Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Σωστά, γιατί ένας στα 60+ του πρέπει να πάει για ευθανασία...

Βασικά χρειάζεσαι ένα ελαφρύ χαλαρωτικό! Με ψυχραιμία θα μπορείς να προστατέψεις καλύτερα τους ευάλωτους. Με τη ντουντούκα πάλι όχι... 

Χαλαρωτικό επειδή η άποψη μου είναι ενάντια στην αντικειμενικά λάθος δική σου ? ? Σωραιος !

Τα γραφόμενα σου πάντως σιγουρα χρειάζονται περισσότερη υπευθυνότητα φιλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χαι σκορ ο τύπος, από έναν --> εικοσιένας

"-τι έκανες πέρυσι τη σαρακοστή;"

"-τίποτα μωρέ, μια εκδρομούλα και τριπλασίασα τα κρούσματα του κορωνοϊόυ στην Ελλαδα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εξακολουθεί να είναι μια γριπούλα πάντως αν δεν έχεις άλλο πρόβλημα. 

Και να πυροβολείται όποιος προσπαθήσει να τα διασχίσει??? 

Παντως βλεπω πως σιγα σιγα, αρχιζεις να αλλαζεις σταδιο αξιολογησης της καταστασης. Ο αλλος απο επανω που σχολιασε καθυστερει επικινδυνα

Ειναι αληθεια οτι τοσο τα μετρα οσο και οι δηλωσεις του κρατους (του καθε κρατους) ειναι προς την πλευρα της υποβαθμισης της καταστασης. Το θεμα ειναι να υπαρχει σωστη ενημερωση και σωστα μετρα. Το να λεει ο γιατρος απλα, αν αρρωστησεις μεινε σπιτι, και δε λεει τι πρεπει να γινει σπιτι που υπαρχουν και αλλα ατομα, προκαλει προβληματισμο. Το να μην λεει τροπους απολυμανσης του σπιτιου, συχνοτητα καθαρισμου, κτλ απλα μετακυλιεται το προβλημα στο καθε σπιτι.  Μη πιασω λεπτομερειες που πρεπει να λυθουν για να εφαρμοστει ετσι ενας εγκλεισμος σε σπιτι. Πως ψωνιζεις, πως πληρωνεις, πως παιρνεις φαρμακα κτλ κτλ κτλ. Ακομα στα ευχολογια ειμαστε απο το κρατος. Το καρναβαλι της πατρας να ειναι καλα. (οσο σκεφτομαι αυτα τα ζωα που πηγαν εκει μου αναβουν τα λαμπακια, το ιδιο και οσοι τους δικαιολογουοσαν).

 Απο τη μια λεει ο γιατρος οτι δεν εχει νοημα ο αριθμος των κρουσματων και απο την αλλη μιλαει για ιχνηλατηση που γινεται. Απλα φασκουν και αντιφασκουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα σχέδια για το γάμο μου πάνε από το καλό στο καλύτερο! Η κοπέλα μου είναι από την Αμαλιάδα που έγινε το ξέσπασμα! Ούτε η μάνα της δε θα έρθει! 😂

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, OneWaySystem said:

Χαλαρωτικό επειδή η άποψη μου είναι ενάντια στην αντικειμενικά λάθος δική σου ? ? Σωραιος !

Τα γραφόμενα σου πάντως σιγουρα χρειάζονται περισσότερη υπευθυνότητα φιλος.

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Οι υπερβολές είναι το πρόβλημα! Δεν προστατεύεις περισσότερο τα άτομα που ανήκουν στις ομάδες υψηλού κινδύνου σε σχέση με μένα, επειδή απλά φωνάζεις και βρίσκεσαι σε πανικό! Η υπευθυνότητα δεν εκφράζεται με πανικό και υπερβολές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Να ρωτήσω κάτι ο χαβαλές ή οι κόντρες επιτρέπετε τώρα σε αυτό το θέμα...???

