Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ant_ είπε

Σε 20 λεπτα ανακοινωσει και η Γαλλια τα κρουσματα ημερας

+1097 βλέπω. Not great, not terrible..

Y.Γ. +1954 η Γερμανία. Αρκετή αύξηση από χθες..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 4saken είπε

Μακαρι να ειμαστε σε 7ψηφια, οσα πιο πολλα κρουσματα τοσο πιο ακινδυνος ο ιος....

Στάνταρ.πλεον δεν έχει κρεβάτια στα νοσοκομεία οποτε ο κόσμος δεν πάει καν το περνάει σπίτι,μόνο σε περίπτωση σοβαρού πυρετού η πνευμονίας πάνε αλλα αν είσαι σε μεγάλη ηλικία και εκεί δύσκολα τα πράγματα για αναπνευστηρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα

στην Κινα λενε σημερα ειχαν μονο 14 κρουσματα

αυτα τα 14 κρουσματα γιατι δεν ξεκινουν ενα νεο κυκλο και να αρχισουν να μεταδιδονται παντου;

Επεξ/σία από georgeγ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgeγ είπε

εγω δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα

στην Κινα λενε σημερα ειχαν μονο 14 κρουσματα

αυτα τα 14 κρουσματα γιατι δεν ξεκινουν ενα νεο κυκλο και να αρχισουν να μεταδιδονται παντου;

Τα επιβεβαιωμενα κρουσματα δεν ξεκινουν νεους κυκλους. Αυτοι που νοσουν χωρις να το ξερουν (τους εχουν μαντρωσει, πες το οπως θες) το κανουν.
Σιγουρα αυτοι οι 14 καποιους κολλησαν που θα τους ανακοθνωσουν 2 εβδομαδες μετα κοκ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgeγ είπε

εγω δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα

στην Κινα λενε σημερα ειχαν μονο 14 κρουσματα

αυτα τα 14 κρουσματα γιατι δεν ξεκινουν ενα νεο κυκλο και να αρχισουν να μεταδιδονται παντου;

Θα ακούσουμε πολλές τέτοιες μυθοπλασίες. Όπως και ότι και καποιες χώρες δεν έχουν κρούσματα. 

Τις χιλιάδες νεκρών να δω πόσο θα μπορέσουν να κρύβουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ολλανδοί δείχνει να είναι σε έξαρση αυτή την στιγμή. Η αύξηση των νεκρών δείχνει επικίνδυνα πράγματα για το μέλλον. Σίγουρα έχουν δεκάδες χιλιάδες θετικούς. Έχουν πάρει μέτρα αυτοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 4saken είπε

Παντως 5 νεκροι σε 3 εβδομαδες ειναι καλα...

Θα στη πεσουν οι κινδυνολογοι του τοπικ. Ευτυχως απο οτι φαινεται δε θα εχουμε πολλα. Σε 2 εβδομαδες θα πεσουν οπως κινα λογο μετρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, patclo είπε

Οι ολλανδοί δείχνει να είναι σε έξαρση αυτή την στιγμή. Η αύξηση των νεκρών δείχνει επικίνδυνα πράγματα για το μέλλον. Σίγουρα έχουν δεκάδες χιλιάδες θετικούς. Έχουν πάρει μέτρα αυτοί?

Πηραν..χθες αγόραζαν φούντα όλοι από coffee shops

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Ορισμένοι δεν μπορούν να καταλάβουν οτι και μετα το τέλος των μέτρων θα υπάρχουν κρούσματα διοτι ο ιος θα υπάρχει , το θέμα ειναι να μην υπάρχουν πολλοί ανθρώποι που φεύγουν απο κοντά μας ανεξαρτήτου ηλικίας.

Επίσης ειτε αυτοι ειναι 387 ,1000, 2000, 3000 κτλπ , ενα πολύ μεγάλο ποστοστό απο αυτους θα αναρώσουν , μην κοιτάμε δηλαδή τα νούμερα μονο ποσοι νοσούν , δηλαδή αν υπάρχουν πχ 10.000 αυτην την στιγμή που εχουν κολλήσει και πχ 5 10 ανθρώποι που μας άφησαν χρειάζεται πανικός ή ειναι πολυ αισιόδοξα τα πράγματα ?

Σαν τον φόβο και τον τρόμο δεν έχει , απλά υπάρχουν στάδια για να συνηθίσουμε την ιδέα των θανάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.reader.gr/news/koinonia/323361/koronoios-apolytos-plasmatiki-i-eikona-stin-ellada-adynati-i-parakoloythisi-tis

Για όσους επιμενουν να ασχολούνται με νούμερα.

Επίσης απορείτε και λέτε άσχετους τους ιατρούς που κολλάν τον ιό, ή με γέλασαν τα μάτια μου και δε διάβασα καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...