Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, xgol είπε

https://www.reader.gr/news/koinonia/323361/koronoios-apolytos-plasmatiki-i-eikona-stin-ellada-adynati-i-parakoloythisi-tis

Για όσους επιμενουν να ασχολούνται με νούμερα.

Επίσης απορείτε και λέτε άσχετους τους ιατρούς που κολλάν τον ιό, ή με γέλασαν τα μάτια μου και δε διάβασα καλά?

Εδώ λένε 5 θάνατοι μωρέ σιγά, αυτό σε πείραξε??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 minutes ago, Arkin said:

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

Τα περισσοτερα κρουσματα που βγαινουν πλεον σε Κινα και Κορεα ειναι απο ταξιδιωτες, οποτε και τους βαζουν απευθειας σε καραντινα με το που βγαινουν απο το αεροδρομιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kOzanitisV είπε

Λουκετο απο αυριο στα εμπορικα καταστηματα , και ο αλλος πηγε σημερα να αγορασει ψυγειο..δε γινονται αυτα τα πραγματα.

Εχω φίλους που δουλεύουν σε Κωτσοβολο και Καρονη, ξεπουλάνε οι καταψυκτες.. Ειδικά  στον Καρονη σχεδόν τέλος. 

Επεξ/σία από cupra20vt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειαζοταν. 

Οι ηλεκτρονικές παραγγελίες θα εκτελούνται κανονικά.

Θα καθόταν άρχοντας σπιτι, και σε 2 μήνες θα είχε το ψυγείο του. 😂😂😋

Γιατί από τον φόρτο εργασίας, θα γίνει έτσι σαν τις ηλεκτρονικές παραγγελίες με καταστήματα caremarket, efresh κτλπ, πήγα πριν 4 μέρες να κάνω παραγγελια και είχε παράδοση στις 2 Απριλίου 😁

Μία χαρά. 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, cupra20vt είπε

Εχω φίλους που δουλεύουν σε Κωτσοβολο και Καρονη, ξεπουλάνε οι καταψυκτες.. Ειδικά ο στον Καρονη σχεδόν τέλος. 

τωρα που το εθιξες. το γνωστο εσοπ με ποια δικαιολογια θα ειναι ανοιχτο απο αυριο ? Εννοω τα καταστηματα στις πολεις και οχι το delivery.

Επεξ/σία από papageord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kOzanitisV είπε

Λουκετο απο αυριο στα εμπορικα καταστηματα , και ο αλλος πηγε σημερα να αγορασει ψυγειο..δε γινονται αυτα τα πραγματα.

Άμα του χάλασε; 🤒

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Η ανοσία που λέγαμε... Και που είσαι ακόμη... Καλή δύναμη αν δεν κάνω λάθος δουλεύεις στο Σωτηρία.. Καλό κουράγιο αδερφέ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε "καραντίνα" 2 βδομάδες περίπου αφού είχα να προχωρήσω ένα προσωπικό project ευκαιρία λόγω Covid, παρακολουθώντας τα γεγονότα. Σήμερα αναγκαστικά έπρεπε να βγω για έκτακτες τεχνικές εργασίες.
Συμπεράσματα μετά από 10 ώρες+ στον δρόμο και σε σπίτια:

-Γάντια από μαγαζάτορες για τα "ρέστα" και ιδρωμένα χέρια εσωτερικά...Με τα βακτήρια να πολλαπλασιάζονται, πιθανές αλλεργίες κτλ και με τα ίδια γάντια κάνοντας και άλλες εργασίες οπότε 0 αποτέλεσμα...
-Πολίτες με μάσκα και γάντια αλλά το σκυλάκι απροστάτευτο να φέρνει βόλτες στους καναπέδες μετά....
-Οδηγοί με μάσκα να ακουμπάνε πρόσωπο, να φτιάχνουνε το μαλλί και το αποτελειωτικό να προσπαθεί να βγάλει βλεφαρίδα από τα μάτια αλλά πάντα φορώντας μάσκα μέσα στο αυτοκίνητο alone!...
-Απολύμανση στα χέρια αλλά το ίδιο το μαλλί που έχουνε πιάσει 100 φόρες μέσα στην ημέρα ούτε για πλάκα λούσιμο μην τυχόν και θέλει χτένισμα μετά, στο μαξιλάρι πάρτι αργότερα...

Ίσως να γίνομαι υπερβολικός, εμένα μου φαίνεται πιο πολύ θέατρο παρά ουσία.

Επεξ/σία από Klausx
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kOzanitisV είπε

Λουκετο απο αυριο στα εμπορικα καταστηματα , και ο αλλος πηγε σημερα να αγορασει ψυγειο..δε γινονται αυτα τα πραγματα.

Αν πηγαινε αυριο που ειναι κλειστα τι θα λεγες?

Το ενδεχομενο να του χαλασε και να μην εχει ψυγειο αυτες τις κρισιμες μερες?

4 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

Εδώ λένε 5 θάνατοι μωρέ σιγά, αυτό σε πείραξε??? 

Πολλοι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papageord είπε

τωρα που το εθιξες. το γνωστο εσοπ με ποια δικαιολογια θα ειναι ανοιχτο απο αυριο ? Εννοω τα καταστηματα στις πολεις και οχι το delivery.

Έλα μου ντε... Απαράδεκτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία ανάλυση για τους λόγους που η Μεγάλη Βρετανία αρχικά (το πήραν πίσω τώρα νομίζω) πήγε για "herd immunity"...

https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/mar/17/national-emergencies-britain-government-health-covid-19-1940s-and-50s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βλέπεις ξαφνικά 19 θανάτους μέσα σε μια μέρα σε μια μικρή σχετικά χώρα όπως η Ολλανδία σημαίνει ότι είχες 3-4 χιλιάδες ενεργά κρούσματα πριν 20 ημέρες. Οι θάνατοι είναι lagging indicator. Αυτοί πρέπει να τους μαντρώσουν όλους σε καραντίνα χθές. Το ίδιο πρέπει να κάνουμε και εμείς αν δούμε ξαφνικά 10 θανάτους την ημέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...