Προς το περιεχόμενο

Βίντεο αποκαλύπτει τον σχεδιασμό του iPhone SE 2 [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Superuser3 είπε

Ο τύπος περίπτωση που είναι λίγο στον κόσμο του, λίγο ψώνιο, δεν έχει υπόψη του τι είναι νορμάλ και δεν ξέρει ότι έχει ξεπεράσει κάποιο όριο.

Συνήθως ξεχωρίζει στο πλήθος και είναι αναγνωρίσιμος και «ξεφωνημένος» μέσα σε κάποια κοινότητα. Κάποιοι από αυτούς είναι γνωστοί και σαν «τρελοί του χωριού».

https://www.slang.gr/lemma/3497-grafikos

προσπαθούμε να διαβάσουμε τα σχόλια σ' ένα άρθρο και δεν μπορούμε από αυτά που γράφετε μόνιμα κάποιοι

Βλέπω ενοχλείσαι μόνο από τα σχόλια αυτών που τους αρέσει το μήλο. 
Υπάρχει κουμπάκι «αγνόηση» αν σε εμποδίζω να διαβάζεις τα σχόλια των άσχετων που μπαίνουν και σπαμάρουν χωρίς να έχουν ιδέα. 
Το πατάς και διαβάζεις μόνο αυτά. 
Απλό ε;

Ακους εκεί, σε νήμα που αφορά το μήλο να μπαίνει κάποιος και να το υποστηρίζει. 
Ανήκουστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

LOL ρε παιδιά...

Το concept του iPhone SE2/iPhone 9 θα είναι το ίδιο με του προηγούμενου, του SE: Design/σασί προηγούμενης γενιάς, κάποια updated internals (cpu, ίσως camera etc), τιμή στο 500άρικο - θα είναι δηλαδή σαν το iPhone 8, οπότε τα σχόλια περί bezels περισσεύουν -- ευχαριστούμε πολύ για την συμμετοχή!

Και ναi, είναι γραφικοί, οι "you're holding it wrong", "throttling" τύποι που πάντα αυτά θα βρουν να γράψουν όταν ξεμείνουν από επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2020 στις 8:04 ΜΜ, haHa είπε

Η διαφορα ειναι μικρη, γιατι στο iphone 8 των 4.7" εχεις και το κατω bezel, οποτε για να φθασεις την πανω αριστερη γωνια κρατωντας το απο κατω, εχεις να υπολογισεις και το κατω bezel.
Με λιγα λογια, η πανω αριστερη γωνια ειναι ειναι σαν να φθανεις την γωνια ενος κινητου ~5.3" χωρις κατω bezel, μικρη διαφορα δηλαδη σε σχεση με το 5.8".

Αλλα για μικρα, γυναικεια χερακια ακομα και αυτη η μικρη διαφορα μπορει να ειναι δυσκολη, αλλα και παλι πιστευω πως η ~40% μεγαλυτερη οθονη αξιζει.

Στο iPhone 7 που έχω κουμαντάρω την 4.7 και το Home Button με το ένα χέρι με δυσκολία. Το επάνω bezel δεν το ακουμπάω καν , δεν υπάρχει και λόγος , και να υπήρχε με το ένα χέρι και 4,7 και πάνω κάτω bezel  δεν γίνεται και εσυ μου λες να χειριστώ με το ένα χέρι και το επάνω bezel και λίγο ακόμα πιο ψηλά μιας και η οθόνη του 5,8 είναι ακόμα πιο μακρόστενη από την 4,7 μαζί με τα πάνω κάτω bezel. Δεν γίνεται αυτό που λες .

Επεξ/σία από nikcrf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσε το 2012 και θέλει πίσω το κινητό του...

Ευτυχώς που βγήκε γιατί ήμασταν πολλοί εκεί έξω που θέλαμε κινητό με μικρή οθόνη και μεγάλα bezels...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikcrf είπε

Στο iPhone 7 που έχω κουμαντάρω την 4.7 και το Home Button με το ένα χέρι με δυσκολία. Το επάνω bezel δεν το ακουμπάω καν , δεν υπάρχει και λόγος , και να υπήρχε με το ένα χέρι και 4,7 και πάνω κάτω bezel  δεν γίνεται και εσυ μου λες να χειριστώ με το ένα χέρι και το επάνω bezel και λίγο ακόμα πιο ψηλά μιας και η οθόνη του 5,8 είναι ακόμα πιο μακρόστενη από την 4,7 μαζί με τα πάνω κάτω bezel. Δεν γίνεται αυτό που λες .

Οπως έγραψα και πιο πανω, η μικρη αυτη διαφορα στο υψος δυσκολευει σε περιπτωσεις με μικρα, γυναικεια χερακια, αλλα και παλι πιστευω πως η ~40% μεγαλυτερη οθονη αξιζει. 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haHa είπε

Οπως έγραψα και πιο πανω, η μικρη αυτη διαφορα στο υψος δυσκολευει σε περιπτωσεις με μικρα, γυναικεια χερακια, αλλα και παλι πιστευω πως η ~40% μεγαλυτερη οθονη αξιζει. 

Nαι 40 % είναι μεγάλη η διαφορά , σχεδον η μίση οθόνη παραπάνω αλλά δεν έχω μικρά ή γυναικεια χέρια και πάλι δύσκολο με μόνο με το κάτω bezel και την 4,7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2020 στις 12:45 ΜΜ, Watchfreek είπε

500€ mid range?Τι δυνατό έχει εκτός από επεξεργαστή?

 

Σιγουρα καμερα καλυτερη λογω software. Εγω μολις πηγα σε Apple ως πρωτη συσκευη μετα απο πολλα Top Notch android και μπορω να πω οτι πιο smooth εμπειρια μαζι με features δεν ειχα ποτε!

Παιδες, το θεμα δεν ειναι ποιος πεφτει θυμα των εταιρειων. Το θεμα ειναι να γνωριζουμε τις αναγκες μας και να αγοραζουμε αυτο που τις καλυπτει. Εγω για παραδειγμα μετα απο πολλα χρονια μονο Android, πηγα στο iPhone 11 και δε μπορω να πω οτι εχω ξανανιωσει τοσο smooth σε οτιδηποτε και αν εχω χρησιμοποιησει μεχρι σημερα. Η αληθεια ειναι οτι το Μηλαρακι εχει κανει απιστευτη δουλεια σε θεμα λογισμικου το οποιο τους δινει πολυ value!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2020 στις 11:44 ΠΜ, AtiX είπε

Κακό δεν είναι αλλά βγάλε το αποτύπωμα και μεγάλωσε έστω στις 5 ίντσες την οθόνη... 2020 έχουμε όχι 2015...

Nope. Υπάρχουν άπειρα κινητά στις 5+ ίντσες. :)

Όλη η ουσία των SE / SE 2 είναι να έχεις ένα powerhouse σε ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ από 5 ίντσες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Haldol είπε

Nope. Υπάρχουν άπειρα κινητά στις 5+ ίντσες. :)

Όλη η ουσία των SE / SE 2 είναι να έχεις ένα powerhouse σε ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ από 5 ίντσες.

Ολη η ουσια είναι να εχεις ενα δυνατο κινητο με φθηνο design για χαμηλοτερη τιμη. 

 

Το να εχεις ενα powerhouse με οθονη λιγοτερες απο 5 ιντσες, αλλα σασι/συνολικο μέγεθος σχεδον σαν το iPhone 11 pro 5.8“ δεν εχει νοημα, εχει νόημα μονο λογω τιμης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...