Προς το περιεχόμενο

Για άλλη μια φορά το Πλαίσιο μας απογοητεύει


Nighthope

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mia kai to mhnyma ayto tha diabastei apo polla atoma

meso ayths ths syzitisis gia kante oloi apo ena tilefono

sto plaisio an den sas peftei kopos giait den dexonte tin

AMERICAN EXPRESS san karta sinalagis?

Mpas kai tous piso na tin valoun kai ayti sto tamio tous!!

Thanks kai as itan ligo asxeto !!

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

na po kai tin dikia mou gnomi: ego exo agorasei para polla pragmata apo to plaisio kai i exipiretisi !! Se periptoseis malista pou kati itan xalasmeno(etixe kai auto mia fora) tin epomeni mera to girisa piso kai tin idia akribos stigmi (ante ok istera apo 5 lepta :P) mou to allaxane me ena kainourgio !panta me tin apodeixi agoras bebaia ... !! Kai gia mena basika den eprepe na to sizitame katholou apo tin stigmi pou to paidi den pige sto sigekrimeno plaisio na sizitisei to problima tou !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά οποιοδήποτε κατάστημα υποχρεούται να σου αλλάξει ελαττωματική συσκευή σε διάστημα 14άρων ημερών από την αγορά της. Αν όμως φαίνεται ότι έχεις ανοίξει τη συσκευή τότε δικαίως το ΠΛΑΙΣΙΟ δε θα σου την αντικαταστήσει.

ΠΟΤΕ δεν ανοίγουμε συσκευή όταν αυτή είναι μέσα στην εγγύησή της, πόσο δε περισσότερο μετά μερικές ώρες από την αγορά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που κατηγορείτε το πλαίσιο δεν βλέπω να αντιπροτείνετε κάποια άλλη αλυσίδα καταστημάτων !!!

 

Ο λόγος ... δεν υπάρχει καμμιά πιο αξιόπιστη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το μαγαζί ρε φίλε.Επειδή είναι αλυσίδα σημαίνει ότι είναι και καλύτερο;

Πάτε όλοι σαν πρόβατα και ψωνίζετε απο εκεί ενώ υπάρχουν εκατοντάδες μαγαζιά στην Αθήνα-δίπλα στο σπίτι σας κυρίως-. Γιατί να τα δίνετε στον Κο Γεράρδο ενώ υπάρχουν άνθρωποι πολύ πιο εξυπηρετικοί και σαφώς με καλύτερες τιμές απο το πλαίσιο.Αν γύρίσετε λίγο πίσω θα δείτε τι κακό έχει κάνει το πλαίσιο στην Ελληνική αγορά της πληροφορικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Αμερική επειδή είμαι πλοίαρχος σε δεξαμενόπολοιο!!

Πριν δύο μήνες ένας γνωστος πήρε motherboard καμμένη (από πλάσιο πάντα)

και όταν την επέστρεψε του δώσανε μεν καινούρια αλλά την καμμένη τη βάλανε στο ράφι! Εκτιμώ της απαντήσεις σας αλλά φίλε πρέπει όλα τα bulk να τσεκάρονται εγώ δεν έχω τη διάθεση να πηγαίνω βόλτες στο πλαίσιο.Τώρα το ASUS είναι πεταμένο και έχω αγοράσει ένα TEAC αμερικάνικο. Στα καταστήματα COMPUSA της

Αμερικής σου φιλάνε και τα πόδια για service. Είναι και σε κάτι άψογοι οι Αμερικάνοι. Σε κατι που πάντως παραδέχομαι το πλαίσιο είναι η τηλεφωνική του υποστήριξη.Να προσθέσω κάτι .. όποιος ενδιαφέρεται για φορητό ας αγοράσει ένα Dell.

