Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Παιδιά μια ερώτηση και εγώ...

Το μπλε - φωτιστικό οινόπνευμα κάνει για απολύμανση? 

Δεν είναι τόσο φιλικό στα χέρια όσο η λοσιόν αλλά πχ δεν κάνει για την μπετουγια η την επιφάνεια η το πόμολο η το κουμπί κλπ κλπ? Η ακόμα μια για τα χέρια στην ανάγκη...

Στη τελική νομίζω έχει 93% οινόπνευμα.

Ευχαριστώ

Θεωρητικα οτι εχει πανω απο 70% κανει συμφωνα με αυτα που λενε οι ειδικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Ποια σχολεία να ανοίξουν ρε παιδιά; Τίποτα δεν θα ανοίξει στις ημερομηνίες που δώσανε. Ενδεικτικές ημερομηνιες ήταν για να μη πουν επ'αοριστον.

Το να χαθεί και όλη η χρονιά στα σχολεία το μικρότερο πρόβλημα μου φαίνεται σε σχέση με τις υπόλοιπες ζημιές (εννοείται ότι βάζουμε στην κορυφή το θέμα της υγείας και ακολουθούν όλα τα υπόλοιπα).

Χαρα που θα κανουν οι γονεις 🤣🤣🤣 τα παιδια αλλη ιστορια, αυτα θα κανουν μονιμες διακοπες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fir3fly είπε

Χαρα που θα κανουν οι γονεις 🤣🤣🤣 τα παιδια αλλη ιστορια, αυτα θα κανουν μονιμες διακοπες 

Διακοπές με περιορισμούς πολλούς και όσα είναι λίγο μεγαλύτερα και καταλαβαίνουν τι γίνεται δεν ξέρω κατά πόσο χαίρονται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Παιδιά μια ερώτηση και εγώ...

Το μπλε - φωτιστικό οινόπνευμα κάνει για απολύμανση? 

Δεν είναι τόσο φιλικό στα χέρια όσο η λοσιόν αλλά πχ δεν κάνει για την μπετουγια η την επιφάνεια η το πόμολο η το κουμπί κλπ κλπ? Η ακόμα μια για τα χέρια στην ανάγκη...

Στη τελική νομίζω έχει 93% οινόπνευμα.

Ευχαριστώ

ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, zio10 said:

Ποια σχολεία να ανοίξουν ρε παιδιά; Τίποτα δεν θα ανοίξει στις ημερομηνίες που δώσανε. Ενδεικτικές ημερομηνιες ήταν για να μη πουν επ'αοριστον.

Το να χαθεί και όλη η χρονιά στα σχολεία το μικρότερο πρόβλημα μου φαίνεται σε σχέση με τις υπόλοιπες ζημιές (εννοείται ότι βάζουμε στην κορυφή το θέμα της υγείας και ακολουθούν όλα τα υπόλοιπα).

Είναι το μικρότερο πρόβλημα για όσους βρίσκονται εκτός του εκπαιδευτικού κλάδου ;) Ρώτα κι εμάς πχ που μπορεί να προετοιμάζουμε μαθητές για να δώσουν εξετάσεις σε πιστοποιητικά επιπέδου C2 κλπ. Υπάρχει άγχος και αβεβαιότητα και συνεχώς ακυρώνονται (λογικό βέβαια) οι εξετάσεις. Ελπίζω μετά απ'όλο αυτό που περνάμε να μην γυρίσουν οι γονείς και να λένε 'ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ Η ΥΛΗ;;;'. Χρειάζεται κατανόηση απ'όλες τις πλευρές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fir3fly είπε

Χαρα που θα κανουν οι γονεις 🤣🤣🤣 τα παιδια αλλη ιστορια, αυτα θα κανουν μονιμες διακοπες 

Τα παιδια στην αρχη χαρηκαν αλλα ηδη ξενερωνουν, σιγα-σιγα,σκεφτονται εκδρομες,φιλους κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.capital.gr/epikairotita/3438463/merika-paidia-kai-mora-arrostainoun-sobara-apo-ton-koronoio

 

Ισως να ειναι και ενας επιπλεον λογος που οι κυβερνησεις των χωρων παιρνουν δραστικα μετρα και φοβουνται αρμαγεδωνα

Επεξ/σία από μπουρτζοβλαχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, smpt είπε

Για όσους έχουν samsung χρονολογίας πριν το 2019 (Android 5 6 και 7). Μπορεί να είναι έτσι και σε άλλα

