Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα να υποθέσω ότι αν θέλω να παραγγείλω κάτι ηλεκτρονικό από κατάστημα Ελλάδα θα το δω μετά την καραντίνα σε 20+ μέρες; 

 

Το ίδιο και για απέξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω 4 παιδιά, όλα μαθήτες, Β λυκείου, Γ γυμνασίου, στ δημοτικού, Γ δημοτικού. Μόνο η δασκάλα της γ δημοτικού έχει επικοινωνήσει και μας στέλνει από την Δευτέρα ύλη σε καθημερινή βάση. Απ'ότι μου είπε η πρωτοβάθμια ζήτησε τα mail των γονέων. Οι υπόλοιποι δάσκαλοι δεν έχουν επικοινωνήσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, avenger είπε

Αυτα βεβαια, με τους αρκετους "διασημους"(που κανουν πολυ πιο ευκολα τεστ απο τον γενικο πληθυσμο) που ειναι κρουσματα ως προς τα μολις(σε σχεση με το πληθος των "διασημων" που αναφερθηκαν με τον ιο) 387 κρουσματα του γενικου πληθυσμου, ειναι (μαθηματικα/στατιστικα) δεδομενα οτι τα κρουσματα ειναι ΥΠΕΡπολλαπλασια απο αυτα που αναφερονται.

Επεξ/σία από PostHelper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, PostHelper είπε

Αυτα βεβαια, με τους αρκετους διασημους(που κανουν πολυ πιο ευκολα τεστ απο τον γενικο πληθυσμο) που ειναι κρουσματα ως προς τα μολις 387 κρουσματα του γενικου πληθυσμου, ειναι (μαθηματικα/στατιστικα) δεδομενα οτι τα κρουσματα ειναι ΥΠΕΡπολλαπλασια απο αυτα που αναφερονται.

Μα εχουν πει εδω και μερες οτι μετρανε μονο τα σοβαρα περιστατικα. Τα κρουσματα ειναι σιγουρα πολυ παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, krakozia είπε

Μα εχουν πει εδω και μερες οτι μετρανε μονο τα σοβαρα περιστατικα. Τα κρουσματα ειναι σιγουρα πολυ παραπανω...

Ωχ. Καταλαβα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vali είπε

Έχω 4 παιδιά, όλα μαθήτες, Β λυκείου, Γ γυμνασίου, στ δημοτικού, Γ δημοτικού. Μόνο η δασκάλα της γ δημοτικού έχει επικοινωνήσει και μας στέλνει από την Δευτέρα ύλη σε καθημερινή βάση. Απ'ότι μου είπε η πρωτοβάθμια ζήτησε τα mail των γονέων. Οι υπόλοιποι δάσκαλοι δεν έχουν επικοινωνήσει. 

Διαβαστε τις ανακοινωσεις του υπουργειου παιδειας και βγαλτε τα δικα σας συμπερασματα 

Εγω καταλαβα οτι περαν της Γ Λυκειου δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο ενδιαφερον και θα παει η επαναληψη σύννεφο

Εννοειται οτι δεν ανοιγουν πριν τελειωσει το Πασχα και δεν θα απεκλεια να μην ανοιξουν καθολου φετος 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, PostHelper είπε

Ωχ. Καταλαβα.....

Εκει ειναι και η πραγματικη ουσια του μεινετε μεσα και απομονωθειτε εαν εχετε το παραμικρο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Διαβαστε τις ανακοινωσεις του υπουργειου παιδειας και βγαλτε τα δικα σας συμπερασματα 

Εγω καταλαβα οτι περαν της Γ Λυκειου δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο ενδιαφερον και θα παει η επαναληψη σύννεφο

Εννοειται οτι δεν ανοιγουν πριν τελειωσει το Πασχα και δεν θα απεκλεια να μην ανοιξουν καθολου φετος 

Στην Αμερικη ειπαν τα σχολεια δεν θα ανοιξουν πριν τις καλοκαιρινες διακοπες, ουτε καν το Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση και εγώ...

Το μπλε - φωτιστικό οινόπνευμα κάνει για απολύμανση? 

Δεν είναι τόσο φιλικό στα χέρια όσο η λοσιόν αλλά πχ δεν κάνει για την μπετουγια η την επιφάνεια η το πόμολο η το κουμπί κλπ κλπ? Η ακόμα μια για τα χέρια στην ανάγκη...

Στη τελική νομίζω έχει 93% οινόπνευμα.

Ευχαριστώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια σχολεία να ανοίξουν ρε παιδιά; Τίποτα δεν θα ανοίξει στις ημερομηνίες που δώσανε. Ενδεικτικές ημερομηνιες ήταν για να μη πουν επ'αοριστον.

Το να χαθεί και όλη η χρονιά στα σχολεία το μικρότερο πρόβλημα μου φαίνεται σε σχέση με τις υπόλοιπες ζημιές (εννοείται ότι βάζουμε στην κορυφή το θέμα της υγείας και ακολουθούν όλα τα υπόλοιπα).

Επεξ/σία από zio10
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, logo15 είπε

Τώρα να υποθέσω ότι αν θέλω να παραγγείλω κάτι ηλεκτρονικό από κατάστημα Ελλάδα θα το δω μετά την καραντίνα σε 20+ μέρες; 

Το ίδιο και για απέξω; 

Από courier περιμένεις έως 1-2 μέρες καθυστέρηση, από ταχυδρομείο είμαι ήδη στην 6η ημέρα καθυστέρησης. Έχει φύγει από το Κ.Δ. της πόλης προς το Μ.Δ. της περιοχής και 6 μέρες τώρα δεν έχει παραλάβει κανείς. Πήρα τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ και μου είπαν πως θα παραλάβουν (σκανάρουν) μόλις μπορέσουν. Με λίγα λόγια αν παραγγείλεις απ' έξω θα έρθει στην Ελλάδα σε κανονικούς χρόνους, θα έρθει στην πόλη σου σε σχεδόν κανονικούς χρόνους, και στο τοπικό ταχυδρομείο μπορεί να κάνει πολλέεεεεεες μέρες μέχρι να το περάσουν στις παραλαβές τους. Ίσως σε άλλα τοπικά ταχυδρομεία να είναι πιο γρήγοροι. Το τελωνείο πάντως το πέρασε σε μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...