Φιλικά Nighthope ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file stefgti ki ego mazi sou eimai... alla epeidi tin exo pathei 2 fores apo synoikiaka magazia kai exo polirosei polla(500E mou exoune stoixisei) to mono pou tha kano einai na psonizo apo plaisio oso perissotero mporo giati mono mia tetoia etairia exei dynatotita na sou alla zei enan skliro xoris na xreiazetai na ton paei stin antiprosopeia... o kathe kyr-mitsos, o opoios polles fores einai kai wannabe computeras, tha koitaksei na glytosei mexri kai tin teleftaia dekara eno sto plaisio tha sto allaksoune amesos giati protimane na fane 100 evro sti mapa os epistrofi para na xasoune esena os pelati.... ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epeidh esy epeses se ena mastro-mhtso shmainei oti oloi etsi einai?

Na sai sigouros oti to plaisio apokleietai na sou antikatasthsei kati an auto den kalyptetetai apo eggyhsh.

Kai den nomizw na sygkrineis to Plaisio me Quest,Πουλιάδη kai OKtabit που είναι οι βασικοί προμηθευτές των καταστημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα την Τεταρτη απο τη Στουρναρη μια κασετα για εγχρωμο μελανι για τον Εκτυπωτη μου HP710c .Τυπωνει απαισια και το κοκκινο χρωμα καθολου.Ασφαλως δεν εχω τη συσκευασια αλλα μονο την αποδειξη αγορας.Αυριο θα παω στη Μεταμορφωση κα θα δω τι θα μου πουν... :roll: :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na sai sigouros oti to plaisio apokleietai na sou antikatasthsei kati an auto den kalyptetetai apo eggyhsh.

 

Eτσι οπως το θετεις, ειναι σα να ισχυριζεσε οτι καποιοι αλλοι θα στο

αλλαζαν αν ηταν εκτος... :wink: :D

Υπαρχουν? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exo agorasei polla pragmata apo to plaisio, panta memonomena komatia.

 

H moni fora pou me apogoiteuse kapos itan me mia sunthesi upologisti pou agorase o adelfos mou. Othoni, CD-ROM, karta grafikon kai RAM bgikan elatomatika mesa ston proto xrono.

Parola auta to Plaisio ta allakse ola xoris deuteri kouventa.

 

Kai me auta pou exo promitheutei ego den antimetopisa kanena provlima.

 

Oso gia tin eksupiretisi nomizo pos einai polu kali apo ti stigmi pou tha katafereis na petuxeis politi!!! :shock:

Pantos an to skeftoume ligaki to Plaisio einai to mono katastima gia upologistes pou oi pelates kunigane tous polites!!!

Kai den nomizo pos einai mono oi xamiles times pou sumvaloun se auto to fainomeno.

 

File Nighthope eprepe na to eixes epistrepsei. Pisteuo omos meta apo auto pou ekanes pos isos se voithisoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δύο μήνες ένας γνωστος πήρε motherboard καμμένη (από πλάσιο πάντα)

και όταν την επέστρεψε του δώσανε μεν καινούρια αλλά την καμμένη τη βάλανε στο ράφι!

 

diladi tin edose piso sto politi tou edose epitopou alli kai tin alli tin ksanaevale piso sto rafi?

den tin pige o filos sou sto service pou apo oso exo dei einai se ksexoristo xoro apo oti oi poliseis?

 

Εκτιμώ της απαντήσεις σας αλλά φίλε πρέπει όλα τα bulk να τσεκάρονται εγώ δεν έχω τη διάθεση να πηγαίνω βόλτες στο πλαίσιο.

 

ego pantos protimao na pao alli mia fora sto katastima kai na mou to allaksoun para na to afiso kai otan kai ean to allaksei o promitheftis na peraso na paro ta kainouria.

 

 

oso gia ta magazakia typou kir mitsos ayta pasxoune sto mono pou mporei na sou eggithei to plaisio. sto after sales.

 

afino ap ekso tis ipsiloteres times. alla re gamoto giati na fao ego to agouri tou na perimeno na paro kati piso an exei provlima kati sto opoio den eftinomai ego? an eixe provlima na mou dosei allo kai na paei o kir mitsos na ta vrei me tin quest me ton pouliadi kai me opoion allo thelei.

