Προς το περιεχόμενο

[ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ] CREATIVE OUTLIER AIR 60€


dimitrisbd87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, majnun είπε

Σε σχέση με γνωστά ενσύρματα γνωρίζει κανείς πως είναι από άποψη ήχου;

Πχ: 1more triple driver ;

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ ενσύρματων και ασύρματων. Αν θες ποιότητα στη λεπτομέρεια διαλέγεις σύρμα. Το bluetooth, με τα σημερινά δεδομένα, υποβιβάζει την ποιότητα με το καλημέρα.

Προφανώς δε μιλάμε για ενσύρματα του κιλού με ασύρματα των 50-60-100€ κλπ.

Επομένως και επί του πρακτέου, στη συγκριση που κάνεις... δεν υπάρχει σύγκριση: 1more triple driver.

Στην τελική δεν είναι απαραίτητα για όλους ή για όλες τις περιστάσεις τα ασύρματα. Ζούσαμε και παλιά χωρίς αυτά και... επιβιώναμε.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, majnun είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έλεγα μήπως μέσω Aptx HD υπήρχε γεφύρωση του χάσματος.

Απ' όσα έχω διαβάσει, σε επίπεδο ήχου μάλλον η βελτίωση του πρωτοκόλλου είναι μικρή έως αμελητέα. Πιο πολύ άλλα κομμάτια -τεχνικά- βελτιώνει (λιγότερο bandwidth για την ίδια ποιότητα ήχου και κάποια άλλα που δεν αφορούν τόσο άμεσα τον αγοραστή). Εμπορικά μάλλον το παραφουσκώνουν δηλαδή το θέμα. Επειδή με ενδιέφερε και μένα και το έψαξα, κατέληξα ότι προσωπικά δεν το βάζω ως σημαντικό κριτήριο αγοράς. Κάπου χαμηλά στη λίστα ίσως, αλλά όχι ψηλά πάντως.

Όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες κλικ στα 2-3 πρώτα σάιτ:
https://www.google.com/search?q=sbc+vs+aptx+hd&oq=sbc+vs+apt&aqs=chrome.2.69i57j0l7.4517j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρήγγειλα και εγώ μετά από αρκετό διάβασμα σε σχόλια και review σε βίντεο στο YouTube, για να δούμε........

Είχα 100 πόντους που αντιστοιχούν σε 4€ από την προηγούμενη παραγγελία, τους οποίους και εξαργύρωσα και έτσι μου κατέβηκαν 56€, μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, stavag είπε

ξέρετε με ποια μεταφορική συνεργάζεται στην Ελλάδα η creative?

DHL

Για το θέμα της ποιότητας ήχου. Θεωρώ ότι είναι καλά για την χρήση που προορίζονται. Η χρήση τους για εμένα είναι κατά τις καθημερινές μετακινήσεις, δεν θα καθήσω να ακούσω μουσική από αυτά στο σπίτι, αλλά στο δρόμο. Ίσως και στο τρέξιμο στο μέλλον, για την ώρα τα λυπάμαι και το καλώδιο δεν με ενοχλεί όταν τρέχω. Σε αυτό το πλαίσιο λοιπόν, είναι τόσο καλά όσο και ένα συμπαθητικό ζευγάρι ενσύρματα, πχ τα Xiaomi Hybrid HD pro που έχω. Έχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά βέβαια (πιο μπασάτα τα creative), αλλά γενικά δεν βλέπω να έχουν σοβαρή διαφορά στην ένταση ή στην καθαρότητα του ήχου.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2020 στις 12:44 ΜΜ, dimitrisbd87 είπε

Τυχαία πέτυχα τα ακουστικά του τίτλου σε προσφορά εγώ τσίμπησα ένα. 

https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-air

Δεν ετυχε, πετυχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, basilis5 είπε

Δεν ετυχε, πετυχε 

Η αλήθεια είναι ότι μπήκα στο σάιτ με σκοπό να τα πάρω στην νορμάλ τιμή τους...όταν τ είδα έφυγε κοινοποίηση στο φόρουμ άμεσα 🤪

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν υψηλό latency, κατά τα άλλα φαίνονται decent.

Πέρα από την καλύτερη μπαταρία, ξέρει κανείς τι καλύτερο έχουν τα gold και κοστίζουν 30% ακριβότερα?

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχουν υψηλό latency, κατά τα άλλα φαίνονται decent.

Πέρα από την καλύτερη μπαταρία, ξέρει κανείς τι καλύτερο έχουν τα gold και κοστίζουν 30% ακριβότερα?

 Έχουν το X-Fi chip. Δημιουργεί ένα εξαιρετικό "ολογραφικό" εφέ που κάνει τον ήχο να ακούγεται σαν να έρχεται από γύρω σου και όχι από τα ακουστικά.

Δεν ψήθηκα να τα πάρω. Έχω τον Super X-Fi DAC/AMP που τον συνδέω στα ακουστικά όταν ακούω μουσική σπίτι και όντως το εφέ είναι-συνήθως-πολύ καλό, αλλά δεν το χρειάζομαι και στα σύρματα ακουστικά μου, τα έχω για casual ακρόαση. Άσε που το εφέ  των Outlier Gold δουλεύει μόνο με την εφαρμογή της Creative.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Έχουν υψηλό latency, κατά τα άλλα φαίνονται decent.

Πέρα από την καλύτερη μπαταρία, ξέρει κανείς τι καλύτερο έχουν τα gold και κοστίζουν 30% ακριβότερα?

Εγω τα χρυσα εχω και δεν εχω θεματα με καθυστερηση του ηχου οταν βλεπω βιντεο.Τα χρυσα εκτος απ το ολογραφικο ηχο που σου προσφερουν ( δεν αξιζει νατα παρεις γι αυτο) εχουν μεγαλυτερη μπαταρια  (ο λογος) + 3-4 ωρες περιπου.Δεν χρειαζεται να αναφερω το οτι επειδη ειναι χρυσα σου προσφερουν καλυτερο στατους και ψυχολογια.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Voodooman είπε

 Έχουν το X-Fi chip. Δημιουργεί ένα εξαιρετικό "ολογραφικό" εφέ που κάνει τον ήχο να ακούγεται σαν να έρχεται από γύρω σου και όχι από τα ακουστικά.

Δεν ψήθηκα να τα πάρω. Έχω τον Super X-Fi DAC/AMP που τον συνδέω στα ακουστικά όταν ακούω μουσική σπίτι και όντως το εφέ είναι-συνήθως-πολύ καλό, αλλά δεν το χρειάζομαι και στα σύρματα ακουστικά μου, τα έχω για casual ακρόαση. Άσε που το εφέ  των Outlier Gold δουλεύει μόνο με την εφαρμογή της Creative.

Αυτο που λες δεν ειναι μονο στα gold?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα μου ήρθαν και τα δοκιμάζω , κάνουν συνέχεια διακοπές ,αδύνατο να ακούσεις μουσική . Εκανα ξανά pair αλλά τα ίδια. Σε xiaomi mi6. 

Έπεσα σε ελλατωματικα ή κάτι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...