Προς το περιεχόμενο

Βίντεο αποκαλύπτει τον σχεδιασμό του iPhone SE 2 [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Σου ξεφεύγει κάτι από αυτό το «πράγμα»

 και αυτό είναι ότι φέρει iOS ...

 Ζύγισε τα και θα καταλάβεις πως όταν έχεις το πιο δυνατό Brand σε συνδυασμό με δικό σου λειτουργικό δεν χρειάζεται να είσαι θεός για να πουλήσεις ...

Τίποτα δεν μου ξεφεύγει.

Αν αυτό είναι το Α και το Ω, τότε ας βγάλουν ενα iPhone 2G  με A13 chip να πουλήσουν.

 

Όταν όμως βγάζει η εκάστοτε android συσκευή με chin, πετάγονται τα apple sheeps και κράζουν για σχεδιασμό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν αφαιρέσεις τα κέρδη από τις υπηρεσίες θα δεις το πραγματικό κέρδος σε κάθε συσκευή... Εκτός και αν είσαι τόσο αφελής που πιστεύεις ότι η apple δουλεύει με κέρδος 80%...

Mαλλον θα πρεπει να μαθεις να διαβαζεις πινακακια... αυτο καταλαβες απο το λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ναι, για πες τι κατάλαβες εσύ???

Apple dominates the global handset market by capturing 66% of industry profits and 32% of the overall handset revenue. 

Πες μου λοιπον σε ποιο σημειο γραφει το αρθρο οτι εχει 80% μεικτο κερδος hardware + software;

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kallair είπε

Apple dominates the global handset market by capturing 66% of industry profits and 32% of the overall handset revenue. 

Πες μου λοιπον σε ποιο σημειο γραφει το αρθρο οτι εχει 80% μεικτο κερδος;

Άντε και καλά δεν διάβασες την διόρθωση που έκανα, άντε και καλά δεν διάβασες τον πίνακα που το Q4 του 2018 αγγίζει το 80%, άντε και να καταπιώ και αυτό που χωρίς να καταλάβεις πετάς ως μεικτό κέρδος... μπορείς όμως να μου πεις με τι κέρδος παίζει η apple για κάθε iPhone???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άντε και καλά δεν διάβασες την διόρθωση που έκανα, άντε και καλά δεν διάβασες τον πίνακα που το Q4 του 2018 αγγίζει το 80%, άντε και να καταπιώ και αυτό που χωρίς να καταλάβεις πετάς ως μεικτό κέρδος... μπορείς όμως να μου πεις με τι κέρδος παίζει η apple για κάθε iPhone???

Ο πινακας που βλεπεις ειναι το overall handset Industry profits. δλδ το ποσοστο επι του ΣΥΝΟΛΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ. Πως εσυ ακριβως καταφερες να το μεταφρασεις σε 80% κέρδος ανα συσκευη;
 

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kallair είπε

Ο πινακας που βλεπεις ειναι το overall handset Industry profits. δλδ το ποσοστο επι του ΣΥΝΟΛΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ. Πως εσυ ακριβως καταφερες να το μεταφρασεις σε 80% κέρδος ανα συσκευη;

Αν κάνεις τις αναγωγές, θα δεις ότι για να βγάλει τόσο υψηλό ποσοστό θα πρέπει να έχει ένα εξίσου υψηλό ποσοστό κέρδους ανά συσκευή... οπότε ή παίζει με πάρα πολύ υψηλό ποσοστό ή μέσα υπάρχουν και τα κέρδη από τις υπηρεσίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Αν κάνεις τις αναγωγές, θα δεις ότι για να βγάλει τόσο υψηλό ποσοστό θα πρέπει να έχει ένα εξίσου υψηλό ποσοστό κέρδους ανά συσκευή... οπότε ή παίζει με πάρα πολύ υψηλό ποσοστό ή μέσα υπάρχουν και τα κέρδη από τις υπηρεσίες...

περιμενω να μου πεις τα μαθηματικα που χρησιμοποιησες κ εφτασες στο 80% που ωρυοσουν στα προηγουμενα ποστ χωρις καν να καταλαβαινεις τι δειχνει ο πινακας...