 

kapote to ekana. tora poia plaisio kai e-shop xoris na exo testarei akoma to after sales tou deyterou. apla exei kaliteres times kai kapoia sovarotita. elpizo an xreiastei na deiksei to idio kai sto after sales.

 

akoma den exo kseperasei tin gkinia me ena skliro pou mou xalase kai katasxethike apo tin guest gia xrei tis computer alfa se ayti. kai ego na psaxno ton disko mou sta magazia tou acom pou eixane valei louketo, na exo apodeikseis sta xeria mou me serial pou na apodeikniei oti ego eimai o nomimos katoxos kai i quest na mou leei o alfa ton efere aytos prepei na ton parei. e de pa na nanana.

plaisio kai pali plaisio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia kai to mhnyma ayto tha diabastei apo polla atoma

meso ayths ths syzitisis gia kante oloi apo ena tilefono

sto plaisio an den sas peftei kopos giait den dexonte tin

AMERICAN EXPRESS san karta sinalagis?

Mpas kai tous piso na tin valoun kai ayti sto tamio tous!!

Thanks kai as itan ligo asxeto !!

:cry:

 

Simfono Apolita. Boikotaroun tin AM-EX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το μαγαζί ρε φίλε.Επειδή είναι αλυσίδα σημαίνει ότι είναι και καλύτερο;

Όχι βέβαια ... πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα ??? Απλώς όποτε χάλασε κάτι μου το αλλάξανε χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Τα προφανή δηλαδή που όμως δεν τα βρήκα σε κανέναν άλλο.

 

Πάτε όλοι σαν πρόβατα και ψωνίζετε απο εκεί ενώ υπάρχουν εκατοντάδες μαγαζιά στην Αθήνα-δίπλα στο σπίτι σας κυρίως

Ξέρεις υπάρχει και κόσμος που ΔΕΝ ζει στην Αθήνα :lol:

Αντιπαρέρχομαι τα πρόβατα ...

 

 

Γιατί να τα δίνετε στον Κο Γεράρδο ενώ υπάρχουν άνθρωποι πολύ πιο εξυπηρετικοί και σαφώς με καλύτερες τιμές απο το πλαίσιο.Αν γύρίσετε λίγο πίσω θα δείτε τι κακό έχει κάνει το πλαίσιο στην Ελληνική αγορά της πληροφορικής.

Αυτό σας ρώτησα με το post μου ... πέστε μου άλλες αλυσίδες ή τρύπες με το ίδιο after sales service με το πλαίσιο ...

Αντ' αυτού άρχισες να βρίζεις !!! Τι να πω ???

 

Αν έχεις βρεί καλύτερο μαγαζί γιατί δεν μας το λες να το επισκεφθούμε και εμείς ... να αγοράσουμε κανέναν scanner hp-4670 και μετά από 1 εβδομάδα να τον γυρίσουμε πίσω γιατί (νομίζουμε) ότι κάποιος θόρυβος δεν είναι φυσιολογικός και να μας τον αλλάξουν αμέσως !!! (Φυσικά είχα επικοινωνήσει με την hp hellas και μου είχαν πεί ότι αυτή είναι η φυσιολογική λειτουργία - το ίδιο κάνει και ο νέος που πήρα) αλλά ήθελα να σιγουρευτώ.

 

Επίσης να μου πούνε να μην αγοράσω συγκεκριμένο προϊόν γιατί είχαν πολλές επιστροφές από αυτό (το επιβεβαίωσα στο service) ... και άλλες περιπτώσεις που τώρα βαριέμαι να γράφω ...

 

Που θα βρω βρε stefgti ένα τέτοιο μαγαζί ... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia kai to mhnyma ayto tha diabastei apo polla atoma

meso ayths ths syzitisis gia kante oloi apo ena tilefono

sto plaisio an den sas peftei kopos giait den dexonte tin

AMERICAN EXPRESS san karta sinalagis?

Mpas kai tous piso na tin valoun kai ayti sto tamio tous!!

Thanks kai as itan ligo asxeto !!

:cry:

 

Simfono Apolita. Boikotaroun tin AM-EX

 

και πολύ καλά κάνουν !!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ !!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...