Και δεν μπορεις να βαλεις mod. Και δεν μπορεις να βαλεις reshade. Και δεν μπορεις να βαλεις ultrawide στα cutscenes σε παιχνιδια που δεν υποστηριζουν. Γενικα οι λογοι ειναι παρα πολλοι για να εχεις καρτα γραφικων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, razorblade334 said:

εχεις μια 3080ti me 9,99 το μηνα!!!

 

2 hours ago, Arkin said:

Γιατι ειναι σε μονο 1080p. Απο μονος του ειναι λογος για να ξανα αγορασεις καρτα γραφικων. Και παει μεχρι 60fps.

image.png.2887c1c72b699e8e26dc0d751ee79d48.png

Το ότι έχει πολύ μικρή ποικιλία παιχνιδιών που υποστηρίζει (και αυτά δεν ξέρεις μέχρι πότε) είναι ο κυριότερος λόγος να έχεις δικό σου rig.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

 

image.png.2887c1c72b699e8e26dc0d751ee79d48.png

Το ότι έχει πολύ μικρή ποικιλία παιχνιδιών που υποστηρίζει (και αυτά δεν ξέρεις μέχρι πότε) είναι ο κυριότερος λόγος να έχεις δικό σου rig.

Δεν ηξερα οτι υποστηριζει μεχρι 1440P ποσο καιρο εχει που εγινε? Και τι ταχυτητες χρειαζεται για 1440p 60+ fps? Εννοειται και ο λογος που ανεφερες ειναι deal breaker εχουν φυγει πολλα μεγαλα ονοματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοστάρα νομίζω είσαι υπερβολικός.μπορει να τα έχω όλα οικτρά αλλά κάνω τη δουλειά μου σε 1080p (τέτοια οθόνη εχω) άψογα με 17 downloading χωρίς κολλήματα χωρίς πτώση της ποιότητας. Με 50 άρα βγάζει 1440 120hz ανετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση αν εχεις καλη γραμμη  αξιζει το  https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/  

για να παιζεις τα παιχνιδια σε stream;

 

Ποσο καλη ειναι η  ποιοτητα του gforce οταν παιζεις πάιχνιδια σε stream σε σχεση αν τα επαιζες στον κανονικο  υπολογιστη; με ενα τουμπανο  υπολογιστη  σε 1440π με full  γραφικα.

Επεξ/σία από darkewr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkewr είπε

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση αν εχεις καλη γραμμη  αξιζει το  https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/  

για να παιζεις τα παιχνιδια σε stream;

 

Ποσο καλη ειναι η  ποιοτητα του gforce οταν παιζεις πάιχνιδια σε stream σε σχεση αν τα επαιζες στον κανονικο  υπολογιστη; με ενα τουμπανο  υπολογιστη  σε 1440π με full  γραφικα.


Για 1440 θες το μεγαλο πακετο συνδρομης. Τα γραφικα ειναι το ιδιο σαν να παιζεις απο το pc σου. Ισως να δεις ενα μικρο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, gorge18 said:


Για 1440 θες το μεγαλο πακετο συνδρομης. Τα γραφικα ειναι το ιδιο σαν να παιζεις απο το pc σου. Ισως να δεις ενα μικρο lag.

Τι γραμμη χρειαζεσαι για να παιξεις σε stream gforce now;

 

δηλάδη αν παιξω  ενα παιχνιδι σαν το valhalla σε  stream θα το παιζω κανονικα με φουλ γραφικα και ολα;

εννοω τι επεξεργαστη  εχει ο dataserver του  gforce experience;

Επεξ/σία από darkewr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, darkewr είπε

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση αν εχεις καλη γραμμη αξιζει το https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/  

για να παιζεις τα παιχνιδια σε stream;

 

Ποσο καλη ειναι η ποιοτητα του gforce οταν παιζεις πάιχνιδια σε stream σε σχεση αν τα επαιζες στον κανονικο υπολογιστη; με ενα τουμπανο υπολογιστη σε 1440π με full γραφικα.

1440 Δινει και το geforce now με 20 ευρω το μηνα.Νομιζω οτι και να διαλεξεις ειναι δικοπο μαχαιρι απο την μια στο τουμπανο υπολογιστη καις ρευμα(καρτα γραφικων) που εχει παει στα υψη με την τουμπανο καρτα με το geforce δεν ασχολειται με το hardware σου.Το geforce now δεν υποστηριζει ολα τα game ενδεικτικα resident evil--elden ring k.l.p που σημαινει οταν θελεις καποιος θα τα σκασεις εξτρα να τα παιξεις στον υπολογιστη σου.Γνωμη μου Βαζεις μια μηνιαια συνδρομη βλεπεις κρινεις και προχωρας οπως θες εσυ.Στο κομματι γραφικων δεν θα δεις καμια διαφορα με το τουμπανο υπολογιστη.

Επεξ/σία από thleorasakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, thleorasakias said:

1440 Δινει και το geforce now με 20 ευρω το μηνα.Νομιζω οτι και να διαλεξεις ειναι δικοπο μαχαιρι απο την μια στο τουμπανο υπολογιστη καις ρευμα(καρτα γραφικων) που εχει παει στα υψη με την τουμπανο καρτα με το geforce δεν ασχολειται με το hardware σου.Το geforce now δεν υποστηριζει ολα τα game ενδεικτικα resident evil--eden ring k.l.p που σημαινει οταν θελεις καποιος θα τα σκασεις εξτρα να τα παιξεις στον υπολογιστη σου.Γνωμη μου Βαζεις μια μηνιαια συνδρομη βλεπεις κρινεις και προχωρας οπως θες εσυ.

δηλάδη αν παιξω  ενα παιχνιδι σαν το valhalla σε  stream θα το παιζω κανονικα με φουλ γραφικα και ολα;

εννοω τι επεξεργαστη  εχει ο dataserver του  gforce experience;

Tα γραφικα πως θα ειναι σε 1440π στο gforce οπως θα ειτανε  αν το επαιζα σε εναν υπολογιστη με δυνατο επεξεργαστη και με καλη καρτα γραφικων ;

Επεξ/σία από darkewr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darkewr είπε

Τι γραμμη χρειαζεσαι για να παιξεις σε stream gforce now;

 

δηλάδη αν παιξω  ενα παιχνιδι σαν το valhalla σε  stream θα το παιζω κανονικα με φουλ γραφικα και ολα;

εννοω τι επεξεργαστη  εχει ο dataserver του  gforce experience;

Οχι λιγοτερο απο 15-20mbps 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, darkewr είπε

δηλάδη αν παιξω ενα παιχνιδι σαν το valhalla σε stream θα το παιζω κανονικα με φουλ γραφικα και ολα;

εννοω τι επεξεργαστη εχει ο dataserver του gforce experience;

intel cc150.Εφοσον η γραμμη σου ειναι καθαρη χωρις πινγκ κ.λ.π ειναι σαν να παιζεις στον υπολογιστη σου.Εμενα μου δινει 40 ping μηδεν απωλεια δεδομενων και 49 mb καθαρα.

 

Επεξ/σία από thleorasakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...