Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 11 Pro εκπέμπει διπλάσια ακτινοβολία από το επιτρεπόμενο όριο;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι πεσατε απ τα συννεφα? τα ιδια κανει και η σαμμυ (ειχε βγει περσι βρωμα) και λογικα και οσοι κατασκευαστες βγαζουν συσκευες με μικρα sar. σορυ μαγκες αλλα ο αη βασιλης δεν υπαρχει και οι συσκευες δεν λειτουργουν με νεραιδοσκονη

confused youtube GIF by Rosanna Pansino

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και μιλάμε για αππλε τα πράματα είναι σοβαρά,  πριν βγάλουμε τα φτυάρια ας περιμένουμε επιβεβαίωση και από αλλο εργαστήριο ή πανεπιστήμιο.
Να στείλουν και μερικά στην ΕΕΤΤ.
.
Ολοι οι κατασκευαστές, ακόμα και η NOKIA, έχουν συμφέρον να γκαζώνουν τα dBm εκπομπής, αλλιώς δεν βγαίνουν φράγκα.

.

edit:

..."Το κρατάς και λάμπεις!"

σουξέ της απόλυτης?

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχα και μετά έχεις τον καθένα να σου λέει τη π... για τους "Κινέζους"  τα οποία έχουν επιτρεπτο

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάντως έχει βάση η έρευνα (δεν νομίζω πως είναι αβάσιμη) δεν μιλάμε απλά για όριο η λίγο πάνω από το όριο αλλά για σχεδόν το διπλάσιο από το μέγιστο επιτρεπτό ...

Κατοχος 11 pro max για να μην παρεξηγηθώ .

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το ψάξουμε περαιτέρω αλλά είναι λίγο ανησυχητικό .

Τραβαμε από τόσες πηγές ακτινοβολία πλέον στην εποχή μας που έχω χάσει το λογαριασμό αλλά το κινητό είναι μόνιμα πάνω μας και με τέτοια νούμερα θα βγουμε από το ταβάνι .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grimson είπε

παραμύθι είναι για να πουλήσουν αυτοκόλλητα για την ακτινοβολία.

61ak+xUQVNL._AC_SX466_.jpg

Η Λίτσα Πατέρα έχει τα καλύτερα 2 σε 1 αυτοκόλλητα. Προφυλάσσουν από ακτινοβολία και το μάτι. Από τότε που το έβαλα στο κινητό δεν ξανά είχα ποτέ πονοκέφαλο ούτε μου ξανά έπεσε κάτω επειδή μου το ματιαζαν. Έβγαλα ακόμη και την θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται τόσα χρόνια αυτά τα κινητά να είναι πάντα με την υψηλότερη ακτινοβολία?

Δεν επιθυμούν να διορθώσουν αυτόν τον τομέα, τη στιγμή που έχει αναφερθεί πολλές φορές με αρνητικό πρόσημο? Δε μπορούν να το μειώσουν το πρόβλημα? 

Της σάμσουνγκ τα κινητά είναι το άλλο άκρο, από τις χαμηλότερες ακτινοβολίες.

Επεξ/σία από Vita Kappa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω η Apple να ήταν τόσο απερίσκεπτη , το πιο πιθανό είναι ότι κάναν βλακεία στην μέτρηση οι άλλοι. Όπως και να έχει , αν το θέμα γίνει Viral θα γίνουν πολλές περισσότερες μετρήσεις και εάν ισχύει , θα μιλάμε για μεγάλο σκάνδαλο και εν τέλη μεγάλο πλήγμα για την Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...