Android 5: ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> Μηνύματα -> περισσότερες ρυθμίσεις->εκπομπή κυψέλης (on)

Android 7: ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> Μηνύματα -> περισσότερες ρυθμίσεις ->  περισσότερες ρυθμίσεις (δεύτερη φορά)-> κανάλια μετάδοσης (on)

Note 9 έχω με android 9 (δεν έβαλα 10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, *nenya* είπε

Είναι το μικρότερο πρόβλημα για όσους βρίσκονται εκτός του εκπαιδευτικού κλάδου ;) Ρώτα κι εμάς πχ που μπορεί να προετοιμάζουμε μαθητές για να δώσουν εξετάσεις σε πιστοποιητικά επιπέδου C2 κλπ. Υπάρχει άγχος και αβεβαιότητα και συνεχώς ακυρώνονται (λογικό βέβαια) οι εξετάσεις. Ελπίζω μετά απ'όλο αυτό που περνάμε να μην γυρίσουν οι γονείς και να λένε 'ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ Η ΥΛΗ;;;'. Χρειάζεται κατανόηση απ'όλες τις πλευρές.

Όλα προβλήματα είναι σύμφωνοι αλλά σε κατάταξη εμένα μου φαίνεται λιγότερο σημαντικό το να πάνε κάποιους  μήνες  πίσω οι εξετάσεις από τα μαγαζιά που έκλεισαν και τα ξενοδοχεία που δεν θα ανοίξουν πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Είναι το μικρότερο πρόβλημα για όσους βρίσκονται εκτός του εκπαιδευτικού κλάδου ;) Ρώτα κι εμάς πχ που μπορεί να προετοιμάζουμε μαθητές για να δώσουν εξετάσεις σε πιστοποιητικά επιπέδου C2 κλπ. Υπάρχει άγχος και αβεβαιότητα και συνεχώς ακυρώνονται (λογικό βέβαια) οι εξετάσεις. Ελπίζω μετά απ'όλο αυτό που περνάμε να μην γυρίσουν οι γονείς και να λένε 'ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ Η ΥΛΗ;;;'. Χρειάζεται κατανόηση απ'όλες τις πλευρές.

Νομίζω μπροστά στην υγεία όλοι οι κλάδοι μπαίνουν σε 2η μοίρα. Αυτό εννοεί ο φίλος θεωρώ. Ο καθένας θα σου πει τα προβλήματά του, αν κάτσω να σου πω τα δικά μου μπορώ να στα παρουσιάσω ως πολύ σημαντικά, δεν νομίζω να σου φανούν εσένα όμως. Αν το καλοσκεφτώ μάλλον δεν είναι, τώρα ξαναδιάβασε το επιχείρημά σου και θα δεις κι εσύ ότι δεν είναι κάτι απροσπέλαστο αυτό που περιγράφεις. Σίγουρα είναι ένα από τα πολλά αλλά όλοι τραβάμε ζόρια.

Επεξ/σία από Koeman
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ, γιατί το έκανες τόσες φορές παράθεση καλέ;!!

Δεν έγραψα ότι είναι το πιο σημαντικό πρόβλημα. Αλλά καθένας ανάλογα τον κλάδο του έχει άλλες δυσκολίες να αντιμετωπίσει. Όλα είναι σημαντικά γιατί είναι μέρος της ζωής μας. Απλά η υγεία μας είναι το πιο σημαντικό. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Είναι το μικρότερο πρόβλημα για όσους βρίσκονται εκτός του εκπαιδευτικού κλάδου ;) Ρώτα κι εμάς πχ που μπορεί να προετοιμάζουμε μαθητές για να δώσουν εξετάσεις σε πιστοποιητικά επιπέδου C2 κλπ. Υπάρχει άγχος και αβεβαιότητα και συνεχώς ακυρώνονται (λογικό βέβαια) οι εξετάσεις. Ελπίζω μετά απ'όλο αυτό που περνάμε να μην γυρίσουν οι γονείς και να λένε 'ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ Η ΥΛΗ;;;'. Χρειάζεται κατανόηση απ'όλες τις πλευρές.

μάθημα μέσω skype γιατί όχι; έχω ακούσει άτομο να το κάνει γιατί προφανώς το ιδιαίτερο είναι ανεύθυνο 

 

οκ δεν είναι το ίδιο, αλλά είναι κάτι 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...