Ο χαβαλές πάντα χρειάζεται.

Όπως το βλέπω το πράγμα μάλλον ήρθε η ώρα να φτιάξω λογαριασμό στο Netfilx. 😂😷

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όταν επικρατεί αδικαιολόγητος πανικός και τρομολαγνεία, δεν μπορείς να τα πάρεις όλα στα σοβαρά! Αν θέλεις ουρλιαχτά και "θα πεθανουμε όλοι", υπάρχει και το protothema! :) 

Δεν χρειάζεται να πάω εκεί και εδώ μέσα ουκ ολίγοι τα ίδια λένε!!! Άλλοι παραπληροφορούν, άλλοι τρολλαρουν και σε άλλους σβήνουν μυνήματα μετά παρατηρήσεως...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, afragorn said:

Tα σχέδια για το γάμο μου πάνε από το καλό στο καλύτερο! Η κοπέλα μου είναι από την Αμαλιάδα που έγινε το ξέσπασμα! Ούτε η μάνα της δε θα έρθει! 😂

Σου μιλάει το σύμπαν κι εσύ πετάς χαρταετό... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Curtis76 said:

Παντως βλεπω πως σιγα σιγα, αρχιζεις να αλλαζεις σταδιο αξιολογησης της καταστασης. Ο αλλος απο επανω που σχολιασε καθυστερει επικινδυνα

Η αξιολόγηση της κατάστασης δεν άλλαξε ποτέ από την πλευρά μου. Με όσους τρέχουν για να αγοράσουν μάσκες και εφόδια  έχω πρόβλημα... :) 

1 minute ago, AtiX said:

Δεν χρειάζεται να πάω εκεί και εδώ μέσα ουκ ολίγοι τα ίδια λένε!!! Άλλοι παραπληροφορούν, άλλοι τρολλαρουν και σε άλλους σβήνουν μυνήματα...

Προστέθηκες στους αγανακτισμένους του insomnia και συ ε? Μα πως έπεσα τόσο έξω... Anyway! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Θα πάει ντόμινο τωρα.. Μέχρι τέλος Μαρτίου θα είμαστε πάνω από 500. 

Πολυ λιγους λες , οι αλλοι κανανε βολτες στο καρναβαλι , η Πατρα μεσα στην επομενη βδομαδα θα εχει γεμισει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Οι υπερβολές είναι το πρόβλημα! Δεν προστατεύεις περισσότερο τα άτομα που ανήκουν στις ομάδες υψηλού κινδύνου σε σχέση με μένα, επειδή απλά φωνάζεις και βρίσκεσαι σε πανικό! Η υπευθυνότητα δεν εκφράζεται με πανικό και υπερβολές! 

Αυτο που θεωρει ενας υπερβολη για καποιον αλλον ειναι μια φυσιολογικη αποψη. Ποιος αποφασιζει τι ειναι υπερβολη?  Μονο οι χαρακτηρισμοι ειναι κατακριτεοι, αμεσοι ή εμμεσοι (κυριως). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Σου μιλάει το σύμπαν κι εσύ πετάς χαρταετό... 

Μία ο Έβρος, μία ο Κορονοιός, τώρα περιμένω τη τρίτη από τις επτά πληγές. Ακρίδες ή πλημμύρα...;🤔

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Οι υπερβολές είναι το πρόβλημα! Δεν προστατεύεις περισσότερο τα άτομα που ανήκουν στις ομάδες υψηλού κινδύνου σε σχέση με μένα, επειδή απλά φωνάζεις και βρίσκεσαι σε πανικό! Η υπευθυνότητα δεν εκφράζεται με πανικό και υπερβολές! 

Η ντουντούκα προφανώς και δεν ήταν πανικός αλλά αστείο γιατί και να έπαιρνα δεν θα μπορούσε να με ακούσει κάνεις εδω!

Κατά τα άλλα όλα οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...