Δεν ειναι κακο να λεμε που και που "ναι ειπα μαλακια, δεν διαβασα καλα το αρθρο, δεν ειδα καν τι δειχνει ο πινακας αλλα μονο ενα ποσοστο". Αλλα το να βγαζουμε τρελους τους αλλους για να μην παραδεχτουμε οτι ειπαμε παπατζα, ειναι ευκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kallair είπε

περιμενω να μου πεις τα μαθηματικα που χρησιμοποιησες κ εφτασες στο 80% που ωρυοσουν στα προηγουμενα ποστ χωρις καν να καταλαβαινεις τι δειχνει ο πινακας...

Δεν ειναι κακο να λεμε που και που "ναι ειπα μαλακια, δεν διαβασα καλα το αρθρο, δεν ειδα καν τι δειχνει ο πινακας αλλα μονο ενα ποσοστο". Αλλα το να βγαζουμε τρελους τους αλλους για να μην παραδεχτουμε οτι ειπαμε παπατζα, ειναι ευκολο..

Μου είναι πολύ εύκολο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ τα λάθη μου... Εσύ μπορείς να μου εξηγήσεις πως μαζεύει το μαρούλι η Apple χωρίς να έρθεις σε αντίθεση με τις δικές σου παπατζες...?

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Μου είναι πολύ εύκολο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ τα λάθη μου... Εσύ μπορείς να μου εξηγήσεις πως μαζεύει το μαρούλι η Apple χωρίς να έρθεις σε αντίθεση με τις δικές σου παπατζες...

 To ειδαμε ακριβως παραπανω αυτο... 

Oσο για τα υπολοιπα απο την στιγμη που αρνεισαι να διαβασεις κατανοησεις τα αρθρα οτι κ να σου λεω ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο. pointless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kallair είπε

 To ειδαμε ακριβως παραπανω αυτο... 

Oσο για τα υπολοιπα απο την στιγμη που αρνεισαι να διαβασεις κατανοησεις τα αρθρα οτι κ να σου λεω ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο. pointless.

Συνεχίζεις να με υποτιμάς και κάνεις γαργάρα το ότι ακόμα δεν μπορείς να αποδείξεις αυτά που εσύ υποστηρίζεις... Ακόμα και την πιο απλή ερώτηση, πώς καταφέρνει να έχει τέτοια κέρδη οι Apple, δεν απαντάς... και δεν απαντάς γιατί απλουστατα θα αποδείξεις αυτό που εγώ υποστηρίζω... Κάνε ένα reboot, ξεκινά από την αρχή και δες τι έγραψες, κανε την αυτοκριτική σου, διάβασε όλο το link και προσπάθησε να καταλάβεις ακριβώς τι γράφει και μετά έλα και πες μου που νομίζεις οτι εγώ έκανα λάθος για να στο εξηγήσω... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Συνεχίζεις να με υποτιμάς και κάνεις γαργάρα το ότι ακόμα δεν μπορείς να αποδείξεις αυτά που εσύ υποστηρίζεις... Ακόμα και την πιο απλή ερώτηση, πώς καταφέρνει να έχει τέτοια κέρδη οι Apple, δεν απαντάς... και δεν απαντάς γιατί απλουστατα θα αποδείξεις αυτό που εγώ υποστηρίζω... Κάνε ένα reboot, ξεκινά από την αρχή και δες τι έγραψες, κανε την αυτοκριτική σου, διάβασε όλο το link και προσπάθησε να καταλάβεις ακριβώς τι γράφει και μετά έλα και πες μου που νομίζεις οτι εγώ έκανα λάθος για να στο εξηγήσω... 

Καταφερες το αρθρο που γράφει για 66% ποσοστο κερδος επι του συνολου ΟΛΩΝ των κινητων, ΟΛΩΝ των κατασκευαστων, να το μεταφρασεις/διαβασεις σαν 80% κερδος και επεμενες στην παπατζα που ειπες, και μου λες να κανω reboot; 

σου ξαναλεω, δεν ειναι κακο να παραδεχομαστε οτι καναμε λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kallair είπε

Καταφερες το αρθρο που γράφει για 66% ποσοστο κερδος επι του συνολου ΟΛΩΝ των κινητων, ΟΛΩΝ των κατασκευαστων, να το μεταφρασεις/διαβασεις σαν 80% κερδος και επεμενες στην παπατζα που ειπες, και μου λες να κανω reboot; 

σου ξαναλεω, δεν ειναι κακο να παραδεχομαστε οτι καναμε λαθος..

Ωραία και για πες μου πώς μια εταιρία που δεν είναι μονοπώλιο να έχει ως και το 80% κέρδος επί του συνόλου???

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...